IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение
    Нито Гинка нито еврохолд ставаха за купувачи. ЕОН продаде на компания с опит в ел.разпределението. Такива бяха индийците,но и те едва ли щяха да бъдат одобрени,основно защото не са от ЕС. До като не се намери читав ЕС купувач единствения който КЗК/КЕВР ще пусне е Ковачки/Доган или няма да има сделка.
    Фирмата купувач не може да е офшорка или да има задължения към държавата.( така ми се струва )

    Коментар


    • Нито Гинка нито еврохолд ставаха за купувачи. ЕОН продаде на компания с опит в ел.разпределението. Такива бяха индийците,но и те едва ли щяха да бъдат одобрени,основно защото не са от ЕС. До като не се намери читав ЕС купувач единствения който КЗК/КЕВР ще пусне е Ковачки/Доган или няма да има сделка.

      Коментар




      • По-добре Чез Разпределение отколкото Евро Разпределение .

        Коментар


        • Когато през 2004 г. ЧЕЗ стъпиха в България, едва ли са подозирали какво ги чака. Днес са в капан, от който не могат да се откопчат. Вече трета година чешката компания безуспешно пробва да се отърве от активите си у нас. Само преди дни катастрофира и новият им опит да намерят купувач. Трудно е в държавата на Кой, в която политици - и зад кадър, и съвсем явно -  нареждат на

          Коментар


          • Бойко Борисов се срещна с министъра на външните работи на Чехия

            Министър-председателят Бойко Борисов се срещна с министъра на външните работи на Чешката република Томаш Петричек.

            Българският министър-председател и чешкият министър обсъдиха доброто сътрудничество между България и Чехия, като подчертаха потенциала за задълбочаване на двустранните връзки в търговско-икономическия сектор. В разговора фокус бе поставен върху засилването на партньорство в сфери като инвестиционно сътрудничество, туризъм, ИТ сектор, хранително-вкусовата промишленост, зелени инвестиции във високоефективни индустрии и услуги със средна и висока добавена стойност.

            По време на срещата премиерът Борисов изтъкна добрите макроикономически и финансови показателите на страната – България е привлекателна за чуждите инвеститори с ниските си данъци, стабилна икономическа среда и огромен фискален резерв. "Изключителна добра данъчна среда имаме. Инвестиции и стабилност – ние ще държим прогнозируеми данъците до края“, заяви Бойко Борисов.

            Министър-председателят Борисов акцентира и върху сериозната работа на страната ни по охраната на външната граница на Европейския съюз. "България е държавата, която има нула миграция, благодарение на всички взети мерки, спазвайки всички европейски правила“, подчерта още премиерът Бойко Борисов. Той акцентира върху споразумението между ЕС и Турция, което работи перфектно. "Така надеждно пазим границата и гарантираме спокойствието на Европа“, каза министър-председателят Борисов. По думите му Чехия е важен партньор на България в ЕС и съюзник в НАТО.

            За ЧЕЗ нито дума...
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • "Какво иска българската държава?
              Близък до властта купувач, който няма да използва ЕРП за политически цели"
              Каквато и да е конкретната причина обаче, е видно, че управляващите искат бизнеса на CEZ в България да бъде контролиран от доверен техен човек, който не би решил да използва ЕРП-то за политически цели. Събитията от зимата на 2013-а, когато първото правителство на Бойко Борисов падна заради протести срещу високите сметки за ток (получени и заради удължения период на отчитане), все още не са забравени и навярно никой в ГЕРБ не иска да се повторят."

              Ето това е истината защо не става и как може да се случи сделка!!!
              Last edited by спекуланта; 01.11.2019, 16:01.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                Тук отдавна бях казал ,че тези няма да са купувача па Чез.Купувача ще дойде след оставката на Борисов .Нищо чудно и Чез да размислят

                Коментар


                • https://www.capital.bg/biznes/kompan...dajba_na_chez/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Г-н Груев, много добре сте написали дългият пост, но на мен някак си ми се наби последният абзац, който цитирам. Четейки го внимателно се чувствам по-комфортно извън позицията. Мисля да изчакам да обявите, че сте продал за да си купя. Някак си ще ми е по-спокойно на душата. Успех с инвестициите и хубав ден.
                    Taka беше, но при елана. В началото възторжени дитирамби, после ... знаете.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                      Отчетът не е лош
                      На фона на отчетите в последните 2 години, този си е направо китка, ама докато не дадат дивидент, все тая за някакви си цифрички в екселска формичка на КФН. Харесва ми подкрепата, чудя се дали да не осредня още, макар че ще изчакам още 3 седмици, за да влязат едни безотчетни, и тогава ще го мисля по-сериозно
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Логичното се случва. Миналата година ги изпратиха да купуват електроенергия за техн загуби от борсата и заложиха цена, която нямаше общо с реалната на пазара. Сега вече в новия регулаторен период след 1 юли тези суми трябва да им се изплатят и се вижда.
                        Печалба/Загуба
                        2018Q3
                        -2.298млн лв
                        2019Q3
                        +11.528млн лв
                        ЕБИТДА
                        2018Q3
                        +15,087млн лв
                        2019Q3
                        +32,868млн лв

                        Коментар


                        • Отчетът не е лош

                          Коментар


                          • грешка
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Аз си взех загубата и ще си пробвам късмета по другите промоции на БФБ
                              Като имаш идея къде са другите промоции, това е правилна стратегия....като нямаш - осредняваш позицията. Не го приемай за оценка.

                              Коментар


                              • ЗАБЛЕЯЛО МИ Е АГЪНЦЕ

                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X