IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
    350лв търгово и 50лв нетен дивидент
    Идейно ми се струва да направим прогнози за цената на търговото повече хора и да си направим класация кой ще се окаже най-близко до реалността, както се прави годишната класация по портфейли.

    Коментар


    • 350лв търгово и 50лв нетен дивидент

      Коментар


      • Започна филма от Спиди..Къде е Груйчето да прогнозира пак цената..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

          Кодекс на шопа-
          Я не сакам на мен да е добре. Я сакам на Вуте да му е зле.
          ЗАщо да сте зле, щом сте купували на 160-170 ? Просто отчитам фактора мажоритар с нулев опит в електроразпределението и поддръжка на преносни мрежи
          Я всегда буду твоим поводом напиться.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

            Ще ме накефи еврохолд-тарикатите да засулят някоя оферта за търгово под 260 лв
            Кодекс на шопа-
            Я не сакам на мен да е добре. Я сакам на Вуте да му е зле.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Накрая и на 300 лева ще сме предоволни..
              Ще ме накефи еврохолд-тарикатите да засулят някоя оферта за търгово под 260 лв
              Я всегда буду твоим поводом напиться.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
                ... Те вече не искат никаква премия за продажба на своя бизнес, а само и само да се върнат пари които са инвестирали с години.....
                чуееек .....
                Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                Коментар


                • Еврохолд възложи на J.P. Morgan AG (водещ и ексклузивен мениджър) да организира дълговото финансиране на сделката с ЧЕЗ Груп София

                  26 април 2021 - Най-големият публичен холдинг в България и една от водещите независими финансови и застрахователни групи в Югоизточна Европа - Еврохолд, възложи на J.P. Morgan AG да е водещ и ексклузивен мениджър при структурирането на дълговото финансиране на сделката с ЧЕЗ Груп. “Радваме се, че ангажираме една от най-големите и опитни институции в света във финансирането на такива сложни сделки, особено в енергийния сектор. Това е още една стъпка напред към финализиране на придобиването на дружествата на ЧЕЗ Груп в България до края на първата половина на тази година”, коментира Васил Стефанов, ръководител "Сливания и придобивания" в Еврохолд. През март Еврохолд обяви, че ще увеличи капитала си с емисия нови акции на Българската фондова борса (БФБ), чрез която очаква да набере до 100 млн. евро собствени средства. Предмет на публичното предлагане ще бъдат малко над 79 млн. нови обикновени акции, всяка с номинална и емисионна стойност - съответно 1 лв. и 2.50 лв.

                  http://www.x3news.com/

                  п.п След публикуването на отчета до края на месеца очаквам и поканата за ОС + "дивидент". Надявам се mpy_yordanov да е прав. Успех на всички.
                  Last edited by Innocent; 26.04.2021, 09:03.

                  Коментар


                  • Накрая и на 300 лева ще сме предоволни..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
                      Има законово основание за търговото след сделка, обаче според мен ще пробват да минат на тънко. Да отбележим и факта, че ЧЕЗ е завеждала дело срещу България заради спънки при правене на бизнес. Според мен сделката ще мине по нетната стойност на активите. Те вече не искат никаква премия за продажба на своя бизнес, а само и само да се върнат пари които са инвестирали с години.
                      Нетната стойност на активите на една акция на Чез Разпределение към края на 2020 е 344,82 лв на акция, След още половин година ясно, че ще е повече.

                      Коментар


                      • Позачетох се как вървяха по процедура за търгово на ЕвроИнс и негово делистване в последствие, темата я има в форума. Макар че не съм застанал това събитие може да се разбере че дружество го отписаха в последствие на 1.30. Дружество при отписване се е оценявало в 20млн лева, при това имаше приходи от полици за 100милиона. Не се задълбавах много в отчетност, обаче дружество беше много подценено и при отправяне на търгово решаваща роля е играла борсовата цена. Много пари бяха погребани тогава, обаче това говори много за вероятен нов собственик.
                        Има законово основание за търговото след сделка, обаче според мен ще пробват да минат на тънко. Да отбележим и факта, че ЧЕЗ е завеждала дело срещу България заради спънки при правене на бизнес. Според мен сделката ще мине по нетната стойност на активите. Те вече не искат никаква премия за продажба на своя бизнес, а само и само да се върнат пари които са инвестирали с години. Тук не знам дали Чехите могат да ни помогнат и да публикуват в последствие на каква цена те оцениха всяко едно дружество. Щото това може да си изиграя роля при отправяне на търгово. Надявам се да предложат същата цена която я плащат на ЧЕЗ.
                        Не виждам много перспективи в развитие на дружество. Нов собственик ще има да плаща кредити, вероятно ще го източват дружество колко-то могат. На този бизнес му е сложно без редовни инвестиции, на всичко отгоре тарифи регулират се от държавата.
                        Успех на всички държащи!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
                          Интересно а какъв е шанс да има търгово? На теория ще има заделени средства са изкупуване на активи от ЧЕЗ, обаче не и на останалата част от компания. Обаче след това мога да продадът дял от него на друго лице и така да избегнат търгово. Или по лошо да го направят нещо като при трейс. Където мажо е продложил много ниска цена, която и близо не беше справедлива.
                          Няма как да избегнат търговото. Те затова и се опитват да съберат близо 500 млн евро от трите източника на финансиране, които обявиха. Възможно е обаче да не им трябва цялата сума, тъй като бяха заявили че не искат да отписват дружествата като публични и е възможно да се договорят с някои от пенсиите да не си продадат акциите на търговото.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
                            Интересно а какъв е шанс да има търгово? На теория ще има заделени средства са изкупуване на активи от ЧЕЗ, обаче не и на останалата част от компания. Обаче след това мога да продадът дял от него на друго лице и така да избегнат търгово. Или по лошо да го направят нещо като при трейс. Където мажо е продложил много ниска цена, която и близо не беше справедлива.
                            Не могат да разделят дял тъй като трябва разрешение от КЕВР. А и това лице трябва да е несвързано, което ми се струва доста трудно при положение, че вземат пари от големи банки и най-вероятно обезпеченията са и самите дялове.
                            Ако не отправят търгово или ако не се съобразят с коментарите на КФН, ще загубят глас в ОС и току виж някой им смени мениджмънта.

                            Коментар


                            • Интересно а какъв е шанс да има търгово? На теория ще има заделени средства са изкупуване на активи от ЧЕЗ, обаче не и на останалата част от компания. Обаче след това мога да продадът дял от него на друго лице и така да избегнат търгово. Или по лошо да го направят нещо като при трейс. Където мажо е продложил много ниска цена, която и близо не беше справедлива.

                              Коментар


                              • До mpy_yordanov. Сега ми остана време да прегледам решението за дивидент от 21.06.2017. Тогава са решили да разпределят цялата печалба за 2016г + част от неразпределената печалба от предходните години. Гласуваната сума е била 48 971 200лв / 25.40лв брутен дивидент, т.е напълно е възможно тази година да гласуват нещо подобно.

                                Коментар

                                Working...
                                X