IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
    Нямам акции. Не следя позицията.

    От познавателна гледна точка се интересувам. Има ли налична информация за процедура в Комисия за защита на конкуренцията?

    Без тяхно становище плановете за подобна сделка са доста съмнителни.
    Дори си мисля, че обвързваща оферта би следвало да се случи едва след становището.
    Съвсем отделна бира е, че субективното ми и неангажиращо мнение е, че подобно положително становище не трябва да се дава.
    За което никой не ме пита, разбира се.

    Интересът ми тук е нулев, ама искам да си намерите купувач, който дава повече пари.
    Пожелавам го без никакви завистливи мисли.

    След като леко ни скуийзнаха от ЕнергоП и при целия останал горчив вкус около цялата тази компания - като се почне от собственост, та се стигне до спорните им борсови практики, не искам да чувам за тях.
    Няма открито производство в КЗК, а информация за предлагани цени имаше в изобилие в последните месеци и всички си бяха слухове и спекулации, както и днешната, всъщност от миналия ден за цена от 281 млн. евро предлагани уж от Енерго-про!

    Коментар


    • Нямам акции. Не следя позицията.

      От познавателна гледна точка се интересувам. Има ли налична информация за процедура в Комисия за защита на конкуренцията?

      Без тяхно становище плановете за подобна сделка са доста съмнителни.
      Дори си мисля, че обвързваща оферта би следвало да се случи едва след становището.
      Съвсем отделна бира е, че субективното ми и неангажиращо мнение е, че подобно положително становище не трябва да се дава.
      За което никой не ме пита, разбира се.

      Интересът ми тук е нулев, ама искам да си намерите купувач, който дава повече пари.
      Пожелавам го без никакви завистливи мисли.

      След като леко ни скуийзнаха от ЕнергоП и при целия останал горчив вкус около цялата тази компания - като се почне от собственост, та се стигне до спорните им борсови практики, не искам да чувам за тях.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от emgeko Разгледай мнение

        Ето линк към статията, в която е посочено, че има оферта от Енерго про за 281 млн. евро. Предпоследният абзац. Друг е въпросът доколко актуална и вярна е тази сума.
        http://archiv.ihned.cz/c1-65936020-c...nu-v-bulharsku
        Ок, Благодаря за съдействието. От написаното става ясно, че Енерго Про имат интерес и офертата е 281 мил. евро. Дали е актуална и достоверна информацията ... По интересна е информацията от последния абзац ... All distribution companies, including CEZ, are leading an international arbitration against Bulgaria due to disputes with the regulator in pricing customers. In the event of a win, CEZ could get up to several hundred million euros. It will also play a role in the sale of assets.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

          Моля за линк към новината ... лично аз не я намирам в Hospodarske Noviny
          Ето линк към статията, в която е посочено, че има оферта от Енерго про за 281 млн. евро. Предпоследният абзац. Друг е въпросът доколко актуална и вярна е тази сума.
          http://archiv.ihned.cz/c1-65936020-c...nu-v-bulharsku

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

            Лично за мен е фалшива новина, намирам написаното от Профит само на едно място в "жълтата'' преса ... честито на колегите закупили днес
            Да, наистина, Профит лъхат на безхаберие!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

              Направих си труда да прегледам господарския вестник. Последната новина за Енерго про е от 31. 10. 2017 г. и е свързана с плановете в Турция, но е спомата и Грузия и България. За активите в България е спомената цената от 8 милярда крони, която отговаря приблизително на 307 М евро. Това е след новината за Теца. Мисля че купилите днес няма да съжаляват.
              Ок, просто исках да кажа, на постналия по-долу новината, че е в грешка, а дали купилите днес ще съжеляват или не, е съвсем друга тема, в която няма смисъл да влизаме!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                Според тази новина от Hospodarske Noviny 281 млн.евро са за всичко, което ЧЕЗ има в БГ с изключение на ТЕЦ Варна. Според профит обаче цената е само за двете публични и ЧЕЗ Трейд. Разликата, ако се включат ЧЕЗ България и двеет ВЕИ-та може да е съществена. Дали просто Профит са лаици или знаят нещо повече?
                Лично за мен е фалшива новина, намирам написаното от Профит само на едно място в "жълтата'' преса ... честито на колегите закупили днес

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                  не, нищо подобно, няма такава новина от чешката медия!
                  Профит най-вероятно гледат нещо старо по темата и съвсем са объркали!
                  Направих си труда да прегледам господарския вестник. Последната новина за Енерго про е от 31. 10. 2017 г. и е свързана с плановете в Турция, но е спомата и Грузия и България. За активите в България е спомената цената от 8 милярда крони, която отговаря приблизително на 307 М евро. Това е след новината за Теца. Мисля че купилите днес няма да съжаляват.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                    Това е новината която продават!
                    https://profit.bg/kompanii/energo-pr...z-v-balgariya/
                    не, нищо подобно, няма такава новина от чешката медия, че Чез продават!
                    Профит най-вероятно гледат нещо старо по темата и съвсем са объркали!
                    Last edited by 4f4; 03.11.2017, 14:58.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                      Аз по-скоро мисля, че няма да разпределят кеша преди сделката. Енерго-про си е уредил заем за всички мажоритарни дялове, а кеша ще се използва за търговите предложения.
                      Много е вероятно да сте прав. Но не мога да разбера защо новината да е лоша. Ако въобще е истина и ако приемем че непубличното и фотоволтаика струват 11 М евро, то за 67 % от двете публични остават 270 М евро. Това са 106 М лева над сегашната оценка, а като се има предвид, че на разпределението му "тежи" и кредит 116 М евро, цената бива. На сайта на майката има информация само за Теца и то без цена,та си мисля че целта на тези новини е друга, а не точно да покажат реалната стойност на евентуалната бъдеща сделка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                        Според тази новина от Hospodarske Noviny 281 млн.евро са за всичко, което ЧЕЗ има в БГ с изключение на ТЕЦ Варна. Според профит обаче цената е само за двете публични и ЧЕЗ Трейд. Разликата, ако се включат ЧЕЗ България и двеет ВЕИ-та може да е съществена. Дали просто Профит са лаици или знаят нещо повече?
                        Моля за линк към новината ... лично аз не я намирам в Hospodarske Noviny

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                          Къде е официалната информация ?
                          На сайта на CEZ Group последната официална новина е от 31.10.2017г https://www.cez.cz/en/home.html.
                          На сайта на Hospodarske Noviny не намирам новината публикувана от Профит
                          https://ihned.cz/?search%5Bwhat%5D=cez&p=000000_search
                          На сайта на Енерго Про също няма информация за сделката http://www.energo-pro.com/en#aktuality
                          Според тази новина от Hospodarske Noviny 281 млн.евро са за всичко, което ЧЕЗ има в БГ с изключение на ТЕЦ Варна. Според профит обаче цената е само за двете публични и ЧЕЗ Трейд. Разликата, ако се включат ЧЕЗ България и двеет ВЕИ-та може да е съществена. Дали просто Профит са лаици или знаят нещо повече?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                            Нищо не е ясно, може това да е цена, ама преди това да разпределят кешовите наличности като дивидент, за да не се мъчи купувача да намира толкова пари, а да има такъв кеш. Това си е практика и ОББ разпределиха. Разпределението има договорен кредит от ЕБВР и неусвоени над 100млн, Електрото и то има 100 млн кеш. Да ги разпределят пък после това да е цената, аз проти нямам. Според мен реално никой няма да знае какво се случва докато не се случи.
                            Аз по-скоро мисля, че няма да разпределят кеша преди сделката. Енерго-про си е уредил заем за всички мажоритарни дялове, а кеша ще се използва за търговите предложения.

                            Коментар


                            • Къде е официалната информация ?
                              На сайта на CEZ Group последната официална новина е от 31.10.2017г https://www.cez.cz/en/home.html.
                              На сайта на Hospodarske Noviny не намирам новината публикувана от Профит
                              https://ihned.cz/?search%5Bwhat%5D=cez&p=000000_search
                              На сайта на Енерго Про също няма информация за сделката http://www.energo-pro.com/en#aktuality
                              Last edited by Innocent; 03.11.2017, 13:45.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                                Това е новината която продават!
                                https://profit.bg/kompanii/energo-pr...z-v-balgariya/
                                Нищо не е ясно, може това да е цена, ама преди това да разпределят кешовите наличности като дивидент, за да не се мъчи купувача да намира толкова пари, а да има такъв кеш. Това си е практика и ОББ разпределиха. Разпределението има договорен кредит от ЕБВР и неусвоени над 100млн, Електрото и то има 100 млн кеш. Да ги разпределят пък после това да е цената, аз проти нямам. Според мен реално никой няма да знае какво се случва докато не се случи.

                                Коментар

                                Working...
                                X