IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свърши ли "Ралито на избушеняците"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В България няма нито една читава публична компания. Това е свързано с културата и манталитета на българските мажоритари (мошеници, тарикати, мафиоти, мутри и т.н. и т.н.)

    Чета форума от време на време и наистина се чудя - наистина ли има още толкова останали глупави хора? Но на глупака му вземат парите. Това не е мой проблем.

    Коментар


    • докато се появяват такива теми ще сме спокойни за ръста на "избушеняците" ....като почнеш да се ослушваш и ти да си купиш избушеняк пиши пак

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Защото , като почнат да кешират и да дават пенсии - от де ще вземат парички? На кой ще продадат Слънце табак или Велграф???

        п.с. Само аз ли имам проблем с ТР?
        Дотогава ще гледаш да си се изнесъл ако са верни допусканията ти.
        Аналогично като пазара на акции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Защото , като почнат да кешират и да дават пенсии - от де ще вземат парички? На кой ще продадат Слънце табак или Велграф???

          п.с. Само аз ли имам проблем с ТР?


          За ТР ти трябва ел.подпис от началото на годината

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
            Между другото мернах някоя от последните години бяха на челни места по доходност.
            Замисъла бе, че днес са на макс, утре се прехвърляш в подценен според теб портфейл и ПФ и си на тотален макс след време. Пък вече как са я постигнали тая доходност - важното е, че дела ти там примерно е левче, в друг ще е 80 ст., що те бърка как са я постигнали, ако катери, катери, пък накрая се прехвърлиш. Всичко е по спомен, моля да ме поправите ако греша.
            Защото , като почнат да кешират и да дават пенсии - от де ще вземат парички? На кой ще продадат Слънце табак или Велграф???

            п.с. Само аз ли имам проблем с ТР?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Това е въпроса?
              Аз си мисля че ги купуват защото хората дали парите си на ПОК ЦКБ СИЛА и ПОК СЪГЛАСИЕ, не знаят за какво и как се ползват и защото КФН си затваря очите!!!
              Между другото мернах някоя от последните години бяха на челни места по доходност.
              Замисъла бе, че днес са на макс, утре се прехвърляш в подценен според теб портфейл и ПФ и си на тотален макс след време. Пък вече как са я постигнали тая доходност - важното е, че дела ти там примерно е левче, в друг ще е 80 ст., що те бърка как са я постигнали, ако катери, катери, пък накрая се прехвърлиш. Всичко е по спомен, моля да ме поправите ако греша.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                И що ги купуват като са избушеняци...Абе важното е ,че направихме "по една шапка пари"....Ти си гледай "качествените" дето и стинка няма да ти дадат
                Това е въпроса?
                Аз си мисля че ги купуват защото хората дали парите си на ПОК ЦКБ СИЛА и ПОК СЪГЛАСИЕ, не знаят за какво и как се ползват и защото КФН си затваря очите!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от макарена Разгледай мнение
                  Е как ги правите тези пари, като цената на акциите е паднала за 1 година.

                  А да вие купувахте на дъното, защото сте голямата работа.

                  Само на Батя и още няколко вярвам, че са влезли преди ръста. Другите сте усреднили портфейлите от 2007-ма.

                  И сега лъготите из форума, за да се накачулят други и да видите 0-та. Няма лошо. Те хората Химко трейдваха, дето е избушеняк на квадрат и правеха "по една шапка пари" (помните ли 2005-та до 2,77 лв. за акция беше стигнал), сега пак е около 0.

                  Така че да видим докъде ще се наболончите и кои ще успеят да слязат навреме от кораба.

                  А може би е момента за удвояване на позицията?
                  За репо върху репо, за всички акции в тез ракети, за ипотека на къщата и продажба на колата и тъщата?
                  Ха ха

                  Не е препоръка за покупко продажба на ценни книжа.
                  ххаахахахяхяяхяхяхя

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                    И що ги купуват като са избушеняци...Абе важното е ,че направихме "по една шапка пари"....Ти си гледай "качествените" дето и стинка няма да ти дадат
                    Е как ги правите тези пари, като цената на акциите е паднала за 1 година.

                    А да вие купувахте на дъното, защото сте голямата работа.

                    Само на Батя и още няколко вярвам, че са влезли преди ръста. Другите сте усреднили портфейлите от 2007-ма.

                    И сега лъготите из форума, за да се накачулят други и да видите 0-та. Няма лошо. Те хората Химко трейдваха, дето е избушеняк на квадрат и правеха "по една шапка пари" (помните ли 2005-та до 2,77 лв. за акция беше стигнал), сега пак е около 0.

                    Така че да видим докъде ще се наболончите и кои ще успеят да слязат навреме от кораба.

                    А може би е момента за удвояване на позицията?
                    За репо върху репо, за всички акции в тез ракети, за ипотека на къщата и продажба на колата и тъщата?
                    Ха ха

                    Не е препоръка за покупко продажба на ценни книжа.
                    Last edited by макарена; 12.01.2013, 23:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                      И що ги купуват като са избушеняци...Абе важното е ,че направихме "по една шапка пари"....Ти си гледай "качествените" дето и стинка няма да ти дадат
                      Не съм казал, че избушеняците не могат да поскъпват или да поевтиняват. Могат и трите (нагоре, надолу и без изменение).

                      Даже са най-лесни за движение, защото фундамента е малко мъгла (например няма дивиденти) и не се пречка на спекулантите.

                      Губиш 2,5 лв. на акция, после печелиш 0,5 лв. на акция и се радваш.

                      Купон, кеф.

                      Въпросът е, кой от избушеняците ще пристъпи към увеличение на капитала пръв, за да оскубе кокошките. Може би ще изчакат хубаво набалончване и тогава, не знам. Но показателите им са впечатляващи. P/E едно или P/B 0,00008

                      Всеки чужд инвеститор ще ги бидне, само да му предложат по-голямо увеличение. Защото чуждите инвеститори са "умници" и трошат пари като за световно (за справка Артио, Ландсбанки, Грамърси) и т.н.

                      Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа!
                      Избушеняк за мен е дружество НЕ даващо дивиденти по обикновените си акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от макарена Разгледай мнение
                        Здравейте
                        свърши ли "Ралито на избушеняците"?

                        Цитирам Вътрещаря оттук
                        http://www.investor.bg/news/comments/145305/339.html




                        LuckyYou оттук

                        http://www.investor.bg/news/comments/145131/361.html



                        ха ха
                        егати авиокомпаниите, вижте
                        http://www.investor.bg/analizi/85/a/...r-flai,140554/

                        фирмата за нефт и газ печели от други неща (финансови ....)
                        зърнените храни отчете 90% спад на продажбите, банката е една от малките в България (не фалира ли една млекоцентрала със заеми към групата), а застрахователя не е толкова силен, че да даде облик при тези боклуци в портфейла (не е препърка, но за мен доста боклучлив портфейл има Химимпорт, само пенсионните фондове са дойна крава или златна кокошка, както искате го наречете).

                        Адванс Терафонд пък кове здрави печалби (ковеше по точно, защото ако цената на пшеницата падне, ще има ред сополи ред сълзи)

                        Синергон

                        Фирмата със схемите с парцелите в Младост и в Белчин бани, а не благодаря

                        Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа!

                        Да са ви живи и здрави избушеняците и много да ви радват
                        И що ги купуват като са избушеняци...Абе важното е ,че направихме "по една шапка пари"....Ти си гледай "качествените" дето и стинка няма да ти дадат

                        Коментар


                        • Свърши ли "Ралито на избушеняците"?

                          Здравейте
                          свърши ли "Ралито на избушеняците"?

                          Уточнявам, че избушеняк за мен е дружество НЕ даващо дивиденти по обикновените си акции.

                          Цитирам Вътрещаря оттук
                          http://www.investor.bg/news/comments/145305/339.html

                          "Зърнени храни България отчете 94% спад на печалбата за деветмесечието на 2012 г. на годишна база до 507 хил. лв. Тя бе формирана от положителния нетен лихвен доход в размер на 810 хил. лв.
                          Продажбите се стопяват с 90% на годишна база до 17,3 млн. лв. за януари-септември 2012 г. Балансовата стойност на продадените активи пък намалява с 92% до 13,6 млн. лв.

                          Разходите за възнаграждения намаляват с 6,4% до 760 хил. лв. за деветмесечието, а тези за амортизации - с 12,5% до 1,3 млн. лв."

                          Акциите са +55%, явно реагират на силно намалените обеми и приходи с идването на новите уж такива. ахахха
                          Какво стана със това от предна статия на Тиквестора по въпроса:
                          "Ако все пак има търгово предложение от Химимпорт АД към останалите акционери, то цената би трябвало да е 0,973 лв. за акция (тъй като е платена от търговия предложител), като това е близо 300% повече от текущата цена на акция." А колко ли е процента от 4.5лв до 0.973лв за акция????? ахахах

                          LuckyYou оттук

                          http://www.investor.bg/news/comments/145131/361.html

                          А сега ще обясня с много прости думи защо Химимпорт е МНОГО по-голяма компания от Адванс Терафонд например и колко е подценена акцията на Хим.а в действителност. Достатъчно е само да хвърлим един бегъл поглед на тази табличка там, да видим че Химимпорт притежава - Банка, 2 авиокомпании, застрахователно дружесто, фирма за нефт и газ, фирма за зърнени храни, АДСИЦ и няколко строителни фирми и ++++. Това са 10, а може би повече Адванс Терафонда!!!!
                          Тази фирма е МАСТОДОНТ. И сега някой да ми обясни, как е възможно пазарната капитализация на тази фирма да е по-ниска от тази на Адванс Терафонд ?!?!??!?!?
                          ха ха
                          егати авиокомпаниите, вижте Хемус Ер минус 56 млн. лв. собствен капитал, а дължи много на България Ер
                          http://www.investor.bg/analizi/85/a/...r-flai,140554/

                          фирмата за нефт и газ печели от други неща (финансови ....)
                          зърнените храни отчете 90% спад на продажбите, банката е една от малките в България (не фалира ли една млекоцентрала със заеми към групата), а застрахователя не е толкова силен, че да даде облик при тези боклуци в портфейла (не е препърка, но за мен доста боклучлив портфейл има Химимпорт, само пенсионните фондове са дойната крава или златна кокошка в групата, както искате го наречете).

                          Адванс Терафонд пък кове здрави печалби (ковеше по точно, защото ако цената на пшеницата падне, ще има ред сополи ред сълзи)

                          Синергон

                          Фирмата със схемите с парцелите в Младост и в Белчин бани, а не благодаря

                          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа! Не съм казал, че избушеняците не могат да поскъпват или да поевтиняват. Могат и трите (нагоре, надолу и без изменение).

                          Въпросът е ще качват ли още?

                          Да са ви живи и здрави избушеняците и много да ви радват

                          А да, забравих да попитам, какъв дивидент са разпредели избушеняците или продължават да реинвестират, ха-ха.
                          Last edited by макарена; 12.01.2013, 23:19.
                        Working...
                        X