IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Какво разбраш под спира - вкъши е имало спиране на тока само веднъж за последните 10 години - мисля, че беше точно преди 2 години, щото черпех за РД на децата и без климатици за час и половина си беше весело. Ма с алкохол всичко минава В Германия не съм живял и нямам преки наблюдения (ходил съм 5-6 пъти на екскурзия, не ми е особено любима дестинация, макар да уважавам немците като народ, сигурно щото не съм живял там), затова и с интерес чета постове като твоя или този на ретро69 - много полезно инфо. В малките населени места е така, има проблеми, на там пък с водата какви проблеми има, ум да ти зайде. А и като си спомня авариите преди 30 години, направо сме си китка с токомрежата. Ма все пак съм пристрастен и имам акции тук
    Явно си късметлия. В момента живея близо Орлов мост и работя в бизнес парка. И на двете места тока спира поне два пъти този месец.
    Отделно, в кооперацията, в която живея таблото е старо и е използван азбест, а вътре жиците са на кълбо. От 4 години им звъня да дойдат да го сменят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      https://www.sofiyskavoda.bg/services/prices.aspx

      Ретро 69 , правиш някакви свободни съчинения тип аз не чета другите а си пиша каквото и когато знам.....
      Мисля че ти написах 90 кубика на изравняване...
      Сега ...Виола изравнява на 3 месеца два месеца си пише по 12 ,15 кубика и последния отчита.......
      Нема значение че моят водомер за 3 месечие отчита 45 -50 кубика , моят дял от общото потребление е 90 кубика плюс още 40, 50 кубика.....
      и си плащам като поп ,защото няма кой да накара останалите апартаменти да си подменят водомерите или Виола техния общ водомер или да спрат да манипулират....сметките .
      Та 50 по 2,,77 , плащам на Фандъкова и нейния концесионер ..без да ползвам....Само в Страната на Мафията и Боко Тиквата го има....
      Какви германци ,какви 6К евро.....
      Фанал си метлата и пишеш и тролиш без да мислиш.....
      Монти,извинявам се ...Наистина не съм те разбрал правилно....И на мен ми се стори странно, че харчиш по 90 кубика,ама си помислих,че може да си позволиш да си поливаш градината с питейна вода....
      А иначе,предпиеми нещо по въпроса - жалби, съд и тн.....Не знам друго ,какво да те посъветвам...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

        А канал по 2,3 евро на кубик в Берлин ,няма ли да плащаме?!
        Много ми стана забавен Монти дето писа,че харчи по 90 кубика на месец.....Пак ,естествено се отклонявам от темата ама то ще е нещо като виц,така че ми е простено....
        Представям си Монти,как се нанася в освободеното жилище на двама немски пенсионери,пословични в пестеливостта си,харчещи по 4 кубика общо студена вода на месец/топлата си е отделно/ и току-що е минало годишното засичане....И Монти продължава,без да му пука, да си харчи по 90 кубика на месец,щото плаща осредненото потребление от годината,в която са живели пенсионерите ,т.е 4 х 4,5 евро=18 евро....И си вика Монти "Егати и яката държава,егати и евтинията..."
        В края на годината се прави годишно засичане и Монти получава следната изравнителна сметка сметка :
        12 х 90 кубика = 1080 кубика х 4,5 евро = 5184 евро
        Платени 12х4 кубика = 48 куб.х4,5 евро= 216 евро
        Остатък за плащане = 4968 евро
        Плащане за следващата година - 12 равни вноски по 432 евро....Честито!И Монти е пред тотален нервен и какъвто се сетите срив....
        Плащаш пет хиляди евро ,като поп,започваш да плащаш по 432 евро на месец цяла година - пак като поп, и ако си намалиш потреблението,а това със сигурност ще се случи,следващата година пък ще ти върнат надлатените парички и ще почнеш да плащаш по по-малко....
        И за да съм малко и по темата - същото важи и за ТОКА,, и за топлата вода(и при нея се плаща и канал) ,и за отоплението....
        Монти в случая го ползвам,като събирателен образ на бъдещите изненадани кандидат-гурбетчии....Описъл съм едно брутално разминаване,на база Монтиевото потребление,но подобни събити,не чак толкова фрапантни,но достатъчно - са масово при новопристигналите ....И се започват едни въпроси по фейсгрупите : Какво е това???Ама това възможно ли е??Не може да бъде?!?!
        https://www.sofiyskavoda.bg/services/prices.aspx

        Ретро 69 , правиш някакви свободни съчинения тип аз не чета другите а си пиша каквото и когато знам.....
        Мисля че ти написах 90 кубика на изравняване...
        Сега ...Виола изравнява на 3 месеца два месеца си пише по 12 ,15 кубика и последния отчита.......
        Нема значение че моят водомер за 3 месечие отчита 45 -50 кубика , моят дял от общото потребление е 90 кубика плюс още 40, 50 кубика.....
        и си плащам като поп ,защото няма кой да накара останалите апартаменти да си подменят водомерите или Виола техния общ водомер или да спрат да манипулират....сметките .
        Та 50 по 2,,77 , плащам на Фандъкова и нейния концесионер ..без да ползвам....Само в Страната на Мафията и Боко Тиквата го има....
        Какви германци ,какви 6К евро.....
        Фанал си метлата и пишеш и тролиш без да мислиш.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

          За съжаление "шашма" има и това е именно качеството на услугата. Дори в центъра на София токът спира доволно често. В по-малките населени места е още по-зле, а и напрежението играе яко. Живял съм в Германия и такива проблеми не съм видял. Та явно качеството струва пари.
          Какво разбраш под спира - вкъши е имало спиране на тока само веднъж за последните 10 години - мисля, че беше точно преди 2 години, щото черпех за РД на децата и без климатици за час и половина си беше весело. Ма с алкохол всичко минава В Германия не съм живял и нямам преки наблюдения (ходил съм 5-6 пъти на екскурзия, не ми е особено любима дестинация, макар да уважавам немците като народ, сигурно щото не съм живял там), затова и с интерес чета постове като твоя или този на ретро69 - много полезно инфо. В малките населени места е така, има проблеми, на там пък с водата какви проблеми има, ум да ти зайде. А и като си спомня авариите преди 30 години, направо сме си китка с токомрежата. Ма все пак съм пристрастен и имам акции тук
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Груйче, да обвиняваш медиите за каквото и да било не е вярно и обективно..Даже много малко пишат за цените и живота на нормалните хора.. Защо за 20г. не развиха битовата газопреносна мрежа, която е изгодна и чиста..Заради кимура и тока ли..Ти как мислиш..Сигурно Монти е сбъркал и не са 90, а кубика а 9..
            Last edited by Kiro; 24.01.2020, 12:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Интересно инфо, не че не си го знаем

              Колко струва токът за битови потребители?

              По данни на Федералната статистическа служба към 2019 година, електричеството в Германия е било най-скъпо в рамките на ЕС. През първото полугодие на 2019 год., един киловатчас е струвал близо 31 евроцента на битовия потребител. Тази цена е била с 1 цент по-висока спрямо същия период на 2018.

              Данните се потвърждават и от Евростат. Веднага след Германия се нарежда Дания с малко под 30 цента на киловат. Най-евтино (по абсолютни стойности) е електричеството за битовите потребители в България и Унгария, съответно около 10 и 11 цента на киловатчас. По данни на германската Асоциация за енергийна и водна промишленост средната цена, която германско домакинство, състоящо се от трима души, плаща за електричество месечно, е 88,10 евро.

              Цените на водата

              Както и в България, цената на водата в отделните части на Германия е различна. През 2018 година тя е била най-евтина в провинция Долна Саксония (средно 1,23 евро на кубик), а най-скъпа в Берлин - 2,17 евро за кубичен метър. След като българският регулатор КЕВР прие новите цени на водата за 2020 година, най-скъпа тя ще е в Разград - 3,67 лева на кубичен метър или 1,87 евро. Най-малко ще плащат пловдивчани - 2,22 лева (1,13 евро) за кубик.


              И едновременоо с това всички в България реват колко е скъп тока (най-ниския като цена в целия Евросъюз и три пъти по-евтин от този в Германия), а не обръщат никакво внимание на цената на водата, която е реално равна на тази в Германия???? Мда, странна история, а цената на тока у нас само ще расте, потреблението му - също, остава да видим кога и цената на ЧеЗе-тката ще отскочи от тази мизерна капитализация.

              не е препоръкЪ
              А канал по 2,3 евро на кубик в Берлин ,няма ли да плащаме?!
              Много ми стана забавен Монти дето писа,че харчи по 90 кубика на месец.....Пак ,естествено се отклонявам от темата ама то ще е нещо като виц,така че ми е простено....
              Представям си Монти,как се нанася в освободеното жилище на двама немски пенсионери,пословични в пестеливостта си,харчещи по 4 кубика общо студена вода на месец/топлата си е отделно/ и току-що е минало годишното засичане....И Монти продължава,без да му пука, да си харчи по 90 кубика на месец,щото плаща осредненото потребление от годината,в която са живели пенсионерите ,т.е 4 х 4,5 евро=18 евро....И си вика Монти "Егати и яката държава,егати и евтинията..."
              В края на годината се прави годишно засичане и Монти получава следната изравнителна сметка сметка :
              12 х 90 кубика = 1080 кубика х 4,5 евро = 5184 евро
              Платени 12х4 кубика = 48 куб.х4,5 евро= 216 евро
              Остатък за плащане = 4968 евро
              Плащане за следващата година - 12 равни вноски по 432 евро....Честито!И Монти е пред тотален нервен и какъвто се сетите срив....
              Плащаш пет хиляди евро ,като поп,започваш да плащаш по 432 евро на месец цяла година - пак като поп, и ако си намалиш потреблението,а това със сигурност ще се случи,следващата година пък ще ти върнат надлатените парички и ще почнеш да плащаш по по-малко....
              И за да съм малко и по темата - същото важи и за ТОКА,, и за топлата вода(и при нея се плаща и канал) ,и за отоплението....
              Монти в случая го ползвам,като събирателен образ на бъдещите изненадани кандидат-гурбетчии....Описъл съм едно брутално разминаване,на база Монтиевото потребление,но подобни събити,не чак толкова фрапантни,но достатъчно - са масово при новопристигналите ....И се започват едни въпроси по фейсгрупите : Какво е това???Ама това възможно ли е??Не може да бъде?!?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Ходя, но мен ме интересува само тази позиция, защото цената на преноса на ток се държи изкуствено максимално ниска, поради броженията и фактът, че се натриса някаква имагинерна мисъл у раята на Бойкостан, че токът у нас бил скъп, когато той е безкрайно евтин - най-евтиният в ЕС. Няма друга такава основна стока/услуга, на която цената да е чак толкова фрапиращо ниска у нас, сравнено с ЕС, без да има някакви шашми като мега ниско качество и т.н. Ма тук все реват, че тока бил скъп и трябвало да поевтинява - евтин популизъм на Бащицата и нищо повече. А че има огромна инфлация е безспорна, само дето цената на преноса на ток не само не е вдигната нагоре, ми реално е поевтиняла, откак Тиквата е на власт, за да държим цената на тока ниска, намаляваме държавнорегулираните цени за пренос на ток - аритметика по комунистически. Но все пак имам акции и съм пристрастен
                За съжаление "шашма" има и това е именно качеството на услугата. Дори в центъра на София токът спира доволно често. В по-малките населени места е още по-зле, а и напрежението играе яко. Живял съм в Германия и такива проблеми не съм видял. Та явно качеството струва пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Защото избухват бунтове, чвно хората са повече отколкото предполагаме зависими от него..
                  Ми не съм убеден - един пушач, а над 50% от населението на България са пушачи, е много по-зависим от дозата си никотин, отколкото от тока. Един пияч, а поне 25% от населението на страната (малко на ангро го карам) са такива, харчи повече за алкохол, отколкото за ток и т.н. Ма протести за намаляване на цените на цигарите и алкохола няма (нарочно давам такива примери), нищо че хората харчат много повече кинти за тях. Няма протести и за цената на хляба, за цените на месото или яйцата - розовите домати са си стандартно по над 3 лева в сезона, а бяха левче и т.н.

                  Просто медиите облъчват само за цената на тока - дадох пример за водата, но понеже сметката за вода е 10-15 кинта, а на много места и лесно манипулират водомерите, та лъжат и крадат вода, това не е проблем (че цената се в дигнала два пъти за 10 години). Обаче понеже ток доста по-трудно се краде, а и те изключват лесно от мрежата, ако не го плащаш (ако не си тъмнозелен, естествено), ревът е до небесата, въпреки че цената е коригирана минимално, а тази за преноса на ток дори е намалена сериозно, за да компенсира кражбите по Марици-те и далаверите с "чистата" енергия.

                  Но да не спамя повече, че се дразня. Има и ще си имам още, поне докато цената не стане с поне 50% отгоре
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Защото избухват бунтове, чвно хората са повече отколкото предполагаме зависими от него..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Груйче, не само тока ..Всичко вече расте, ти не ходиш ли в магазините за храна..
                      Ходя, но мен ме интересува само тази позиция, защото цената на преноса на ток се държи изкуствено максимално ниска, поради броженията и фактът, че се натриса някаква имагинерна мисъл у раята на Бойкостан, че токът у нас бил скъп, когато той е безкрайно евтин - най-евтиният в ЕС. Няма друга такава основна стока/услуга, на която цената да е чак толкова фрапиращо ниска у нас, сравнено с ЕС, без да има някакви шашми като мега ниско качество и т.н. Ма тук все реват, че тока бил скъп и трябвало да поевтинява - евтин популизъм на Бащицата и нищо повече. А че има огромна инфлация е безспорна, само дето цената на преноса на ток не само не е вдигната нагоре, ми реално е поевтиняла, откак Тиквата е на власт, за да държим цената на тока ниска, намаляваме държавнорегулираните цени за пренос на ток - аритметика по комунистически. Но все пак имам акции и съм пристрастен
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Груйче, не само тока ..Всичко вече расте, ти не ходиш ли в магазините за храна..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Ами минималната по- трудно се манипулира , а и тук като най бедни в ЕС наистина има много на минимална..Нали въпроса е и най- бедните да могат да го плащат..Видях сайта хубав е..

                          https://big5.bg/analiz/item/9179-53-...a-zaplata.html
                          53% от работещите българи получават минимална или по-ниска заплата
                          E, тпва с минималната сме го говорили хиляди пъти - огромната част от тези, дето се осигуряват на минимална, получават пари под масата. Това в германия няма как да се случи А се осигуряват на минимална, щото иначе работодателя се набутва за вноски, които не иска да прави, а накрая всички реват за пенсии - порочен кръг! За мен лично трябва да отпаднат минималните пенсии - колкото си внесъл, толкова получаваш - като си лъгал държавата, щото си гъзар, и 20 кинта са си много на месец! Също така трябва осигуровките да се поемат изцяло от работника, което ще вдигне средната заплата с едни 20% на секундата, щото работодателя вместо да ги дава тези кинти на държавата, ще ги дава формално на работника, а той ще ги дава на държавата. Ма друго си е да речеш минимална заплата 800 лева, вместо 600 и средна 1700 вместо 1300 кинта, нали

                          Затова се гледа нетна заплата и пак поради това този сайт на нумбео е много готин за сравнение къде реално сме ние - може да не е на 100% верен, но дава някаква сравнително реалистична представа за нещата.

                          Спирам, че оспамих темата - идеята ми е, че цената на тока неизбежно ще расте, това е неминуемо като изгрева какво ще стане с цената на чезетката е друга бира
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Ами минималната по- трудно се манипулира , а и тук като най бедни в ЕС наистина има много на минимална..Нали въпроса е и най- бедните да могат да го плащат..Видях сайта хубав е..

                            https://big5.bg/analiz/item/9179-53-...a-zaplata.html
                            53% от работещите българи получават минимална или по-ниска заплата

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Груйче, можеш да ги сравниш по минималните доходи в тези страни..Трябва да се отчете и с какво се отопляват масово- там с газ и парно, тук ток и дърва- въглища..Водата у нас е невъзможно скъпа и оше ще поскъпва..
                              Що по минимални? Смята се по средни - казах ти и преди, има един сайт - numbeo.com - там можеш да си видиш всичко и да си сравняваш колкото си искаш А ако беше прочел цялата статия, която съм дал като линк, щеше да видиш и следното:

                              Колко отиват за отопление?

                              Цената за отопление зависи не само от кубатурата и изолацията на жилищата, но и от вида на отоплителната инсталация. По-малко от три процента от сградите в Германия са оборудвани с котли, в които се горят пелети и дървесни стърготини. Това се счита за най-изгодно, особено за големи жилища. Половината от германските жилища се отопляват на газ, за което едно домакинство отделя средно около 1200 евро (приблизително 2350 лева) годишно за целия отоплителен сезон.
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Груйче, можеш да ги сравниш по минималните доходи в тези страни..Трябва да се отчете и с какво се отопляват масово- там с газ и парно, тук ток и дърва- въглища..Водата у нас е невъзможно скъпа и оше ще поскъпва..

                                Коментар

                                Working...
                                X