IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Гледах интервю на собственика, но не помня по коя телевизия беше. Там обясняваше как ще действат. Доста подробно беше.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petergenov Разгледай мнение
      Мисля, че излишно се надъхвате по темата. От Еврохолд още предния път казах, че са готови да платят по 320 лева на акция, но същевременно казаха, че няма да отписват дружеството от фондовата борса. До колкото си спомням имаше и коментар, че е възможно големите играчи да задържат пакетите и да не ги продават при положение, че се въведе редовна дивидентна политика.
      Ще ми приопомниш ли кога и къде еврозалъгалките са рекли 320 кинта на акция, че тази акция я следя от 3 години и такова нещо не съм чул, освен пожелателни лафове, как им трябвали едни пари, дето щели да излязат към милиард за цялата сделка и за инвестиционната им програма в едно интервю на онзи рапом асанчо? Извади някакво линкче или каквото и да е - то и аз искам толкова, но да се съобразваме с реалностите, а те не са особено розови с евротолупите, хеле пък с нови избори и нова власт, на която последен проблем ще са и миноритарите тук. А да се надявате на тимаджиите - ми добре Както казах, имам, макар и не толкова, колкото предишния път, точно заради еврозалъгалките и цялостното им поведение в последните 15 години на хм, да речем не особено коректни мажоритари
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Според мен е въпрос на време от Еврохолд да излязат със становище. Просто този път няма да бързат, че да не ги спре КЕВР този път. Иначе можем да съдим по действията им през предходните месеци с преструктуриране на бизнеса. Това не се прави ако не мислят да купуват.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

          Тук някак изплуват 2 въпроса:
          >> От къде идва това "редовна дивидентна политика"? Някой от Еврохолд го е казал ли?
          >> Ако предния път са били готови да платят по 320 лв/акция, сега пак ли са на това мнение? Все пак "преди" беше преди Ковид и целият бизнес климат беше друг. В този ред на мисли, някой видял ли е коментар от Еврохолд, че все още искат сделката?
          https://www.eurohold.bg/news/2020/eu...garia-739.html

          явно искат сделката, а за дивидентната политика имам едно наум - все пак като започнат да управляват, трябва да има печалба, за да раздават дивиденти. Дали няма да я преточат през разни схеми и да си приберат всичко, вместо да споделят с дребните акционери?

          Коментар


          • А някой от високо комплексираните български журналя направиха ли едно обследване по публикуваната информация ??? Зададоха ли въпроси на мажоритарите на холдинга ????

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petergenov Разгледай мнение
              Мисля, че излишно се надъхвате по темата. От Еврохолд още предния път казах, че са готови да платят по 320 лева на акция, но същевременно казаха, че няма да отписват дружеството от фондовата борса. До колкото си спомням имаше и коментар, че е възможно големите играчи да задържат пакетите и да не ги продават при положение, че се въведе редовна дивидентна политика.
              Тук някак изплуват 2 въпроса:
              >> От къде идва това "редовна дивидентна политика"? Някой от Еврохолд го е казал ли?
              >> Ако предния път са били готови да платят по 320 лв/акция, сега пак ли са на това мнение? Все пак "преди" беше преди Ковид и целият бизнес климат беше друг. В този ред на мисли, някой видял ли е коментар от Еврохолд, че все още искат сделката?

              Коментар


              • Мисля, че излишно се надъхвате по темата. От Еврохолд още предния път казах, че са готови да платят по 320 лева на акция, но същевременно казаха, че няма да отписват дружеството от фондовата борса. До колкото си спомням имаше и коментар, че е възможно големите играчи да задържат пакетите и да не ги продават при положение, че се въведе редовна дивидентна политика.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                  Има доста критерии - и средната цена за последните 3 месеца и най-високата цена плащана от търговия предложител са един вид долна граница. Миналата година като се рових в отчетите на Чез Чехия се виждаше че 72% от активите в България, които проадават се падат на Чез Разпределение. Ако цената е 335млн, лесно се смята колко са 72%, като това би била цената на 67% от Чез Разпределение. А вече какво са ни намислили кандидат купувачите ще видим.
                  Точно, това го говорихме и бистрихме много преди година-година и половина. С евротутманиците аз съм много умерен скептик (дори не съм оптимист), а играта със затапването на акцията около 240 кинта и по-надолу ч играхме твърде дълго и твърде скоро, за да се хвана пак на нея. Очезивадно е, че им е по-евтино и ще си спестят много повече, ако просто платят на някога да натисне цената, която е един от критериите (дори основен) за евентуалното бъдещо търгово, а тези от евротутманик са доказани тарикати на дребно и все други такива "хубави" неща, като последното, за което биха мислили, е дребосъка. Но пък някакси все успяват да прилъжат някого да им даде кинти - и то все големи риби. Та гледаме мача, макар и не чак толкова зареден с акции, колкото предишния път
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

                    Да, това ясно. Но мисълта ми е, че другото подлежи на манипулиране, например може да кажат че са платили ниско за публичните, докато средната цена за трите месеца по-трудно може.
                    Така е, затова пък се намира някой, който случайно да затапи цената

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                      Има доста критерии - и средната цена за последните 3 месеца и най-високата цена плащана от търговия предложител са един вид долна граница. Миналата година като се рових в отчетите на Чез Чехия се виждаше че 72% от активите в България, които проадават се падат на Чез Разпределение. Ако цената е 335млн, лесно се смята колко са 72%, като това би била цената на 67% от Чез Разпределение. А вече какво са ни намислили кандидат купувачите ще видим.
                      Да, това ясно. Но мисълта ми е, че другото подлежи на манипулиране, например може да кажат че са платили ниско за публичните, докато средната цена за трите месеца по-трудно може.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение
                        средната цена за последните 3 месеца не поставя ли долна граница на която може да се направи търговото?
                        Има доста критерии - и средната цена за последните 3 месеца и най-високата цена плащана от търговия предложител са един вид долна граница. Миналата година като се рових в отчетите на Чез Чехия се виждаше че 72% от активите в България, които проадават се падат на Чез Разпределение. Ако цената е 335млн, лесно се смята колко са 72%, като това би била цената на 67% от Чез Разпределение. А вече какво са ни намислили кандидат купувачите ще видим.

                        Коментар


                        • средната цена за последните 3 месеца не поставя ли долна граница на която може да се направи търговото?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                            Има, но сделката е за няколко дружества и не знам как ще се разпредели общата цена между тях - дали няма да се надуе цената на неборсовите за сметка на борсовите, за да ни изклатят.
                            Така е, това е най-големият ни риск, но разчитаме, че Чез няма да се навиват на глупости, а и че КФН не пасат овце все пак. Ако зависи от Еврохолд, може да обявят, че купуват всичко да кажем за 335млн евро, като дават по 1 лв за акциите на Чез Разпределение и на Електро и останалите 335мн евро без 2 лева за другите дружества.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Нямаше ли и допълнително условие търговата цена да е не по ниска от тази на която е купувал търговият предложител последните няколко месеца?
                              Има, но сделката е за няколко дружества и не знам как ще се разпредели общата цена между тях - дали няма да се надуе цената на неборсовите за сметка на борсовите, за да ни изклатят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                                За съжаление не ми се вярва да ни дадат 350 лв., колкото и да ми се иска. Според наредбата на КФН, ако дружеството е активно търгувано, цената ще се определи като средно претеглена от търговията за последните 6 месеца и справедливата цена, изчислена поне по два оценъчни метода. С какви тегла - не е ясно. Средната претеглена от търговията обаче очевидно ще е значително по-ниска от 350 лв.
                                Вярно е, че счетоводната стойност на акцията е около 350 лв по мои сметки, но не знам колко ще изманипулират сметката с дисконтираните парични потоци - вероятният метод, на който ще сложат най-голямо тегло. Сигурно съм прекален песимист, но едва ли ще надскочим 300 лв. Надявам се обаче, че ЦКБ-ейците ще се преборят и за нашия интерес.
                                Нямаше ли и допълнително условие търговата цена да е не по ниска от тази на която е купувал търговият предложител последните няколко месеца?
                                Last edited by спекуланта; 31.10.2020, 16:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X