IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

    Tука трудно ще им мине номера от търговото на Енерго Про ( манипулиране на пазара и игра с подставени лица ) - така ,че едва ли ще има делистване.
    Пък и повечето от тези 33 % извън мажоритаря са в институционални играчи , а те знаят колко струва и за какво става въпрос.
    Може да се окаже че голяма част от останалите 33 процента са в институционални играчи свързани по някакъв начин с мажо.... ДПФ ЦКБ Сила,УПФ ЦКБ Сила.......ще видим

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

      Tука трудно ще им мине номера от търговото на Енерго Про ( манипулиране на пазара и игра с подставени лица ) - така ,че едва ли ще има делистване.
      Пък и повечето от тези 33 % извън мажоритаря са в институционални играчи , а те знаят колко струва и за какво става въпрос.
      всичко е въпрос на договорки и пари, така че е възможно и да го махнат, ако си подредят добре карите

      Коментар


      • Направих я къмто 10% от портфейла, пък да видим

        Коментар


        • Това е една от малкото теми в които чета всички мнения с удоволствие.

          Коментар


          • Скача ли тока тука

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
              Мирише ми на делистване . Поредната хубава компания сигурно ще е аут от борсата.
              Tука трудно ще им мине номера от търговото на Енерго Про ( манипулиране на пазара и игра с подставени лица ) - така ,че едва ли ще има делистване.
              Пък и повечето от тези 33 % извън мажоритаря са в институционални играчи , а те знаят колко струва и за какво става въпрос.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от noko6 Разгледай мнение

                Сбора на счет. стойност на Разпределението и Соларния парк е 320МЕ,ако се прибави и продажби става 365МЕ.Ако Енерго Про купят и ТЕЦа за 50МЕ,то за останалото остава 300МЕ или около 82% от BV на 3те компании.Това е около 264 лв. за акция.
                Първо, Енерго Про едва ли искат ТЕЦ-а. Историята на Енерго Про у нас показва, че интересът им към електрогенерация е само във ВЕИ сектора. За ТЕЦ Варна, поне според чешкия източник, има друг кандидат, който дава приемливите 50 млн.
                Второ, дори ТЕЦ- да влиза, от сметките личи, че пропускаш една малка подробност - офертата на Енерго Про е за 67 процента от 3CZ и 1CZ, а не за 100 процента.

                Коментар


                • Още съжалявам , че продадох Енерго Про..Макар и с добра печалба..Не смятам да повтарям грешката..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                    Тук нямам намерени е да продавам
                    +1

                    Коментар


                    • Тук нямам намерени е да продавам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от noko6 Разгледай мнение

                        Сбора на счет. стойност на Разпределението и Соларния парк е 320МЕ,ако се прибави и продажби става 365МЕ.Ако Енерго Про купят и ТЕЦа за 50МЕ,то за останалото остава 300МЕ или около 82% от BV на 3те компании.Това е около 264 лв. за акция.
                        Koлега сметките ти са грешни !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от noko6 Разгледай мнение

                          Сбора на счет. стойност на Разпределението и Соларния парк е 320МЕ,ако се прибави и продажби става 365МЕ.Ако Енерго Про купят и ТЕЦа за 50МЕ,то за останалото остава 300МЕ или около 82% от BV на 3те компании.Това е около 264 лв. за акция.
                          Колко е BV на Соларния парк?

                          п.п. Като гледам в ТР е към 4млн лв, значи 2млн евро, какво да го мисля него и как точно 66% от BV на разпределението и 2та млн евро на соларния парк правят 320млн евро?
                          Last edited by BSEtrader; 27.09.2017, 18:55.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                            Или пък имат други пари с които ще самофинансират разликата. Или друго? Или някой е ясновидец.
                            Има хора дето знаят защо 350 и други дето не знаем. Но знам за 300-те (не спартанци)
                            Сбора на счет. стойност на Разпределението и Соларния парк е 320МЕ,ако се прибави и продажби става 365МЕ.Ако Енерго Про купят и ТЕЦа за 50МЕ,то за останалото остава 300МЕ или около 82% от BV на 3те компании.Това е около 264 лв. за акция.
                            Last edited by noko6; 27.09.2017, 18:24.

                            Коментар


                            • Мирише ми на делистване . Поредната хубава компания сигурно ще е аут от борсата.
                              http://www.proflashgame.com

                              Коментар


                              • Или пък имат други пари с които ще самофинансират разликата. Или друго? Или някой е ясновидец.
                                Има хора дето знаят защо 350 и други дето не знаем. Но знам за 300-те (не спартанци)

                                Коментар

                                Working...
                                X