IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Едва ли тези 2 банки ще им дадат пари ако насреща стоят само тези 66%
    Тук при тоз не ликвиден пазар трябва си трае човек

    Коментар


    • Тук според мен за Момента цена над 200 е идеално .
      Слагаме първо политическият риск.
      После не доверието и стига толкова.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
        Гледайки търговията взех да се чудя за да сме на тези нива - съвсем никой ли не вярва във финализирането на сделката.

        Е днес май Евро-финанс купували Чез Разпределение. Предните дни някой ще каже ли дали пак са били те? Ако видим преминаване и на някакви по-добри обеми - ще се усмихнем.
        Няма нищо чудно:
        - крив купувач, защото няма какво да се залъгване, Еврохолд е крив купувач и още повече плащач
        - веднъж вече провалила се сделка - аз влязох тук с идеята, че ще стане работата с Гинка на 260 - не стана, но свалих поне средната на 240, като съм купувал по време на целия път до под 200 кинта. Обаче парите ми са блокирани тук вече година и половина. Хубаво е, че не бързам, защото са от фонда на децата, но повечето са спекуланти тук и искат бързата печалба с 5000 лева инвестиция по позицията, в което също няма нищо лошо
        - някой, дето явно затапи позицията и уплащи рибоцоте - не го знам какви са му идеите и защо я брани тази заветна 240-ка, но е факт, че е тук и спира сделката
        - реално още не произнесли се никакви институции - само КФН си изми ръцете и прехвърли топката, а имаме още 2 хубавички комисии, дето могат да блокират и протакат колкото си искат
        - много бичи пазар, продължил твърде дълго, който вече трябва да изпуска парата - ми що да седиш в акции в такъв момент
        - доста неясното около самото финансиране на сделката - уж някакви банки, ама какво и що стана, пак никой не разбра черно на бяло
        - силно чувствително откъм политически сътресения ниша, в която, поне последните години, колкото и пари да се изкарат, отиват за задължителните инвестиции
        - липса на дивидент в обозримо бъдеще
        - онези 85 милки, дето си ги гласуваха с любезното съдействие на големите фондове, дето държат тук
        - пълна незаинтересованост на самите фондове и т.н.

        Та причини да искаш - бол. Но пък, както гласи клишето, това е възможност за другите, които ввярват в акцията, да купуват тук, ако искат. Или пък да продават - поне се пооправи малко ликвидността, което също си е постижение. Успех на всички тук и най-вече на мен Не е препоръкЪ
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Гледайки търговията взех да се чудя за да сме на тези нива - съвсем никой ли не вярва във финализирането на сделката.

          Е днес май Евро-финанс купували Чез Разпределение. Предните дни някой ще каже ли дали пак са били те? Ако видим преминаване и на някакви по-добри обеми - ще се усмихнем.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение

            ШЕФ НА ЧЕЗ: ТЕЦ-ВАРНА НЕ МОЖЕ ДА ОСИГУРИ СТУДЕН РЕЗЕРВ
            поредната схема за източване на държавата ...... а телета си блеят...

            Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение

            Еврохолд стоял зад Гинка и преговарял със Славчо Върбаков

            https://bivol.bg/cez-eurohold-deal-1...kuRxsAW8lo-4ik
            явно гинка е търсела параван (еубг) за покупката на ЧЕЗ, а сега паравана (еубг) е решил, че може да прее6е гинка по байганьовски...

            мила родна картинка

            ​​​​​​​не е препоръка!!!
            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

            Коментар


            • ШЕФ НА ЧЕЗ: ТЕЦ-ВАРНА НЕ МОЖЕ ДА ОСИГУРИ СТУДЕН РЕЗЕРВ

              Еврохолд стоял зад Гинка и преговарял със Славчо Върбаков

              https://bivol.bg/cez-eurohold-deal-1...kuRxsAW8lo-4ik


              Сагата продължава..

              Коментар


              • Хайде и аз да се включа по темата, макар че много-много не ми се пише, заради постоянния спам. Другарите от Еврохолд ги познавам лично (част от тях), а друга част индиректно покрай първата част - Батя ги е описал доста точно, нямам кой знае какво да добавя, освен личната ми убеденост за 50% отгоре на сегашната цена тук, поради което добавих още малко след новината, макар инвестицията ми тук да е вече доста голяма част от портфейла, който съм направил на децата. Всеки с вярата и убежденията си - други пък няма да купят или ще продадат и пазарът ще си върви.

                Сега, конкретно по повод интервюто и цитираната най-важна част:

                "- Каква точно оферта дадохте на ЧЕЗ?

                - Предложихме 335 млн. евро за акциите на ЧЕЗ Груп, които са 67 % от дружеството в България. Извън този дял има миноритари – при днешните цени на борсата цената на акциите им варира до 100 млн. евро допълнително. Но според закона, след като купим акциите на ЧЕЗ, сме длъжни да направим търговска оферта до останалите акционери да ги продадат, ако искат. И да им ги платим по цена, одобрена от КФН. Така че от тези 335 млн. евро плюс допълнителните за миноритарните акционери, което прави над 400 млн.евро, ние трябва да осигурим като собствени средства малко над 100 млн.евро. Останалите средства ще са от банките. Тоест ние даваме 25% от 335-те милиона и още 25% при плащането за миноритарните акционери. Или като теглим чертата - трябват ни около 80 млн. евро за първата вноска и около 20-30 млн. за втората, тъй като не знаем колко от миноритарните акционери ще продават акции."

                Болднал съм основното, поне за мен, за да "видя" моята цена от 50% отгоре на сегашните нива. Мнението ми е базирано на познаването на самите еврохолдци, както вече казах, и четенето между редовете, плюс познаването на законите. Човекът много ясно го е казал - цената следва да е одобрена от КФН, т.е. и да се затапва акцията на 240 - все тая, това е само един от критериите, по които се определя цена на търговото. Естествено, тъй като в монента те нямат гарантирано финансиране за дела от 150 милиона евро за миноритарите в електро и разпределение (или общо за около 500 милиона за цялата сделка), имат общо към 400+ (финансиране и увеличение на капитала) - какво очаквате да каже, да го заяви в прав текст ли, че да го разкостят по медиите? Затова и си говори за 400 милики, щото това е реалията към момента. Разбира се, за никой не е приятно, че акцията е затапена на 240 кинта, вместо в момента да е на 300+, но това пък е възможност за тези, които искат да купят, ако им се струва изгодно, да си купят. Въпрос на гледна точка и като гледам централния депозитар, тук са влезли над 40 нови миноритари за последните 2 седмици, като бройката е нараснала на 376 от 333 - хубав рейндж за търговото, остава само да си го пожелаем

                П.С. Естествено, не е препоръкЪ, всеки сам решава как да печели/губи от активите си, като купува/продава на 240 кинта. Успех на държащите тук!


                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                  Да, интересен мажо, от който чета първо мащабно интервю!
                  Още по интесно ще бъде, ако някой от форума направи паралел
                  на база лични впечатления, бизнес срещи или общи допирни точки...
                  Аз съм бил на бизнес среща с Асен Христов в централата на Еврохолд преди няколко години и останах с много добри впечатления. Договорките ни на нея в последствие бяха изпълнени стриктно и точно!
                  Колкото до евентуално търгово тук.. Имам позитивни очаквания, но без излишна еуфория.. Ако има законова възможност да си спестят някой плащания, ще я използват. Но в случая мисля че много трудно ще се стигне до такава, без значителни и грозни манипулации, до които смятам че не биха прибегнали..
                  Ами ще гледаме мача.. Осигурили сме си билети за първите редове

                  Коментар


                  • По последни цени маркет капа на двете публични компании е 561млн лв, 33% са 185млн лв или 94,7млн евро. Интересно е казал нещата в интервюто.
                    "Тоест ние даваме 25% от 335-те милиона и още 25% при плащането за миноритарните акционери. Или като теглим чертата - трябват ни около 80 млн. евро за първата вноска и около 20-30 млн. за втората, тъй като не знаем колко от миноритарните акционери ще продават акции."

                    Аз го разбирам като 20-30млн са 25% от парите дето дават на миноритарите, значи 80-120млн евро очаква, че ще струват акциите на миноритарите. С 120млн е някъде 20% по-висока цена от настоящата, но той казва, че не се знае колко ще приемат (Дори само ПФ на варненската група да останат?!?). Т.е. тези пари са само за броя акции, които залага че ще изкупят.
                    Така че лесно можем да стигнем до 150млн евро за всичките, както излизаше от една статия в Медиапул, където ставаше ясно, че оценява двете на 450млн евро (което си е +50% на сегашната оценка, колкото показват и сметките с цена 335млн евро и разпределение на тежеста на компаниите, както ги дават в техните си отчети Чез Чехия) - "От думите му става ясно, че купувачът на ЧЕЗ оценява двата основни енергийни актива на близо 450млн. евро и планира за три години да вдигне капитализацията им на 550млн. евро."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Мисля, че се хванахте за тези 100 млн за миноритарите доста повърхностно. Човекът просто е казал колко струва този дял по днешни цени. Това според мен не е цифра, която е мислил специално с някаква конспиративна цел
                      Ами не знам ,ако продължим да се хващаме за думите и погледнем следващите изречения с елементарни сметки излиза че 100мил. които ще са от тях като дадат 25 процента от 335 им остават 16 мил.И ако тез 16 милки са 25 процента от това което ще платят на миноритарите излиза че им готви грубо 64мил. евро ........Колкото и ангро да ги говори на мен не ми е оптимистично
                      Last edited by спекуланта; 05.07.2019, 22:47.

                      Коментар


                      • Тези нямат равни в помията ..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          https://pik.bg/%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1...ews853956.html

                          НОВИ КОМПЛИМЕМТИ ОТ МЕДИЯ НА ШИШИ..







                          Тия май са ти от любимите и утвърдените?







                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                            Може да дава големи дивиденти и като непублично,,Примери- Загорка и Соди..
                            За мен това е стратегическа компания, а не с потенциал за печелби и дивиденти. Не вярвам, че някога изобщо в нашите животи ще могат да правят прилични печалби, от които да дават супер дивиденти. Да не говорим и за мажо, който меко казано не му е това детската мечта. Както и да е, за мен би било най-добре просто да се възползваме от стратигечското значение и да приемем търговото. Но това си е мое мнение, разбира се.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • https://pik.bg/%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1...ews853956.html

                              НОВИ КОМПЛИМЕМТИ ОТ МЕДИЯ НА ШИШИ..















                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                                Асен Христов, Еврохолд: Ние сме единствените, които могат да направят сега сделката с ЧЕЗ

                                http://epicenter.bg/article/Asen-Hri...Z-/187319/11/0

                                Да, интересен мажо, от който чета първо мащабно интервю!
                                Още по интесно ще бъде, ако някой от форума направи паралел
                                на база лични впечатления, бизнес срещи или общи допирни точки...

                                Коментар

                                Working...
                                X