IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Електро България АД (CEZE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    уф, значи, почвам да се навивам да закупя 1 или 2 хартии тук, но още се чудя сериозно. Иначе супер много ми харесва, че акцията е скъпа и бутикова, ама тези излишни трупания на пари, без да се раздава дивидент, ама много ме притесняват
    Успех на държащите тук
    Тази година чехите не приеха предложението на Съгласие за 500 лева дивидент на акция. Ако продължава така с печалбите, ще ми се, да ми се иска , да си въобразявам, че повече откази няма да има. А и едни 800 лева на акция са само 4 000 000 лева от които 67 % ще отидат при майката. Така че няма нищо невъзможно, ама все пак чехи, а някой беше написал, че те са еврейчетата на Европа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
      Ако може да не пишете нищо негативно за ЧЕЗ, че получавам аритмия..
      уф, значи, почвам да се навивам да закупя 1 или 2 хартии тук, но още се чудя сериозно. Иначе супер много ми харесва, че акцията е скъпа и бутикова, ама тези излишни трупания на пари, без да се раздава дивидент, ама много ме притесняват
      Успех на държащите тук
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Ако може да не пишете нищо негативно за ЧЕЗ, че получавам аритмия..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
          На страницата на Енерго про Варна ЕАД/относно Доставчик последна инстанция/ е обяснено човешки кое как е и колко. Предполагам и при ЧЕЗ България АД е подобна ситуацията. От непрофесионалните сметки, които си направих излиза, че положението е по-добро след промените, но най - добре ще се видят нещата на 30. 10. 2016 г. Успех на имащите.
          И в капитал бяха написали, че има подобрение за дружествата в новия период.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            Аз съм си записал от последния отчет - С решение от 30.06.16 КЕВР отменя правото на крайните снабдители да вкл в крайната цена до 1.5% за тях. В крайната цена на клиентите бяха вкл небаланси в размер на 2.20лв/мвт

            Това не излиза ли горе долу едно и също в пари или бъркам нещо?
            На страницата на Енерго про Варна ЕАД/относно Доставчик последна инстанция/ е обяснено човешки кое как е и колко. Предполагам и при ЧЕЗ България АД е подобна ситуацията. От непрофесионалните сметки, които си направих излиза, че положението е по-добро след промените, но най - добре ще се видят нещата на 30. 10. 2016 г. Успех на имащите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
              Дано да е така, ама надали. С продължаващата загуба на корпоративни клиенти (положителен брутен марж) и съответно увеличаващо се тегло на битови потребители (отрицателен брутен марж), вероятността е печалбата да бъде изтрита. Да не игнориране и последното решение на регулатора, с което включи цената за балансиране в общата крайна цена и им определи общо 10,5млн.лв приходи от балансиране от крайни клиенти спрямо около 30 млн.лв нетни разходи за балансиране. Досега имаха такса за балансиране в размер на 0,0042лв на КВч, което умножено по техните продажби правеше около 25млн. лв годишни приходи от балансиране от крайни клиенти.
              Аз съм си записал от последния отчет - С решение от 30.06.16 КЕВР отменя правото на крайните снабдители да вкл в крайната цена до 1.5% за тях. В крайната цена на клиентите бяха вкл небаланси в размер на 2.20лв/мвт

              Това не излиза ли горе долу едно и също в пари или бъркам нещо?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
                Дано да е така, ама надали. С продължаващата загуба на корпоративни клиенти (положителен брутен марж) и съответно увеличаващо се тегло на битови потребители (отрицателен брутен марж), вероятността е печалбата да бъде изтрита. Да не игнориране и последното решение на регулатора, с което включи цената за балансиране в общата крайна цена и им определи общо 10,5млн.лв приходи от балансиране от крайни клиенти спрямо около 30 млн.лв нетни разходи за балансиране. Досега имаха такса за балансиране в размер на 0,0042лв на КВч, което умножено по техните продажби правеше около 25млн. лв годишни приходи от балансиране от крайни клиенти.
                Рядко се пишат обосновани мнения, така че поздравления за това.

                Обаче, нали не смятате, че което и да е търговско дружество работи "на ползу роду"? От написаното горе някои по-лабилни хора направо ще се разплачат от съжаление в каква позиция се намира дружеството. Живи да ги оплачеш от ЧЕЗ Електро.
                Като не може да се прави бизнес - хлопваш кепенците. Преди това си взимаш парите обаче и оставяш КЕВР да се оправят. Какъв е проблемът?

                А, и ако на ЧЕЗ им е много тежко да притежават тази компания, моля да се обърнат към останалите акционери с молба да ги освободят от собствеността им тук!

                Естествено, не е препоръка за нищо.
                Last edited by fantasy_gt; 18.08.2016, 16:32.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
                  Дано да е така, ама надали. С продължаващата загуба на корпоративни клиенти (положителен брутен марж) и съответно увеличаващо се тегло на битови потребители (отрицателен брутен марж), вероятността е печалбата да бъде изтрита. Да не игнориране и последното решение на регулатора, с което включи цената за балансиране в общата крайна цена и им определи общо 10,5млн.лв приходи от балансиране от крайни клиенти спрямо около 30 млн.лв нетни разходи за балансиране. Досега имаха такса за балансиране в размер на 0,0042лв на КВч, което умножено по техните продажби правеше около 25млн. лв годишни приходи от балансиране от крайни клиенти.
                  Благодаря за компетентното мнение. Ще видим какво се случва през третото тримесечие.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                    Не искам да смесвам реалността с мечтите, но ако бяха на загуба нямаше как да стане. С тези темпове до края на годината печалбата като нищо ще мине 15 000 000, 3000 лева на акция. Едни 800 - 1000 дивидент, дали пък няма да ме възрадват невиртуално. А и сила ще се намери, пък и това не е Енерго про продажби.
                    Дано да е така, ама надали. С продължаващата загуба на корпоративни клиенти (положителен брутен марж) и съответно увеличаващо се тегло на битови потребители (отрицателен брутен марж), вероятността е печалбата да бъде изтрита. Да не игнориране и последното решение на регулатора, с което включи цената за балансиране в общата крайна цена и им определи общо 10,5млн.лв приходи от балансиране от крайни клиенти спрямо около 30 млн.лв нетни разходи за балансиране. Досега имаха такса за балансиране в размер на 0,0042лв на КВч, което умножено по техните продажби правеше около 25млн. лв годишни приходи от балансиране от крайни клиенти.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                      Мисля че си объркал темата с чез разпределение
                      То не е объркало, то нарочно си троли защото си няма. И знае че няма и да има. Единствено и само злоба и нито дума за супер отчета.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Има и за 7-стаен, но днес какво беше това движение към едностаен !???)))))
                        Мисля че си объркал темата с чез разпределение

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                          Дай боже и за 4-стаен, мисля че има потенциал!
                          Има и за 7-стаен, но днес какво беше това движение към едностаен !???)))))
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                            Ok да зарадват всички които имат тук. А и виртуалната гарсониера дето съм вкарал тук, я чакам да отиде на двустаен. Поне...
                            Дай боже и за 4-стаен, мисля че има потенциал!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              Да НИ зарадват.....

                              пп Имам повече от една акция.....
                              Ok да зарадват всички които имат тук. А и виртуалната гарсониера дето съм вкарал тук, я чакам да отиде на двустаен. Поне...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                                Не искам да смесвам реалността с мечтите, но ако бяха на загуба нямаше как да стане. С тези темпове до края на годината печалбата като нищо ще мине 15 000 000, 3000 лева на акция. Едни 800 - 1000 дивидент, дали пък няма да ме възрадват невиртуално. А и сила ще се намери, пък и това не е Енерго про продажби.
                                Да НИ зарадват.....

                                пп Имам повече от една акция.....

                                Коментар

                                Working...
                                X