IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • През последните няколко дни се изписаха много хипотези, предположения и спекулации по темата за продажбата на ЧЕЗ. Искам дебело да подчертая, че не защитавам ББ и партията му, както и факта, че е напълно възможно да греша. Но всичко около "Гинка" ми изглежда прекалено плоско, елементарно и целенасочено. Според мен ББ няма абсолютно никакво желание да се гръмне публично в главата след всички положени усилия през последната година да се докаже като успешен европейски лидер. Още повече по средата на европейско председателство на България. Не искам да убеждавам никой в нищо, всеки си има собствено мнение, все пак живеем в свободна държава, но е хубаво да прочетете статията публикувана днес в Клуб Z както и да обърнете внимание на коментарите под нея. Моля мнението ми да се счита за хипотеза или предположение в краен случай като спекулация по темата. Успех на всички търгуващи с акции на ЧЕЗ.

    https://clubz.bg/64645-iskame_da_znaem_ginkite#comments

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

      Аз пък вчера по едно време се бях успокоил, когато БХ каза че вече всичко е в ръцете на регулатора. Едно такова огромно успокоение и задоволство поради факта, че си имаме независим регулатор, и съдебна система разбира се. Да живей живей!!!

      След това обаче се сетих какви сметки ни чакат в бъдеще.
      Отвори синоптика и виж кви температури се задават следващата седмица.Кака Гинче като види пет шест електропровода обледенени и счупени като клечки за зъби да не се уплаши?Тия тъпанари абер си немат за какво става дума.То бива алчност наглост и простотия ама тоеа вече не се търпи.Единствения начин тоя народ да се събуди и да вземе сопата е да го оставят без ток.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от жижо Разгледай мнение
        Може ли някой да постне снимка на Гинчето, че аз никъде не намерих.
        Таз жена съществува ли реално или е измислена.
        Да не я искаш за булка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от жижо Разгледай мнение
          Може ли някой да постне снимка на Гинчето, че аз никъде не намерих.
          Таз жена съществува ли реално или е измислена.


          Воала )))))))))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

            Само да не се разсмърди на "Теменужки".
            Имаше една пародия -
            г@за си с рози накичи,
            насраното да не личи...

            Та важи и за теменужки и други разни цветя и калинки, пък и не само за г@за, а и за БХ
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Може ли някой да постне снимка на Гинчето, че аз никъде не намерих.
              Таз жена съществува ли реално или е измислена.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                Премиерът Борисов поиска пълна проверка на сделката по продажбата на ЧЕЗ

                24.02.2018

                Министър-председателят Бойко Борисов възложи на Държавната агенция “Национална сигурност” и Националната агенция по приходите да направят пълна проверка на сделката по продажбата на електроразпределителното дружество ЧЕЗ, както и на дружеството купувач - "Инерком България". Премиерът също така поиска в разследването на всички обстоятелства да се включат Комисията за енергийно и водно регулиране и Комисията за финансов надзор. Министър-председателят Борисов разговаря с ръководствата на НАП и КФН, които го увериха, че наблюдават сделката от четвъртък и ще извършат незабавна проверка.


                Припомняме, че правителството няма отношение по сделката между двете частни компании, но ще използва ресурса си да провери всички обстоятелства и да гарантира енергийната сигурност.


                http://www.government.bg/bg/prestsen...zhbata-na-chez
                Само да не се разсмърди на "Теменужки".

                Коментар


                • Премиерът Борисов поиска пълна проверка на сделката по продажбата на ЧЕЗ

                  Министър-председателят Бойко Борисов възложи на Държавната агенция “Национална сигурност” и Националната агенция по приходите да направят пълна проверка на сделката по продажбата на електроразпределителното дружество ЧЕЗ, както и на дружеството купувач - "Инерком България". Премиерът също така поиска в разследването на всички обстоятелства да се включат Комисията за енергийно и водно регулиране и Комисията за финансов надзор. Министър-председателят Борисов разговаря с ръководствата на НАП и КФН, които го увериха, че наблюдават сделката от четвъртък и ще извършат незабавна проверка.

                  Припомняме, че правителството няма отношение по сделката между двете частни компании, но ще използва ресурса си да провери всички обстоятелства и да гарантира енергийната сигурност.

                  http://www.government.bg/bg/prestsen...zhbata-na-chez
                  Last edited by Innocent; 24.02.2018, 19:51.

                  Коментар


                  • Ами да всичко е наред..Ето от фирмата на Гинка казали , че всичко било прозрачно при тях..Ами прозрачно е ,,Толкова е пвозрачно , че отзад се виждат Буци и СИК..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Начев нищо не е завинаги и вечно.Рано или късно Боко ще го изритаме и ще дойдат куманягите които ще му направят такава регулаъорна рамка че свят ще му се завие и ще му вземат фирмата.Боко просто е едно ного глупаво момченце.Ще поживеем ще видим.Буци много добре знае че това е последният мандат.Още по лошо е че куманягите не идват за да оправят държавата а себе си.Докато нашия народ търпи сичко това се ше го оправят....Тока не е бизнес за тъпанари и физкултурници ще се осерат
                      Аз пък вчера по едно време се бях успокоил, когато БХ каза че вече всичко е в ръцете на регулатора. Едно такова огромно успокоение и задоволство поради факта, че си имаме независим регулатор, и съдебна система разбира се. Да живей живей!!!

                      След това обаче се сетих какви сметки ни чакат в бъдеще.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        начев, тука според мен си прав. Ако помниш и кремиковци така го купиха, некъв непознат млад бизнесмен извади некви пари. А къде е кремиковци сега? Много странно съвпада с либерализацията на пазара времево... Единственото логично обяснение за мен е свързано с бъдещата цена на тока. И дано съм лош пророк... но качи ли се цената на тока означава едно огромно недоволство обществено... та кой ще хване горещия картоф се пита в задачата.
                        Кви пари за един лев ли беше за един долар ли.После го шитнаха на Прамод митал за 300 милиона долара оня лаборанта крадлив

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                          Каквото и да кажа, ще си е най-обикновена неангажираща спекула, без препоръки, без претенции и с елемент на литературен преразказ
                          Когото дразня - да не чете или да си трае.

                          Присъствието в картината на одиозния Инерком подсказва (по-скоро доказва), че имаме схема. Всъщност схема, проект има винаги, но тук става дума за онова грозно чудовище, което се въди често или предимно по нашите ширини.

                          Днес, след оставката на счетоводната Теменужка и опитите да се инспирира, че става дума евентуално за поискана оставка, започна да витае едно предположение, дори внушение. Счетоводната Теменужка евентуално да е замесена в схема, която да е в интерес - нейн личен или на някакво неназовано трето лице и всичко това да се е случило без знанието и през главата на БХ.
                          Това е абсурд. Повтарям абсурд, абсурд на трета степен, че втората ми се вижда прекалено скромна.

                          Субективно и произволно ще обърна оптиката. Това е една схема, която е осътворена и оплетена, поръчана от човек, който е твърде по-високопоставен от министърката и е станала достояние на нежната Теменужка в някакъв момент, като дори един обръгнал в битките човек като нея, не е успял да понесе мисълта за случващото се. Не е изключено също да е разбрала, че е била прескочена или е останала на унизително ниска позиция във ведомостта. Оттам се предполага да е последвала някаква нервна или неконтролируема реакция и това е било достатъчно за един предизвестен край на амбициозна политическа кариера.

                          Оттук нататък ще последват редове, който са породени и от лична обида и неудовлетвореност, поради което още повече не си струва да им се обръща внимание. Става дума за отвратителния и примитивен начин, по който ни скуйзнаха от Енерго Про пред благосклонно замижалите наши органи. Говоря като персонално потърпевш. А ние като миноритари сме слабиии, слабички сме и надеждите да се преборим за правда и свобода са имагинерен, пустинен мираж. Поради което реагираме страхливо, но и това си има сериозните основания.

                          ЧЕЗ проправиха пътя в България и твърде нагледно демонстрираха как пред очите на жмящите и безкритични органи, власти и съдружници, в тази страна може лесно да се помпи и трасферира където трябва. Някому светна, че това работи лесно и така дойдоха още едни "чехи".
                          В Момента се правят опити за внушения, че с митичните пари на мистър Земек се прави опит за навлизане на третите чехи. Айде малко по-кротко. Ако е Земек, той ще дойде да печели за себе си, не за някой друг. А това е неприемливо и недопустимо за страна като нашата. От друга страна - да вземе да продаде името си като сламен човек някому - това дори на мен ми се вижда прекалено евтино. Не е той!

                          Пък и след като вече си имаме играч на терена и отработена схема, от какъв зор да викаме още някой, че само да ни мъти водата.
                          Изводите са лични. Няма да бъдат назовавани от мен.

                          В предишни включвания говорих за случилото се при ползване на думите сделка и договор. Номинално договор още няма, правят опити да ни внушат, че дори ще има още поне седмица на тежки преговори за изчистване на детайли. Няма такова нещо, отдавна всички детайли са уточнени, сега просто ще ни разиграват някакъв театър на сенки, при участване на сламени кукли и после ще настъпи тишина.
                          Имаме поредна ситуация, която би послужила като лакмус за наличие или отсъствие на държава.

                          И младите се взели, народили си дечица и живели дълго и честито. Това се случило преди, много много време .... и приказката свърши тук.
                          Завеси, цветя и аплодисменти!
                          Спектакълът свърши, вървете си в къщи да се наспите хубаво.
                          Днес е петък.



                          Начев нищо не е завинаги и вечно.Рано или късно Боко ще го изритаме и ще дойдат куманягите които ще му направят такава регулаъорна рамка че свят ще му се завие и ще му вземат фирмата.Боко просто е едно ного глупаво момченце.Ще поживеем ще видим.Буци много добре знае че това е последният мандат.Още по лошо е че куманягите не идват за да оправят държавата а себе си.Докато нашия народ търпи сичко това се ше го оправят....Тока не е бизнес за тъпанари и физкултурници ще се осерат

                          Коментар


                          • А най-забележителната гавра е, че всички тези неща се случват по време на лелеяното европредседателство.
                            Много ни поздрави от БХ, ШИШИ и СИК..

                            Коментар


                            • https://offnews.bg/ikonomika/cheshki...ez-675453.html

                              Повече от 20 години съм работил в Източна Европа, никога не съм срещал нещо такова", каза Тесарж пред lidovky.cz, цитиран от economic.bg.


                              Къде се слагаш бе пич, нямаш си хабер от света, нямаш и никакъв шанс пред БХ и СИК транзит глория мунди.

                              Коментар


                              • https://clubz.bg/64645-iskame_da_znaem_ginkite

                                Коментар

                                Working...
                                X