IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
    Това е новината която продават!
    https://profit.bg/kompanii/energo-pr...z-v-balgariya/
    А Kовачки колко дава ?

    Коментар


    • Браво, и аз съм в отбора вече
      Колеги, тук кога очаквате развитие?

      Коментар


      • Това е новината която продават!
        https://profit.bg/kompanii/energo-pr...z-v-balgariya/

        Коментар


        • Спряха до мен. Да се чуди човек да се радва или да съжалява.
          Е, после ме "надтрупаха" но това са подробнсти

          Коментар


          • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
            Бе много продавачи на 274-275 ... Чак ме притесняват
            Ще видим
            Всъщност на 275 няма нито едни Има, няма 150бр до 279

            Коментар


            • Бе много продавачи на 274-275 ... Чак ме притесняват
              Ще видим

              Коментар


              • https://www.bgonair.bg/bulgaria/2017...m_campaign=box

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Абсолютно е възможно и така да е - тогава пак идваме на подвариант на файър сел, но с ясна печалба за собствениците, които ще си избият парите по един или друг начин. Тогава пък идва резонния въпрос - а защо не си теглят кеша под формата на дивиденти - в едното дружество има към 120 милки, нали? Или го играят алтруисти? Не знам - всички е прекалено политически обвързано...

                  П.С. БСЕ Трейдър, идея си нямам колко дивиденти са изплатили от 2006 насам - не съм се ровил, за да видя, може ли инфо, ако имаш такова? Аз се сещам само за тазгодишния дивидент в едното дружество?
                  Преди да ги качат на борсата Дянков ги накара да раздадат дивидент. Мисля че беше около 120 млн за двете дружества. После през 2012 или 2013 разпределиха отново след като Доверие ги натиснаха.

                  Коментар


                  • Аз, като един НЕразбирач, слагам бас, че сделка (ако има такава) ще е под 300 млн. Спокойно се хващайте на бас - обикновено не познавам.
                    Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      ...
                      Сега, идва и пренасянето на нагласите върху другата сделка с двете дружества - и там за мен има два варианта, според сдлеката за ТЕЦ-а:
                      - със сделката за дружествата ще се избие и тази за ТЕЦ Варна, т.е. следва да очакваме цена поне от 400 млн евро
                      - и тук ще има файър сел и кой колкото даде - не се наемам да предполагам колко ще е

                      Ми гледаме и ще видим - нямам, но ми е интересно
                      Втория ти вариант не е меродавен понеже вече изискаха от кандидат купувачите да подобрят офертите си и да предлагат над 300 млн. евро. Т.е. "кой колкото даде" е далеч от реалността!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                        Не съм дълбал в ТЕЦ Варна през годините, ти имаш интерес по темата. Аз имах предвид че нищо на разбираш само от съпоставката на платена цена в началото и търсена сега. Освен ясното - работещ завод струва много повече от неработещ отдавна завод.

                        За няколко минути в ТР виждам че само за 2010-2012 ТЕЦ Варна е разпределил 290млн лв като дивидент. За други години не съм проверявал.
                        +1
                        Напълно си прав в разсъжденията си. Благодаря
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          П.С. БСЕ Трейдър, идея си нямам колко дивиденти са изплатили от 2006 насам - не съм се ровил, за да видя, може ли инфо, ако имаш такова? Аз се сещам само за тазгодишния дивидент в едното дружество?
                          Не съм дълбал в ТЕЦ Варна през годините, ти имаш интерес по темата. Аз имах предвид че нищо на разбираш само от съпоставката на платена цена в началото и търсена сега. Освен ясното - работещ завод струва много повече от неработещ отдавна завод.

                          За няколко минути в ТР виждам че само за 2010-2012 ТЕЦ Варна е разпределил 290млн лв като дивидент. За други години не съм проверявал.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                            Има и трети вариант:
                            Парите да се избият от делото в арбитражния съд и всичко, което е в България да трябва да се продаде, защото вече ще бъдат "компанията, която ограби държавата с няколкостотин милиона". Може би имат някаква информация накъде се ориентира изхода от делото на ЕВН (което е в най-напреднала фаза).
                            Абсолютно е възможно и така да е - тогава пак идваме на подвариант на файър сел, но с ясна печалба за собствениците, които ще си избият парите по един или друг начин. Тогава пък идва резонния въпрос - а защо не си теглят кеша под формата на дивиденти - в едното дружество има към 120 милки, нали? Или го играят алтруисти? Не знам - всички е прекалено политически обвързано...

                            П.С. БСЕ Трейдър, идея си нямам колко дивиденти са изплатили от 2006 насам - не съм се ровил, за да видя, може ли инфо, ако имаш такова? Аз се сещам само за тазгодишния дивидент в едното дружество?
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Голяма радост по прдажбата на тец-а, а простата сметка показва, че нещо, което е купено за 206 млн евро през 2006, сега се продава за 50 млн (ако тази сума е вярна). Опциите са две (поне за мен, но може и да греша):
                              - това е файър сел на активите - кой колкото даде
                              - през 2006 някой е спал много на открито
                              А що не броиш колко стотин милиона са си изплатили като дивиденти за тези години?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Голяма радост по прдажбата на тец-а, а простата сметка показва, че нещо, което е купено за 206 млн евро през 2006, сега се продава за 50 млн (ако тази сума е вярна). Опциите са две (поне за мен, но може и да греша):
                                - това е файър сел на активите - кой колкото даде
                                - през 2006 някой е спал много на открито
                                С две думи - една тотално объркана сделка.
                                Сега, идва и пренасянето на нагласите върху другата сделка с двете дружества - и там за мен има два варианта, според сдлеката за ТЕЦ-а:
                                - със сделката за дружествата ще се избие и тази за ТЕЦ Варна, т.е. следва да очакваме цена поне от 400 млн евро
                                - и тук ще има файър сел и кой колкото даде - не се наемам да предполагам колко ще е

                                Ми гледаме и ще видим - нямам, но ми е интересно
                                Има и трети вариант:
                                Парите да се избият от делото в арбитражния съд и всичко, което е в България да трябва да се продаде, защото вече ще бъдат "компанията, която ограби държавата с няколкостотин милиона". Може би имат някаква информация накъде се ориентира изхода от делото на ЕВН (което е в най-напреднала фаза).

                                Коментар

                                Working...
                                X