IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

    Според след като вече има точка относно печалбата не е проблем на събранието да се направят други предложения и да се гласуват. Щеше да е невъзможно ако липсваше точка относно печалбата.
    Ок, ще се радвам, ако въпреки това гласуват дивидент. След по-малко от две седмици ще разберем. Успех на всички.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

      Това което прочетох е следното ...

      [ATTACH=CONFIG]n3770583[/ATTACH]
      Според след като вече има точка относно печалбата не е проблем на събранието да се направят други предложения и да се гласуват. Щеше да е невъзможно ако липсваше точка относно печалбата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

        Декември 2020 г. няма защо да го слагаме в сметките. При най-бързо развитие ще са нужни януари-юни 2021 г. Януари-май средната цена е ~270 лв., а през юни с наближаване на сделката надали ще е по-ниска.
        Прав си. Инфосток включва и декември 2020г на 6 месечна база. При определяне на средната цена от 01.01-09.06.2021г цената е 269,87лв. Не прилагам линк защото модераторите ще изтрият целият пост.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
          ... Средната цена за последните 6 месеца е 263,5лв, ...
          Декември 2020 г. няма защо да го слагаме в сметките. При най-бързо развитие ще са нужни януари-юни 2021 г. Януари-май средната цена е ~270 лв., а през юни с наближаване на сделката надали ще е по-ниска.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

            Дивидент може и директно на събранието. Вече има точка в дневния ред - решение отновно печалбата. Не е нужно предварително предложение.
            Това което прочетох е следното ...

            Click image for larger version

Name:	Р.jpg
Views:	1
Size:	50.6 КБ
ID:	3770583

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
              Крайно време е тук текущата цена да поеме трайно и стабилно нагоре след като тъпче на място от близо половин година. Средната цена за последните 6 месеца е 263,5лв, ако юни завърши на цена 280лв (песимистичен вариант) отива на 270лв. До края на месеца трябва да бъде направено увеличението на капитала на Еврохолд и приключена сделката за активите на ЧЕЗ в България. Надявам се на адекватна оценка след като не гласуваха дивидент.

              300 + 20% ...
              Дивидент може и директно на събранието. Вече има точка в дневния ред - решение отновно печалбата. Не е нужно предварително предложение.

              Коментар


              • Крайно време е тук текущата цена да поеме трайно и стабилно нагоре след като тъпче на място от близо половин година. Средната цена за последните 6 месеца е 263,5лв, ако юни завърши на цена 280лв (песимистичен вариант) отива на 270лв. До края на месеца трябва да бъде направено увеличението на капитала на Еврохолд и приключена сделката за активите на ЧЕЗ в България. Надявам се на адекватна оценка след като не гласуваха дивидент.

                300 + 20% ...
                Last edited by Innocent; 09.06.2021, 14:34.

                Коментар


                • Добавени са нови точки към дневния ред за ОСА на 22.06.2021 г. на ЧЕЗ Разпределение АД, по искане на чехите. Смяна на членовете на надзорния съвет и одитния комитет. Еми честито, значи сделка има, остава да разберем и точните параметри.

                  Коментар


                  • ПОНЕ 300-320ЛЕВА..

                    Коментар


                    • Отчета си е супер 50% от печалбата за 2020 на 3 месеца, какво да се иска повече? Освен дивидент, ама няма да има. Поне очаквам адекватна цена на търговото.

                      Коментар


                      • Добър отчет за първото Q на 2021. Днес съм получил мейл от Елана с инфо за увеличението на капитала на Еврохолд
                        • Еврохолд България (EUBG) ще стартира предлагането на емисия права за увеличението на капитала на 7 юни
                        Еврохолд ще увеличи капитала си чрез емисия права, в която нови инвеститори могат да запишат права от 7 до 15 юни 2021 г. Плащанията за правата ще бъдат обработени най-късно до 23 юни. Дружеството ще предложи до 79 млн. акции (приблизително 40% от настоящия акционерен капитал) на БФБ при цена от 2.5 лв. за акция или общо до 198 млн. лв. Средствата ще бъдат използвани за придобиването на бизнеса на ЧЕЗ Груп в България, както и за инвестиции в енергийния и застрахователния сегменти. КФН вече одобри проспекта за увеличението на капитала. Мениджър на емисията и Финансов съветник на Еврохолд са Еврофинанс и Ренесанс Капитал, докато JP Morgan ще организира структурирането на дълговото финансиране за сделката с ЧЕЗ Груп. Еврохолд очаква да приключи с придобиването на дъщерните дружества на ЧЕЗ Груп в България до края на първото полугодие на 2021 г.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                          Хубавото в случая е че смятат да отправят търгово. Цената се бори с аргументи (до КФН) и пред медиите и моето мнение е че ще им бъде много трудно.
                          To Бива и да не смятат - задължени са от закона все пак. А да бориш нещо в медиите ни, които са 112 място по свобода на словото, особено като срещу теб е някой като асанчо (нали не съм лъжем, че и с новата власт, която и да е тя, ще е жик-так), който освен всичко друго е и голям рекламодател, е кауза пердута. Не съм отпимист, но поне си взех полгаемото от Електро и нямам право да мрънкам
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Това учудва ли те? Евронещо си никога не са били известни като плащачи и аз лично съм супер удивен, че чехите сключиха сделка точно с тях? А още по-удивен съм, че седят и чакат да им се плати вече трета година (с гинка и асанчо), при това, хептен удивително, без да източат и една стинка дивидент от разпределението (айде от електро от кумова срама взеха някой милион)!!! Има нещо много гнило в Дания ли беше, или в Чехия, но за мен лично поведението на чехите е крайно нелогично и ненормално.

                            Та големи търгови тук, с този асанчо - в друг филм, може би. А че кфн щели да зашитят интерсите на дребосъка - буахахахаха - преоблякъл се Илия, погледнал се, пак в тия
                            Хубавото в случая е че смятат да отправят търгово. Цената се бори с аргументи (до КФН) и пред медиите и моето мнение е че ще им бъде много трудно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                              Аз съм спокоен, защото ако се опитат да ни прецакат, може да те наемем да ни защитаваш интересите в съда - ако можем да си позволим хонорара ти, разбира се
                              Хехе, това беше добро, хареса ми и те лайкнах - успех и на теб, аз също съм заинтересован от добра цена на търговото (макар и в другото дружество), но се старая да съм реалист. дано да се окаже, че съм бил песимист и асанчо (или гинка върбинка, че нали и нея изведнъж допуснаха пак) ни изненадат приятно
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Това учудва ли те? Евронещо си никога не са били известни като плащачи и аз лично съм супер удивен, че чехите сключиха сделка точно с тях? А още по-удивен съм, че седят и чакат да им се плати вече трета година (с гинка и асанчо), при това, хептен удивително, без да източат и една стинка дивидент от разпределението (айде от електро от кумова срама взеха някой милион)!!! Има нещо много гнило в Дания ли беше, или в Чехия, но за мен лично поведението на чехите е крайно нелогично и ненормално.

                                Та големи търгови тук, с този асанчо - в друг филм, може би. А че кфн щели да зашитят интерсите на дребосъка - буахахахаха - преоблякъл се Илия, погледнал се, пак в тия
                                Аз съм спокоен, защото ако се опитат да ни прецакат, може да те наемем да ни защитаваш интересите в съда - ако можем да си позволим хонорара ти, разбира се

                                Коментар

                                Working...
                                X