IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Ще се пробвам със спекулация, че нищо чудно да направят това, което направи Келнер, за да си купи медия и телеком у нас - просто ще продадат бизнеса си в Източна Европа като цяло и тогава няма да имат нужда от одобренията на корумпраните бокови институцийки като КЗК, а от европейския орган. А там Тикви, Цаци, ГешеФтури и всякакви Юрдечки и Зиковци не виреят.
    И аз отдавна си мисля , че такава стратегия работи, но все ще имам съмнения. За щастие скоро ще разберем дали е така. КЗК вече има предишно становище по случая ППФ-Нова и сега не могат да изпратят по-различно към Европейския орган. Тоест ще се разбере дали ще могат да придобият цялата група или ще трябва да разделят България към някой друг. Иначе Еврохолд вече намекнаха, че имат интерес към Румъния, но се съмнявам че ще подсигурят такова финансиране.

    Коментар


    • Браво Груйче.. Хубав пост..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Г-н Груев, много добре сте написали дългият пост, но на мен някак си ми се наби последният абзац, който цитирам. Четейки го внимателно се чувствам по-комфортно извън позицията. Мисля да изчакам да обявите, че сте продал за да си купя. Някак си ще ми е по-спокойно на душата. Успех с инвестициите и хубав ден.
        Хехе, 4Д, това си беше много сериозна обида, но ще се направя, че не съм я чул и няма да слизам на толкова нис(з)ко ниво. Тук няма да продам преди кота 300 - това съм го заявявал многократно, както и че средната ми е 240 (и вече малко надолу) - винаги съм бил коректен в изказванията си (доколкото мога в субективизма си) и никога не съм хвалил акция, за да я продам, или пък съм ругал друга, за да взема в ниското. далеч съм от мисълта да се броя за форумен капацитет и за вестител на идеи и промени.

        П.С. Съжалявам, че обидих любимата Ви партия и пътеводна светлина - не е било нарочно, просто държах да кажа истината, че царят (светиня му) е гол. Нищо повече. Та изчакайте до 300, когато и да се появи това скарално число, и пак заповядайте.

        П.П.С. И понеже съм в добро настроение напоследък, ще ви кажа, че имам и акции в Софарма Трейдинг, както и депозитен пакет в Химимпорт - и на двете места цените в момента са под средната, на която съм ги купил, макар и не с много (т.е. съм на загуба). Когато изляза от тези две позиции, също ще го обявя, макар че едва ли за някого ще е интересно. Успещен ден и от мен
        Last edited by Грую Груев; 30.10.2019, 10:18.
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Гледаме мача и продължаваме напреТ - хубаво е, че засега има подкрепа, аз ще стискам и ще чакам по-добри времена. Казвам го искрено, че идеята ми тук не беше да ставам дългосрочен и да държа с години, но щом се налага, няма да продавам със загуба, а ще изчакам по-добрите времена - няма нужда да обясняваме какво е чез разпределение за България и колко би следвала да е реалната му цена, ако няма Тикви.

          Успех на държащите!
          Г-н Груев, много добре сте написали дългият пост, но на мен някак си ми се наби последният абзац, който цитирам. Четейки го внимателно се чувствам по-комфортно извън позицията. Мисля да изчакам да обявите, че сте продал за да си купя. Някак си ще ми е по-спокойно на душата. Успех с инвестициите и хубав ден.

          Коментар


          • Хехе, капитулацията е пълна, а и форумният всезнайко полкича е тук, така че имаме всички предпоставки, ако не за ръст, то за спиране на спада. Важно беше всички, които вече не искат да отиграват позицията като спекулантска, да успеят да излязат и е радостно, че хора като Батя са успели да го направят - в смисул не че е радостно, че са загубили, а че са успели да го направятна някаква по поносима цена, щото сега можеше да е 150 кинта да речем и с 500 акции да го срутиш на 100, ако решиш да излизаш ламерската.

            Сега, аз няма да лея дитирамби, защото Тиквата и подопечните му калинки явно ни посякоха в мераците да изкараме някой леФ - анатема трижди на този сатана и производните му Юрдечки, Зиковци и прочие малоумници, излизащи на балотаж в неделя - ще се гласува яко срещу тях, поне от моя страна, това е ясно. Защо го казвам ли - мисля, че всички сте наясно защо не се случи сделката тук и защо не взехме по някоя евромарка, а докато човешкият отпадък от герП управлява, все ще е така.... Ама ние сами си решава - особено ме кефи как громим комунизма, като гласуваме за диви комунисти като Юрдечка, Тиквата и т.н. А уж софиянци бяхме умни. Все едно спирам.

            Та хубавото тук е, че се появи търсене, при това доста добро като обем за тази акция и всеки, който е пожелал да излезе на сравнително не чак толкова голяма загуба, е успял да го направи. Аз ще стискам - не ми харесва положението, не съм щастлив от развръзката, но няма да продавам на загуба от 20%, само за да се набия на друга "подценена" акция. Имам още възможности да усреднявам, щото съм тъп според полкича (ма да не си вадим кирливите ризи, нали уж всички сме инвеститори на БФБ и няма нужда да се самоизяждаме), а и тези пари нито са ми спешни, нито са ми фатални - така или иначе това е фондът на децата, а той се захранва със свеж кеш по-редовно и от ПФ

            Интересното в момента е друго, и това е реакцията на самите чехи - какво ще направят те? Засега всички смятат, че чехите са някакви идиоти, които сами ще се наведат, ще събуят гащите и ще чакат Тиквата и Свинята да ги онодят, при това даже ще си платят, един вид диш хакъ от съвременен тип (диш хакъ може да си го чукнете в уикито какво е, че напоследък е актуално). Странно, на Запад са известни като "евреите на Европа", та едва ли ще си оставят така коня у ряката, за кеф на някакви си Тикви и производните им, ма да видим.

            Ще се пробвам със спекулация, че нищо чудно да направят това, което направи Келнер, за да си купи медия и телеком у нас - просто ще продадат бизнеса си в Източна Европа като цяло и тогава няма да имат нужда от одобренията на корумпраните бокови институцийки като КЗК, а от европейския орган. А там Тикви, Цаци, ГешеФтури и всякакви Юрдечки и Зиковци не виреят.

            Гледаме мача и продължаваме напреТ - хубаво е, че засега има подкрепа, аз ще стискам и ще чакам по-добри времена. Казвам го искрено, че идеята ми тук не беше да ставам дългосрочен и да държа с години, но щом се налага, няма да продавам със загуба, а ще изчакам по-добрите времена - няма нужда да обясняваме какво е чез разпределение за България и колко би следвала да е реалната му цена, ако няма Тикви.

            Успех на държащите!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
              Преди от Гинка бяха гушнали 10 млн.евро капаро. Сега от Еврохолд не пишеше, но би трябвало да е същото? По 10 млн.евра на година не е лошо мисля, че е повече от печалбата им
              направо перпетум мобиле ......... още 20-30 продажби и чехите ще си вземат цената само от капаро ....... и вълкът сит и агнето цяло ..... трябва да те поканят за консултант

              малка подробност е, че тук не се дава капаро, а се предоставя банкова гаранция и т.н. да не влизам в подробности ......... и тази гаранция не е за 10 мнл.евро, а беше за 5 млн.евро ........ и за да вземат тази гаранция трябва да се води дело ....... и не само да се води дело, но чехите трябва и да докажат, че гинка и ЕУБГ са се отказали от сделката ........ и т.н., и т.н. ......... абе, с две думи адвокатина в тази тема може да пише цял ден с доказване на тезата, а на следващият ден може да я обори...

              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
                "Мълчанието на Агнетата"
                +1

                две думи които казват всичко...
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Аз си взех загубата и ще си пробвам късмета по другите промоции на БФБ
                  +1

                  profesionalista znae кога да затвори една позиция с десетина % загуба, но няма да изпусне съседната акция която ще му донесе 50% или 100% профит ......... докато аматьорите ще осредняват до края...

                  по начина по който играят ще ги разпознаете

                  успех, батка
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Аз си взех загубата и ще си пробвам късмета по другите промоции на БФБ

                    Коментар


                    • "Мълчанието на Агнетата"
                      Не е препоръка

                      Коментар


                      • Преди от Гинка бяха гушнали 10 млн.евро капаро. Сега от Еврохолд не пишеше, но би трябвало да е същото? По 10 млн.евра на година не е лошо мисля, че е повече от печалбата им

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lipsata Разгледай мнение

                          на 196 купи ПФБК.
                          Благодаря
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                            Отлична възможност за 10% в рамките на ден, за който се е бил заложил пред платформата. Интересно е кой бе купувачът, ако някой има информация, поне през кой посредник са сделките.
                            на 196 купи ПФБК.
                            lipsata

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              не се притеснявай ........ рано или късно, по един или друг начин дебелян ще вземе ЧЕЗ-а ....... гледай гагарин сещай се за чез

                              не е препоръка...
                              Изобщо не съм се притеснил. В ЧЕЗ влязох на 120, излязох на 250-260. Чакам ги пак да се "срутят".
                              Освен това имам основно правило от известно време насам: там където е "дрържавата" намесена, не се навъртам много. Навремето с Булагртабак се наиграх добре и ми е за урок. Дебелян тепърва ще процъфтява.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                                Аз имам предложение: що не я дадат на Доган, той вече има опит в ТЕЦ-овете и енергетиката. Той поне е финансово стабилен.
                                не се притеснявай ........ рано или късно, по един или друг начин дебелян ще вземе ЧЕЗ-а ....... гледай гагарин сещай се за чез

                                не е препоръка...
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X