IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Точно тези не са много по дивидентите..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Ами може да хвърли някаква лъжа, че ще го запазят публично и ще дава редовно големи дивиденти..
      Може да дава големи дивиденти и като непублично,,Примери- Загорка и Соди..
      Точно затова се замислям - Ако си раздаде дивидент 50 % от печалбата, ще си покрие голяма част от вноските по заема за 2-3 години напред и ще има оперативен кеш....Ще направи сплит с останалите акции и ще ги пусне на вторична търговия....
      Ейти едни 200 - 300 млн на ангро

      Коментар


      • Мисля, че се хванахте за тези 100 млн за миноритарите доста повърхностно. Човекът просто е казал колко струва този дял по днешни цени. Това според мен не е цифра, която е мислил специално с някаква конспиративна цел
        Last edited by 15%; 05.07.2019, 22:11.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Ами може да хвърли някаква лъжа, че ще го запазят публично и ще дава редовно големи дивиденти..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

            Само в случай, че 100% от миноритарните акционери ще приемат търговото, което няма да се случи в действителност.
            Хубаво ,но ако предположим че 10 процента не приемат пак не му стигат 100мил. ,или той предварително залага(убеден е) че ще придобие не повече от останалите 20 процента...........може и така да е.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

              Само в случай, че 100% от миноритарните акционери ще приемат търговото, което няма да се случи в действителност.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                Ами не знам,човека готви около 100мил. евро за миноритарите.Ако за 67 процента от ЧЕЗ Груп той плаща 335 мил. то останалите 33 процента би трябвало да струват 165мил. евро
                Математически може да си прев, но няма случай да са се изкупили 100 % от акциите...Затова си прави сметка на ангро....( според мен )

                пп Аз също си правя една сметка - дали да не си оставя 1 акция от Електро ....?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Ами не знам,човека готви около 100мил. евро за миноритарите.Ако за 67 процента от ЧЕЗ Груп той плаща 335 мил. то останалите 33 процента би трябвало да струват 165мил. евро
                  Само в случай, че 100% от миноритарните акционери ще приемат търговото, което няма да се случи в действителност.
                  Мненията ми не са препоръка за търговия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                    Напротив ...!!!
                    Прочетох интервюто и съм приятно изненадан...
                    Ами не знам,човека готви около 100мил. евро за миноритарите.Ако за 67 процента от ЧЕЗ Груп той плаща 335 мил. то останалите 33 процента би трябвало да струват 165мил. евро

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      "- Каква точно оферта дадохте на ЧЕЗ?

                      - Предложихме 335 млн. евро за акциите на ЧЕЗ Груп, които са 67 % от дружеството в България. Извън този дял има миноритари – при днешните цени на борсата цената на акциите им варира до 100 млн. евро допълнително. Но според закона, след като купим акциите на ЧЕЗ, сме длъжни да направим търговска оферта до останалите акционери да ги продадат, ако искат. И да им ги платим по цена, одобрена от КФН. Така че от тези 335 млн. евро плюс допълнителните за миноритарните акционери, което прави над 400 млн.евро, ние трябва да осигурим като собствени средства малко над 100 млн.евро. Останалите средства ще са от банките. Тоест ние даваме 25% от 335-те милиона и още 25% при плащането за миноритарните акционери. Или като теглим чертата - трябват ни около 80 млн. евро за първата вноска и около 20-30 млн. за втората, тъй като не знаем колко от миноритарните акционери ще продават акции."


                      Не ми звучи много оптимистично за миноритарите............
                      Сега погледни интервюто от неговата страна

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        "- Каква точно оферта дадохте на ЧЕЗ?

                        - Предложихме 335 млн. евро за акциите на ЧЕЗ Груп, които са 67 % от дружеството в България. Извън този дял има миноритари – при днешните цени на борсата цената на акциите им варира до 100 млн. евро допълнително. Но според закона, след като купим акциите на ЧЕЗ, сме длъжни да направим търговска оферта до останалите акционери да ги продадат, ако искат. И да им ги платим по цена, одобрена от КФН. Така че от тези 335 млн. евро плюс допълнителните за миноритарните акционери, което прави над 400 млн.евро, ние трябва да осигурим като собствени средства малко над 100 млн.евро. Останалите средства ще са от банките. Тоест ние даваме 25% от 335-те милиона и още 25% при плащането за миноритарните акционери. Или като теглим чертата - трябват ни около 80 млн. евро за първата вноска и около 20-30 млн. за втората, тъй като не знаем колко от миноритарните акционери ще продават акции."


                        Не ми звучи много оптимистично за миноритарите............
                        Напротив ...!!!
                        Прочетох интервюто и съм приятно изненадан...
                        Last edited by 4i40; 05.07.2019, 21:15.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                          Асен Христов, Еврохолд: Ние сме единствените, които могат да направят сега сделката с ЧЕЗ

                          http://epicenter.bg/article/Asen-Hri...Z-/187319/11/0
                          "- Каква точно оферта дадохте на ЧЕЗ?

                          - Предложихме 335 млн. евро за акциите на ЧЕЗ Груп, които са 67 % от дружеството в България. Извън този дял има миноритари – при днешните цени на борсата цената на акциите им варира до 100 млн. евро допълнително. Но според закона, след като купим акциите на ЧЕЗ, сме длъжни да направим търговска оферта до останалите акционери да ги продадат, ако искат. И да им ги платим по цена, одобрена от КФН. Така че от тези 335 млн. евро плюс допълнителните за миноритарните акционери, което прави над 400 млн.евро, ние трябва да осигурим като собствени средства малко над 100 млн.евро. Останалите средства ще са от банките. Тоест ние даваме 25% от 335-те милиона и още 25% при плащането за миноритарните акционери. Или като теглим чертата - трябват ни около 80 млн. евро за първата вноска и около 20-30 млн. за втората, тъй като не знаем колко от миноритарните акционери ще продават акции."


                          Не ми звучи много оптимистично за миноритарите............

                          Коментар


                          • Асен Христов, Еврохолд: Ние сме единствените, които могат да направят сега сделката с ЧЕЗ

                            http://epicenter.bg/article/Asen-Hri...Z-/187319/11/0

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение

                              А дали има мераклия номер 3?
                              Едва ли, няма да се стигне до Гинка 2, сделка най-вероятно ще има, предвид кой стои зад Еврхолд

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                                Тук големите страхове са дали институциите ще пуснат Еврохолд да направи сделка или ще стане Гинка номер 2
                                А дали има мераклия номер 3?

                                Коментар

                                Working...
                                X