IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6i60 Разгледай мнение


    Я каква изгодна оферта предлагали в ЛаФките По-ниски сметки за ток в „Lafka“ – Труд

    Слочаенос? Не мисла!
    Колега първо "Новината" е от 18.05.2016г., т.е не е нещо ново. Второ преговорите все още не са приключили, т.е не е сигурно на 100% че ЧЕЗ ще бъде закупена от "неизвестната" българо - индийска компания. От информацията публикувана предимно в чешката преса научаваме,че с всеки изминал ден цената на ЧЕЗ се повишава, т.е водят се активни преговори с всички допуснати участници. Negotiations, which were attended by other Czechs, Jaromír Tesař and his company Energo-Pro, have not yet finished. Както написа един наш колега - Енерго Про едва ли ще се откажат от "златната кокошка на финала". Трето - звучи ми супер несериозно фирма която почти няма никакъв опит в бранша, доставя електроенергия за България, Македония, Сърбия и Албания от недалечната 2012г. С приходи от 52 млн. лв. и нетната печалба от 1.2 млн. лв. да закупи ключова част от енергийната система на държава членка на ЕС и НАТО. Става въпрос за електроразпределението в икономически най-активната част на страната - централния и западния район ..."Зaмecтниĸ-пpeдceдaтeлят нa пapлaмeнтaтнaтa eнepгийнa ĸoмиcия Baлeнтин Hиĸoлoв пpизoвa cлyжбитe дa пpoyчaт бъдeщия coбcтвeниĸ нa ЧEЗ, зaщoтo EPΠ-тo e вaжнo зa нaциoнaлнaтa cигypнocт. Бизнecът нa чeшĸaтa ĸoмпaния зacягa нaд 2 млн. дoмaĸинcтвa y нac". В началото на декември има ОС надявам се до тогава да има повече информация за сделката. Силно се надявам да не греша ... Ако все пак греша всички знаем какво се случи след избора на "момчето чудо" за шеф на ДАНS и високите сметки на тока ...

    http://byznys.ihned.cz/c1-65947470-c...i-za-hranicemi
    Last edited by Innocent; 08.11.2017, 21:10.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Зад тия неизвестни индуси КОЙ мислите седи ?
      Знаем вече че тим и бобоковите имат интерес в тая област, както и самия ТОЙ както видяхме при тец варна. Пък и доста кеш има напоследък, а и пиб дружките са му зад гърба.
      Други идеи ?
      KОЙ, Бат' Сали ))))
      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Зад тия неизвестни индуси КОЙ мислите седи ?
        Знаем вече че тим и бобоковите имат интерес в тая област, както и самия ТОЙ както видяхме при тец варна. Пък и доста кеш има напоследък, а и пиб дружките са му зад гърба.
        Други идеи ?

        Я каква изгодна оферта предлагали в ЛаФките По-ниски сметки за ток в „Lafka“ – Труд

        Слочаенос? Не мисла!

        Коментар


        • Зад тия неизвестни индуси КОЙ мислите седи ?
          Знаем вече че тим и бобоковите имат интерес в тая област, както и самия ТОЙ както видяхме при тец варна. Пък и доста кеш има напоследък, а и пиб дружките са му зад гърба.
          Други идеи ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от emgeko Разгледай мнение

            Именно, затова и считам тук другия подход с капитала за по-подходящ.
            Иначе и аз имах мисъл за електрото, но докато течееееее таз мисъл влака си пътува.
            Успех на всички и от мен.
            Напълно съм съгласен за това. Със сигурност ще е по-близо до истината.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              Да смяташ ЕБИТДА на базата на еднократни ефекти ми се струва доста странно начинание, като гледам за предходните 9 години средното ЕБИТДА на Чез Електро е 3.7млн лв, т.е. тази година ще направят повече от предните 9 взети заедно, ами не ми се струва разумно да стъпиш на 2017.

              п.п. Иначе признавам че преди няколко дни взех и аз 1 акция в Електро, че ми се намираше някакъв кеш.
              Именно, затова и считам тук другия подход с капитала за по-подходящ.
              Иначе и аз имах мисъл за електрото, но докато течееееее таз мисъл влака си пътува.
              Успех на всички и от мен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                Да смяташ ЕБИТДА на базата на еднократни ефекти ми се струва доста странно начинание, като гледам за предходните 9 години средното ЕБИТДА на Чез Електро е 3.7млн лв, т.е. тази година ще направят повече от предните 9 взети заедно, ами не ми се струва разумно да стъпиш на 2017.

                п.п. Иначе признавам че преди няколко дни взех и аз 1 акция в Електро, че ми се намираше някакъв кеш.
                ЕБИТДА като цяло не е най-добрия показател за сравнение на двете дружества. Според мен "други" ще са

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                  63к на акция май идва така
                  Да. Чак толкова не вярвам да бъде, ама знам ли, дружеството е с огромни приходи, кеш, печалба и никакви кредити,а и тези ОСА през декември ми напомнят на сделката за ОББ АД. След двадесетина дни ще разберем. Успех на всички.

                  Коментар


                  • Да смяташ ЕБИТДА на базата на еднократни ефекти ми се струва доста странно начинание, като гледам за предходните 9 години средното ЕБИТДА на Чез Електро е 3.7млн лв, т.е. тази година ще направят повече от предните 9 взети заедно, ами не ми се струва разумно да стъпиш на 2017.

                    п.п. Иначе признавам че преди няколко дни взех и аз 1 акция в Електро, че ми се намираше някакъв кеш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                      Това ново съотношение много ми харесва. Ама много, много.
                      63к на акция май идва така
                      Размечта се, Баларев
                      Last edited by dex; 08.11.2017, 16:49.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от emgeko Разгледай мнение
                        Възможно е да си прав, през EBITDA съотношенията ги изкарвам 60:35:5 за forward 2017, но поради неравномерността на тренда през годините при нея в двете дружества заради постоянните еднократни ефекти, провизии, регулаторни промени и т.н. реших да стъпя върху капитала.
                        Това ново съотношение много ми харесва. Ама много, много.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                          Даваш за Електрото 150 мил. при положение, че има 121 млн. кеш и доста сериозна печалба дори без еднократните ефекти. Аз го смятам с по-голямо тегло, но... нищо не е сигурно докато не излезе нещо официално
                          Възможно е да си прав, през EBITDA съотношенията ги изкарвам 60:35:5 за forward 2017, но поради неравномерността на тренда през годините при нея в двете дружества заради постоянните еднократни ефекти, провизии, регулаторни промени и т.н. реших да стъпя върху капитала.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от emgeko Разгледай мнение

                            Горе-долу и аз нещо такова изкарвам в разни прости сметки без кръчмар, приемайки, че цената за 67% от капитала на Електрото и Разпределението и за 100% от капитала на Трейда и Орешец (~ 523 млн. лв. общ капитал към края на Q3 2017) е около 312 млн. евро. Бара груп изобщо не го слагам в сметките, тъй като са на минус. 77,4% от покупната цена давам на 3CZ, 16,4% на 1CZ и 6,2% за другите две дружества, колкото са теглата на всяко дружество в общия обявен за продажба капитал по мои сметки към края на септември. Получавам 366 лв за акция на 3CZ и 29 873 лв. за акция на 1CZ. Разбира се възможни са пропорциите да бъдат съвсем различни при сключване на сделката, ако има такава изобщо.

                            Не е препоръка за покупко-продажба на акции на цитираните дружества. Имам от 3CZ.
                            Даваш за Електрото 150 мил. при положение, че има 121 млн. кеш и доста сериозна печалба дори без еднократните ефекти. Аз го смятам с по-голямо тегло, но... нищо не е сигурно докато не излезе нещо официално

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                              Една стара чешка поговорка гласи, че дните в годината били 365 ... лв / акция
                              Горе-долу и аз нещо такова изкарвам в разни прости сметки без кръчмар, приемайки, че цената за 67% от капитала на Електрото и Разпределението и за 100% от капитала на Трейда и Орешец (~ 523 млн. лв. общ капитал към края на Q3 2017) е около 312 млн. евро. Бара груп изобщо не го слагам в сметките, тъй като са на минус. 77,4% от покупната цена давам на 3CZ, 16,4% на 1CZ и 6,2% за другите две дружества, колкото са теглата на всяко дружество в общия обявен за продажба капитал по мои сметки към края на септември. Получавам 366 лв за акция на 3CZ и 29 873 лв. за акция на 1CZ. Разбира се възможни са пропорциите да бъдат съвсем различни при сключване на сделката, ако има такава изобщо.

                              Не е препоръка за покупко-продажба на акции на цитираните дружества. Имам от 3CZ.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Много е интересно как ще се разпредели цената между придобиваните активи.. Точно това затруднява сметката и оставя голямо поле за интерпретации..
                                Така е ! За мен над счетоводната в отчета на майката и за двата ЧЕЗа но няма как да знаем.
                                Last edited by SoHo; 08.11.2017, 13:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X