IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Ми аз не виждам на кой на мястото ще се върнат и двете в Суфлекса
    Не знам, даже не мога да твърдя, че така но ми изглежда вероятно. За излизане ХВар, Албена, Сирма, даже Еврохолд - много малко сделки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение
      Ръстът при Чез е блокиран от политическия риск. Планината и м+с в момента се крепят на очакването да се върнат в Софикс. Дивидентите помагат.
      Ми аз не виждам на кой на мястото ще се върнат и двете в Суфлекса, освен милата Албенка пак да изпадне, ма нейсе, да речем, че е така. А тук дивидент може и да има, колкото и преди да подмятаха, че уж не бил планиран - тогава и ситуацията беше друга. А и нали всички ще измрем от диадема вируса, кво ви пука за борсата
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение
        Ръстът при Чез е блокиран от политическия риск. Планината и м+с в момента се крепят на очакването да се върнат в Софикс. Дивидентите помагат.
        +1

        като се прибави, че при ЧЕЗ не планират да раздават дивидент ...... перспективите пред дружеството остават в необозримото неясно бъдеще...
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Ръстът при Чез е блокиран от политическия риск. Планината и м+с в момента се крепят на очакването да се върнат в Софикс. Дивидентите помагат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
            Просто е! Тъй като няма истинска функционираща борса, а нисколиквиден дялов пазар (определението е на BigBear), дивидентната политика и доверието в стабилността ѝ имат непропорционално високо тегло в оценката на инвеститорите. Споменавам доверието в стабилността, защото има и (вече) дивидентни акции (напр. ХИМ), които обаче все още не изглежда да успяват се преборят за тази допълнителна екстра в оценката.
            Абсолютно си прав, само дто Хим (имам там) не е с достатъчно дълга традиция в изплащането на дивиденти, за да се нарече дивидентна компания, пък и там винаги си имаме едно на ум. Иначе чудесно мнение, право в десятката
            Аз лично съм много учуден от това огромно доверие към групата на Стара планина - всичките им активи са страхотен балон като за нашата борса, но продължават да се балонират, и то в период на очакван спад в продажбите, ерго печалбите, ерго дивидента. Същата работа и със Софарма групата, същата работа и в онова Колчево-евересткото евана и т.н. Ма много изчдени шамари овдят до намаяване на агресията и търсене на сейф хевън - от три години тази стратегия работи и бие пазара, който пада, да видим какво ще стане на растящ пазар (дано го доживеем )
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Просто е! Тъй като няма истинска функционираща борса, а нисколиквиден дялов пазар (определението е на BigBear), дивидентната политика и доверието в стабилността ѝ имат непропорционално високо тегло в оценката на инвеститорите. Споменавам доверието в стабилността, защото има и (вече) дивидентни акции (напр. ХИМ), които обаче все още не изглежда да успяват се преборят за тази допълнителна екстра в оценката.
              Мненията ми не са препоръка за търговия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение


                T.e. 10 пъти по-малко актив и само 2 пъти по-малко печалба. Т..е 5 пъти по-ефективно
                Хехе, въпрос на гледна точка, като не изключвам ти да си прав, макар винаги да съм твърдял, че М+С е огромен балон И ако не е плащането на дивиденти там, цената щеше да е наполовина, но да не отплесвам, че на нашата борса и едноокият е цар в среда на мега некоректни мажоритари.
                Тук имаме всичко необходими цената да е поне 50% отгоре, но пусти БХ твърдо и упорито пречи, а и държи изкуствено ниска цената на достъпа до мрежата, за да е ниска цената на тока и да плащаме безумиците в Марици-те и субсидираните ВЕИ-та и фотоволтаици. Както и да, еказвали сме го много пъти, да не се повтарям какво и как трябва да се промени. Гледаме мача и чакаме, поне цената не се срива като на други места - и това си е утешение в тези времена
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Излезе и консолидирания - 21,5 милки печалба - не е зле Само за сравнение (елементарно, без претенции за нещо си) - М+С правят наполовина печалба на тази в Разпределението и имат 90 милиона активи, като пазарната им капитализация в 240 милиона (след като поспихна с 20% вече) и всички реват как е подценено и дъра-бъра. Тук сме с едва 400 милиона капитализация при активи от 950 милиона и сантимента е за надолЕ? Странна работа

                  T.e. 10 пъти по-малко актив и само 2 пъти по-малко печалба. Т..е 5 пъти по-ефективно

                  Коментар


                  • Груйче, най малкото М+С дава всяка година дивидент , а тук знаеш как е..М+С не ги заплашва БХ и не им разваля сделките..

                    Коментар


                    • Излезе и консолидирания - 21,5 милки печалба - не е зле Само за сравнение (елементарно, без претенции за нещо си) - М+С правят наполовина печалба на тази в Разпределението и имат 90 милиона активи, като пазарната им капитализация в 240 милиона (след като поспихна с 20% вече) и всички реват как е подценено и дъра-бъра. Тук сме с едва 400 милиона капитализация при активи от 950 милиона и сантимента е за надолЕ? Странна работа
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ona Разгледай мнение
                        Манолова: Предстои скандално увеличение на цената на тока
                        Не трябва да се вярва на тази жена, обича да създава напрежение и да говори по теми, от които определено не разбира.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ona Разгледай мнение
                          Манолова: Предстои скандално увеличение на цената на тока
                          Разпоретината е скарана с числата - увеличението щяло да бъде 1 лв или 3 лв. или 7 лв или ...
                          Поредното политическо изказване без последствия .
                          МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                          Коментар


                          • Манолова: Предстои скандално увеличение на цената на тока
                            Увеличението ще е със 7 до 10 лева на мегаватчас, заради държавна помощ за няколко големи частни компании, казва тя

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kosuma Разгледай мнение

                              Дано тази комисия да следи какво се случи с онази комисия и да веме правилното решение.
                              Комисията на комисията и след нея пак комисия. Общо взето ние сме държавата на комисиите!

                              Коментар


                              • Дано тази комисия да следи какво се случи с онази комисия и да веме правилното решение.
                                МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                                Коментар

                                Working...
                                X