IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Да има интерес. Двама големи блокираха аукциона с еднакви цени - 1430 лв.
    Лоша тактика. Но така е по-добре, утре ще се цакат нанаво

    Кой ли се бе засилил да купи за 11М лв. през Авал ин?
    А защо не ги продадоха на по-рано въвелия поръчката ,а за другия колкото останат?
    Така пише в правилата на смесения аукцион - лимитираните поръчки се класират по цена и време на въвеждане.

    Коментар


    • Това е много добър сигнал за БФБ, ПФ и чужденци явно пак сетиха за родната борса

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Да има интерес. Двама големи блокираха аукциона с еднакви цени - 1430 лв.
        Лоша тактика. Но така е по-добре, утре ще се цакат нанаво

        Кой ли се бе засилил да купи за 11М лв. през Авал ин?
        За утре сигурно ще си бият по "една жица" предварително, ще раздробят поръчките и работата ще стане.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
          За утре остават почти всички книжа, но имаше търсене за повече от предложеното - над 19 хил. бр над 28 млн. лв. Аукциона спря заради големи поръчки.
          Струва ми се че искаха да влязат още "пенсионери" - онези от Енерго-про. Булбанк /Доверие/ също участва отново.
          До ден два приватизацията би следвало да е история и започва "ослушването".
          Да има интерес. Двама големи блокираха аукциона с еднакви цени - 1430 лв.
          Лоша тактика. Но така е по-добре, утре ще се цакат нанаво

          Кой ли се бе засилил да купи за 11М лв. през Авал ин?

          Коментар


          • За утре остават почти всички книжа, но имаше търсене за повече от предложеното - над 19 хил. бр над 28 млн. лв. Аукциона спря заради големи поръчки.
            Струва ми се че искаха да влязат още "пенсионери" - онези от Енерго-про. Булбанк /Доверие/ също участва отново.
            До ден два приватизацията би следвало да е история и започва "ослушването".
            Last edited by Poncho; 30.10.2012, 11:28.

            Коментар


            • Ей не ги разгадахте тия мажоритари какви ли не проблеми ви създават. Ами съдете ги, най добре.Нямали асоциация на дребните акционери, ако няма създайте си и почнете да ги съдите.Заради техните глупави глави и заради проблемите от това.

              Я ми кажете на коя борса по света, една такава сделка ще остане в архивите и никои няма да знае кои на кого продава или купува. На никоя.
              Ами то тогава нашата борса за какво я има, а да не говорим за нашите мажоритари. хахах
              Значи тука пак има вътрещари и свързани лица. Едно време ако имаше ипо всички служители ставаха свързани лица, а те нали са на граждански договори.ИП- то да не е лудо да ги издържа с трудови договори.А камоли нещо по сериозно като договор.
              Тогава каква ефективност търсите или анализирате. То няма защо, някои с вътрешна информация ще ви изпревари. хахаха
              Тъпа селска родна картинка.
              Бсп е политически труп това го разбраха и пенсионерите. ахахх

              Коментар


              • Да не стане накрая, като при Табака днес
                Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                  Уникредит Булбанк си купи акции на ЧЕЗ за 19,2 млн. лв. за собствена сметка

                  Общо посредници и банки закупиха книжа на ЧЕЗ за 20,8 млн. лв. за собствена сметка

                  http://www.investor.bg/novini-i-anal...smetka,142113/

                  Пак ви казвам, изобщо няма да се учудя ако се окаже, че ЧЕЗ са имали към момента ликвидни проблеми и някой/и институционални инвеститори са купили от тяхно име срещу определена доходност ....

                  Да не говорим, че все повече се говори че си търсят стратегически купувач за дружеството в БГ и да не участват в процедурата не ми се вярва ...

                  Но дори да не е така ако видите основните купувачи, то аз съм готов и средносрочно да остана на тази позиция. Институционални инвеститори влезнали, особено най-големия ПФ и банка на дълга позиция е много добра новина!

                  А за дивидента също смятам, че ще им при тази структура на капитала. ЧЕЗ е държавна компания, която се търгува на борсите в Чехия и Полша и наистина плаща дивидент, последна май беше 50% от печалбата .. .


                  Не е препоръка!
                  Виж в отчета на чешкото Чез какъв кеш имат към щ.шестмесечието. силно ме съмнява да имат каквито и да било ликвидни проблеми.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                    Уникредит Булбанк си купи акции на ЧЕЗ за 19,2 млн. лв. за собствена сметка

                    Общо посредници и банки закупиха книжа на ЧЕЗ за 20,8 млн. лв. за собствена сметка

                    http://www.investor.bg/novini-i-anal...smetka,142113/

                    Пак ви казвам, изобщо няма да се учудя ако се окаже, че ЧЕЗ са имали към момента ликвидни проблеми и някой/и институционални инвеститори са купили от тяхно име срещу определена доходност ....

                    Да не говорим, че все повече се говори че си търсят стратегически купувач за дружеството в БГ и да не участват в процедурата не ми се вярва ...

                    Но дори да не е така ако видите основните купувачи, то аз съм готов и средносрочно да остана на тази позиция. Институционални инвеститори влезнали, особено най-големия ПФ и банка на дълга позиция е много добра новина!

                    А за дивидента също смятам, че ще им при тази структура на капитала. ЧЕЗ е държавна компания, която се търгува на борсите в Чехия и Полша и наистина плаща дивидент, последна май беше 50% от печалбата .. .


                    Не е препоръка!
                    Булбанк утре може да купи за още 20 млн. кой знае.Нека да видим и утрешния аукцион....

                    Коментар


                    • Уникредит Булбанк си купи акции на ЧЕЗ за 19,2 млн. лв. за собствена сметка

                      Уникредит Булбанк си купи акции на ЧЕЗ за 19,2 млн. лв. за собствена сметка

                      Общо посредници и банки закупиха книжа на ЧЕЗ за 20,8 млн. лв. за собствена сметка

                      http://www.investor.bg/novini-i-anal...smetka,142113/

                      Пак ви казвам, изобщо няма да се учудя ако се окаже, че ЧЕЗ са имали към момента ликвидни проблеми и някой/и институционални инвеститори са купили от тяхно име срещу определена доходност ....

                      Да не говорим, че все повече се говори че си търсят стратегически купувач за дружеството в БГ и да не участват в процедурата не ми се вярва ...

                      Но дори да не е така ако видите основните купувачи, то аз съм готов и средносрочно да остана на тази позиция. Институционални инвеститори влезнали, особено най-големия ПФ и банка на дълга позиция е много добра новина!

                      А за дивидента също смятам, че ще им при тази структура на капитала. ЧЕЗ е държавна компания, която се търгува на борсите в Чехия и Полша и наистина плаща дивидент, последна май беше 50% от печалбата .. .


                      Не е препоръка!
                      Last edited by Konsultant; 29.10.2012, 17:05.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Защо мислиш че няма да дават дивидент.
                        Няма значение какво мисля аз - важното е какво се очаква в момента и как се променя очакването. Болшинството мисли че ЧЕЗ няма да дава дивиденти и в съзнанието си класира компанията като компания без дивидент. Това я прави по-малко интресна от другите които дават и от там като се уталожат нещата след първите дни след търговете акцията ще си стане "стандартно" ликвидна за БФБ компания без дивидент. Не казвам, че е лоша инвестиция или добра. Просто всички са пълни с дългосрочни инвестиции и не искат още една...

                        Хубавото тук е че влязоха ПФ и те ще имат грижата в края на тримесечията. Тъй че вероятно след като премине шока от неучастието на мажоритаря цената ще се стабилизира и търпеливите ще спечелят.
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                          Ако погледнеш анкетата за ЧЕЗ 79 % от анкетираните за търга са смятали, че мажоритаря ще купи всичко...

                          Очакванията за цена на акциите на компанията към края на 2013 година са само с 11 % над стартовата търгова и то при оптимистичната настройка че това всъщност няма да се случи защото мажоритаря ще играе и ще купи всичко.

                          Сега ситуацията се преосмисля. Инвеститорите отново се сдобиват с дългосрочна инвестиция и тези с горещите пари излизат още днес...Иначе нищо не се случило с фундамента на компанията за да се преосмисли и да се вземат 10 % загуби днес, но се смени контекста в който се взима инвестиционното решение а това обикновено е по важно...
                          С други думи: На търга срещу акциите искали пари...или дупе!

                          Пари няма - действайте!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                            Чудя се защо някой си продава акциите тука...дали се е надценил с поръчките, дали преосмисли стойността на позицията и вече му се струва губеща?!?
                            Ако погледнеш анкетата за ЧЕЗ 79 % от анкетираните за търга са смятали, че мажоритаря ще купи всичко...

                            Очакванията за цена на акциите на компанията към края на 2013 година са само с 11 % над стартовата търгова и то при оптимистичната настройка че това всъщност няма да се случи защото мажоритаря ще играе и ще купи всичко.

                            Сега ситуацията се преосмисля. Инвеститорите отново се сдобиват с дългосрочна инвестиция и тези с горещите пари излизат още днес...Иначе нищо не се случило с фундамента на компанията за да се преосмисли и да се вземат 10 % загуби днес, но се смени контекста в който се взима инвестиционното решение а това обикновено е по важно...
                            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                              Проблемът не в мажоритаря, а в очакването на болшинството че мажоритаря ще купи и ще направи търгово. Сега когато контекста се смени и от една бърза сделка с изход през търгово, ЧЕЗ се превръща в дългосрочна инвестиция без дивидент. На БФБ в последните 1-2 години се търгуват успешно/печелившо две неща - дивидентски акции и предстоящи търгови или ликвидации. Така сега изглежда че акциите на ЧЕЗ не попадат в нито едната от двете групи плюс това имат доста голяма цена на една бройка и това допълнително ще ги лишава от ликвидност - ето това изнервя...

                              Нямам акции от ЧЕЗ
                              Защо мислиш че няма да дават дивидент. Очевидно ЧЕЗ мислят да останат публична в България. А ако смятат така, то нормално е да дават дивидент, все пак ютилити се държи заради дивидента, като гледам в чехия дават половината печалба.

                              Коментар


                              • Чудя се защо някой си продава акциите тука...дали се е надценил с поръчките, дали преосмисли стойността на позицията и вече му се струва губеща?!?

                                Коментар

                                Working...
                                X