IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
    Трябва да се разбутат и министерството на околната среда и водите, МРРБ и Хранителното и има още много , ама много неща да излязат.
    ДА, Деси, съгласен съм!

    Но никой няма право да пуска 'БОМБИ' в медийното пространство за публично дружество и да всява ПСИХОЗА на пазара!
    За такива действия закона е категоричен и трябват санкции!

    Поздрави!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
      То излиза, че проблемът е в законодателството, а не в ЧЕЗ
      Ще си измият ръцете със Семерджиев, а той е в най- ниското ниво.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
        Категорично!

        Ако ЩЕ оправяме ДЪРЖАВАТА, едновременно с енергоразпределителните дружества няма да е лошо да се ПРЕВЪЗПИТАТ и НАУЧАТ и държаните служители.
        За начало би било прекрасно надзорът да глоби ГОЛОБРАДИЯ министър и всички държавни служители, които създадоха психоза днес на пазара! По 30 хил. лв./човек би било добре за начало! Поне да научат нещо полезно за живота и публичните компании!
        Трябва да се разбутат и министерството на околната среда и водите, МРРБ и Хранителното и има още много , ама много неща да излязат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
          То излиза, че проблемът е в законодателството, а не в ЧЕЗ
          Категорично, поне що се отнася до ОП! Друг е въпроса, че имат и други преГрешения в ущърб на клиентите, БЛАГОСЛОВЕНИ от ДКЕВР.

          Но въпроса ТУК е друг и той касае в случая ПУБЛИЧНОТО дружество ЧЕЗ!

          Ако ЩЕ оправяме ДЪРЖАВАТА, едновременно с енергоразпределителните дружества няма да е лошо да се ПРЕВЪЗПИТАТ и НАУЧАТ и държаните служители.
          За начало би било прекрасно надзорът да глоби ГОЛОБРАДИЯ министър и всички държавни служители, които създадоха психоза днес на пазара! По 30 хил. лв./човек би било добре за начало! Поне да научат нещо полезно за живота и публичните компании!
          Last edited by Konsultant; 17.02.2013, 20:27.

          Коментар


          • Прекалено се политизира ситуацията. Аз лично с интерес следя развитието на този казус и компанията като цяло.
            Интересно ми е мнението на други акционери ...
            Veni, Vidi, Vici

            Коментар


            • Нарушенията на ЧЕЗ са свързани с възлагането на договори с външни изпълнители, но без да бъде провеждан търг. „Вратичка в Закона за обществените поръчки им е позволявал това. Ще предприемем действия този пропуск в закона да бъде оправен”, допълни Добрев.
              То излиза, че проблемът е в законодателството, а не в ЧЕЗ
              Veni, Vidi, Vici

              Коментар


              • Големи изхвърляния на журналистите.

                "Става въпрос за 13 акта за административни нарушения, по които предстои да бъдат наложени глоби. Дружеството не е провело и обществени поръчки на стойност около 500 хил. лв., за които е било задължено."
                от капитал

                Затова ли ще им отнемат лиценза ?

                Коментар


                • Хайде да видим ИМА ли надзор и КФН ще спре ли временно търговията?!

                  ДКЕВР обмисля отнемането на лиценза на ЧЕЗ
                  Държавната финансова инспекция е установила нарушения на приватизационния договор на електроразпределителното дружество ЧЕЗ, което доставя електричество за Западна България. На базата на този доклад Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) се е самосезирала и до дни ще стане ясно дали лицензията на дружеството ще бъде отнета.

                  Ако се стигне дотам – ще бъде назначен служебен оператор, който да поеме функциите на ЧЕЗ преди да бъде избрана нов доставчик. Това съобщи министърът на икономиката, енергетиката и туризма Делян Добрев по време на извънреден брифинг след масовите протести срещу високите сметки за електричество, провели се в цялата страна.
                  http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...a-chez,147005/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Да, Пончо и знаещия винаги се аргументират добре.
                    Ценни форумци.
                    Желая успех пичове.
                    Аз ако разкеша някъде и усетя че тук движението е назряло, мога да ви стана съакционер... ако не съм закъснял
                    Просто засега съм пас.
                    Засега нямаш бърза работа

                    Коментар


                    • Да, Пончо и знаещия винаги се аргументират добре.
                      Ценни форумци.
                      Желая успех пичове.
                      Аз ако разкеша някъде и усетя че тук движението е назряло, мога да ви стана съакционер... ако не съм закъснял
                      Просто засега съм пас.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                        Абсолютно съгласен. Първо не вярвам чехите да продават и второ не мисля, че ТИМ имат възможностите да извадят един половин милиард да речем, колкото биха търсили чехите. Сами не могат да се оправят с такъв бизнес, а и хапката ще е прекалено голяма. По-скоро, ако въобще стане, ще бъде в партньорство тип Луфтханза техник, Фрапорт и т.н.
                        Логиката е на лице ...
                        Veni, Vidi, Vici

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                          Смяната на мажоритаря ще довлачи търгово и мисля че няма да е никак зле. А иначе какво им е на ТИМ - нали сега са любимците на БФБ
                          И аз доколкото знам идеята на чехите за излизане не е съвсем актуална, а е отпреди няколко години, когато се спречкаха с държавата и им се наложи да изплатят дивиденти. Между другото дивидента от ЧЕЗ Електро тогава е бил горе долу колкото е цената на акцията сега.
                          Относно дивидента и ТИМ - те тук са миноритари и интереса им съвпада по-скоро с нашия, т.е. мисля че не биха отказали дивидент.

                          Моето виждане е че ентусиазмът трудно пробива тук, заради високата номинална цена и тежащите все още сравнително пресни приватизационни акции от една страна, а от друга резултатите наистина бяха очаквани, но видяхте ли отчетите на Енерго-про дружествата - ситуацията тук е същата просто различна счетоводна политика.

                          Хайде да не звучи зле: ситуацията при Енерго-про дружествата е като при ЧЕЗ просто различна счетоводна политика.
                          Абсолютно съгласен. Първо не вярвам чехите да продават и второ не мисля, че ТИМ имат възможностите да извадят един половин милиард да речем, колкото биха търсили чехите. Сами не могат да се оправят с такъв бизнес, а и хапката ще е прекалено голяма. По-скоро, ако въобще стане, ще бъде в партньорство тип Луфтханза техник, Фрапорт и т.н.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Може би възможността ТИМ да станат мажо тук поохлажда ентусиазма.

                            Просто ти пускам идея, нямам акции тук и докато не се изясни горното или не се дисконтира достатъчно добре в цената не мисля да имам.

                            Споделям моето виждане.
                            Иначе винаги желая успех на смелите играчи!
                            Смяната на мажоритаря ще довлачи търгово и мисля че няма да е никак зле. А иначе какво им е на ТИМ - нали сега са любимците на БФБ
                            И аз доколкото знам идеята на чехите за излизане не е съвсем актуална, а е отпреди няколко години, когато се спречкаха с държавата и им се наложи да изплатят дивиденти. Между другото дивидента от ЧЕЗ Електро тогава е бил горе долу колкото е цената на акцията сега.
                            Относно дивидента и ТИМ - те тук са миноритари и интереса им съвпада по-скоро с нашия, т.е. мисля че не биха отказали дивидент.

                            Моето виждане е че ентусиазмът трудно пробива тук, заради високата номинална цена и тежащите все още сравнително пресни приватизационни акции от една страна, а от друга резултатите наистина бяха очаквани, но видяхте ли отчетите на Енерго-про дружествата - ситуацията тук е същата просто различна счетоводна политика.

                            Хайде да не звучи зле: ситуацията при Енерго-про дружествата е като при ЧЕЗ просто различна счетоводна политика.
                            Last edited by Poncho; 31.01.2013, 12:25.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              чехите говореха
                              Ха ха.. .все едно някой ги пита тия
                              Last edited by X_Y; 31.01.2013, 12:13.
                              Custodite sortem vestram

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Може би възможността ТИМ да станат мажо тук поохлажда ентусиазма.

                                Просто ти пускам идея, нямам акции тук и докато не се изясни горното или не се дисконтира достатъчно добре в цената не мисля да имам.

                                Споделям моето виждане.
                                Иначе винаги желая успех на смелите играчи!
                                Много ми е интересно откъде и защо се появиха такива твърдения. Вярно е че допреди година и половина чехите говореха за напускане на Албания и България, но последните интервюта дето бях чел казваха че са много доволни от инвестициите си в Румъния и България и добре се развива бизнеса им в двете страни, като единствено в Албания не било добре и обмисляли напускане. После какво стана в Албания знаем.

                                Коментар

                                Working...
                                X