IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

24 trade - престъпници Румъния

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    винаги съм си мечтал да започна работа на такова място

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tihomir121 Разгледай мнение

      офис, пълен с леки жени и неграмотни мъже. някак си успяха да ме убедят да започна работа там.
      винаги съм си мечтал да започна работа на такова място
      препоръка е

      Коментар


      • На мен също ми звъннаха днес. Не бяха много убедени в нещата, които ми отговаряха, но ще разберем по-късно какво точно искат. Само не разбрах как са се добрали до данните ми. Онлайн име и телефон съм давал на три места:

        1. Бенчмарк
        2. Адмирал
        3. Карол

        На последните съм клиент, а на първите им бях допреди 7-8 месеца. Има ли вероятност адмирал да раздават данните на хората, които примерно са си теглили книжки от сайта им?
        Last edited by Lupus; 11.11.2015, 12:43.

        Коментар


        • ае добре ве некой да ви кара да влизате All In ?!?!? Ако си купи човек нещо за 1000$ и например памука е с цена 25$ ееее кат падне на 20$ ше гръмне ли акаунта ?!? Ми нема да гърми са,че има разни секири из нета и това го има, но ако се влиза с малко дори и най-големата секира да е пак няма да може да ви избомби акаунта .......

          Вие искате да гребете с пълни шепи от борсата, ама нема такъв филм това там не е дом за сираци или бюро за безработни, калкулирате риска - ако стане еди кво си -> колко мога да глътна вода без да ми гърми сметката ..... То тва е там ако ще не игли не да мести котировката - и без тва ако S&P 500 е 2080 пункта тоя румънския се съмнявам, че може да го смъкне на 1880 колко и да лъже ебаси ?!?

          Съвсем отделно е човек да си проверява брокера преди да влезе да плува в дълбокото ......
          Last edited by michaelis15; 11.11.2015, 09:42.

          Коментар


          • Съдействие

            Уважаеми дами и господа,
            В случай че сте жертва на агресивна маркетингова стратегия (нежелани обаждания по телефон) или сте недоволни по какъвто и да е повод от дружества които НЯМАТ издаден лиценз за извършване на инвестиционна дейност, съответно предлагане на инвестиционни услуги, то МОЛЯ ВИ подайте сигнал/жалба до Комисия за финансов надзор, находяща се на адрес: ул."Будапеща"16, бихте могли да използвате и следния електронен адрес: delovodstvo@fsc.bg
            Можете и да се свържете със служител на тел. 02/9404849 - от 09;00 до 13:00 и от 14:00 до 18:00 всеки делничен работен ден!

            За да бъде ангажирана административно-наказателната отговорност на дружества без лиценз, следва да бъдат събрани достатъчно доказателства относно нарушителите! Активността на гражданите е от съществено значение за този процес!

            Благодарим предварително за оказаното съдействие!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от T.shev
              Здравейте,

              Синът ми ми показа темата тук и СЪЖАЛИХ ,че не сме попаднали по-рано,вече съм от 'опарените'.
              Обади ми се момиче по телефона преди месеци,оказа се от фирма '24 Трейд' ,накратко ми нахвърли 'възможност за бързи печалби' ,грабна ме това ,че може да ползваш тази 'възможност' като заместител на банката,това разбрах от разговора.
              Реших да отида на среща в офиса им в столичния мол 'Парадайс' /явно съм бил от лесните жертви/. Определено лъскав офис,това ме накара да си помисля,че са на ниво,но уви!
              Среща имах с Николов,мъж на възраст между 40/45г. ,управител,с поведение на зубър. На срещата беше обяснителен като жена,мазник.Помислих,че така са го научили да обяснява ,че така трябва/едва не ми падна на колене/.Опита се да ме накара да отворим сметка в Stock.com,следователно да депозирам пари/според него между 5000 и 10 000 беше нормално/.Казах му,че ми трябва време да помисля,той разбира се,се съгласи.
              Мина седмица и малко,в която ми звъняха няколко пъти различни хора,уж които не знаели ,че съм бил на среща да ми давали информация,въпросният Г-н Мазник ,също.
              Синът ми прояви интерес,детето учи 'Финанси' ,реших да отворя една сметка,а и исках да опитам,депозирах с дебитна карта 1000 евро,казаха за бонус ... още глупости ... снимане на лични документи... направихме всичко.
              Интресното беше ,че докато депозирам парите ме съсипаха от обаждания,обаче след депозита чаках няколко дни да ми се обадят анализатори,така ми беше обяснено.
              Моя анализатор ,казва се Мариян Петко,бил румънец-така каза,говори като циганин/предполагам,че е,май е и на другия бряг,така звучи/,ужасно невъзпитан,груб,никакъв подход,крещеше ми,защото не съм изпълнявал,каквото казвал!!!Затваряше ми телефона,тръшкаше се ..опитваше да обижда,няколко пъти като аз съм го търсил,не е отговарял.Обещаното обучение,изобщо не беше проведено,а и какво обучение може да ти направи изтеричен циганин,чиято цел е да ти изгуби парите!!!
              Колкото онзи управител е мазен лизогъцец,толкова този е агресивен простак от някоя махала!
              Със съветите и анализите му изгубихме парите,сам с това нещо няма как да се занимаваш,освен може би ако му отделиш месеци за да си в час,имам си бизнес и ми отнема достатъчно време.
              Представете си да бях депозирал 5000 или 10 000 .. сега ме е яд,тогава щях да съм бесен!
              Разбирам,че нямат лицензи,прочетох доста неща,но късно ... какво правят такива неквалифицирани индивиди на такова място..
              Не видях там,въпросният Мариян Панчев,за който коментирате,нито ми беше споменато за него,мисля че циганина,също Мариян прибира парите за себе си..по гнусното му държание така изглежда!
              Няма да оставя нещата така!
              Колега,живота ти е дал поредния урок.За твой късмет си минал ефтинджос.Ако успееш да си извадиш нужните поуки може и да станеш добър инвеститор.Н е злорадствам и не се кефя на глупоста ти но.Според написаното си в групата на 40-50годиншните а се държиш като изкуфял пенсионер.Ако не осъзнаеш,че мазника ,женчото,циганина,невъзпитания и всички останали герои са били рибарите а ти шарана не те чака нищо добро в тоя сегмент.Успех колега
              За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

              Коментар


              • Да не забравя да кажа, че славата им наистина е меко-казано скандална

                Коментар


                • И аз съм чувал само лоши неща за тези...

                  Коментар


                  • Само че тези "персонални" оферти за големи суми пари на по-височка лихва моментално попадат в графата "негарантирани от фонда" и при проблем веднага изгарят първи. Нали така, адвокат Недев?
                    faari

                    Коментар


                    • Re: DSL and Phone Problem

                      нареждания, включително предоставяне на парични средства, за сключване на сделки с
                      финансови инструменти, с дружества, които не са лицензирани от КФН или от
                      компетентния орган на друга държава членка, могат да бъдат измамени и да понесат
                      значителни финансови загуби.
                      Предоставените финансови активи и парични средства от инвеститорите на дружества,
                      които не са лицензирани и съответно контролирани от КФН, не са гарантирани от
                      Фонда за компенсиране на инвеститорите в ценни книжа.



                      Kick
                      642-732 CUWSS

                      Коментар


                      • Вълка от Wall Street да си ходи в Румъния

                        искаме полицията да ги разкара най-после тези измамници

                        Коментар


                        • Е, вие пък какво искате? Докато има рибари, ще има и балъци

                          Коментар


                          • kfn e signalizirala dans

                            molq, vsi4ki da vnimavat s tezi:

                            http://www.fsc.bg/public/upload/file...AOBShtENIE.pdf


                            РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

                            КОМИСИЯ ЗА ФИНАНСОВ НАДЗОР
                            П Р Е Д У П Р Е Ж Д Е Н И Е

                            Във връзка с постъпили в Комисията за финансов надзор (КФН) сигнали и публикация
                            в пресата относно дейността на дружества „Инвесторс” ЕООД (предишно
                            наименование „Астон маркетс” ЕООД) и „24 Трейд” ЕООД (предишно наименование
                            „Ексус маркетс” ЕООД) на територията на Република България, уведомяваме всички
                            заинтересовани лица и потенциални инвеститори за следното:
                            „Инвесторс” ЕООД и „24 Трейд” ЕООД са дружества, които не са лицензирани от
                            КФН да предоставят инвестиционни услуги и да извършват инвестиционни дейности
                            по смисъла на Закона за пазарите на финансови инструменти на територията на
                            Република България и чиято дейност не се регулира от КФН.
                            Инвестиционни услуги и дейности могат да бъдат предоставяни единствено от
                            дружества, получили лиценз от КФН за извършване на дейност като инвестиционен
                            посредник; банки, получили лиценз от БНБ и вписани в регистъра на КФН като
                            инвестиционни посредници; инвестиционни посредници от държави членки при
                            условията на свободно предоставяне на услуги или чрез клон на територията на
                            Република България. Относно дейността по управление на портфейли от финансови
                            инструменти и парични средства, освен горепосочените дружества, право да извършват
                            тази дейност имат и дружества, получили лиценз за извършване на дейност като
                            управляващо дружество или управляващо дружество от държава членка.
                            Ексус Маркетс ООД и Астон Маркетс ООД не попадат в нито една от изброените по-
                            горе хипотези, предвид което нямат право да предоставят инвестиционни услуги и
                            дейности на територията на Република България или друга държава членка.
                            Инвеститорите, е необходимо първо да проверят дали съответното дружество е
                            лицензирано от КФН и има право, съгласно издадения лиценз, да предоставя
                            инвестиционни услуги и дейности на клиенти.
                            Списък на инвестиционните посредници и управляващите дружества, получили лиценз
                            от КФН, може да намерите на интернет страницата на КФН на следния адрес:
                            http://www3.fsc.bg/ERiK/runner?lang=BG
                            Списък на инвестиционните посредници от държави членки, имащи право да
                            предоставят инвестиционни услуги и дейности на територията на Република България,
                            може да намерите на интернет страницата на КФН на следния адрес:
                            http://www.fsc.bg/Notifikacii-polucheni-v-KFN-bg-111 Инвеститорите следва да имат предвид, че при сключване на договори и подаване на
                            нареждания, включително предоставяне на парични средства, за сключване на сделки с
                            финансови инструменти, с дружества, които не са лицензирани от КФН или от
                            компетентния орган на друга държава членка, могат да бъдат измамени и да понесат
                            значителни финансови загуби.
                            Предоставените финансови активи и парични средства от инвеститорите на дружества,
                            които не са лицензирани и съответно контролирани от КФН, не са гарантирани от
                            Фонда за компенсиране на инвеститорите в ценни книжа.

                            Коментар


                            • "Вълкът от Уолстрийт" преследва жертви у нас

                              http://www.banker.bg/?Channel=2&Cate...Article=498428


                              "Вълкът от Уолстрийт" преследва жертви у нас
                              Силно негативни коментари засипват незаконно опериращия в България инвестиционен посредник "24Трейд" (бивш "Ексус Маркетс", за който Комисията за финансов надзор предупреди инвеститорите след сигнал на в. "БАНКЕРЪ").

                              "Внимание! на пазара се е появила нова пирамида: рекламират форекс, нямат лиценз, дори не знаят какво трябва да пише в лиценза. Рекламират някакъв брокер в Белиз: Broker Capital. Какво идиотско име... какво ли трябва да значи брокер кепитъл? Във всеки случай, когато отидете там, виждате невероятно помпозен офис, пълен с леки жени и неграмотни мъже. Някак си успяха да ме убедят да започна работа там. Прословутият "най-велик" брокер Мариян Панчев е избирал лого на фирмата си, като е черпил вдъхновение от филма "Вълкът от Уолстрийт". Същото лъвче като на Стратън Оукмънд, гениално нали?"

                              За лъвчето веднага проверихме, вярно е. Но това е само външна прилика.

                              Междувременно в редакцията пристигна копие на сигнал от бивша служителка на "24Трейд" до Националната агенция за приходите. Съдържанието е повече от любопитно и затвърждава с инсайдерска информация нашите "външни" данни за незаконния играч.

                              М.С. пише до НАП, за да обърне внимание към незаконните практики, които се извършват във фирмата с ЕИК20194б991. Като служител, занимаващ с оперативната дейност на компанията от 2012 до тази година, тя е забелязала редица нередности. Става дума за "незаконни и неморални деяния, прикриване на кражби на клиенти, източване на поверени от клиенти пари, фалшификация на платежни документи, грешки и нередности при осчетоводяването на документи, укриване на данъци и реални приходи, неначисляване на данък добавена стойност и заплащане на необявени възнаграждения".

                              Следват обидни квалификации за шефа на компанията Мариян Панчев, на които няма да се спираме. Бившата служителка обаче потвърждава нашите твърдения, че "дейността на дружеството се състои в привличаме на клиенти посредством онлайн реклама и телефонни обаждания, чиято цел е да убедят физически лица - български граждани да инвестират в различни спекулативни инструменти и след това поголовно източват техните вложени активи."

                              И пише още, че за целия период на работа не видях нито един случай клиент да изтегли своите вложени пари или каквато и да е част от тях. Компанията не e връщала нито цент на никого от потърпевшите клиенти, а практиката не е регулирана от Комисията за финансов надзор, въпреки че за това се изисква лиценз, съответно капиталова адекватност на дружеството и спазването на редица ясно дефинирани правила.

                              М.С. пише още: "Парите на служителите раздавахме предимно на ръка, а никой от тях няма трудов договор с регламентирано възнаграждение, отговарящо на реално полученото". По този повод жалбоподателката е подала сигнал и в Главната инспекция по труда.

                              Следва обръщение към директора на НАП Бойко Атанасов: "Моля, поверената Ви агенция да направи проверка на г-н Панчев и цялата дейност на 24Trades, като се обърне особено внимание на източниците на nриходи и протоколите към съответните фактyри. Също, моля, да обърнете внимание нa непрекъснатите смени на адреса и името на компанията, както и на множеството негативни коментари в интернет прастранството. Г-н Панчев прикрива умело своята незаконна дейност посредством различни фирми в чужбина - Румъния, Кипър и Израел".

                              Да припомним, че "БАНКЕРЪ" първи разкри незаконната дейност на регистрирания в Кипър инвестиционен посредник Safecap Investments Limited, който работи незаконно (без лиценз) на българския пазар чрез наши фирми, които постоянно мимикрират. Започна дейността си с дружествата "Ексус Маркетс" и "Астон Маркетс", които му посредничат тук от около две години. През тази пролет те бяха преименувани и регистрирани на нови адреси. Партизанската акция доведе до това, че преследваните от Комисията за финансов надзор компании, за които тя отправи писмено предупреждение към потенциалните инвеститори, вече се казват съответно 24trade и investors.bg. Под тази "вънкашност чужда и под име ново" те продължават да прибират парите на наивни българи с обещания за свръхпечалби.

                              "24Трейд" ЕООД е регистрирано с капитал от 100 лева. Уебстраницата, към която пренасочват своите потенциални жертви, също се е променила, сега е регистрирана някъде извън Европа, а посредникът зад нея е от държавата Белиз. Преименуваните предлагат "уникалните платформи за търговия на BrokerCapital". За пореден път проверихме на страницата на КФН и видяхме, че посредникът няма разрешение за извършване на дейност в България или в Европейския съюз, т.е. няма право да приема чужди пари. Той не отговаря на регулаторните норми за риск и риск контрол, с което застрашава интересите на своите клиенти.

                              Посредникът пък, управляващ активите на Broker Capital, е Islandbay Services Limited, регистрирано на следния адрес: Barrack Road 35, Belize City, Belize Central America. Явно местният регулатор, към който евентуално можете да се обърнете, пък носи гръмкото име International Financial Services Commission (IFSC). Източници от Комисията за финансов надзор не успяха да си спомнят за такава институция или нейното местонахождение.




                              P.S. КФН научи от нас за новите превъплъщения на менте посредниците. Препратихме и сигнала до НАП, за който писахме по-горе. Проверката е започнала, рапортуваха от КФН.

                              Коментар


                              • 24 trade - престъпници Румъния

                                http://special.bg/?Channel=2&Issue=1...Article=492235

                                щом казваш, отиди и им стани клиент. няма да ти обещавам да ставаш милионер, те ще го направят.

                                в търговския се вижда че Ексус Маркетс са сменили името ( 24 трейд) и седалището си след журналистическите разкрития и санкциите от страна на КФН пък ти си ги защитавай гордо и смело
                                Last edited by tihomir121; 12.06.2014, 23:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X