IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Грую, нема да падне под 155 лв - аз ще подложа на 160, 159...155.
    Ако трябва ще продам бройките от ЕЛЕКТРО и ще ги менкам за Разпределение...
    Така че, половината бутилка е моя, да знаиш....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      марката и количеството са по избор на печелившия, без да се изхвърля излишно - нещо хубаво и пълнолетно или 12-ка
      Уважавам мнението на хора, които застават с пари зад позицията си, независимо дали е грещна, или вярна - кой крив, кой прав, ще разберем след няколко месеца
      Цена от 150 няма да видим, за мен поне е невъзможна, но ако случайно се случи, ще утроя позицията си тук (купувам през цялото време от 260 до 190) - тук дребни продавачи дори и да има, те не пеят в градския хор - музиката по позицията се определя от двама, които може да са и един, но с две платформи - Бенчмарка и Каролеца. Колко акции имат и колко са продали - не знам, но само предполагам, че единият вече е преполовил позицията си тук, а другият е почти на финала.
      Колкото до оценката - пазарът си е пазар и ние се съобразяваме с него. Притеснения за цената нямам, разбира се, можеше да вляза и сега, и да си спестя едни 20%, но не винаги е възможно да уцелил дъно, или да знаем какво се мъти в главата на КЗК. А сделка ще има, след нея - и търгово, както неведнъж съм казвал, че то ще е над 320 кинта на акция (може да е и пожелателно мислене), базирано на офертите по сделката, а те поне са ясни.
      П.С. Няма да ти пожелавам успех, но евентуалното уиски от теб ще го отворя на някой специален повод - например при обявяване на търговото тук
      Тук цената се качваше само заради бъдещата продажба,в момента щом това отпаднЕ , като възможност, ще падна стремглаво....
      Само за протокола ,в нормално състояние през 2016 г. акцията е струвала около 100-110 лв....и продажбата трябваше завърши максимум до края на 2017 г....
      Това са мойте виждания....
      Всички останали движения са как да вземем едни пари или да не ги вземем.....чужди.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Решихме го...
        Не решихме марката и количеството.......
        Не ми е ясно защо се впрягаш за нещо безсмислено ,да пазиш нивото на ЧЕЗ....

        То е надолЕ откакто стана ясно че нещата няма да станат лесни по начина на Тиквата.....
        То почна от 280 и 150 е числото при пътя към 50% спад.....
        Знам че пари си вложил но вече три нива си преодолял 240 ,220 и 200......следва 180....
        Брокитата са го сложили в Тройката щото там са купували и няма излизане ..сега,дребните разпродават........ ,
        Само за пример преди 10 години консултанти направиха оценка на Пловдив БТ за 25 лв и за Слънце БТ за 19 лв...
        Сделките за Пловдив вървеха на 13-15 лв и за Слънце БТ за 6-10 лв....до момента на аукциона
        Така и тук.....
        Класацията на брокитата ще се забрави а парите ще требва да се пазят а не да ги намаляваме и тук ще почнат продажби щото с неколко акции ще направиш кеш.....с който купиш друга качествена акциия....
        Защо аз се хванах на бас ,ами не обичам да ме квалифицират като лаладжия....
        Поздрави!
        марката и количеството са по избор на печелившия, без да се изхвърля излишно - нещо хубаво и пълнолетно или 12-ка
        Уважавам мнението на хора, които застават с пари зад позицията си, независимо дали е грещна, или вярна - кой крив, кой прав, ще разберем след няколко месеца
        Цена от 150 няма да видим, за мен поне е невъзможна, но ако случайно се случи, ще утроя позицията си тук (купувам през цялото време от 260 до 190) - тук дребни продавачи дори и да има, те не пеят в градския хор - музиката по позицията се определя от двама, които може да са и един, но с две платформи - Бенчмарка и Каролеца. Колко акции имат и колко са продали - не знам, но само предполагам, че единият вече е преполовил позицията си тук, а другият е почти на финала.
        Колкото до оценката - пазарът си е пазар и ние се съобразяваме с него. Притеснения за цената нямам, разбира се, можеше да вляза и сега, и да си спестя едни 20%, но не винаги е възможно да уцелил дъно, или да знаем какво се мъти в главата на КЗК. А сделка ще има, след нея - и търгово, както неведнъж съм казвал, че то ще е над 320 кинта на акция (може да е и пожелателно мислене), базирано на офертите по сделката, а те поне са ясни.
        П.С. Няма да ти пожелавам успех, но евентуалното уиски от теб ще го отворя на някой специален повод - например при обявяване на търговото тук
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Ок, съгласен, до 15.06, 150 с 10 акции или да завърши на толкова или под 150. Имаме сделка
          Решихме го...
          Не решихме марката и количеството.......
          Не ми е ясно защо се впрягаш за нещо безсмислено ,да пазиш нивото на ЧЕЗ....

          То е надолЕ откакто стана ясно че нещата няма да станат лесни по начина на Тиквата.....
          То почна от 280 и 150 е числото при пътя към 50% спад.....
          Знам че пари си вложил но вече три нива си преодолял 240 ,220 и 200......следва 180....
          Брокитата са го сложили в Тройката щото там са купували и няма излизане ..сега,дребните разпродават........ ,
          Само за пример преди 10 години консултанти направиха оценка на Пловдив БТ за 25 лв и за Слънце БТ за 19 лв...
          Сделките за Пловдив вървеха на 13-15 лв и за Слънце БТ за 6-10 лв....до момента на аукциона
          Така и тук.....
          Класацията на брокитата ще се забрави а парите ще требва да се пазят а не да ги намаляваме и тук ще почнат продажби щото с неколко акции ще направиш кеш.....с който купиш друга качествена акциия....
          Защо аз се хванах на бас ,ами не обичам да ме квалифицират като лаладжия....
          Поздрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

            Предположения мога да направя няколко разбира се. Мога само да предположа, но давай, осветли ме!
            ще се избира нов главен прокурор тази година и чувам, че имат намерение да "пипат" закона до където им позволява конституцията

            мандата на главния прокурор е 7 години и ако не изберат правилния човек може да им се стъжни живота на две от трите прасенца

            затова власта ще я стискат с всички средства докато не дойде времето да си изберат следващия главен ..... а след това (след избора) вече може всичко да става и да правят всичко останало каквото са намислили
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Ок, съгласен, до 15.06, 150 с 10 акции или да завърши на толкова или под 150. Имаме сделка
              При евереста май ти се получи, айде хаирлия и тука
              Имаше един период при предишната криза, когато облозите май правеха оборот колкото при амбалажа и хартиите
              Last edited by precakanoto; 04.01.2019, 22:19.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                Минке, за БХ има нещо много по-важно от тези две сделки ....... можеш ли да познаеш "куй туй нЯщо?
                Предположения мога да направя няколко разбира се. Мога само да предположа, но давай, осветли ме!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                  Aз пък рискове виждам всякакви. Най-вече от страна на БХ и Кой. За БХ има две важни сделки преди да се откаже и те са: ЧЕЗ и летище София. Познайте защо.
                  Минке, за БХ има нещо много по-важно от тези две сделки ....... можеш ли да познаеш "куй туй нЯщо?
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                    Който си го може аналлиза, си го може...И съвети дава, все благонамерени дет се вика, за да ни спести некой леф...
                    Мерси..
                    Дали с Гинка, индийци или чехи, тази година ще се раздава дивидент ...
                    Ако го купи гинка или индийците , няма нищо по нормално да си покрият инвестицията с готовите пари от ЧЕЗ...
                    Ако не стане, чехите ще побързат да си вземат своето ( държавата има разходи ) и да пуснат нова процедура, която ще се проточи още една година....
                    Аз рискове за инвестицията си в дружествата не виждам....Мога само да увеличавам бройките.
                    Колкото повече, толкова повече...
                    Aз пък рискове виждам всякакви. Най-вече от страна на БХ и Кой. За БХ има две важни сделки преди да се откаже и те са: ЧЕЗ и летище София. Познайте защо.

                    Коментар


                    • Който си го може аналлиза, си го може...И съвети дава, все благонамерени дет се вика, за да ни спести некой леф...
                      Мерси..
                      Дали с Гинка, индийци или чехи, тази година ще се раздава дивидент ...
                      Ако го купи гинка или индийците , няма нищо по нормално да си покрият инвестицията с готовите пари от ЧЕЗ...
                      Ако не стане, чехите ще побързат да си вземат своето ( държавата има разходи ) и да пуснат нова процедура, която ще се проточи още една година....
                      Аз рискове за инвестицията си в дружествата не виждам....Мога само да увеличавам бройките.
                      Колкото повече, толкова повече...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Ами държа ,срока да е след Европейските избори поне с месец и преди преоценките в края на юни.....
                        15 юни да кажем........
                        Десет акции или да свърши на 150 или под 150 .....сесията.
                        сложи срок до края на годината ......... хем чакаш рали на БФБ, хем чакаш да се държат нещата до изборите .......... и накрая се хващаш на бас до средата на годината => не те разбирам, но ти си знаеш...

                        пак казвам - сложи срок до края на годината и при сделка за 1 акция за 150 лв. или по-ниско печелиш баса...
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Ами държа ,срока да е след Европейските избори поне с месец и преди преоценките в края на юни.....
                          15 юни да кажем........
                          Десет акции или да свърши на 150 или под 150 .....сесията.
                          Ок, съгласен, до 15.06, 150 с 10 акции или да завърши на толкова или под 150. Имаме сделка
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Ок, ако разбирам правилни, казваш, че ЧЕЗ ще слезе на 150 кинта? Времеви хоризонт? При продажба НС поне 10 акции на тази цена, веднага ти пращам бутилка. Ок?
                            Ами държа ,срока да е след Европейските избори поне с месец и преди преоценките в края на юни.....
                            15 юни да кажем........
                            Десет акции или да свърши на 150 или под 150 .....сесията.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Не е за бутилката уиски ама нема да се правя че съм кьораф на явните манипулации по позицията....

                              Продават 80 акции до 190 и после това веднага 1 на 200 лв...
                              А сега с какво се различавате с Чичо ОГИ и Фармата и Алигатора, и ЕУБГ....там е същото ,но минават хиляди бройки....
                              На ниски стойности минават 100К и после някой с 200 броя купи на мах...Да не отварям счетоводна кантора за процентно падане ...
                              Какво значи дъно.... за мен Фармата са 2,50 и ЧЕЗ 150 ...ако не стане ще ти дам ,ако стане ти ще дадеш...
                              Ок, ако разбирам правилни, казваш, че ЧЕЗ ще слезе на 150 кинта? Времеви хоризонт? При продажба НС поне 10 акции на тази цена, веднага ти пращам бутилка. Ок?
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Монти, пиша от телефона, затова набързо - даваш 10 акции, ти си ги избери кои да са, слагаме дъната при всички тях от последните 3 месеца, и ако ЧЕЗ е най-падащата или втората най-падаща към 31.03, ти купувам уиски. Ако не познаеш, ти ми купуваш. Навит или си, или си лаладжия?
                                Не е за бутилката уиски ама нема да се правя че съм кьораф на явните манипулации по позицията....

                                Продават 80 акции до 190 и после това веднага 1 на 200 лв...
                                А сега с какво се различавате с Чичо ОГИ и Фармата и Алигатора, и ЕУБГ....там е същото ,но минават хиляди бройки....
                                На ниски стойности минават 100К и после някой с 200 броя купи на мах...Да не отварям счетоводна кантора за процентно падане ...
                                Какво значи дъно.... за мен Фармата са 2,50 и ЧЕЗ 150 ...ако не стане ще ти дам ,ако стане ти ще дадеш...

                                Коментар

                                Working...
                                X