IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение

    В БГ всичко е възможно.Закона се тълкува според както е удобно на хората с власт в момента.Щом го има като текст в някой закон със сигурност съдът ще се го изтълкува така както е удобно на няКОЙ силен в момента.За пример вижте какво стана с Юрий Гагарин.Преди година се смени собственика на собственика на 49% и трябваше да има търгово според изменения ЗППЦК. По темата се изписа сума ти нещо по медиите,КФН уж започна проверка и нищо до сега.Преди това същото се случи и с БТХ,след което уж измениха ЗППЦК,ама пак не се получава.Така че тук нищо не е сигурно.
    Имам акции,не правя препоръки или внушения,само споделям опит и опасения,така че не се изнервяйте(balarev),моля.
    И аз съм гледал много театри, но ако тук се опитат да направят нещо за заобикаляне не търгово, ще са достойни за Оскар. Не забравяй, че става на въпрос за пряко придобиване на дялове в 3CZ и 1CZ с разрешение от КЗК, КЕВР и ДАНС. Не виждам как точно ще си разделят/(прехвърлят) дялове

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение

      В БГ всичко е възможно.Закона се тълкува според както е удобно на хората с власт в момента.Щом го има като текст в някой закон със сигурност съдът ще се го изтълкува така както е удобно на няКОЙ силен в момента.За пример вижте какво стана с Юрий Гагарин.Преди година се смени собственика на собственика на 49% и трябваше да има търгово според изменения ЗППЦК. По темата се изписа сума ти нещо по медиите,КФН уж започна проверка и нищо до сега.Преди това същото се случи и с БТХ,след което уж измениха ЗППЦК,ама пак не се получава.Така че тук нищо не е сигурно.
      Имам акции,не правя препоръки или внушения,само споделям опит и опасения,така че не се изнервяйте(balarev),моля.
      Няма.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

        Този случай е за чл.149, ал.1, при който ако придобиеш над 1/3 и няма друг с повече от 50% отправяш задължително търгово
        В БГ всичко е възможно.Закона се тълкува според както е удобно на хората с власт в момента.Щом го има като текст в някой закон със сигурност съдът ще се го изтълкува така както е удобно на няКОЙ силен в момента.За пример вижте какво стана с Юрий Гагарин.Преди година се смени собственика на собственика на 49% и трябваше да има търгово според изменения ЗППЦК. По темата се изписа сума ти нещо по медиите,КФН уж започна проверка и нищо до сега.Преди това същото се случи и с БТХ,след което уж измениха ЗППЦК,ама пак не се получава.Така че тук нищо не е сигурно.
        Имам акции,не правя препоръки или внушения,само споделям опит и опасения,така че не се изнервяйте(balarev),моля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение
          Прочети добре чл.149,ал.6 от ЗППЦК трябва да продадат само 0.36% за да спаднат под 2/3(66.67%)
          Този случай е за чл.149, ал.1, при който ако придобиеш над 1/3 и няма друг с повече от 50% отправяш задължително търгово

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение
            Прочети добре чл.149,ал.6 от ЗППЦК трябва да продадат само 0.36% за да спаднат под 2/3(66.67%)
            Абе пич, това да не е на баба ти стопанския двор в Омуртаг, дето са го разпарчетосали след 10 ноември. Разрешението/евентуално/ и от КЗК и КЕВР се дава на конкретен инвеститор, за конкретна сделка при точно определени условия, какви разбивания на пакети, какви 0,36%. Две години тече процедурата, тонове мастило се изписаха и сега някакъв се появява с хипотези хипопотами. Аман от емоционално интелигентни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

              ....в публичните имат 67%. За да няма търгово трябва разбивка на минимум 3 пакета от несвързани собственици, така че да няма никой над 1/3 ог гласовете. ....
              Прочети добре чл.149,ал.6 от ЗППЦК трябва да продадат само 0.36% за да спаднат под 2/3(66.67%)

              Коментар


              • ЧЕЗ Електро и ЧЕЗ Разпределение с отличия за лидери в сектора и положителни бизнес практики

                Двете компании станаха носители на приза “TRUE LEADERS”

                ЧЕЗ Електро България и ЧЕЗ Разпределение България получихаза трети път отличия за лидери в сектора и добри бизнес практики. На официална церемония, проведена на 4 декември 2018 г. в София, двете компании бяха отличени с приза „True Leaders“, връчван от ICAP България. Чрез наградата „True Leaders“ се отдава признание на всички компании, лидери в своя сектор, отговарящи едновременно на няколко измерими и обективни критерии: да са сред 300-те най-печеливши компании по EBITDA за 2017 г., да са увеличили броя на своя персонал, да имат висока кредитна оценка и да са лидер в своя сектор.

                http://3e-news.net/%D1%82%D0%B5%D1%8...BA%D0%B8_64951

                Коментар


                • В държавата на БХ и Шиши всичко е възможно..Я какво се случи на БТХ..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение
                    Прочети добре чл.149,ал.6 от ЗППЦК , "...., освен ако в 14-дневен срок от придобиването лицето прехвърли необходимия брой акции, така че да притежава пряко, чрез свързани лица или непряко по ал. 2 по-малко от 50 на сто, съответно по-малко от две трети от гласовете." Ще разделят пакетите на публичните и нещата ще си останат както са си сега,но печалба/дивидент ... през крив макарон
                    Това за публичните и непубличните не го разбрах - в непубличните имат 100% и няма нужда от разбивка, а в публичните имат 67%. За да няма търгово трябва разбивка на минимум 3 пакета от несвързани собственици, така че да няма никой над 1/3 ог гласовете. А това нали се сещаш, че няма как да бъде одобрено от КЕВР - това е критична инфраструктура и КЕВР трябва да знае краен собственик, иначе назначава собствен управител.

                    Коментар


                    • Всеки си решава и си тълкува както иска, някои дири се кефят на евереста и еВана - пазар. Има една приказка, че мъжко дупе веднъж се лъже, но на някои им харесва...
                      аз ще продължа да купувам тук, а който се плаши от мечки, да не ходи в гората - това е единственото дружество на бфб, което си струва на сегашните цени. Не е препоръкЪ
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Нищо странно няма, такъв е законът и Гинка е задължена. Затова и общата цена ще над милиард лева, защото сега купува 2/3 от дружеството, но ще и трябват пари и за търгово за другата 1/3 тук и в електрото. Тук търгово ще е над 300 кинта, аз лично очаквам 330-360, но така ми го говорят звездите и не е препоръкЪ. А защо има олигофрени да продават на тази цена - ми пазар, аз купувам от 266 надолу, последно купих на 200 - всеки сам си решава.
                        Малко вероятно е Гинка да извади толкова кеш ... недей да говориш така за продавачите! Спомни си за "олигофрените", които ти продаваха Елана на 1.3 ... тогава пак звездите ти говореха ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
                          При смяна на контролния пакет новият собственик е задължен да отправи търгово към акционерите.
                          Прочети добре чл.149,ал.6 от ЗППЦК , "...., освен ако в 14-дневен срок от придобиването лицето прехвърли необходимия брой акции, така че да притежава пряко, чрез свързани лица или непряко по ал. 2 по-малко от 50 на сто, съответно по-малко от две трети от гласовете." Ще разделят пакетите на публичните и нещата ще си останат както са си сега,но печалба/дивидент ... през крив макарон

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            значи излиза, че е твърде вероятно новия собственик да изкупи всички акции .. т.е ще спре да бъде публична и ще се делистне. Хм.странно ми се вижда това, като следствие на смяна на контролния пакет.
                            Нищо странно няма, такъв е законът и Гинка е задължена. Затова и общата цена ще над милиард лева, защото сега купува 2/3 от дружеството, но ще и трябват пари и за търгово за другата 1/3 тук и в електрото. Тук търгово ще е над 300 кинта, аз лично очаквам 330-360, но така ми го говорят звездите и не е препоръкЪ. А защо има олигофрени да продават на тази цена - ми пазар, аз купувам от 266 надолу, последно купих на 200 - всеки сам си решава.
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                              При смяна на контролния пакет новият собственик е задължен да отправи търгово към акционерите. Един от критериите за минимална цена на търговото е цената на акция за мажоритарния пакет. Проблемът е дали ще обявят цената на акции за всякко едно дружество поотделно. Защото иначе новият собственик ще се опита да надуе цената на непубличните дружества за сметка на публичните. Въпреки това аз съм оптимист, че цената на търговото ще е много по-висока (50%+) над пазарната защото:
                              - е много трудно да оправдаеш висока цена за непубличните. Единствено при ЧЕЗ Трейд може да се надуе цената, но не чак толкова много
                              - ЧЕЗ е публична компания и като такава ще обяви цената на сделката за всяко дружество във финансовия си отчет. Иначе ще е много странно, ако не сподели какъв е нетния резултат от продажбата на всеки един дял
                              значи излиза, че е твърде вероятно новия собственик да изкупи всички акции .. т.е ще спре да бъде публична и ще се делистне. Хм.странно ми се вижда това, като следствие на смяна на контролния пакет. Отделно не е ясно дали купувача има толкова пари.
                              Last edited by petyob; 05.12.2018, 13:10.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                Не следя всичко по темата и не ми е ясно: 1. Защо е сигурно, че (даже и да има стелка с ЧЕЗ) ще има и търгово за миноритарните, т.е. делистване? Макар и да беше споменато преди. 2. Ако има търгово, защо мислите, че цената ще е близка до тази с ЧЕЗ? Аз мисля, че ще е много надолу
                                При смяна на контролния пакет новият собственик е задължен да отправи търгово към акционерите. Един от критериите за минимална цена на търговото е цената на акция за мажоритарния пакет. Проблемът е дали ще обявят цената на акции за всякко едно дружество поотделно. Защото иначе новият собственик ще се опита да надуе цената на непубличните дружества за сметка на публичните. Въпреки това аз съм оптимист, че цената на търговото ще е много по-висока (50%+) над пазарната защото:
                                - е много трудно да оправдаеш висока цена за непубличните. Единствено при ЧЕЗ Трейд може да се надуе цената, но не чак толкова много
                                - ЧЕЗ е публична компания и като такава ще обяви цената на сделката за всяко дружество във финансовия си отчет. Иначе ще е много странно, ако не сподели какъв е нетния резултат от продажбата на всеки един дял

                                Коментар

                                Working...
                                X