IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    В България няма невъзможни неща, така че няма и нещо, което да ме учуди. Ако те го купят, което за мен е невъзможно, въпреки че казах, че няма невъзможни невъзможно неща , това значи, че тезата ми за ашлашка продажба на Гинчето като солова акция на местния мениджмънт, заобикаляйки БХ, поради което и не случи миналата година, ще е 100% вярна. Но, разбира се, това няма как да стане, най-малкото, ако е вярно, че ще го купят (евентуално) с руски капитали - това са забранени капитали за инвестиция у нас

    Обаче пък инфото идва от БНР, които не са жълт сайт, та да видим - гледаме мача и сме се заредили с пуканки
    Защо да са забранени капитали..?
    Лукоил, АЕЦ, Газта , Булгартабак....и още много други....
    По скоро требва да ги искаш те да бъдат ,щото индииците немат кеш да плащат веднага а след 5 години а търговото след 10....
    Проблема че цената ще е по ниска но колко...тук са и финлански капитали....
    Но чехите вече са готови да бегат и без пари ....
    Не е препоръка...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

      Имам странното усещане, че ще успеят!
      В България няма невъзможни неща, така че няма и нещо, което да ме учуди. Ако те го купят, което за мен е невъзможно, въпреки че казах, че няма невъзможни невъзможно неща , това значи, че тезата ми за ашлашка продажба на Гинчето като солова акция на местния мениджмънт, заобикаляйки БХ, поради което и не случи миналата година, ще е 100% вярна. Но, разбира се, това няма как да стане, най-малкото, ако е вярно, че ще го купят (евентуално) с руски капитали - това са забранени капитали за инвестиция у нас

      Обаче пък инфото идва от БНР, които не са жълт сайт, та да видим - гледаме мача и сме се заредили с пуканки.

      П.С. Докато драскам, и виждам, че вече има пак едни 80 бройки на 200 кинта, а офертите до 220 кинта поизчезнаха. Да видим дали ще има пак изсипване от нашето момче на всичко до 200 кинта или ще почака да се посъберат.

      П.П.С. Още по-интересно ще е дали Еврохолд, ако изобщо са те, ще надуят цената, подобно на основната си позиция - определено става весело
      Last edited by Грую Груев; 25.03.2019, 11:07.
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Буахахахаха, това ще е велико, ако е вярно - тези ще ги призная за най-големите!
        Имам странното усещане, че ще успеят!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
          Буахахахаха, това ще е велико, ако е вярно - тези ще ги призная за най-големите!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • http://bnr.bg/horizont/post/10109774...hez-e-evrohold

            Коментар


            • Gemcorp на Атанас Бостанджиев - претендент за активите на ЧЕЗ?

              Междувременно в енергийните среди у нас усилено се говори, че потенциален купувач на активите на ЧЕЗ може да бъде компания от Лондон. Спряга се името и на инвестиционния фонд Gemcorp, чийто главен изпълнителен директор е българинът Атанас Бостанджиев. Той основава фонда през 2014-а, като преди това е бил сред топ мениджърите на руската инвестиционна банка VTB Capital. Още тогава пред агенция "Ройтерс" Бостанджиев заявява, че Gemcorp е набрал 500 млн. долара от институционални инвеститори в Европа. Тези средства щели да бъдат насочени към компании, нуждаещи се от дългово финансиране и дялови инвеститори. А основният му фокус ще е поставен върху фирми, работещи в сферата на финансовите услуги, природните ресурси, инфраструктурата и правителствения сектор.

              http://www.banker.bg/upravlenie-i-bi...ixs08ddovIZDxc

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                Чудя се само защо миналата година преди уж продажбата на дружеството на Гинка , чехите демонстрираха яки печалби в отчетите,а откакто се закучи работата същите драстично намаляха......каква е връката ,нали уж и пред индийците трябва да се покажат
                Задължиха ги от миналата година да купуват за технологичните си загуби на енергийната борса, а там цените хвръкнаха яко над заложените в сметките на КЕВР. Тази година ще им ги възстановят, но за 2018 реултата си е грозен.

                Коментар


                • Чудя се само защо миналата година преди уж продажбата на дружеството на Гинка , чехите демонстрираха яки печалби в отчетите,а откакто се закучи работата същите драстично намаляха......каква е връката ,нали уж и пред индийците трябва да се покажат

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Грую, заявяват че другия месец ще обявят офертите , при положение че вече са дадени....а търсят трети играч...
                    За мен даже и да не паднат до три месеца ,нещата не са вече това което бяха при Гинчето....мойта цена ще се види рано или късно...
                    Успех!
                    Ами и да са види, пак ще съм доволен, защото след това неминуемо ще се види и моята Но едва ли ще видим твоята - все пак има 3 месеца още, така че всичко може да се случи.

                    Понеже си пич, ще ти кажа какво ми говорят звездите на мен (а и някои галактики ми нашепват същото от кораба-майка). дали съм прав - идея си нямам, а и доказателства нямам, освен косвени, така че може и да не го четеш, но все пак:

                    Сделката беше на Гинка с местните хора на ЧЕЗ - абсолютна самоделка, соло игра с Теменужката и Гинката. Разсмърдя се, щото бяха финтирали Боце, та се наложи да я привикват Гинката на килимчето. Отиде тя, врътна един додук и всичко стана точно, ама пусто финансиране - тегава работа, няма как да наместим ББР и ПИБ, тегава история, трябват други, а други нямаше, затова Боце през смехотворната КЗК им даде време до май месец 2019 да оправят всичко с финансирането. Дали са го оправили - идея си нямам. Ама и чехите не са прости и рекоха, че ако Гинка не ще, те ще си намерят други и явно са си намерили. Вече колко им е цената на другите - ще видим, явно е близка до Гинкината, но не по-висока (то и Гинкината не я знаем точно колко е). Само гледай мача и ще видиш лятото как ще се случат някои неща. Или пък не

                    П.С. На глупостите на твоя приятел за Дебелян дори няма да отговарям - ако сделката беше на Шиши, досега да е станал 101%, ама не е на Шиши и по-добре!

                    не е препоръкЪ
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
                      "Кушия се прави минимум от двама"
                      Гинка ако не я броим,пак ще има състезание!
                      Третия,засега неизвестен за нас мераклия,чекаме търпеливо.
                      положението е много сложно за дружеството

                      - ако гинка вземе чез ............ ще страда цяла България .......... цените на тока вече няма да са "най-ниските в целия ЕС" и ще има "големи инввестиции и реинвестиции"
                      - ако индийците или неизвестните вземат чез ................. ще видят голям зор и могат да направят справка какво се случи на предния собственик на гагарин преди дебелянов да превземе дружеството...
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Слухове много, Монти, здравият разум липсва при доста хора/играчи да не се обидиш сега, не визирам теб

                        То всеки сам може да си види капитализацията на Разпределението - няма и 200 милки евро, та едни М+С са почти толкова, или някакво си Еврохолдче, да не говорим за измисленото спедиторче, дето е с едни 50 милки евро по-евтино. А тук говорим за електроразпределителната мрежа, от която се прави 60% от БВП на страната и се ползва от 3 милиона души, от които 2-та милиона най-плтежоспособни у нас. И всичко това в страна членка на ЕС с възможно най-ниските цени на тока. Как мислиш, още колко ще пада

                        Ама нищо де, пазар е и това му е хубавото - който иска купува, който иска продава и готово. Засега цената е 200 кинта на парче и няма изгледи да мръдне. Утре ще обявят сделката (образно казано, не знам кога ще е, но това полугодие трябва да имаме яснота) и цената ще се изстреля. Дали съм прав - ще видим - и аз, и ти сме бетнали в някаква посока и накрая все някой ще е доволен, А това е най-важното

                        Успех!
                        Грую, заявяват че другия месец ще обявят офертите , при положение че вече са дадени....а търсят трети играч...
                        За мен даже и да не паднат до три месеца ,нещата не са вече това което бяха при Гинчето....мойта цена ще се види рано или късно...
                        Успех!

                        Коментар


                        • Слухове много, Монти, здравият разум липсва при доста хора/играчи да не се обидиш сега, не визирам теб

                          То всеки сам може да си види капитализацията на Разпределението - няма и 200 милки евро, та едни М+С са почти толкова, или някакво си Еврохолдче, да не говорим за измисленото спедиторче, дето е с едни 50 милки евро по-евтино. А тук говорим за електроразпределителната мрежа, от която се прави 60% от БВП на страната и се ползва от 3 милиона души, от които 2-та милиона най-плтежоспособни у нас. И всичко това в страна членка на ЕС с възможно най-ниските цени на тока. Как мислиш, още колко ще пада

                          Ама нищо де, пазар е и това му е хубавото - който иска купува, който иска продава и готово. Засега цената е 200 кинта на парче и няма изгледи да мръдне. Утре ще обявят сделката (образно казано, не знам кога ще е, но това полугодие трябва да имаме яснота) и цената ще се изстреля. Дали съм прав - ще видим - и аз, и ти сме бетнали в някаква посока и накрая все някой ще е доволен, А това е най-важното

                          Успех!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
                            "Кушия се прави минимум от двама"
                            Гинка ако не я броим,пак ще има състезание!
                            Третия,засега неизвестен за нас мераклия,чекаме търпеливо.
                            А защо има трети ,другите двама не са ви достатъчни...
                            Натам трЕбва да върви логиката...
                            Слуховете че нещо ги нема в цената......индийците...и трЕбва малко да ги рекетират....ако мине номера.
                            Не е препоръка...

                            Коментар



                            • "Кушия се прави минимум от двама"
                              Гинка ако не я броим,пак ще има състезание!
                              Третия,засега неизвестен за нас мераклия,чекаме търпеливо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Polki, искаш ли бас, че тук дори и да няма търгово, а такова ще има, щото са длъжни да го направят, цената ще е доооооста над сегашната (не се наемам да кажа колко ще е) в момента, в който се обяви продажбата и мине през КЗК. ПЪк дали ще е Гинка, или ще е друга калинка - все тая
                                искаш ли бас, че гинка дебелянова няма да направи търгово?
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X