IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
    Вчера нещо се прецакаха брокерите и не успяха до аукциона да направят сделката. Успяха само при електро. Щом през Капман се е надигала цената вчера, е вероятно през тях да е купен и големия пакет днес. Това ще е изненада за мен, защото аз си мислех че купувачът са чехите, а не мисля, че ще играят през Кампан. Абе ще се разбере скоро, няма смисъл да гадаем
    Аз лично оценям шанса да са чехите на мах. 5%. Те не играха на аукциона, защо сега да го правят. В смисъл може би идеята ти е че Булбанк е играла за тяхно име, но при тоя вариант играха адски левашко, така че аз не го споделям.
    Много вероятно ми се вижда Доверие да укропняват пакетите при тях. Вярно че с много се нагъчиха, но имат още лимит и може би са преценили че е най-добре да приберат при тях големите пакети. Така много лесно ще могат да си "управляват" инвестицията.
    Ще видим, скоро ще се чуе.
    Аз засега реших да пренасоча ресурса в друга алтернатива... ще видим дали съм бил прав или съм сгрешил...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
      Вчера нещо се прецакаха брокерите и не успяха до аукциона да направят сделката. Успяха само при електро. Щом през Капман се е надигала цената вчера, е вероятно през тях да е купен и големия пакет днес. Това ще е изненада за мен, защото аз си мислех че купувачът са чехите, а не мисля, че ще играят през Кампан. Абе ще се разбере скоро, няма смисъл да гадаем
      Да, ще си покаже, но става още по-интересно, ако са доверие. А и цената все още е ниска, (според мен де) Не е препоръка
      Я всегда буду твоим поводом напиться.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Интересно стана, да.
        Още по-интерено е че вчера Капман напомпи цената. А те от край време се водят ИП на ПФ Доверие...

        *нямам акции в момента, но ще ви държа под око
        Вчера нещо се прецакаха брокерите и не успяха до аукциона да направят сделката. Успяха само при електро. Щом през Капман се е надигала цената вчера, е вероятно през тях да е купен и големия пакет днес. Това ще е изненада за мен, защото аз си мислех че купувачът са чехите, а не мисля, че ще играят през Кампан. Абе ще се разбере скоро, няма смисъл да гадаем

        Коментар


        • Интересно стана, да.
          Още по-интерено е че вчера Капман напомпи цената. А те от край време се водят ИП на ПФ Доверие...

          *нямам акции в момента, но ще ви държа под око

          Коментар


          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
            Булбанк си продадоха дела и в двете компании с 2% разлика. На мен ми прилича на някаква предварителна договореност, то и първоначално изглеждаше доста странно банка да купува такива пакети от български акции. Интересно ми е кой купувача? Имам версия, но все пак ще изчакам да видя официалните обявления
            Може това да им е комисионната за посредничеството, щото е малко по-малко от 2%. Но като цяло, едни 250-300 000 ей така от нищото си е добре дошло. Мазния арменец ще удри шапката в тавана
            Я всегда буду твоим поводом напиться.

            Коментар


            • Булбанк си продадоха дела и в двете компании с 2% разлика. На мен ми прилича на някаква предварителна договореност, то и първоначално изглеждаше доста странно банка да купува такива пакети от български акции. Интересно ми е кой купувача? Имам версия, но все пак ще изчакам да видя официалните обявления

              Коментар


              • Булбанк си продаде пакета купен първия ден на 1600лв.
                Въпроса е кой е купувача ,но нали са над 5 % трябва да излезе инфо
                Last edited by vale1; 28.11.2012, 10:21.

                Коментар


                • Тук като наближи краят на Декември може да има движения на север, но дотогава ще има ослушвания така като гледам ...
                  Veni, Vidi, Vici

                  Коментар


                  • 14-11-2012
                    Вътрешна информация по чл. 4 от ЗПЗФИ
                    ЧЕЗ Разпределение България АД, София, ЕИК 1З0277958
                    Уведомление по чл. 1486 ЗППЦК
                    Уважаеми дами и господа,
                    На 13.11.2012 е. „ЧЕЗ Разпределение България”/ (,,Дружеството”) получи от
                    Универсален Пенсионен Фонд Доверие АД , вписан в търговския регистър към
                    Агенция по вписванията с ЕИК 1ЗО474628, със седалище и адрес на управление: гр.
                    София 1113, общ. „Изгрев”, ул. „Тинтява“ 13Б, вх.А, ет.7, уведомление по чл. 145,
                    ал. 1, т. 1 от ЗППЦК. Съгласно това уведомпение, чрез сделка, регистрирана в
                    „Централен депозитар” на 31.10.2012 г., Универсален Пенсионен Фонд Доверие
                    АД е купил 13478 (тринадесет хиляди четиристотин седемдесет и осем) броя
                    акции от капитала на Дружеството, представляващи 6, 99% (шест цяло и
                    деветдесет и девет процента) от този капитал. След посочената покупка
                    общият брой акции на Дружеството, контролирани от Универсален Пенсионен
                    Фонд Доверие АД е 6, 99% (шест цяло и деветдесет и девет процента).
                    Тази покупка вероятно влиза във вече обявените 11,94%.
                    Не препоръка.
                    |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                    |___________||__|___|)
                    (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                    Коментар


                    • Бизнеса на електроразпределителите не е винаги цветя и рози. Често попадат в пресата на производители и крайни потребители. При нас това се случи заради ВЕИ в Албания поради техни си социално-политически мотиви: ЧЕЗ обмисля да напусне Албания
                      Докато при нас срещат разбиране от Държавата, в Албания са "на нож" и до началото на следващата година ще я напуснат на всяка цена, като са калкулирали загубите от това в прогнозните си.
                      Ако назнайвате езици след 6 мин. става дума и за нас: Интервю с Мartin Pacovský - Директор на ЧЕЗ за чуждестранните инвестиции

                      Ето и нещо по-старо: "Проблематични" инвестиции на ЧЕЗ в България и Албания

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                        Енерго-про също имат на сайта си секция за инвеститори и директор за връзка с инвеститорите - то тези неща са си задължителни.
                        Пончо, съгласен съм с теб, написаното беше във връзка с изказвания на други форумци. Относно сайта им - извинявам се наистина си прав, досега съм гледал винаги http://www.energo-pro.com/ където също имаше новини на български и си мислех че това е корпоративния им сайт и за България.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                          ЧЕЗ са сериозна компания на европейско равнище за разлика от Енерго Про според мен, публична компания са и са свикнали да бъдат публични. Направили са си труда да си назначат Директор за връзки с инвеститорите, да направят на сайта си секция за инвеститори ... не участваха на търга. Според мен няма и една причина да си мислиш че ще се делистват в обозримо бъдеще.
                          Листването на борсата е принципно с цел набиране на капитал, а когато "майката" е на доста по-развита борса от нашата присъствието на дружеството тук е малко безпредметно.
                          Възможно е чехите да не участваха, защото наистина търсят изход от ивестицията си, както се споменава тук-таме. Ако наистина искат да продават има повече причини да са на борсата отколкото да не са. Виждам и възможно делистване само ако влезе нов собственик с 67-те им процента.
                          Енергоразпределителните дружества и досега се наблюдаваха от ДКЕВР и изпълняваха сходни изисквания и задължения заложени в ЗППЦК, така че няколко миноритари надали ще ги уплашат.
                          Енерго-про също имат на сайта си секция за инвеститори и директор за връзка с инвеститорите - то тези неща са си задължителни.

                          Написаното е мое лично мнение и не препоръчвам търговия с ЦК.

                          Коментар


                          • Радко Ханджиев публикува през октомври 2008 г. критична статия срещу ЧЕЗ в българското издание на "Льо Монд дипломатик". http://bg.mondediplo.com/article324.html. Той твърди, че ЧЕЗ е получила по незаконен начин правото както да доставя електроенергия, така и да я отчита включително чрез заменянето на сертифицирани от държавни лаборатории електромери със свои, които се сертифицират... от ЧЕЗ. Авторът цитира специалисти, според които в резултат от това сметките са изкуствено надути с 50%.

                            Статията на колегата Ханджиев се радва на голямо внимание и е цитирана от няколко медии, включително ДУМА. В резултат от това ЧЕЗ му изключва тока, без обяснение. Това продължава осем месеца, доставката се възстановява малко преди изборите през юли 2009. От август 2011 г. е бил отрязан отново и досега остава без ток. Фирма, която е контрактирана от ЧЕЗ, оказва натиск от гангстерски тип върху него.

                            Разказах тази история в блога си, който се чете доста в европейските среди. http://reuniting-europe.blogactiv.eu/. Споменах, че Ханджиев е раково болен и е с 91% инвалидност, а жилището му може да се отоплява само с ток. И че си е платил всички сметки, което е потвърдено от съдебно решение, но ЧЕЗ продължава да го държи на студено и на тъмно.

                            Тутакси заместник-председателката на Европейската комисия Нели Крус, която отговаря за медиите, ми изпрати съобщение в туитър, с което ми благодари за сигнала и подчертава, че никой доставчик няма право да лишава когото и да било от енергия през зимата. Оказа се, че писмото, което Съюзът на Българските журналисти е връчил на Крус по време на посещението й у нас миналия месец, се е загубило. Имах честта да им дам дубликат.

                            Междувременно ми се обадиха няколко западни журналисти, които бяха чели блога ми, и поискаха да им дам координатите на Ханджиев, за да разкажат на своята публика за това чудо на чудесата. С негово съгласие публикувах телефоните му в блога си.

                            След това реагира и комисарят по енергетиката Гюнтер Йотингер. Бях писал, че в България има три фирми за доставка на електроенергия, но те не са в конкуренция, а са си разделили страната на три. В Белгия имам избор от над дузина фирми http://www.brugel.be/Page.php?ID=40&siteID=2 и мога във всеки момент да сменя доставчика си на електроенергия и газ.

                            Говорител на Йотингер ми изпрати отговор, в който се съдържа една важна новина: "Комисията е наясно с енергийното пазарно положение в България и съвсем скоро (15 ноември) ще публикува доклад, придружен с конкретни препоръки към България за необходимите реформи, за да има по-голяма конкуренция на пазара на електроенергия." Да видим. Но аз просто се чудя на тази държава, която разрешава на доставчиците да си я делят, точно както правят мафиите.


                            http://bulgarski.pogled.info/news/40...art-zhurnalist
                            Last edited by badboy333; 06.11.2012, 17:50.
                            Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                            Коментар


                            • Явно Булбанк са останали с 1 покупка от 1-я ден - 10 412 бр х 1600 лв.

                              Коментар


                              • Уникредит Булбанк АД сложила ръка на големи пакети от приватизацията на ЧЕЗ
                                06 Ноември 2012 16:13

                                Източник: www.darikfinance.bg
                                УниКредит Булбанк АД е участвала активно в приватизацията на дружества от ЧЕЗ, става ясно от съобщение на енергийното дружество до инвеститорите на БФБ.

                                Банката е придобила пакет от почти 10% в капитала на ЧЕЗ Електро България АД, а също и 5.4% от акциите на ЧЕЗ Разпределение България АД.

                                Сделките по прехвърлянето на книжата са извършени на аукциона, органвизиран от българска фондова борса и са регистрирани от Централен депозитар на 1 ноември.

                                Банката е придобила 495 книжа на ЧЕЗ Електро България АД, представляващи 9.9% от капитала й. Придобитият пакет в ЧЕЗ Разпределение България АД е в размер на 10 412 акции, които представляват 5.4% от капитала на дружеството.

                                УниКредит Булбанк АД е под пряк контрол на УниКредит Банк Аустрия АГ. Неин управител в България е Левон Хампарцумян, който е и председател на Асоциация на банките в България.

                                Коментар

                                Working...
                                X