IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Енергийна борса. Ще го бъде ли това чудо?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Бате Пешо хванахме го....... Сега ще се извиниш ли?

    http://www.focus-news.net/news/2013/...chepintsi.html
    Не няма да се извиня.За случая ще ви похваля.За да се извиня требе още да се работи.На фашистките сини митинги се държите доста меко спрямо хора които нарушават законите.По селата ви няма да смажете мангалите.Когато го направите ще се извиня.

    Коментар


    • Ето как държавата следи за свободния пазар на електроенергия :
      http://reg.cpc.bg/Dossier.aspx?DossID=300043217

      Коментар


      • http://www.youtube.com/watch?v=9urRE9CouPU#t=40

        Прецакахте ми темата за Енергийна борса, бе милиционьери ниьедни

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Бате Пешо хванахме го....... Сега ще се извиниш ли?

          http://www.focus-news.net/news/2013/...chepintsi.html
          и аз си чакам
          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Вие го хванете па да видим.Но сте некадърници при това и тъпи и мързеливи.Това е проблема.Можем и без вас.Рано или късно ще дойде и реформата в МВР..Колкото по късно толкова по радикална ще е.На народа му писна от тумбаци дето си чешат косматите дирници по цял ден в районното.Над един милиард грешни пари да ви храним със зоб на яслата и сума привилегии.И вместо да се засрамиш си тръгнал да раздаваш квалификации за такива дето ти плащат заплата.Работата ти е на улицата по цял ден а не да кесиш в районното.А за чужди езици да не говорим вие български не знаете и не мое да пишете.Физическата ви подготовка е нула.Тумбаци цици и задници сте отпрали приличате на гигенска биволица.Да не говорим че сте с две леви ръце и нищо не умеете.А ви изгонят освен пъдари за друго не ставате.
            Бате Пешо хванахме го....... Сега ще се извиниш ли?

            http://www.focus-news.net/news/2013/...chepintsi.html

            Коментар


            • Искам да вярвам, че поне разговорът може /защото трябва/ да бъде цивилизован. Последният ти пост, Пешо, е пример за това. Радвам се, че не извадихме шпагите.
              Отново: Мир!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Това, за Светия Синод - евалла. Така те искам.
                За по-долното...Ами, приеми факта, че нещата за едного може и да са трудни, а за друг да не представляват чак ткакъв проблем. Думата ми е, че, нали за това сте вие, Големите разбиратели. Без да се заяждам. Защото, наистина, приличаш на компетентен.
                А, за капацитета, който е "нещо повече от мощност и мобилност" - да не се разливаме, че нямам инсталирана система за чак такава предпечатна подготовка, да жуля тук формули и т.н. - за обикновените хора, ще поясня: Така АЗ НАРЕКОХ /дано Господ ми прости/ способността на балансиращите групи да поддържат стабилността на ЕЕС. Лемата е проста: По-склонна към нестабилност система изисква по-добро регулиране. По-високите ОТНОСИТЕЛНИ изменения в товаровия график /спрямо базата, където работят трудномобилните ТЕЦ и АЕЦ, от която, още, и отрязаха/, в съчетание със срива в потреблението последните години, толкова по-
                важна е ролята и изискванията към онова, дето не го познавам.
                Вярно е, Пешо. Не гО. Не работя точно това, т.к. животът така се стече. Обаче, някои изводи, за да стигнеш до тях, далеч не е нужно да минаваш през тройно и трикратно интегриране, нито през частични производни.
                А приказките, че фактори при съседите не влияят на нашата ЕЕС, която е свързана с техните, иди ги разправяй на бабите на село. Нещата са прости /като изводи, иначе, ако се изпишат като уравнения и неравенства-седи, та гледай/ : Стабилизиращо влияние върху нашата ЕЕС /и, по принцип, в/у всяка, работеща в паралел/ би имала свързана с нея чужда ... само, ако е със по-висока собствена стабилност или с достатъчно /часово/ изнесен настрани товаров график. Обаче, те вътък нямат, а жвеят на един х...й от нас, и в това ги няма...
                Някои Велики постижения за теб, Петъре, за други, сигурно, далеч не са Чудо невиждано. Все едно, /без желание да обидя когото и да е/ тройкаджия, зорлем завършил 11-ти клас, да ходи, да се пъне, колко бил учЕн...в махалата при мургавите братя. Аз живея в друг град, така че...
                Ето, затова, пак те приканвам: Стига се пЕни, ами ставай човек. Имеше и в други теми "мъдри" твои изказвания, без познание и без цифри под тях. Вечната Контра, Вечният /прецакан и, затова, злобен?/ "гений". Не ти е конструктивен духът, не се котира. Мирясвай.
                Е сега нещата изглеждат по друг начин.Разбира се че не е необходимо да работиш това и да знаеш всичко.Работата на две съседни ЕЕС се рагламентира от правилата на ЕNTSO-E и от съответните договори межу националните оператори.Междусистемните електропроводи имат противоаварийна автоматика която изключва линията при промяна на честотата или при промяна на междусистемните обмени.Принципа е следния при малки смущения в една ЕСС помагат всички при големи проблеми те отрязват всички и сам се оправяш.За да станеш член на ENTSO-E трябва да отговаряш на определени условия.Турция например не мое ги изпълни вече толкова години.Изобщо управлението на една ЕЕС не е просто нещо.Има си отдели по електрически режими енергийни режими релейна защита автоматика и телемеханика телекомуникации компютри.Изчислява се потокоразпределение нива на напрежение за да се види възможен ли е даден режим.Като и прибавим факта че нещата постоянно се променят става трудно.А като сложим и авариите става още по гадно.С каквото мога ще помагам стига да има интерес.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Ми след като си плащам като поп данъците какво друго ми остава.
                  Па Иди, пий едно и не скачай. Ако не си разбрал, конфликт само от една страна няма. Досега, ти винаги гарантираш втората и после-какво да си правел.
                  Хайде, мир и на теб.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                    Нямаш начесване
                    Ми след като си плащам като поп данъците какво друго ми остава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Не не съм събрал злоба просто описвам реалността и не ми е ясно защо се палиш и пениш.Да селянин съм но то не може всички да сме граждани и софиянци трябва да има и цървули като мен за да може вие гражданите да се откроявате над нас с интелект и образование.
                      Нямаш начесване
                      Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Панелкин Пак са ти спрели пещерските смеси...Толкова си далече от реалността....Та Панелата аз никога не съм имал претенции да съм капацитет на тема вътрешна сигурност.Но то едно е да си капацитет а па съвсем друго народа на една държава да се чувствува сигурен.Та ако смяташ че българите се чувствуват сигурни сигурно си единствения такъв.И разбира се това не е задължение на полицията а на Светия синод на БФС и на НОИ.
                        Това, за Светия Синод - евалла. Така те искам.
                        За по-долното...Ами, приеми факта, че нещата за едного може и да са трудни, а за друг да не представляват чак ткакъв проблем. Думата ми е, че, нали за това сте вие, Големите разбиратели. Без да се заяждам. Защото, наистина, приличаш на компетентен.
                        А, за капацитета, който е "нещо повече от мощност и мобилност" - да не се разливаме, че нямам инсталирана система за чак такава предпечатна подготовка, да жуля тук формули и т.н. - за обикновените хора, ще поясня: Така АЗ НАРЕКОХ /дано Господ ми прости/ способността на балансиращите групи да поддържат стабилността на ЕЕС. Лемата е проста: По-склонна към нестабилност система изисква по-добро регулиране. По-високите ОТНОСИТЕЛНИ изменения в товаровия график /спрямо базата, където работят трудномобилните ТЕЦ и АЕЦ, от която, още, и отрязаха/, в съчетание със срива в потреблението последните години, толкова по-
                        важна е ролята и изискванията към онова, дето не го познавам.
                        Вярно е, Пешо. Не гО. Не работя точно това, т.к. животът така се стече. Обаче, някои изводи, за да стигнеш до тях, далеч не е нужно да минаваш през тройно и трикратно интегриране, нито през частични производни.
                        А приказките, че фактори при съседите не влияят на нашата ЕЕС, която е свързана с техните, иди ги разправяй на бабите на село. Нещата са прости /като изводи, иначе, ако се изпишат като уравнения и неравенства-седи, та гледай/ : Стабилизиращо влияние върху нашата ЕЕС /и, по принцип, в/у всяка, работеща в паралел/ би имала свързана с нея чужда ... само, ако е със по-висока собствена стабилност или с достатъчно /часово/ изнесен настрани товаров график. Обаче, те вътък нямат, а жвеят на един х...й от нас, и в това ги няма...
                        Някои Велики постижения за теб, Петъре, за други, сигурно, далеч не са Чудо невиждано. Все едно, /без желание да обидя когото и да е/ тройкаджия, зорлем завършил 11-ти клас, да ходи, да се пъне, колко бил учЕн...в махалата при мургавите братя. Аз живея в друг град, така че...
                        Ето, затова, пак те приканвам: Стига се пЕни, ами ставай човек. Имеше и в други теми "мъдри" твои изказвания, без познание и без цифри под тях. Вечната Контра, Вечният /прецакан и, затова, злобен?/ "гений". Не ти е конструктивен духът, не се котира. Мирясвай.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                          Много злоба си събрал, селяк
                          Не не съм събрал злоба просто описвам реалността и не ми е ясно защо се палиш и пениш.Да селянин съм но то не може всички да сме граждани и софиянци трябва да има и цървули като мен за да може вие гражданите да се откроявате над нас с интелект и образование.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Остави човека, сина му е гастарбайтер в Германия и това му е мъката.
                            Бате Пешо, поне не пиши неща от които не разбираш. Виждаш ли как се дразниш в енергийната тема на лаиците. Представи си, че на тема вътрешна сигурност изглеждаш по същия смешен начин.......
                            Панелкин Пак са ти спрели пещерските смеси...Толкова си далече от реалността....Та Панелата аз никога не съм имал претенции да съм капацитет на тема вътрешна сигурност.Но то едно е да си капацитет а па съвсем друго народа на една държава да се чувствува сигурен.Та ако смяташ че българите се чувствуват сигурни сигурно си единствения такъв.И разбира се това не е задължение на полицията а на Светия синод на БФС и на НОИ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Коя е Лева?

                              Абе, хора, кога ще се научите /ако изобщо, сте българи/ че българската валута се казва "лев", думата е от мъжки род и мн. ч. на "лев" е "левОВЕ"?
                              Като гледам толкова ниско ниво на компетентност и уважение към основни елементи, определящи ни първо, като хора - говоря за нашия език - изобщо не се чудя, защо нещата в "тази страна" вървят с гъза напред.

                              Сериозно.

                              На Пешо :
                              При ребалансиране на една система от висока важност, каквато е ЕЕС, поради въвеждане на все повече труднопредвидими като производство и моментни мощности елементи, се изискват, явно, нови качества от балансиращите групи. Мобилност - ОК. Мощност - може би. Въпреки, че, при спад в потреблението, може и да не се наложи. Проблем е, че българските генериращи мощности са далеч от оптималното натоварване и дори резервите /повечето от които, във вид на ТЕЦ/ трудно могат да компенсират евентуални подскоци от фактори при съседите /а те увеличават момента на непредвидимост/, дори и при опити от тяхна страна, да прогнозират. Сложно. Факт. Та, за капацитета: Ами, той е нещо повече от мобилност и мощност, той си е функция и на двете, плюс още резерв и т.н...
                              До тук, доказахме че, наистина, нещата не са като детски кубчета но, с отчитани на всичко това, по-скоро, отговорът е "да, най-често, да". И нека съм цялото това Несъвършенство, към което сочи Пешо-то. Нека. Спокойно спя с тази мисъл.
                              Петоъгълник Пак ти казвам че хабер си нямаш от електропроизводствените мощности на Българска територия.Та би ли обяснил какво е това капацитет което явно е нещо повече от мобилност и мощност?Ти си живееш в някакъв свят който е само в твоята глава и нямащ нищо общо с реалността.Неприятното е само че тока не ебава твоя свят и не прави каквото е според твоя свят.В реалността нещата са други.Трябва много да се учи и да се работи.За теб това са трудни неща.Не се заяждам.Пак ти казвам да не пишеш за неща от които нямаш никаква представа.А този бисер с евентуалните подскоци при съседите които които увеличават момента на непредвидимост е велик.Така дори и Стратега Пенев не мое се изкаже.За да може да се изразяваш професионално трябва да се чете и знае.Ти нямаш знания изобщо не ти е ясно какво е да си член на ENTSO-E.Нямаш и хабер от правила за управление на ЕЕС от регулиране на честотта в ЕЕС както и от режими на работа.Не се заяждам то е все едно аз да коментирам как се правят сърдечни операции и да споря с проф.Начев кое е правилно и кое не.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ono Разгледай мнение
                                За който не знае: при фалит на банки, влоговете в чужда валута се изплащат от гаранционният фонд само и единствено в лева.
                                http://www.google.com/publicdata/exp...l=bg&ind=false
                                Коя е Лева?

                                Абе, хора, кога ще се научите /ако изобщо, сте българи/ че българската валута се казва "лев", думата е от мъжки род и мн. ч. на "лев" е "левОВЕ"?
                                Като гледам толкова ниско ниво на компетентност и уважение към основни елементи, определящи ни първо, като хора - говоря за нашия език - изобщо не се чудя, защо нещата в "тази страна" вървят с гъза напред.

                                Сериозно.

                                На Пешо
                                На този въпрос не може да се отговори с да или не.Увеличаването на дела на перкопанелите няма нищо общо с балансиращите групи.Ако въпроса ти е дали увеличаването на дела им изисква увеличение на студения резерв или на резервни мощности нещата са други.
                                :
                                При ребалансиране на една система от висока важност, каквато е ЕЕС, поради въвеждане на все повече труднопредвидими като производство и моментни мощности елементи, се изискват, явно, нови качества от балансиращите групи. Мобилност - ОК. Мощност - може би. Въпреки, че, при спад в потреблението, може и да не се наложи. Проблем е, че българските генериращи мощности са далеч от оптималното натоварване и дори резервите /повечето от които, във вид на ТЕЦ/ трудно могат да компенсират евентуални подскоци от фактори при съседите /а те увеличават момента на непредвидимост/, дори и при опити от тяхна страна, да прогнозират. Сложно. Факт. Та, за капацитета: Ами, той е нещо повече от мобилност и мощност, той си е функция и на двете, плюс още резерв и т.н...
                                До тук, доказахме че, наистина, нещата не са като детски кубчета но, с отчитани на всичко това, по-скоро, отговорът е "да, най-често, да". И нека съм цялото това Несъвършенство, към което сочи Пешо-то. Нека. Спокойно спя с тази мисъл.

                                Коментар

                                Working...
                                X