IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хайде да не задълбаваме в темата - Как работи ЧЕЗ...в този момент.
    Ще трябва да се гледа и другите какво и как го правят, каква е ролята на независимата КЕВР и какви закони държавата твори - творчество с множество вратички за оказване на натиск....Щом се оказа, че в закона не е предоставена възможност на контролния орган да контролира КОЙ ще закупи ЕРП, за разлика от супер регулирания пазар на банкова и застрахователна дейност и проверките кой и къде стои зад парите. Един вид, ако ще и талибан да купи ЧЕЗ (ако ни се е отчел) няма какво да направим?!
    Или както казват сега - за да защитим интереса на обществото, държавата ще влезе сега. Ми, хубаво, да каже и и къде е опасността тогава?! От какво ни предпазва?
    Хем (схемата) Гинка точна, хем има нужда да се защитава обществото?

    Пък и сценария колко са лоши ЧЕЗ игра доста време през зимата на 2013та?
    Имаше ли резултат от работата на прокуратурата за работата на Митко Каратиста в ЧЕЗ и неясните 800млн по обществени поръчки?
    А за неприбраната (официално) печалба от държавата като си продаде пакета от 33% 2012та?

    Така само изместваме основната тема днес - КОЙ стои зад Инерком и защо държавата жертвено ще го купува или влиза в съдружие?
    И другите ли ЕРПта така ще действа? НЕ! А защо? ....все кофти въпросчета

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Владо а бе я ми кажи правят ли просеки по електропроводите?Владо а случайно да знаеш че вместо да правят просеки нареждат включвания и проби докато изгори дървото дето е в проводниците...И са нагли обвиняват други щото електропропровода изключил.Да не говорим че съоръженията в подстанциите не са техни.Те са от проходна плоча ....
      По добре Гинка ( без тия дет са зад нея)отколко ЧЕЗ.Аз лично смятам че частна фирма не може да притежава мрежата...Търговия да но мрежата не.
      И как точно ще изгори дървото , нали при допира електропровода ще изключи .Естествено че се правят просеки , дали са достатъчно е друг въпрос . Можеш да провериш и в сайта им колко търга има за направа на просеки .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение

        Аз имам отношения с държавното енерго и след това Чез от 1995г. Зная какво представляваше енергото преди Чез и след това това . Държавата няма работа там . Тя , Държавата трябваше да направи това което се иска от нея - да докара институционални инвеститори , а не да ги гони . След като одържави енергото и след сто години тук няма да дойдат истински инвеститори , а такива като кака Гинка . това е добре за една шепа хора но не и за болшинството от хората .
        Сравнението и изводите относно държавното и частното ЧЕЗ щяха да бъдат коректни ако не отчитаха едни десетина години... Често изопачаването на фактите започва с "...какво беше преди ...години..."
        При БТК нещата бяха аналогични... Основния + когато станаха частни е , че оптимизираха със стотици % разходите - при първите за сметка на качеството, при вторите за сметка на работните места. Има и прилика в това, че във фазата на частното владеене и двете компании предпочитат да работят с подизпълнители - по ред причини... А подизпълнителите нямат никакъв интерес да се сменя собствеността ...но, ти го знаеш нали ?
        И най- важното - последните ги интересува крайната цена на която работят, но никога публично няма да коментират , че са N- ти по веригата и, че въложителя отчита други... значително по-височки разходи .
        п.с. фразата "всички работят с подизпълнители" можеш да я спестиш...
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение

          Аз имам отношения с държавното енерго и след това Чез от 1995г. Зная какво представляваше енергото преди Чез и след това това . Държавата няма работа там . Тя , Държавата трябваше да направи това което се иска от нея - да докара институционални инвеститори , а не да ги гони . След като одържави енергото и след сто години тук няма да дойдат истински инвеститори , а такива като кака Гинка . това е добре за една шепа хора но не и за болшинството от хората .
          И аз имам някакви свои резерви за държавния бизнес. Не мога да се освободя от усещането, че "независимостта" на регулатора КЕВР, макар и законово регламентирана, ще осигури истински справедлива и конкурентна пазарна среда в Бг при хипотезата, че държавата вземе контролен пакет в настоящите ЧЕЗ дружества.

          Разбирам тезата ти за някогашното Енерго, мога да си представя, какво е изглеждало отвътре, като знам как изглеждаше отвън. И въпреки това то печелеше добре. ЧЕЗ към момента на раздържавеването изглеждаше достатъчно сериозен институционален инвеститор, но по мое неангажиращо мнение, те се оказаха просто едни схемаджии, с амбиция да станат международни такива. Мошеници от класа, които си правеха сметката, че в слаба законово, институционално среда, могат да си разиграват коня само и единствено с користни подбуди. Всеки бизнес е користен и така трябва да е, но добрият се различава по това, че върши и работа, която е неприятната подробност и тегоба, разрешаваща да се стигне до печалбата.

          Твоят пост ме провокира благородно да попитам - има ли нещо вярно в твърдението на Божков?
          Питам настоятелно и конкретно!
          "Седмата причина е направо смехотворна: За какво „унищожаване на 15 години усилия за изграждане на качествена мрежа” говори д-р Кънев? Ще отговоря само с един от десетките примери за разхищения, кражби и профанизиране на инвестиционната програма:"

          Моето скромно мнение на външен наблюдател е, че това е най-меката оценка и присъда, която може и следва да се даде на ЧЕЗ за срамното им пребивавене тук.
          Нека бъде ясно, че от такива институционали България необходимост няма.
          Нека да стане ясно, че тук има държава, която ще изпълнява приватизационните договори, ни повече, ни по-малко. Е, това ще отвори дума и за нашенската си вътрешна българска работа. Каква трябва да е институционалната, морална, управленска срада? Искаме или не искаме чужди инвестиции?? И доста други.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение

            Аз имам отношения с държавното енерго и след това Чез от 1995г. Зная какво представляваше енергото преди Чез и след това това . Държавата няма работа там . Тя , Държавата трябваше да направи това което се иска от нея - да докара институционални инвеститори , а не да ги гони . След като одържави енергото и след сто години тук няма да дойдат истински инвеститори , а такива като кака Гинка . това е добре за една шепа хора но не и за болшинството от хората .
            Владо а бе я ми кажи правят ли просеки по електропроводите?Владо а случайно да знаеш че вместо да правят просеки нареждат включвания и проби докато изгори дървото дето е в проводниците...И са нагли обвиняват други щото електропропровода изключил.Да не говорим че съоръженията в подстанциите не са техни.Те са от проходна плоча ....
            По добре Гинка ( без тия дет са зад нея)отколко ЧЕЗ.Аз лично смятам че частна фирма не може да притежава мрежата...Търговия да но мрежата не.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              Владо, уважение за вероятната ти експертиза по енергийни и енергийно-строителни теми.
              Излизат разни допълнителни информации и аспекти по темата, които по всичко изглежда трябва да се знаят и съобразяват.
              Всички т.н. инвестиции на ЧЕЗ трябва да се разглеждат и оценяват много внимателно.

              Прочетете задължително това: Десет причини държавата да си върне ЧЕЗ


              Неангажиращо предлагам временно да се разграничим от подхвърлените в антрето на статията размисли относно "Сянката".
              Можем дори да не се кахърим толкова за личността на г-н Е. Божков и на опонента му д-р Кънев.
              Четете и анализирайте критично, тезисно в светлината на законодателството и европейските регламенти, вкл. 3-ти ен. пакет.
              Скромно се засягат част от по-новите инвестиционни практики на чехите.

              Аз лично май виждам повече дефекти в тезата държавата да стане собственик, но това е тема на друг разговор, пък и моето мнение не се брои.
              Аз имам отношения с държавното енерго и след това Чез от 1995г. Зная какво представляваше енергото преди Чез и след това това . Държавата няма работа там . Тя , Държавата трябваше да направи това което се иска от нея - да докара институционални инвеститори , а не да ги гони . След като одържави енергото и след сто години тук няма да дойдат истински инвеститори , а такива като кака Гинка . това е добре за една шепа хора но не и за болшинството от хората .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение

                Стига писахте глупости - нищо не били сменили по мрежата - ти от къде знаеш . Само моята фирма е изтеглила няколко десетки километра жици и съм сменил над 1000 стълба по времето на Чез .
                Владо, уважение за вероятната ти експертиза по енергийни и енергийно-строителни теми.
                Излизат разни допълнителни информации и аспекти по темата, които по всичко изглежда трябва да се знаят и съобразяват.
                Всички т.н. инвестиции на ЧЕЗ трябва да се разглеждат и оценяват много внимателно.

                Прочетете задължително това: Десет причини държавата да си върне ЧЕЗ


                Неангажиращо предлагам временно да се разграничим от подхвърлените в антрето на статията размисли относно "Сянката".
                Можем дори да не се кахърим толкова за личността на г-н Е. Божков и на опонента му д-р Кънев.
                Четете и анализирайте критично, тезисно в светлината на законодателството и европейските регламенти, вкл. 3-ти ен. пакет.
                Скромно се засягат част от по-новите инвестиционни практики на чехите.

                Аз лично май виждам повече дефекти в тезата държавата да стане собственик, но това е тема на друг разговор, пък и моето мнение не се брои.
                Last edited by nachev; 06.03.2018, 11:42.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение

                  Стига писахте глупости - нищо не били сменили по мрежата - ти от къде знаеш . Само моята фирма е изтеглила няколко десетки километра жици и съм сменил над 1000 стълба по времето на Чез .
                  Голем праз .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение

                    По ои лично наблюдения чехите хич не са някакви божи кравички като каквито се описват в тая статия. Въпросът е, че има и друго - законът е инструмент, който не се прилага правилно - в смисъл предполагам, че на тях им е казвано - ей я внимавайте, ако не плащате където трябва ще ви издействаме едни сосни глобички - нали сме в Бъ;лгария все пак, знаем как се случва каквото и да било. Но чехите - не, те не са дошли с идеята да си изпълняват инвестиционната програма - нищо не са сменили по мрежата, не само електромерите. Трябвало е още по-сериозен контрол да им упражняват, какво ги жалят тия ЕРП-та, сега и Гинка и нея ли да я жалим, че си купила цяло разпределение и й е тежко, много и идва??
                    Стига писахте глупости - нищо не били сменили по мрежата - ти от къде знаеш . Само моята фирма е изтеглила няколко десетки километра жици и съм сменил над 1000 стълба по времето на Чез .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                      Поста на Мавродиев там не е случайно, подготвят го това от миналата пролет. Според една жена на пазара. И на Римската стена се чу същото. Защо ЧЕЗ бяга от България

                      Вече повече от седмица всички гадаят на кого всъщност ЧЕЗ продава българския си бизнес. Да, въпросът е важен. Но не по-малко важно е да си дадем сметка защо ЧЕЗ бяга от България.
                      По ои лично наблюдения чехите хич не са някакви божи кравички като каквито се описват в тая статия. Въпросът е, че има и друго - законът е инструмент, който не се прилага правилно - в смисъл предполагам, че на тях им е казвано - ей я внимавайте, ако не плащате където трябва ще ви издействаме едни сосни глобички - нали сме в Бъ;лгария все пак, знаем как се случва каквото и да било. Но чехите - не, те не са дошли с идеята да си изпълняват инвестиционната програма - нищо не са сменили по мрежата, не само електромерите. Трябвало е още по-сериозен контрол да им упражняват, какво ги жалят тия ЕРП-та, сега и Гинка и нея ли да я жалим, че си купила цяло разпределение и й е тежко, много и идва??

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        Мавродиев е спец по оШфорки.. нали за това го викаха във връзка с процеса срещу Бредно и парите от наркотици, но той тогава не се яви и каза, че не е длъжен...шеф на КФН...безумие...

                        но явно безумието продължава и този човек сега е начело на Банката за развитие на Шиши.. и същият се оплете в лъжите си за гинка

                        замислете се какви ошфорки излизат зад големите бизнеси и се сетете защо мерудията е свещена крава на БХ
                        За мен лично, ако трябва да се обобщи до момента отвсякъде дебне силуета на Вожда. Всички тези назначения, оШфорки, пируети, лъжи, комюникета, срещи и непрекъснати промени в позицията са само заради едно, а то е да се прикрие лична заинтересованост и участие в далаверата. Другите само прикриват и изпълняват. Защото това е волята МУ.

                        Коментар


                        • Мавродиев е спец по оШфорки.. нали за това го викаха във връзка с процеса срещу Бредно и парите от наркотици, но той тогава не се яви и каза, че не е длъжен...шеф на КФН...безумие...

                          но явно безумието продължава и този човек сега е начело на Банката за развитие на Шиши.. и същият се оплете в лъжите си за гинка

                          замислете се какви ошфорки излизат зад големите бизнеси и се сетете защо мерудията е свещена крава на БХ
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            като казахте ББР ....и тук каква дребна СЛУЧАЙНОСТ ...през номеври 2017

                            На 13.11.'17г ББР прави "фини" поправки в устава и в Надзорния съвет, с което се увеличава и максималния размер за отпускане на кредит, вкл. и на група свързани лица до 150млн.лв.

                            Допълнено е и финансиране на дружества, реализиращи стратегически обекти от национално или регионално значение, което както пишат в Медиапул тогава, е вероятно с цел да се отвори вратичка за фирми, които при други условия не биха покрили изискванията за кредитиране.

                            http://www.mediapool.bg/v-polza-na-p...ews272217.html

                            а малко по-рано, правилният човек Мавродиев стана шеф на ББР
                            Поста на Мавродиев там не е случайно, подготвят го това от миналата пролет. Според една жена на пазара. И на Римската стена се чу същото. Защо ЧЕЗ бяга от България

                            Вече повече от седмица всички гадаят на кого всъщност ЧЕЗ продава българския си бизнес. Да, въпросът е важен. Но не по-малко важно е да си дадем сметка защо ЧЕЗ бяга от България.
                            Last edited by Minka; 05.03.2018, 20:58.

                            Коментар


                            • като казахте ББР ....и тук каква дребна СЛУЧАЙНОСТ ...през номеври 2017

                              На 13.11.'17г ББР прави "фини" поправки в устава и в Надзорния съвет, с което се увеличава и максималния размер за отпускане на кредит, вкл. и на група свързани лица до 150млн.лв.

                              Допълнено е и финансиране на дружества, реализиращи стратегически обекти от национално или регионално значение, което както пишат в Медиапул тогава, е вероятно с цел да се отвори вратичка за фирми, които при други условия не биха покрили изискванията за кредитиране.

                              http://www.mediapool.bg/v-polza-na-p...ews272217.html

                              а малко по-рано, правилният човек Мавродиев стана шеф на ББР
                              Last edited by съни(тя); 05.03.2018, 18:37.

                              Коментар

                              Working...
                              X