IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

    В духа на един инвеститорски форум..... и тема - електроразпределително дружество и неговите акционери - дай Боже повече консуматори,като теб Кире,та даже и с по-големи сметки!
    Казваш да помагаме,и после/някога/може би/случайно/ да се пАздравим с успех!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Минке и колко хора имат тец, а в София и Пловдив това ли са цените според тебе..
      Аз съм на ток 100 лятото ..300..400 зимата..
      В духа на един инвеститорски форум..... и тема - електроразпределително дружество и неговите акционери - дай Боже повече консуматори,като теб Кире,та даже и с по-големи сметки!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Минке и колко хора имат тец, а в София и Пловдив това ли са цените според тебе..
        Аз съм на ток 100 лятото ..300..400 зимата..
        Лято или зима: толкова ми варира тока - между 58 и 70. Зимата плащам парно, лятото за климатици не плащам, всичко е "топ" изолация и от климатизация нужда няма. Казвам на мен в София колко са ми разходите за ток, парно и вода. Водата се вдигна драстично последната година, не знам защо.
        Дали са това цените не знам. Знам, че постепенно се вдигат. Не че ми пука, но за хората не е лесно. Определено е добре, че петрола се срути.

        Коментар


        • Минке и колко хора имат тец, а в София и Пловдив това ли са цените според тебе..
          Аз съм на ток 100 лятото ..300..400 зимата..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            И къде са тези 50лева ток..Аз не познавам в градовете някой да плаща по толкова..Средно е около 80-100 лятото и 200-400 зимата зависи от климатиците и печките..Сега ги съпостави спрямо пенсиите-220 минимална и средна 340..И за лекарства 100 лева , а за храна, дрехи и данъци..Тези сметки ги смятай към най ниските доходи..Около 1.5 милиона пенсионери най- малко с такива доходи.. То си има критерии колко процента от дохода се плаща в нормалните страни за ток и вода и колко тук..Разбира се тук е много повече..Чета, че в Австрия и Ирландия например водата била безплатна.. Ти знаеш ли, че познавам пенсионери, които не могат да си позволят да се отопляват изобщо..Стават навличат се и излизат - скитат цял ден по молове и незнам къде..по близки и вечер се връщат и лягат и се затрупват със завивки....Тъжна работа..Имам такива съседи..
            Киро, аз съм с 58-70 лв. ток на месец. Отоплението е на ТЕЦ (100-120 лв. на месец). Площ 140 м. кв. (чиста жилищна, по старите стандарти-от стена до стена, без общи части)
            Разходите зависят от площ, висиочина на таваните, изолации&дограма, поддържана температура, клас на уредите, колко се готви и много други.
            А пенсиите винаги могат да продават, нали?!

            Коментар


            • Аз с риск да не бъде добре прието от инвеститорите имам предложение за нов мажоритарен собственик тук -Диеаго Армандо Марадона .
              Ако имате по-добра идея моля да я споделите.
              пп Ако модератора реши , че поста не е по темата да го трие.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                И Мерцедесите да продават тук по 5К лева, че да са поносими за народонаселението. И задължително да са S класа и с кожен салон
                хахахаах +100!
                П.П. Съжалявам за спамчето, но като няма търговия е хубаво поне да се позабавляваме от време на време.
                Last edited by 15%; 18.12.2018, 12:49.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Извинявайте, колеги, но моля ви спрете да пишете тук неща несвързани в компанията Чез разпределение АД. Направете тема Социална политика и там можете да разисквате темата колкото искате.
                  Благодаря Ви!

                  Коментар


                  • Груйче, готин умен пич си , а говориш като ББ ..може твоя ток с уреди А +++ да е толкова- около 30-40% е по малко, аз ти казвам за истински случаи..Попитай по бедни хора по колко плащат и как им излиза сметката..Аз постоянно го правя и помагам на които мога..Що се отнася до децата, ей това е комунизъм който проповядваш..Никой на никого не е длъжен да го издържа и гледа..И защо трябва да те издържа някой след като си работил 35-40г. като учител или даже научен работник..Защото в БГ процента от пенсиите спрямо заплатите и най - нисък в ЕС и даже в Европа- максимално- 40%..Най тежко е положението на самотните хора без близки- починали са..Пускал съм статистика няколко пъти..Даже в Турция е 90%..Ти да не мислиш, че твоите деца ще те издържат, ако изобщо са в БГ и имат свои деца..Лошото е , че тук няма и достъпни старчески домове ..В Италия например срещу 400евро те взимат при минимална пенсия от 800евро..Тук знаеш ли как е..
                    Ти си умен човек и не сравнявай всичко по себе си..Огледай се и разпитай по- бедните си съседи и близки..Имам и съседи , които са на легло с ниски пенсии и им пращат по 100-200 долара , а знаеш ли колко струва една жена да те гледа-700-1000 заплата иска..И как ще ти излезе сметката..В БГ социално нещата са отчайващи и стига с тази комунистическа пропаганда на Л.Павлова- да се крадат пенсиите, а децата да гледали.Това е политичесаки цинизъм....
                    Никой никъде вече не гледа , а избягаха 2 милона българи..
                    Last edited by Kiro; 18.12.2018, 11:52.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      И къде са тези 50лева ток..Аз не познавам в градовете някой да плаща по толкова..Средно е около 80-100 лятото и 200-400 зимата зависи от климатиците и печките..Сега ги съпостави спрямо пенсиите-220 минимална и средна 340..И за лекарства 100 лева , а за храна, дрехи и данъци..Тези сметки ги смятай към най ниските доходи..Около 1.5 милиона пенсионери най- малко с такива доходи.. То си има критерии колко процента от дохода се плаща в нормалните страни за ток и вода и колко тук..Разбира се тук е много повече..Чета, че в Австрия и Ирландия например водата била безплатна.. Ти знаеш ли, че познавам пенсионери, които не могат да си позволят да се отопляват изобщо..Стават навличат се и излизат - скитат цял ден по молове и незнам къде..по близки и вечер се връщат и лягат и се затрупват със завивки....Тъжна работа..Имам такива съседи..
                      Айде пак, соц пропаганда, дори не е социална, ми си е направо соц - понякога ти се чудя - свестен пич си, чета те с кеф, ама като забиеш на някои теми, и нямаш оправия! Та и тук така - казвам ти колко е моята сметка за ток, ти ми викаш, че не е толкова. Даже се си вадя последната сметка, платена за ноември - 137,86 лева. Казах, че съм с 3 климатика, нали? Да добавя, че съм и с малки деца (2 броя) и вкъщи всички климатици са настроени на 21-22 градуса. Пускат се в края на септември и някъде април или май се спират. Работят непрекъснато. За друфите неща не отварям реч, те са си по дифолт.

                      Боли ме к0ра за всички пенсионери, особено за тези в градовете, за селата съм с особено мнение (там просто липсва държава) - абсолютно всеки градски пенсионер има жилище, което пази за децата, които пък са избягали от "кочината", щото той така им е обяснявал, а сега ми реве. Ми да го продава този апартамент и да си купи в близко до града село за половината пари - чудна къща ще си вземе и няма да мръзне. Ай сиктир от сополиви истории!

                      П.С. Сега остава някой за бИнзина да се включи и да обясни как нямало как в Германия да е 3 лева, пък у нас - 2 лева, щото там вземали 5 пъти по-големи заплати. И Мерцедесите да продават тук по 5К лева, че да са поносими за народонаселението. И задължително да са S класа и с кожен салон
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • И къде са тези 50лева ток..Аз не познавам в градовете някой да плаща по толкова..Средно е около 80-100 лятото и 200-400 зимата зависи от климатиците и печките..Сега ги съпостави спрямо пенсиите-220 минимална и средна 340..И за лекарства 100 лева , а за храна, дрехи и данъци..Тези сметки ги смятай към най ниските доходи..Около 1.5 милиона пенсионери най- малко с такива доходи.. То си има критерии колко процента от дохода се плаща в нормалните страни за ток и вода и колко тук..Разбира се тук е много повече..Чета, че в Австрия и Ирландия например водата била безплатна.. Ти знаеш ли, че познавам пенсионери, които не могат да си позволят да се отопляват изобщо..Стават навличат се и излизат - скитат цял ден по молове и незнам къде..по близки и вечер се връщат и лягат и се затрупват със завивки....Тъжна работа..Имам такива съседи..
                        Last edited by Kiro; 18.12.2018, 10:48.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                          Отговори си сам,според теб въпросните 25 кинта или тези 120 в абсолютно изражение ще засегнат повече бюджета на населението с ниски доходи
                          Отговорил съм си отдавна, само че такива като мен със 120 кинта за ток са малко - аз имам 3 климатика, пералня, сушилня, 3 телевизора, непрестанно включен бойлер, фурна, микровълнова и т.н. Вярно, че народецът масово е с неефективни уреди, ама чак пък толкова - просто вода се краде по-лесно от ток, особено по селата, и на никой не му пука. Нямам идея колко са средните сметки за ток и вода, но токът едва ли е повече от 50 кинта (аз плащам толкова лятото, ако не е много жега и не пускам климатик, ама бойлерът си бичи и никога не се изключва), а водата сигурно е към 15-20 кинта. Ми не че нещо, ама 50 кинта ток е смешна цифра, ако е толкова, за всеки бюджет - толкова плащам за кабелна и интернет, а те не са ми жизненонеобходими
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Ще видим - факт е, че Каролецът пак ми продаде на 200 кинта вчера, та продължих с Коледните подаръци за децата Понякога се чудя дали двамата основни продавачи - Каролецът и Бенчмарка, не са един и същи клиент, който просто е решил да се разкара от нашата борсичка? Гледаме мача - все ми се струва, че около Коледа може и да се случат чудеса - тогава българина е сложил трапезата и баш го брига за Гинки и Калинки, за добро или лошо.

                            П.С. Апропо, много ми е интересно, чисто като народопсихология, как водата се вдига с 10% и КЕВР са жик-така, а на народа му дреме на шапката, обаче като вдигнат тока с 2% и се почват едни протести, едни чудеса...
                            П.П.С. Преди 10-на години плащах 7-8-10 лева месечно за студена вода, сега не падам под 25 кинта, за ток давах средно около 100, сега давам около 120 (различно през различните месеци, но средногодишно е толкова) - просто се чудя
                            Отговори си сам,според теб въпросните 25 кинта или тези 120 в абсолютно изражение ще засегнат повече бюджета на населението с ниски доходи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение

                              Иде ли развръзката?

                              https://www.actualno.com/business/kz...ws_712261.html
                              Ще видим - факт е, че Каролецът пак ми продаде на 200 кинта вчера, та продължих с Коледните подаръци за децата Понякога се чудя дали двамата основни продавачи - Каролецът и Бенчмарка, не са един и същи клиент, който просто е решил да се разкара от нашата борсичка? Гледаме мача - все ми се струва, че около Коледа може и да се случат чудеса - тогава българина е сложил трапезата и баш го брига за Гинки и Калинки, за добро или лошо.

                              П.С. Апропо, много ми е интересно, чисто като народопсихология, как водата се вдига с 10% и КЕВР са жик-така, а на народа му дреме на шапката, обаче като вдигнат тока с 2% и се почват едни протести, едни чудеса...
                              П.П.С. Преди 10-на години плащах 7-8-10 лева месечно за студена вода, сега не падам под 25 кинта, за ток давах средно около 100, сега давам около 120 (различно през различните месеци, но средногодишно е толкова) - просто се чудя
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Както вече казах, КЗК ке падне в лето Господне 2018. Гинка ке е. Хау, както би казал вожда Винету
                                Иде ли развръзката?

                                https://www.actualno.com/business/kz...ws_712261.html

                                Коментар

                                Working...
                                X