IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Те това го правят отдавна но сега просто са се събали повече пари.

    Коментар


    • И защо да си източват фирмата, когато искат да я продадат..Да не ги бъркаш с Банев или Бедо..

      Коментар


      • КАТО ИЗТОЧАТ КЕША ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ С ВЪНШНИ УСЛУГИ.

        ТОГАВА И ГИНКА НЯМА ДА ГО ИСКА ВЕЧЕ, БОРБАТА ТУК БЕШЕ ЗА КЕША.

        Коментар


        • Не че нещо, но не казваш нищо, което да не си знаехме и от неконсолидирания. А и цената тук се движи, поне за мен, само и единствено от очакваното търгово (явно догодина), при което (поне поне за мен) имаме много ясна индикация за цена над 300 кинта на акция (абсолютно лична прогноза). Не е препоръка, ако слезе и под 160, ще продължа да усреднявам - все още акциите ми на БФБ са няма 20% от общия ми портфейл, като държа единствено чез разпределение и хим. Дано познаеш
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Едва ли.. Като се появи новата Гинка , пак ще се повишат..

            Коментар


            • Скоро ще усредняваш на 1.60

              С 40.4% пада печалбата на ЧЕЗ Разпределение България


              30 Август 2018 13:01


              ЧЕЗ Разпределение България отчете спад в консолидираната си печалба за първите шест месеца на годината от 40.4%. Тя намалява до 12.11 милиона лева, спрямо 20.33 милиона лева година по-рано.

              С най-голяма тежест за влошаването на финансовия резултат, е спадът в приходите от услуги на дружеството. Последните се понижават до 173.72 милиона лева, спрямо 218 милиона лева година по-рано.

              Понижението с 18.2% в разходите на електроразпределителното дружество, не е достатъчно, за да компенсира спадът в приходите и това води след себе си до влошаване на финансовия резултат.

              За последната една година акциите на ЧЕЗ Разпределение загубиха малко над 6% от стойността си, или далеч по-малко от спада на водещите индекси с между 10 и 12%. От началото на годината поевтиняването е в размер на 17.3%.


              30 Август 2018 13:01

              Коментар


              • Пак съм купил в петък, пак ми е продал Каролецът - предполагам, че е един и същ, който се мъчи да излезе. Днес пак съм купил, предполагам пак от същия Каролец, за което благодаря, тъй като средната ми слезе вече на 250 кинта. Заложил съм нови на 200 кинта
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                  Тази година бе по-мека зимата и по-хладно лятото и от там по-малко охлаждане и отопление.
                  Отоплявам и охлаждам с климатици - лятото не съм ги пускал и веднъж (в София). Сметките зимата бяха подобни на миналогодишните, но все пак имаше и увеличение на цената на тока. Ще видим догодина как ще е
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Тази година бе по-мека зимата и по-хладно лятото и от там по-малко охлаждане и отопление.

                    Коментар


                    • Аз продължавам да купувам по някоя акция за портфейла на децата - продължава да ми продава Каролец - предполагам, че е един човечец, като разкарва трицифрен портфейл, но това са си само мои предположения. Имам и искам още. Не е препоръка
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Потреблението на ток се свива по-бързо от производството

                        Разликата се компенсира от увеличение при износа на електроенергия

                        От началото на тази година потреблението на електроенергия в страната е намаляло с близо 5% спрямо 2017 г. Производството обаче остава почти без промяна, тъй като износът на електричество е голям и компенсира по-слабото вътрешно търсене. Заради множеството валежи и пълноводието на реките пък е регистриран рекорден ръст при дейността на водноелектрическите централи, докато ВЕИ и базовите централи работят с по-слабо натоварване. Това става ясно от оперативните данни на Електроенергийния системен оператор (ЕСО) за енергийния баланс на страната от 1 януари до 2 септември 2018 г. спрямо същия период на 2017 г.

                        https://www.capital.bg/politika_i_ik...a_po-burzo_ot/

                        Коментар


                        • Насрочиха делото на "Инерком" за догодина

                          https://www.dunavmost.com/novini/nas...om-za-dogodina

                          Коментар


                          • ЧЕЗ и те са завели дело срещу решението на КЗК тук да не стане - а да ги спрем но съдът ги пусна

                            Интересно че с Нова ТВ си вървят по един път и двете сделки


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Погледнах отчета - определено слаб отчет! Приходите намаляват с 20%, но за сметка на това разходите за персонала (заплати и осигуровки) са вдигнати с 20% - на каква база при паднали приходи???? Но каквото е, такова, чакаме промоцията, ако има такава.
                              П.С. Миналата седмица ми продаде Каролец
                              Реално няма съществена промяна в приходите, просто са променили счетоводната си политика и вече не отчитат като такива приходите по пренос и достъп до мрежата ВН и тези за достъп на ВЕИ-тата, съответно със същите суми намаляват и разходната си част (стр.25 от отчета).
                              Озадачаващ действително е този ръст на разходите за персонал, при положение, че няма промяна като количество брой назначени, нито пък са гласувани някакви бонуси на последните ОСА. При ЧЕЗ Електро също има внушителен ръст на тези разходи, но там след ноември миналата година персоналът е три пъти повече и беше обяснено, че се очаква подобно развитие след неподновяването на договорите със свързани лица.
                              Иначе най-сериозно влияние за спада на печалбата оказва повишаването на сумата за технологични разходи, но това беше очаквано след като миналата година КЕВР повиши цената, по която да се заплащат. Като позитив може да се отбележи спада им като процент от общо разпределената енергия, което е добра тенденция.

                              Коментар


                              • Погледнах отчета - определено слаб отчет! Приходите намаляват с 20%, но за сметка на това разходите за персонала (заплати и осигуровки) са вдигнати с 20% - на каква база при паднали приходи???? Но каквото е, такова, чакаме промоцията, ако има такава.
                                П.С. Миналата седмица ми продаде Каролец
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X