IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Айде, свърши лесната възможност за правене на пакети

    Коментар


    • Първоначално изпратено от colonello Разгледай мнение
      Ще бъде много любопитно да се разбере как точно приключи цялото разпределение. Може да се окаже, че великата стратегия на ЧЕЗ да не участват, защото 67% им били достатъчни да контролират публична компания е много голяма грешка от тяхна страна.
      Не може, а ЩЕ!
      Liverpool was made for me and I was made for Liverpool!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
        Поръчки за над 16 млн. лв. 5 млн. от които в пазарни. Останаха неудовлетворени пазарни за около 1,4 млн. Приватизацията протече според мен отлично.
        Разпределението приключи.
        При Електрото остават още 16 бр.
        Ще бъде много любопитно да се разбере как точно приключи цялото разпределение. Може да се окаже, че великата стратегия на ЧЕЗ да не участват, защото 67% им били достатъчни да контролират публична компания е много голяма грешка от тяхна страна.

        Коментар


        • Поръчки за над 16 млн. лв. 5 млн. от които в пазарни. Останаха неудовлетворени пазарни за около 1,4 млн. Приватизацията протече според мен отлично.
          Разпределението приключи.
          При Електрото остават още 16 бр.

          Коментар


          • Макс, мин, средна 1626 лв. Пазарните се "увлякоха" по най-високия лимит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от slim Разгледай мнение
              За 3% профит играят на вторичния пазар , а не при такава хамалогия и скъпо струващо упражнение като приватизацията.Ти би ли купил на 1.45 и продал на 1.50 (в случай че те дразни номинала)с разход около 1% общо.
              Не купувам от приватизационния сегмент ,че може много да попълвам ,но си купих вчера и днес продадох с 50 лева тук , 300 в Енерго Про , мрежите още 100/ имам още/ и те се събират.... Жалко ,че падането на Петрол ми изяце днешният ден но тези са в брой....
              Не е препоръка ,но аз не съм дългосрочен ....и не съм оженен за никоя акция...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Аз ли вече не ги разбирам борсовите сделки.....
                Купил си на средна 1450 има търсене над 1500 и утре пак ще има предлагане....
                което няма да нахвърли 1470 защото големите няма да участват и го мислят ли мислят.....
                Не е препоръка....
                За 3% профит играят на вторичния пазар , а не при такава хамалогия и скъпо струващо упражнение като приватизацията.Ти би ли купил на 1.45 и продал на 1.50 (в случай че те дразни номинала)с разход около 1% общо.
                Last edited by slim; 31.10.2012, 16:02.
                Mind tricks do not work on me, only money

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Аз ли вече не ги разбирам борсовите сделки.....
                  Купил си на средна 1450 има търсене над 1500 и утре пак ще има предлагане....
                  което няма да нахвърли 1470 защото големите няма да участват и го мислят ли мислят.....
                  Не е препоръка....
                  Преди години, когато имаше повече приват. сделки често имаше възможност за такъв арбитраж.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                    Днес поръчки за 42,6 млн.
                    Остават 2441 бр.
                    Мин. цена 1444 лв.

                    При Електрото обаче никой.
                    Аз ли вече не ги разбирам борсовите сделки.....
                    Купил си на средна 1450 има търсене над 1500 и утре пак ще има предлагане....
                    което няма да нахвърли 1470 защото големите няма да участват и го мислят ли мислят.....
                    Не е препоръка....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от longbow Разгледай мнение
                      Още се чудя дали е по-добре да си спекулант или инвеститор тук.(или да стоя далече).. Какво мисилите за евентуалния дивидент ?
                      гледам вероятно ще дават редовно дивидент... и световните аналози го правят редовно, а и майката миналата година е раздала 50% от печалбата

                      http://forexblog.bulbrokers.com/2012...5%D1%82%D0%B0/[/URL]
                      Ще видим, на останалите пазари, на тези на които се търгува майката са от най-очевидните акции за инвестиране с доста добра дивидентна доходност. Ако и в България приложат същата политика то със сигурност ще са едни от най-подходящите, да не кажа най-подходящата компания за дългосрочно инвестиране. Аз поне залагам на този вариант към момента.

                      Коментар


                      • Още се чудя дали е по-добре да си спекулант или инвеститор тук.(или да стоя далече).. Какво мисилите за евентуалния дивидент ?
                        гледам вероятно ще дават редовно дивидент... и световните аналози го правят редовно, а и майката миналата година е раздала 50% от печалбата

                        http://forexblog.bulbrokers.com/2012...5%D1%82%D0%B0/[/URL]
                        Мненията ми не са препоръка или съвет за покупко-продажба на акции

                        Коментар


                        • Днес поръчки за 42,6 млн.
                          Остават 2441 бр.
                          Мин. цена 1444 лв.

                          При Електрото обаче никой.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


                            За Чез незнам ,но нещата при Енерго ПРО отиват към търгово....
                            Не е препоръка...
                            И при чез там ще идат рано или късно
                            Не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                              Благодаря за отговорите
                              Според мен алгоритъма на програмите не съвпада съвсем с правилата ,но като се има впредвид кога е правено - за Ломско пиво и че е еднакво за всички - го приемам.
                              Пък и утре вероятно цената ще е по-висока.
                              И аз дето 10 г. ги гледам тия аукциони първоначално се обърках
                              Така или иначе картите са свалени. Остава да видим дали някой от играчите няма да се откаже. Булбанк и Доверие са вече в играта и колкото по-бързо се приключи с публичното предлагане толкова по-добре и за тях. Клиента на Авалци тук не можа да купи, но при Електрото вече има за близо 6,5 млн, така че е вече "в играта".

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                                Благодаря за отговорите
                                Според мен алгоритъма на програмите не съвпада съвсем с правилата ,но като се има впредвид кога е правено - за Ломско пиво и че е еднакво за всички - го приемам.
                                Пък и утре вероятно цената ще е по-висока.
                                с две думи - времето на подаване е от значение само когато се допуска частично удовлетворение на офертите купува, а това частично удовлетворение се допуска само на максималната цена. Всичко си е ясно и точно и Мариан много правилно го е описал, но явно на никой не му се чете.

                                Коментар

                                Working...
                                X