IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

    Моля за линк
    писах ти на лични да не занимаваме колегите!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      Не е само догадки ! мисля вече доста информация има в публичното пространство но нека всеки сам да чете и да вземе своето решение. В крайна сметка рискове има и всеки трябва сам да си прави сметката.
      Моля за линк

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

        Инфото от двата лика вече сме го чели ... последното изречение от втория линк е на 180 градуса спрямо информацията от първия линк. Официална информация няма, всичко до момента е предположения и догадки ...
        Не е само догадки ! мисля вече доста информация има в публичното пространство но нека всеки сам да чете и да вземе своето решение. В крайна сметка рискове има и всеки трябва сам да си прави сметката.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
          Имайки предвид медията, в която пишем и нейната независимост, мога само да кажа, че в сделката са преплетени интерсите на КОЙ, ТОЙ и Бай Благой. За повече информация интернет.

          Кakistocracy (Part of Speech: Noun).

          Meaning: Government by the worst, least competent citizens.
          А..., Добро утро...!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6i60 Разгледай мнение
            Правите гламави тарикати.
            Информацията си е има още от миналаият вторник.

            http://www.capital.bg/biznes/kompani...uva_tec_varna/

            Основната продажба на CEZ в застой


            Сделката за основния бизнес на CEZ - разпределението и търговията с ел. енергия, от месеци стои без развръзка. Официално няма информация за хода й, въпреки че обвързващи оферти се подаваха през август. По информация на "Капитал" са получени пет предложения, основно от български кандидати.С най-високи ценови предложения са кандидатите с най-спорни възможности да платят огромната цена - спряганата сума за офертите на Христо Ковачки и собствениците на соларни паркове "Инерком" са от порядъка 350-360 млн. евро. Следващ в подреждането е чешката Energo-pro, а по-ниски цени са дали консорциумът около братя Бобокови и търговецът на ток "Фючър енерджи". Така е неясно дали и кога ще има сделка за този бизнес.


            За допълнение имаме и това .

            http://www.economic.bg/bg/news/8/ata...balgariya.html
            Инфото от двата лика вече сме го чели ... последното изречение от втория линк е на 180 градуса спрямо информацията от първия линк. Официална информация няма, всичко до момента е предположения и догадки ...

            Коментар


            • Имайки предвид медията, в която пишем и нейната независимост, мога само да кажа, че в сделката са преплетени интерсите на КОЙ, ТОЙ и Бай Благой. За повече информация интернет.

              Кakistocracy (Part of Speech: Noun).

              Meaning: Government by the worst, least competent citizens.

              Коментар


              • Правите гламави тарикати.
                Информацията си е има още от миналаият вторник.

                http://www.capital.bg/biznes/kompani...uva_tec_varna/

                Основната продажба на CEZ в застой


                Сделката за основния бизнес на CEZ - разпределението и търговията с ел. енергия, от месеци стои без развръзка. Официално няма информация за хода й, въпреки че обвързващи оферти се подаваха през август. По информация на "Капитал" са получени пет предложения, основно от български кандидати.С най-високи ценови предложения са кандидатите с най-спорни възможности да платят огромната цена - спряганата сума за офертите на Христо Ковачки и собствениците на соларни паркове "Инерком" са от порядъка 350-360 млн. евро. Следващ в подреждането е чешката Energo-pro, а по-ниски цени са дали консорциумът около братя Бобокови и търговецът на ток "Фючър енерджи". Така е неясно дали и кога ще има сделка за този бизнес.


                За допълнение имаме и това .

                http://www.economic.bg/bg/news/8/ata...balgariya.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                  Каква е причината за "потопа" днес тук ?
                  Не зная причината,в петък предположих че е новината в "профит.бг",после бях обвинен че е фалшива ......чудя се следейки хронологията утре за кота 240 ли да се подготвяме?
                  Last edited by спекуланта; 06.11.2017, 20:17.

                  Коментар


                  • Каква е причината за "потопа" днес тук ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                      Освен че ЧЕЗ е намалила оперативната печалба и Марек Дайлик ще влезе в затвора нещо друго да е станало ?????
                      Когато в играта се намесят "другарите" от Енерго про - може да се очакват какви ли не еквилибристики.
                      Помним как си манипулираха пазара и с помощта на 1 близка "холандска" фирма и Каролев си нагласиха търговото , а КФН не взе под внимание сигналите и ни прибраха акциите еФтино .
                      Сега се надявам номерата им да не минат - все пак тука са намесени и почти всички ПФ и ДФ.
                      А и " wind of change " би трябвало да се усети скоро ?

                      Коментар


                      • Освен че ЧЕЗ е намалила оперативната печалба и Марек Дайлик ще влезе в затвора нещо друго да е станало ?????

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение

                          Аз бих отишъл дори една стъпка напред в разсъжденията и бих казал, че подобна стратегическа инфраструктура може да се продаде на определен играч само с предварително комплексно одобрение от държавата. Все пак говорим за доставка на електричество за столицата, вкл. за ключови точки на държавната власт концентрирани в София. И притесненията не са само в конкурентната област. Говорим напълно сериозно за национална сигурност и то от критичен по важност порядък. Давайки подобна инфраструктура на вече доста силен играч на този пазар има и предимства, но и много-много недостатъци. Разбира се, важно е и между какво и какво избираме. Ако алтернативата е Ковачки...
                          Дидо, хубаво е, че си изрекъл тези думи по един балансиран, съдържателен и сдържан начин. Който е тръгнал да се занимава с инвестиции, първо трябва да си направи емоциотомия (нескромно претендирам за авторство при тази дума ) ) Аз, ма.. му ста.. не успявам и си го знам, че ми е голям кусур.

                          Щото бях а-ха да кажа нещо нецензурно и с известно усилие на волята си рекох: Дотук, тези мизерници не заслужават никакво внимание повече, а и процесът е в толкова сурова фаза, че прекаленото взиране е чиста загуба на време.
                          Поздрави

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                            Няма открито производство в КЗК, а информация за предлагани цени имаше в изобилие в последните месеци и всички си бяха слухове и спекулации, както и днешната, всъщност от миналия ден за цена от 281 млн. евро предлагани уж от Енерго-про!

                            Дето има една приказка: Какво правиш, бе?!
                            Как какво, отговаря другият, опипвам терена и тествам телесната температура ))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              Нямам акции. Не следя позицията.

                              От познавателна гледна точка се интересувам. Има ли налична информация за процедура в Комисия за защита на конкуренцията?

                              Без тяхно становище плановете за подобна сделка са доста съмнителни.
                              Дори си мисля, че обвързваща оферта би следвало да се случи едва след становището.
                              Съвсем отделна бира е, че субективното ми и неангажиращо мнение е, че подобно положително становище не трябва да се дава.
                              За което никой не ме пита, разбира се.

                              Интересът ми тук е нулев, ама искам да си намерите купувач, който дава повече пари.
                              Пожелавам го без никакви завистливи мисли.

                              След като леко ни скуийзнаха от ЕнергоП и при целия останал горчив вкус около цялата тази компания - като се почне от собственост, та се стигне до спорните им борсови практики, не искам да чувам за тях.
                              Аз бих отишъл дори една стъпка напред в разсъжденията и бих казал, че подобна стратегическа инфраструктура може да се продаде на определен играч само с предварително комплексно одобрение от държавата. Все пак говорим за доставка на електричество за столицата, вкл. за ключови точки на държавната власт концентрирани в София. И притесненията не са само в конкурентната област. Говорим напълно сериозно за национална сигурност и то от критичен по важност порядък. Давайки подобна инфраструктура на вече доста силен играч на този пазар има и предимства, но и много-много недостатъци. Разбира се, важно е и между какво и какво избираме. Ако алтернативата е Ковачки...

                              Коментар


                              • Когато става въпрос за много пари ,винаги ще има и много новини и от двата сорта хубави и лоши

                                Коментар

                                Working...
                                X