Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
Collapse

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • КЗК може и да не пусне сделката и този път основателно.
    В своя анализ Комисията установи, че Групата „Еврохолд“ е лидер при предоставянето на „застраховка-гаранция“ за 2018 г. с пазарен дял 46,68%, като си запазва водещата позиция и към 31.07.2019 г. с пазарен дял от 42,64%. Следователно след финализиране на планираната сделка може основателно да се предвиди, че предприятията–търговци на електрическа енергия от придобиваната група ще имат гарантиран, бърз и финансово изгоден достъп до изискуемите застрахователни полици като форма на гаранционно обезпечение за търговията с електрическа енергия. По този начин новата група ще има значително конкурентно предимство пред останалите участници на пазара на търговия на електрическа енергия, осигурявайки си изначално изпълнението на гаранционните изисквания и на което предимство останалите участници трудно биха противостояли.
    Само че групата на Ковачки прави същото от което се опасява КЗК,а там те не виждат проблем,въпреки,че наскоро бяха сезирани от индустрията по повод високите цени при търговете на ел. енергия. Мотивът е,че собствеността е на оф-шорни компании и формално не могат да ги свържат с Ковачки,значи не са конгломерат

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Вижте сега, мен тук ме интересува само и единствено търговото на Еврохолд - не бих стоял и секунда тук, ако тези са новите собственици. Затова пред мен алтернативите са три, в зависимост от ситуацията:

      1. Еврохолд стават собственици и дават търгово (щото са задължени по закон, а не защото искат)
      1.1. Търговото е на цена 300+ - приемам го
      1.2. Търговото е на цена 250-300 - замислям се, но вероятно го приемам, все пак съм вкарал някакви пари тук, а и те са на децата и не ми се държат с години, въпреки че това е перфектния монопол в Бг (ама регулиран), особено с мажоритар Еврохолд
      1.3. Търговото е на цена под 250 - много, ама много псувни от моя страна, жалби до КФН и т.н. Искрено се надявам, че няма да стигнем до този момент

      2. Чехите не продават, защото виждат, че Еврохолд са бушон:
      2.1. Има ново дивидент и цената се качва - продавам на около 300 кинта
      2.2. Няма нов дивидент - ми ще ги стискам и ще си чакам

      3. продавам в момента - няма как да ми се случи

      Тъй като изключвам вариант 3 - не съм на зор, нямам причини да бързам. За мен кофти е само вариант 1.3, защото ортак с разни азияхолдци няма как да бъда - ял съм им попарата и в холдинга, и в инса, макар да успях да изляза навреме. Та така - седим и чакаме, поне аз, засега повече не ми се купува, но няма и да продам.
      Вариант 1.3. не е толкова лош, стига компаниите да си останат публични. Тия огромни заеми трябва да се обслужват и това най-вероятно ще стане през дивиденти от ЧЕЗ Разпределение и ЧЕЗ Електро. Възмжно е и да се пробват да източват през свързани компании, но това ще е доста трудно в предвид публичния статут и големите им нужди за обслужване на дълговете.

      Коментар


      • Каквото очаквам не е за споменаване. Но се надявах на по-малко мурафети да има.

        Коментар


        • Така е Груйче..Тези са дърти измамници..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
            Все повече заприлича на покупката на БТК с междинните им фирми собственици.
            Ми съвсем нормално, а вие какво очаквате? Доказани "звезди" като азияхолд да направят нещо друго извън обичайните си врътки? Интересува ме само търговото и нищо друго - на тези вяра нямам. Никаква!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Все повече заприлича на покупката на БТК с междинните им фирми собственици.

              Коментар


              • Вижте сега, мен тук ме интересува само и единствено търговото на Еврохолд - не бих стоял и секунда тук, ако тези са новите собственици. Затова пред мен алтернативите са три, в зависимост от ситуацията:

                1. Еврохолд стават собственици и дават търгово (щото са задължени по закон, а не защото искат)
                1.1. Търговото е на цена 300+ - приемам го
                1.2. Търговото е на цена 250-300 - замислям се, но вероятно го приемам, все пак съм вкарал някакви пари тук, а и те са на децата и не ми се държат с години, въпреки че това е перфектния монопол в Бг (ама регулиран), особено с мажоритар Еврохолд
                1.3. Търговото е на цена под 250 - много, ама много псувни от моя страна, жалби до КФН и т.н. Искрено се надявам, че няма да стигнем до този момент

                2. Чехите не продават, защото виждат, че Еврохолд са бушон:
                2.1. Има ново дивидент и цената се качва - продавам на около 300 кинта
                2.2. Няма нов дивидент - ми ще ги стискам и ще си чакам

                3. продавам в момента - няма как да ми се случи

                Тъй като изключвам вариант 3 - не съм на зор, нямам причини да бързам. За мен кофти е само вариант 1.3, защото ортак с разни азияхолдци няма как да бъда - ял съм им попарата и в холдинга, и в инса, макар да успях да изляза навреме. Та така - седим и чакаме, поне аз, засега повече не ми се купува, но няма и да продам.
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                  Нещо взе да намирисва тук работа
                  До сега се твърдеше,че "Eastern European Electric B.V. (EEE) е 100% дъщерна собственост на Еврохолд",оказва се,че "Капиталът на “Ийстърн Юръпиън Електрик Къмпани” Б.В. е в размер на 1000 евро(хиляда евро) и се притежава изцяло от “Ийстърн Юръпиън Електрик Къмпани II” Б.В.,Кралство Нидерландия." Eastern European Electric II B.V. е със същите ИД и Едноличен собственик на капитала на “Ийстърн Юръпиън Електрик Къмпани II” Б.В. е „Еврохолд България“ АД.Ама защо до сега никой не е споменал този факт,а трябва да го научаваме от КЗК. Пък и никой не е питал(което е по-интересно).

                  Коментар


                  • Нещо взе да намирисва тук работа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                      пп Дет се вика остават само избушенци ..
                      Ахам - от време оно изхождам от твърдата база, че седим връз избушеняци, или поне сме стъпили на тънки ледове, в които мажовците държат по над 50% и не смятат да пускат повече от скъпоценния "флоут":
                      И така чичо - имаме една борса със съмнителни мажовци, а за сметка на това пък нямаме особени патетични надежди, че мислят за наше добро И все пак мислим да спечелим чрез самоучастието тук-там
                      Last edited by precakanoto; 10.10.2019, 19:36.

                      Коментар


                      • За да има интрига и малко дискусия в темата, имам следното питане :

                        Кое е по - изгодно за дребните - ЕУБГ да купи ЧЕЗ или да остане собственост на чехите ?

                        Аз си мисля, че в краткосрочен план е да има сделка, но изпускам едно стратегичеко дружество в попртфейла си....

                        пп Дет се вика остават само избушенци - над 140 К от групата и два пъти повече в Бенча...

                        Коментар


                        • Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) започва „задълбочено проучване“ за намерението на „Еврохолд България“ АД да придобие активите на CEZ в България. Това значи, че регулаторът може да не излезе с решение до 25 дни, както очакваше ръководството на финансовия холдинг. Стандартната ускорена процедура трае до един месец, а задълбочената може да продължи до 4 месеца.

                          източник-Economik.bg

                          Трай коньо за зелена трева!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                            При такива перспективи защо изобщо да продаваме

                            Eastern European Electric Company B.V. е регисртирна преди повече от 2 месеца на 29.07.19,а от Еврохолд го съобщиха преди седмица.....Имаше един регламент за разкриване на вътрешна информация...Регистрирана е в еврейския квартал на Амсердам на адрес на който има регистрирани 100тина други фирми.Директори са Милен Христов и Юри Шурман -сигурно е този. Най -вероятно е представител на фирмата-регистрант и те ще обслужват административно компанията.
                            И наистина,кой ще им попречи след време да продадат тази фирма?Май никой не е задал този въпрос на пресконференсията.
                            Милен Христов вероятно е 25 годишния Милен Асенов Христов-ИД на Мотобул ЕАД и член на СД на Авто Юнион АД,,вероятно син на Асен Христов.
                            Наистина няма подробна информация за това SPV.Само,че
                            Вече е създадена компанията, която ще управлява енергийния бизнес на ЧЕЗ в България. Това е регистрираната в Холандия "Ийстърн Юръпиън Електрик Къмпани", която е 100% собственост на "Еврохолд България", .... ще се управлява от тричленен борд на директорите. В него влиза Гари Левсли - професионален експерт по придобивания в енергийния бизнес с 25-годишна практика на пазари като Украйна, Казахстан, Грузия и други. Другата фигура е на румънеца Дан Станку, с опит в компании като държавната Electrica и E.On - Румъния, а третото назначение е на Георги Минков - бивш директор на "Електроразпределение" - София, и член на борда на директорите на Националната електрическа компания (НЕК).
                            Така ли никой не пита за подробности около това SPV и защо се налага регистрирана в Холандия фирма,а не самия Еврохолд да купува ЧЕЗ.

                            Коментар


                            • "Не виждаме причина КЗК да не одобри сделката", каза Асен Христов, председател на Надзорния съвет на "Еврохолд" АД. По думите му пoдoбeн xoд би бил "нaциoнaлнo пpeдaтeлcтвo", тъй ĸaтo e много пo-лecнo дa бъдe ĸoнтpoлиpaнa бългapcĸa ĸoмпaния, oтĸoлĸoтo чyждecтpaннa.
                              То така,ама купувачът е фирма регистрирана в Холандия.
                              Придобиването се осъществява чрез нова компания, регистрирана в Холандия, с цел по-лесно привличане на чужди инвеститори,
                              За сега е 100% българска собственост,но това може лесно да се промени.Както се разбира кредитите ще се отпускат на тази фирма.И как по-лесно ще привлече инвеститори фирма без история и собственост?

                              Няма ли някъде видео от пресконференцията,да видим какво точно са казали,а не да четем откъси по сайтовете.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                                При такива перспективи защо изобщо да продаваме

                                Eastern European Electric Company B.V. е регисртирна преди повече от 2 месеца на 29.07.19,а от Еврохолд го съобщиха преди седмица.....Имаше един регламент за разкриване на вътрешна информация...Регистрирана е в еврейския квартал на Амсердам на адрес на който има регистрирани 100тина други фирми.Директори са Милен Христов и Юри Шурман -сигурно е този. Най -вероятно е представител на фирмата-регистрант и те ще обслужват административно компанията.
                                И наистина,кой ще им попречи след време да продадат тази фирма?Май никой не е задал този въпрос на пресконференсията.
                                Защо трябва някой да им пречи да продават каквата и фирма да е?!? Всеки купува с едно на ум , че е добре после като реши да може да го продаде?

                                Коментар

                                Working...
                                X