IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Груйче , викаш лакомата тиква ДГИБВГИДАМ.. Така е брат ..превзета държава..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Дреме ми, аз съм в Бургас, но тива е реалният резултат от 10 години герП и видимите му резултати. Подкрепата е нулева почти, а спад от 15% засега си е погром. Нещата трябва да се наричат с истинските им имена. Все пак да видим чехите какво ще кажат. А на лакомата тиква му пожелавам @€&€&&)€, а който съм проклел, не е прокопсал! Амин!
      И на теб ли някой друг е виновен за инвестиционните ти несполуки?

      Коментар


      • Дреме ми, аз съм в Бургас, но тива е реалният резултат от 10 години герП и видимите му резултати. Подкрепата е нулева почти, а спад от 15% засега си е погром. Нещата трябва да се наричат с истинските им имена. Все пак да видим чехите какво ще кажат. А на лакомата тиква му пожелавам @€&€&&)€, а който съм проклел, не е прокопсал! Амин!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Овцете се чудат какво става, жените плачат, пищят децата

          Коментар


          • Груев може да си отдъхнеш - има подкрепа!

            Коментар


            • Дивидент няма да има скоро.
              "Добрите практики" за източване на дружеството ще продължат.
              Поради опасността от падане на боята от "новите" трансформатори монтирани при мащабната им инвестиционна програма (това само го давам, като пример) имат два варианта:
              1. Намират бързо купувач за да се отърват.
              2. Съдят държавата за много пари и чакат същата държава да изкупи дружеството, 'щото е част от критичната инфраструктура от една страна, но е в критично състояние от друга.

              Нямам, не съм имал хАртии и не разбирам от борси и търговия.
              Last edited by Пишман Investor; 25.10.2019, 08:18.
              Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                хубав дивидент ви додаха за 2016 г. (25 лв. за акция) и тогава я налазиха спекулантите тази акция в очакване на смяна на собственика и търгово ...... точно това беше и целта на чехите преди продажбата - шараните да държат висока пазарната цена (260-280 лв. за акция и тук някъде и грухчо се надъни) ........ обаче за 2017 г. отчета беше плачевен и отгоре на всичко през юни 2018 на ОСА чехите обявиха, че в следващите години дивидент няма да има ....... няколко месеца (в края на февруари 2018) преди това обявиха гинка-върбакова че е спечелила търга, а тогава вече се знаеше какъв е финансовия резултат за 2017 г. ...... не можаха нищо да напудрят за пред гинка дори ....... а какво остава за следващият кандидат купувач ЕУБГ?

                време е този балон да се пукне ...... успех на държащите акции тук ..... aз нямам акции

                лично мнение ......... не е препоръка за покупка или продажба на 3cz
                ето ти и една графика за да видиш нагледно какво съм ти написал, че сигурно не си го разбрал...

                Click image for larger version

Name:	2019-10-25_3cz.jpg
Views:	1
Size:	42.2 КБ
ID:	3511919


                120-140 лв./акция смятам, че е справедливата цена ....... така както пазара я оценяваше преди "неосъществената продажба"
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                  Съжалявам, че написах неща ясни на всички, запознати с компанията, но се радвам, когато мога да помогна на все още учещ се колега.
                  и аз съжалявам, че по-долу написах неща които са ясни на всички ........ за съжаление като купите акции слагате розовите очила и се издигате с дирижабъла в облаците

                  да не забравя да допълня, че пазара много добре преценява кой има нужда от уроци и справедливо раздава на всеки полагащото му се...

                  мда
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Очсквана новина, да видим оттук нататък какви ще ги свършат чехите! Радвам се, че не ги дадоха на еврохолд, но съжалявам за търговото, което няма да го има. Общо взето възможностите за ръст умряха, дивидент едва ли ще има, искрено се надявам да не почнат да го точат с врътки, което май се случва. Мога да сваля сам цената докъм 150, но защо да се самоубивам? Ще си чакам - децата имат още поне 15 години, преди да им потрябват сериозно пари.
                    и да не забравя - четвъртит за герП и мощно анти пъдпъдъкова!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      Печалба на ЧЕЗ от 2014 г. до 2017 г. нараства от 5 млн. през 2014 г. -> 22(2015 г.) -> 25(2016 г.) -> 27 млн. лв. за 2017 г. Април 2017 г. обявяват, че търсят купувач за активите си в България, същата 2017 г. дават и страхотен дивидент, наглед добър пиар и стартегия за продажба, но недовършена и с недостатъци, което им попречи да намерят стойностен купувач, загубиха 3 - 4 години заради слаби консултанти. Отделно се говори в бранша, че тази по - висока печалба е основно от задържане на инвестиции, които е трябвало да бъдат поети от щастливия купувач, а сега останаха за тяхна сметка. За 2018 - а печалбата е никаква, тук ясно си личи как са развели бялото знаме и са се отказали от стратегията на "успешна компания с растяща печалба".

                      Съжалявам, че написах неща ясни на всички, запознати с компанията, но се радвам, когато мога да помогна на все още учещ се колега.
                      хубав дивидент ви додаха за 2016 г. (25 лв. за акция) и тогава я налазиха спекулантите тази акция в очакване на смяна на собственика и търгово ...... точно това беше и целта на чехите преди продажбата - шараните да държат висока пазарната цена (260-280 лв. за акция и тук някъде и грухчо се надъни) ........ обаче за 2017 г. отчета беше плачевен и отгоре на всичко през юни 2018 на ОСА чехите обявиха, че в следващите години дивидент няма да има ....... няколко месеца (в края на февруари 2018) преди това обявиха гинка-върбакова че е спечелила търга, а тогава вече се знаеше какъв е финансовия резултат за 2017 г. ...... не можаха нищо да напудрят за пред гинка дори ....... а какво остава за следващият кандидат купувач ЕУБГ?

                      време е този балон да се пукне ...... успех на държащите акции тук ..... aз нямам акции

                      лично мнение ......... не е препоръка за покупка или продажба на 3cz
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение



                        верно ли?

                        печалбата не беше ли по 2 лв. за акция!?!?!?!?!?!?

                        ако е така ....... значи голямо пудрене са направили...
                        Печалба на ЧЕЗ от 2014 г. до 2017 г. нараства от 5 млн. през 2014 г. -> 22(2015 г.) -> 25(2016 г.) -> 27 млн. лв. за 2017 г. Април 2017 г. обявяват, че търсят купувач за активите си в България, същата 2017 г. дават и страхотен дивидент, наглед добър пиар и стартегия за продажба, но недовършена и с недостатъци, което им попречи да намерят стойностен купувач, загубиха 3 - 4 години заради слаби консултанти. Отделно се говори в бранша, че тази по - висока печалба е основно от задържане на инвестиции, които е трябвало да бъдат поети от щастливия купувач, а сега останаха за тяхна сметка. За 2018 - а печалбата е никаква, тук ясно си личи как са развели бялото знаме и са се отказали от стратегията на "успешна компания с растяща печалба".

                        Last edited by k.o.; 25.10.2019, 01:18.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                          Жалко, че не успяха да продадат дружеството, постараха се последните години и с очетите, с всичко, напудриха за продажба


                          верно ли?

                          печалбата не беше ли по 2 лв. за акция!?!?!?!?!?!?

                          ако е така ....... значи голямо пудрене са направили...
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Направо да го дадат на Пеев да си го стопаниса с БТХ..
                            има време за всичко ........ а и всичко се движи по ноти ...... дебелян си сложи прокурор за нови 7 години

                            няма за къде да бърза...

                            да му мислят овцете, че май е време за стригане

                            не е препоръка .... разбира се...
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              Сега въпросът е :
                              Ще ги източват дружествата с ИКТ ( а там възможностите са огромни и разни тъпунгери въобще няма да разберат за какво става въпрос...
                              Дали желязото, комуникациите или софтуера струват 2 или 200, аз мога да се обоснова, а камо ли далеч по големи специалисти ...),
                              ИЛИ ще си раздават дивиденти и ще си развиват бизнеса..?

                              Според мен, трябва да им се резнат мераците за източване и то със сериозни законови методи...
                              Например, ДАНС да ги посетят при раздаването на тез 25 млн лв....
                              хахахаха

                              ДАНС да ги посетят

                              хаххахахаа

                              направо във всяко дружество на БФБ да назначат по един ДАНС-аджия ....... да пази овцете от лошите мажоритари...

                              а лел4ето може да напише една декларация до царя-слънце ....... само тук не е огрял още...
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petergenov Разгледай мнение
                                Ако падне под 180 ще купувам аз. Пък не ми дреме да ли ще има нов собственик в скоро време.
                                Ако падне под 140 ще купувам аз. САМО ако ще има нов собственик в скоро време ...... иначе не ми трябва таралеж в гащите...
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X