IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
    Тук дали скоро няма да има догонване ... ? Какво мислите?
    Очаквам много добър отчет, но след като самите чехи си изоставиха акцията, интереса тук изчезна, сам виждаш - продават си акциите и под цената на Ipo-то. Като параметри, след отчета вероятно ще е по-добро от енерго-про.

    Коментар


    • Тук дали скоро няма да има догонване ... ? Какво мислите?
      Veni, Vidi, Vici

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
        Албания е отнела лиценза на ЧЕЗ

        От доста време им беше ясно на чехите, че ще се стигне до тук.
        хайде и ние да ги изгоним, а? ))))

        Коментар


        • Албания е отнела лиценза на ЧЕЗ

          От доста време им беше ясно на чехите, че ще се стигне до тук.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            На тази тема мястото й е на първата страница!

            Според мен не след дълго пазарът ще започне да "проглежда"
            Трябва катализатор. Все пак тук преполагам че повечето са наистина инвеститори. Най-ясния катализатор би бил един дивидент от 150-160 лева на акция

            Коментар


            • На тази тема мястото й е на първата страница!

              Според мен не след дълго пазарът ще започне да "проглежда"

              Коментар


              • Добре си направил Батя.

                Аз пък си стоя и чакам
                Veni, Vidi, Vici

                Коментар


                • Ето че бързо се завърнах в редиците на акционерите тук.
                  Някой се опитваха да дават акъл на Батя си
                  Ако не са сханали да им разясня схемата:
                  Шиткаш тук, с кеша купуваш Енергопро - продаваш с 40-45% профит за седмица и си купуваш пак тук акциите на едва 3% отгоре
                  Вярно че имаше и доза късмет, не очаквах толкова бързо да излезе играта при Енергопрото, но.... бог обича смелите

                  Коментар


                  • Лошото е , че досега тук лъжат клиентите си. Дано не лъжат и акционерите си и да са коректни.

                    Коментар


                    • ЧЕЗ майка,

                      Първоначално изпратено от Bond009 Разгледай мнение
                      Още не са много ясни намеренията на чехите, но да се надяваме да са коректни
                      Е държавна компания, търгува се на 2 пазара и там се счита за ДИВИДЕНТНА акция. Последните години разпределят около 50% от профита /все пак и държавата треба да получи нещо /. Няма логика тук да си позволи удар по имиджа. Като прибавим и контрола от ПОД, нещата изглеждат добре.

                      Не е препоръка за взимане на инвестиционно решение!

                      Коментар


                      • Още не са много ясни намеренията на чехите, но да се надяваме да са коректни

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                          АКцията може да стигне и 3к. до нова година ... За мен това е справедливата цена или по точно между 2,5 и 3к.
                          Вярвам на слуховете, че ЧЕЗ майка иска да разкеши тук и си търси купувач. Защо пропускате възможността Булбанк и/или ПОД да са купували за някой трети стратегически инвеститор ..?

                          Не е препоръка за взимане на инвестиционно решение!
                          2,5К си е напълно в реда на нещата, затова им се зачудих на великите спекуланти, защо поне не изчакаха 1700, а се изнизаха тихо, тихо като пръдня из гащи и с 0 кинти профит Затова пък търсят профит в полукуците коне, изброени по-долу. А към изброеното може, да добавим и други, като севтото, да кажем
                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • До нова година,

                            Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                            Излагате се като кифладжии, задето си изшиткахте хартиите на 0 лв. профит. Но по-добре, акцията да се освободи спекулантския излишен товар. Тук цената заслужава да е над 1700 и мисля, че лесно ще го мине до края на януари, а нищо чудно и в края на декември.
                            АКцията може да стигне и 3к. до нова година ... За мен това е справедливата цена или по точно между 2,5 и 3к.
                            Вярвам на слуховете, че ЧЕЗ майка иска да разкеши тук и си търси купувач. Защо пропускате възможността Булбанк и/или ПОД да са купували за някой трети стратегически инвеститор ..?

                            Не е препоръка за взимане на инвестиционно решение!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Аз лично оценям шанса да са чехите на мах. 5%. Те не играха на аукциона, защо сега да го правят. В смисъл може би идеята ти е че Булбанк е играла за тяхно име, но при тоя вариант играха адски левашко, така че аз не го споделям.
                              Много вероятно ми се вижда Доверие да укропняват пакетите при тях. Вярно че с много се нагъчиха, но имат още лимит и може би са преценили че е най-добре да приберат при тях големите пакети. Така много лесно ще могат да си "управляват" инвестицията.
                              Ще видим, скоро ще се чуе.
                              Аз засега реших да пренасоча ресурса в друга алтернатива... ще видим дали съм бил прав или съм сгрешил...
                              Може да набуаш ресурса в оцк, ццб, меком, тодоров, зърнени, билборд, елтос и ... други знайни и незнайни шитове
                              Не е препоръка обаче

                              Коментар


                              • Излагате се като кифладжии, задето си изшиткахте хартиите на 0 лв. профит. Но по-добре, акцията да се освободи спекулантския излишен товар. Тук цената заслужава да е над 1700 и мисля, че лесно ще го мине до края на януари, а нищо чудно и в края на декември.

                                Коментар

                                Working...
                                X