IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Електро България АД (CEZE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • борсова цена на ЧЕЗ електро 130 млн. лв. - наличен кеш в компанията 117,5 млн, лв.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
      Днес повечето продавачи възираха.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

        Преполагам че си прочел внимателно отчета и би трябвало да си забелязал, че "другите разходи" намаляват от 309 М на 292 М, спрямо предходната година, а "другите приходи" се увеличават от 285 М на 320 М. Като казваш че вече не могат да правят пари, кажи и коя точно цена или регулация се е променила през последното тримесечие на 2017 г., та са им спрели "далаверата с балансирането".
        Тези 2.5 М за които пишеш можеш веднага да ги намериш в разходите за трудови възнаграждения, които за третото тримесечие са 1,4 М, а за четвъртото са над 4 М. Предполагам ефект от изтичане срока на сла договорите, която положителна част ще се усети през 2018 г. Щом смяташ че най-голямият търговец на ток в България вече не може да печели, така да бъде. Чао.
        Това за което ти говоря е описано в мотивите на последното решение на КЕВР, в частта за промяната на цената за технологични загуби. В общи линии, поради това че са в обща балансираща група, ЧЕЗ електро са се възползвали от ниската цена на електроенергията за технологични загуби на ЧЕЗ разпределение. Тази цена е драстично увеличена и елиминира стимула за измами.
        Относно сла договорите те казаха че разходите ще се увеличат, и изглежда че точно това се случва. Чакам с нетърпение одитирания отчет. Там ще се види какъв брутен марж правят и дали е достатъчен за покриване на разходите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

          Съжалявам че трябва да го кажа, на са на загуба от 2.5 млн. за четвъртото тримесечие. Без провизиите са на загуба от 0.7 млн. Както казах и преди, вече не могат да правят пари, след като им спряха делаверата с балансирането
          Преполагам че си прочел внимателно отчета и би трябвало да си забелязал, че "другите разходи" намаляват от 309 М на 292 М, спрямо предходната година, а "другите приходи" се увеличават от 285 М на 320 М. Като казваш че вече не могат да правят пари, кажи и коя точно цена или регулация се е променила през последното тримесечие на 2017 г., та са им спрели "далаверата с балансирането".
          Тези 2.5 М за които пишеш можеш веднага да ги намериш в разходите за трудови възнаграждения, които за третото тримесечие са 1,4 М, а за четвъртото са над 4 М. Предполагам ефект от изтичане срока на сла договорите, която положителна част ще се усети през 2018 г. Щом смяташ че най-голямият търговец на ток в България вече не може да печели, така да бъде. Чао.

          Коментар


          • http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=827235

            Коментар


            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
              Приходи 1 271 М, кеш 119 М, печалба след данъци 36 М.
              Съжалявам че трябва да го кажа, на са на загуба от 2.5 млн. за четвъртото тримесечие. Без провизиите са на загуба от 0.7 млн. Както казах и преди, вече не могат да правят пари, след като им спряха делаверата с балансирането

              Коментар


              • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                Приходи 1 271 М, кеш 119 М, печалба след данъци 36 М.
                И капитализация 125 М

                Коментар


                • Приходи 1 271 М, кеш 119 М, печалба след данъци 36 М.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                    Г-н Груев меси се колкото искаш, то затова е този форум. Не знам кой с каква информация разполага, но някой/някои онзи ден си купи 35 броя. Едва ли мисли да ги превърти през 1 000 лева. Между другото имах много Хим, но се наложи да го намаля, за което съжалявам.
                    Най-вероятно големия миноритар си ги е прехвърлил от левия в десния. Все пак той е основния трейдър на акцията. Само за статистиката - минимум 66% от изтъргуваните акции през втората половина са продадени от едно пенсионно-осигурително дружество. Най-вероятно и купувача е контролиран от същия миноритар.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                      Г-н Груев меси се колкото искаш, то затова е този форум. Не знам кой с каква информация разполага, но някой/някои онзи ден си купи 35 броя. Едва ли мисли да ги превърти през 1 000 лева. Между другото имах много Хим, но се наложи да го намаля, за което съжалявам.

                      Това се казва " сръбски стандарт " ...За несец- два, 35 К.......И са му малко на мистър Баларев.....

                      Дай Боже всекиму !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Без да искам да ви се меся в спора, само ще кажа, че тук е точно толкова ясно какво става, колкото и в Хим-а, ама там поне рипна в последно време. За да има купувачи, следва да има и продавачи, които да ги устройва цената или да са на зор. Така че медалът има винаги 2 страни, а за капак си има и гурт
                        Стискането на акцията в последните година и половина се оказа печеливша тактика, но не заради самото дружество, а заради отпушването на борсата ни, така че няма как да кажеш, че видиш ли точно пък чез били някакъв уникат и нешлифован диамант - дори някои шитове качиха и повече (с което не казвам, че тази акция е шит, напротив). Да купуваш сега, при положение че абсолютно нищо не се знае, а има и други, нелоши алтернативи, поне за мен не е особено добра опция. Виж, ако някой има вътрешно инфо - тогава вече е друга работа...
                        Г-н Груев меси се колкото искаш, то затова е този форум. Не знам кой с каква информация разполага, но някой/някои онзи ден си купи 35 броя. Едва ли мисли да ги превърти през 1 000 лева. Между другото имах много Хим, но се наложи да го намаля, за което съжалявам.

                        Коментар


                        • Без да искам да ви се меся в спора, само ще кажа, че тук е точно толкова ясно какво става, колкото и в Хим-а, ама там поне рипна в последно време. За да има купувачи, следва да има и продавачи, които да ги устройва цената или да са на зор. Така че медалът има винаги 2 страни, а за капак си има и гурт
                          Стискането на акцията в последните година и половина се оказа печеливша тактика, но не заради самото дружество, а заради отпушването на борсата ни, така че няма как да кажеш, че видиш ли точно пък чез били някакъв уникат и нешлифован диамант - дори някои шитове качиха и повече (с което не казвам, че тази акция е шит, напротив). Да купуваш сега, при положение че абсолютно нищо не се знае, а има и други, нелоши алтернативи, поне за мен не е особено добра опция. Виж, ако някой има вътрешно инфо - тогава вече е друга работа...
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                            Признавам си че вече нямам акции в ЧЕЗ Електро. Но не съм съгласен че печалбата не е от делото с НЕК, защото именно в резулат на извънсъдебното споразумение от юли 2017, ЧЕЗ със задна дата (към 30 юни) реинтегрира провизии и обезценки на вземания на обща стойност 31.75млн.лв. И не е виновен Еленко Божков (който съм съгласен с теб че е теменуга), а по-скоро Боян Боев.

                            И абстрахирайки се от факта че си акционер (поздравления за 400% печалба) ми кажи как оттук нататък ЧЕЗ Електро ще прави печалба? С 2,2% регулиран брутен марж (което е около 20-25 млн лв при 700млн.лв продажби на електричество) се очаква да се покриват оперативните разходи (около 20млн.лв минимум). Колко ли биха останали за акционерите, ако не се справят добре с балансирането?
                            Реинтегрираха провизии след споразумението и ги вкараха в печалбата, но се опитвам да ти кажа, че въпросните милиони бяха взети от текущият резултат от миналите години. Опитвам се да обясня, че от 2014/тогава започнах да си купувам тук/ до 2017 - за четири години, общият финансов резултат е около 80 М, тоест 20 М на година. Тази печалба е постигната въпреки действието на сла договорите, които не важеха само за ходенето до тоалетна. Въпросните договори не действат от ноември 2017 г., което означава, че печалбата трябва да се увеличи, а не да намалява. Дружеството вече не е естествен монополист, но си е реален такъв, особенно при битовите абонати. Приходите знаете колко са, кеша също. Предполагам Бабиш не дойде на крака на ББ за да си говорят за Брекзит. Просто от тях нищо не зависи, да не говорим, че Бабиш е малко в разкрачено положение. Според мен поводът е бил продажбата и мисля че купувачът е избран, а зад него седят парите на Енерго про. Конструкцията ще е малко по-различна заради КЗК. Преди 9-ти септември електропреносната мрежа е била чешка собственост, мисля че и сега ще остане такава. Приказките за напускане на големите инвеститори и средата в България са малко ала бала. Просто основният миноритар им спря кранчето към майката, където верните кадри живееха като крале. Много дълго стана. Аз като не знам какво да очаквам и да правя, гледам по-умните от мен. А те изкупуваха около 20 К, сега го правят около 25 К. На 50 п/е няма да мога да продам, ама на 50 К, като нищо. Успех!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                              А най-вероятно е ти въобще да нямаш акции в ЧЕЗ. Скъпи не се напрягай, аз и сега да продам ще съм на печалба 400 %. Не че има значение, но чета твойте мнения с интерес и си мисля че би трябвало да знаеш, че печалбата не е от спечелено дело с НЕК, тя си беше печалба на дружеството за текущата година, но заради разни темерути като Еленко Божков и законови недомислици се наложи да се водят дела с НЕК, което доведе до заделяне на провизии, които сега бяха реинтегрирани.
                              Признавам си че вече нямам акции в ЧЕЗ Електро. Но не съм съгласен че печалбата не е от делото с НЕК, защото именно в резулат на извънсъдебното споразумение от юли 2017, ЧЕЗ със задна дата (към 30 юни) реинтегрира провизии и обезценки на вземания на обща стойност 31.75млн.лв. И не е виновен Еленко Божков (който съм съгласен с теб че е теменуга), а по-скоро Боян Боев.

                              И абстрахирайки се от факта че си акционер (поздравления за 400% печалба) ми кажи как оттук нататък ЧЕЗ Електро ще прави печалба? С 2,2% регулиран брутен марж (което е около 20-25 млн лв при 700млн.лв продажби на електричество) се очаква да се покриват оперативните разходи (около 20млн.лв минимум). Колко ли биха останали за акционерите, ако не се справят добре с балансирането?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                                Скоро ще можеш да продадеш на Р/Е от 50. Не може всяка година да правят 32млн печалба от спечелени дела срещу НЕК. По-вероятно е изобщо да не са на печалба като провизират на КЗК потенциалните глоби
                                А най-вероятно е ти въобще да нямаш акции в ЧЕЗ. Скъпи не се напрягай, аз и сега да продам ще съм на печалба 400 %. Не че има значение, но чета твойте мнения с интерес и си мисля че би трябвало да знаеш, че печалбата не е от спечелено дело с НЕК, тя си беше печалба на дружеството за текущата година, но заради разни темерути като Еленко Божков и законови недомислици се наложи да се водят дела с НЕК, което доведе до заделяне на провизии, които сега бяха реинтегрирани.

                                Коментар

                                Working...
                                X