IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Дано си прав, аз лично не бързам за никъде - акциите тук са от фонда на децата, така че хоризонтът е 20-годишен, макар че очаквам до 1 година да съм кеширал с търговото тук. Но да видим, времето ще покаже
    Ограби децата, твоите кинти свършиха ли?
    Вечен инвеститор е добре познат модел на БФБ. Когато затрие парите в грешна инвестиция...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

      Покриха млякото, котките да не го лочат. Тук и особенно при другото ЧЕЗ затвориха устите на Тасковци, Крумове, Еленковци и т.н. Сега вече няма и комисии, подписки и други простотии и е време за производство в КЗК. Не ли.
      Дано си прав, аз лично не бързам за никъде - акциите тук са от фонда на децата, така че хоризонтът е 20-годишен, макар че очаквам до 1 година да съм кеширал с търговото тук. Но да видим, времето ще покаже
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        А кое е лошото? Можеха да не признаят и толкова разходи. А можеха и повече - все дават нещо, можеха да не дадат нищо и д апритиснат чеците. Засега не ги притискат, само им казват да побързат да я дадат на наша Гинка и да не правят спънки (ако изобщо са решили да правят) - лична интерпретация на решението, може и да греша
        Покриха млякото, котките да не го лочат. Тук и особенно при другото ЧЕЗ затвориха устите на Тасковци, Крумове, Еленковци и т.н. Сега вече няма и комисии, подписки и други простотии и е време за производство в КЗК. Не ли.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Пишман Investor Разгледай мнение

          Кое е доброто?
          Увеличението на цената на достъп до и пренос на електрическа енергия през електроразпределителната мрежа се прави от КЕВР на база признати разходи за следващия регулаторен период, които следва да бъдат направени, т.е. изпълнена инвестиционна програма.
          А кое е лошото? Можеха да не признаят и толкова разходи. А можеха и повече - все дават нещо, можеха да не дадат нищо и д апритиснат чеците. Засега не ги притискат, само им казват да побързат да я дадат на наша Гинка и да не правят спънки (ако изобщо са решили да правят) - лична интерпретация на решението, може и да греша
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Ето и инфото за 3чезетката от Капитал - според мен е добро, но можеше да е и по-добро
            Кое е доброто?
            Увеличението на цената на достъп до и пренос на електрическа енергия през електроразпределителната мрежа се прави от КЕВР на база признати разходи за следващия регулаторен период, които следва да бъдат направени, т.е. изпълнена инвестиционна програма.
            Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

            Коментар


            • Ето и инфото за 3чезетката от Капитал - според мен е добро, но можеше да е и по-добро Интересното е, че на другите енергоразпределителни дружества са дали по-големи увеличения

              Подобно е положението и при поисканото от "ЧЕЗ Разпределение България" повишаване на цените за достъп до мрежата с 35% и за пренос - с 34%. Изчисленията на експертите на секторния регулатор са показали, че поскъпването не трябва да е повече от съответно 2.8 и 5.5%. Така, с включването и на тези компоненти, цената на тока в Западна България ще се увеличи средно от 1 юли с 1.7 процента.
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Баларев, България е член на ЕС вече 11 г., но е на последно място по доходи, дял от БВП на глава от населението и стандарт на живот...За това време не са били тито Царя, нито Костов, нито тройната..

                Коментар


                • Аз по- обичам Старопрамен дарк и ред..Имам и от двете..Дано стане нещо с Гинка, но е малко вероятно..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Ами, било застой на Софикс само.. За Гинка ги знам тези слухове за Каката, но знаеш, че и други батковци са вътре..За Белене пак е голям резил..За да спасят уж 3 милиарда , ще похарчат 15, а ще откраднат още 6-7.. Не може да няма алтернатива..Даже в Италия се сменят по- често за да не пречат на мафията си.. Крадат си по комунистически..
                    Не искам да досаждам на хората, но затварянето на реактори беше при т.нар. "цар", който сега съди България и при мекерето Куневица, а рестартирането на Белене беше от същите хубавци + онзи с правоъгълната глава от с. Сирищник, който стана архитект на "големият шлем". Само не знам дали знае какво означава, ама карай. Идва време за ледена Стела. Чао.

                    Коментар


                    • Ами, било застой на Софикс само.. За Гинка ги знам тези слухове за Каката, но знаеш, че и други батковци са вътре..За Белене пак е голям резил..За да спасят уж 3 милиарда , ще похарчат 15, а ще откраднат още 6-7.. Не може да няма алтернатива..Даже в Италия се сменят по- често за да не пречат на мафията си.. Крадат си по комунистически..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Браво Баларев, твоите комунисти от ГЕРБ са най -добрите комунисти..Ти като ги пишеш тези работи забрави кой откраде 4-5 милиарда от КТБ, кой бастиса БТХ и завлече милиардите от здравната каса , санирането и пътищата..Абе при кои БФБ цикли 11 години..Комунист ли е все е корумпиран уважаеми.. И аз имам акции тук , но хич не съм сигурен, ако го купи Гинка дали няма да направи като ШИШИ..
                        За КТБ по определени причини съм компетентен, но не мога да коментирам, БТХ тройната коалиция не го продаде на БАТ за 200 М евро и след това се стигна до сегашната трагедия, на завлечените милиарди от здравната каса бъди сигурен че ползвателите са от всички цветове или по-скоро като са на хранилката нямат цвят. За санирането си прав, а баницата с пътищата е разпределена много преди ББ да влезе в политиката. Не че са пропуснали там нещо, но който и да е на власт и има обществени поръчки за 8 - 10 милиарда на година ще бърка в кацата с меда. Проблема е в липсата на алтернатива, само не ми казвай че нефелното адвокатче, което също беше министър при ББ е алтернатива или Москов, Кунева, Атанас Атанасов или Рада Дълбоката. Ако ги засечеш някой ден в Мърфис на Кърниградска ще видиш, че са много силни, ама на бирата. Особенно ако има кой да я плаща. Не понасям наглото човече Горанов, но и без това никой не ме пита. За застоя на борсата не съм много съгласен, по-скоро е застой на Софикс. Има позиции, които последните години направиха завидни ръстове. Аз изпуснах например Трейдинга, но пък уцелих някои други хубави нещица. Само от капиталова печалба пратих 100 К лева в Англия за обучението на един млад пич, пък и иначе си харчункам добре. Както и да е. Що се отнася до ЧЕЗ подочух от едни хорица, че аватара на Гинчето е една друга кака, от най-напредналите в родната икономика, пък с нея има и компания и са от тези дето не си оставят магарето. Не мога да кажа имена, но то рано или късно ще се разбере. Та тази групичка знае реално колко печелят/могат да печелят дружествата и купува, точно за да печели.

                        Дебелия сбърка с БТХ, вместо да развива бизнеса, той взе от един друг Дебел бизнеса с едни особенни пазари и правила и се задълбочи там щото е по-лесно и по-изгодно. Ама там батковците им писна, резнаха го и остана да виси на едни марки, който вместо да му носят 2 милиарда на година, ги шитна без пари и до тук. Ама може и да не е било така. Стига.
                        Last edited by balarev; 18.05.2018, 16:00.

                        Коментар


                        • Има логика сделката да мине през следващите няколко месеца. Лято е ... през този сезон на българина не му "пука" за нищо ... отпуски, море, мацки, слънце, бира, джапанки и цаца ... Зимата е друга "бира" ... студ, депресия, високи сметки, сняг, лед, време за стачки и протести ... От седмица отново е изваден от "нафталина" проекта "Белене". За пореден път в БГ са на посещение "Китайци", както обикновено се водят преговори. За по-голяма тежест се разглежда и проекта за тунел под Шипка, както обикновено резултата отново ще бъде нулев. Едва ли има здраво мислещ човек на който да не му е ясно, че проекта Белене е икономически неизгоден ... с изключение на великите учени от БАН ... но явно тук целта отново е друга ... Имам акции, мнението ми не е препоръка ...
                          Last edited by Innocent; 18.05.2018, 16:16.

                          Коментар


                          • Браво Баларев, твоите комунисти от ГЕРБ са най -добрите комунисти..Ти като ги пишеш тези работи забрави кой откраде 4-5 милиарда от КТБ, кой бастиса БТХ и завлече милиардите от здравната каса , санирането и пътищата..Абе при кои БФБ цикли 11 години..Комунист ли е все е корумпиран уважаеми.. И аз имам акции тук , но хич не съм сигурен, ако го купи Гинка дали няма да направи като ШИШИ..

                            Коментар


                            • https://www.investor.bg/energetika/4...amenta-261362/
                              Комунисти, социалисти, евро социалисти, какви ще да са, това си е тяхно право, но като са отишли в Парламента поне не трябва да са олигофрени. Глигана от Крушовене, която претендира да е юрист, ще разваля сделка между две търговски дружества с "гражданска подписка"! А подписалите първични партиини организации били клиенти на Еон и Енерго про, но пък било тяхно конституционно право да ревът срещу продажбата на ЧЕЗ - умотворението е на титана Желю Бойчев. Същуят малоумник се похвали, че благодарение на неговата комисия, НС задължило МС да промени некакво си Постановление на МС и даже имало срок - 31. 12. 2018 г. Ми то до декември Гинчето и компания ще са купили и забравили и ще ги боли фара за Желю, Еленко, Драгомирчо, Крумчо...Реваха до Брюксел, отговориха им, че следят внимателно, но не могат да пречат на сделка между еди кой си. Въпреки това червеното народно представителство продължава с тъпотиите. Тук много хора се оплакват от ББ и сие, ама като гледам каква е алтернативата в ляво, мани бегай. Ами в дясно, като го видя недоразумението Трайчо и тичам до тоалетната. Тоя фъфлек предложи да продадът Общинска банка на Самуилов за без пари и вместо да се скрие некъде и тоя върл противник на сделката за Чез.
                              Щом пак се разпискаха, значи развръзката е близо. Успех на имащите акции и нерви!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                                Депутатите приключиха безславно със сагата ЧЕЗ

                                Докладът на временната комисия за сделката бе определен като ялов

                                Народното събрание не успя да открие отговор на най-важните въпроси около сделката за дружествата на CEZ - кой дава парите на "Инерком България" и стои ли някой зад собственика на фирмата Гинка Върбакова.

                                Специално създадената за целта временна парламентарна комисия според Делян Добрев е "излязла ялова" и не е допринесла с никаква нова информация, нито е препоръчала нещо, което вече да не е било обсъждано или приемано...

                                https://www.capital.bg/politika_i_ik...s_sagata_chez/

                                п.п Има три важни въпроса:

                                1. Ще има ли сделка ? Да или Не
                                2. Кога ?
                                3. На каква цена ще бъде търговото?

                                Дали ще има сделка, според мен трябва да изчакаме няколко месеца, колкото са дали на Инерком . Въпросът е дали са намерили финансиране !

                                Коментар

                                Working...
                                X