IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Точно като фен на политически компании , съм си научил урока ,че никога 2 +2 не са равно на 4.....в тези компании....
    Съгласен съм ,че Чез не се влияе от бури и ветрове ,но пък там морала и предвидимостта е на последно място....първо от страна на еврейте на европа ,второ от глупаците в правителството на тиквата включая и него....
    За мен шанса да се продаде ВЕЧЕ ,ЧЕЗ е около 50%........а и като се намеси фактора време.......
    Бях купил 10 броя на 240 и ги продадох 258 преди мноого време за спорта и да участвам и аз.....вече само гледам цената и участниците....
    Много продавачи ,който не могат да си приберат парите.....както всичко на нашата борса....
    Поздрави!
    както казва в такива случаи един форумец - Ми то ако всичко беше мед и масло, цената нямаше да е такава Естествено, че има риск, основно политически. И повече от естествено пък точно ЧЕЗ и точно зимата си е проблемна работа, но у нас няма невъзможни неща - във всяка една посока, за добро или лошо.

    Но има и друго - от другата страна не ти е някой льольо, а чешката държава, та ей така за ташак нещата няма как да се случат, щото Бай ти Х бил решил да се прави на мъШ. А има и трето, и съм го писал доста пъти - цената на тока в България е брутално ниска, държи се такава нарочно, щото народът у нас обича да мрънка и т.н., то затова и чеците си тръгват - трудно е да си сметнат колко ще изкарват, щото зависят от волята на Бо(ц)жеството, а това със сигирност не е основа за ясен икономически разчет. Обаче, ако БХ си го накупи туй ми чез, дали пък няма да вдигнат тока, т.е. цената за разпределението му, а? Ти как мислиш

    И да, у нас 2+2 никога не е 4, засега е 3, но очакваме да е стане 3+3, преди от него да извадят отново 2.
    Колкото до продавачите - не са много, един е основно, но явно иска да си ходи - прав му път
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Здрасти, Монти, няма проблем да ти отговоря - точно ти, като фен на полическите компании, не би следвало да ми задаваш подобни въпроси, но нейсе ЧЕЗ не се влияе от борсовите цени или поне влиянието е пренебрежимо малко, тук имаме само една компонента, която е КОГА, не дали, а КОГА ще бъде отправено търговото, както и на КАКВА цена. И докато първото е задача, на която нямам никакво решение, то за второто имам и то си е записано доста ясно - и в оповестените от ЧЕЗ Чехия данни по сделката, и в ЗППЦК, където съвсем черно на бяло си е записано, че цената трябва да е не по-ниска от най-високата измежду:

      - среднопретеглената за последните 6 месеца
      - най-високата цена, платена от предложителя, от свързаните с него лица или от лицата по чл. 149, ал. 2 от ЗППЦК за последните 6 месеца (т.е. като минимум платената от Гинка на ЧЕЗ чехия)
      - справедливата цена, която Гинка е обосновала съгласно Наредбата

      Т.е. както и да го смятаме, то цена под 300 кинта ще се получи само и единствено със скандал и надуване на цената на непубличните, според гинкините методи. Не че е невъзможно, виждали сме какво ли не, но все пак тази сделка трябва да мине тихо и кротко, затова и скандалите са излишни.

      Естествено, това са си мои разсъждения и не е препоръкЪ
      Точно като фен на политически компании , съм си научил урока ,че никога 2 +2 не са равно на 4.....в тези компании....
      Съгласен съм ,че Чез не се влияе от бури и ветрове ,но пък там морала и предвидимостта е на последно място....първо от страна на еврейте на европа ,второ от глупаците в правителството на тиквата включая и него....
      За мен шанса да се продаде ВЕЧЕ ,ЧЕЗ е около 50%........а и като се намеси фактора време.......
      Бях купил 10 броя на 240 и ги продадох 258 преди мноого време за спорта и да участвам и аз.....вече само гледам цената и участниците....
      Много продавачи ,който не могат да си приберат парите.....както всичко на нашата борса....
      Поздрави!

      Коментар


      • Здрасти, Монти, няма проблем да ти отговоря - точно ти, като фен на полическите компании, не би следвало да ми задаваш подобни въпроси, но нейсе ЧЕЗ не се влияе от борсовите цени или поне влиянието е пренебрежимо малко, тук имаме само една компонента, която е КОГА, не дали, а КОГА ще бъде отправено търговото, както и на КАКВА цена. И докато първото е задача, на която нямам никакво решение, то за второто имам и то си е записано доста ясно - и в оповестените от ЧЕЗ Чехия данни по сделката, и в ЗППЦК, където съвсем черно на бяло си е записано, че цената трябва да е не по-ниска от най-високата измежду:

        - среднопретеглената за последните 6 месеца
        - най-високата цена, платена от предложителя, от свързаните с него лица или от лицата по чл. 149, ал. 2 от ЗППЦК за последните 6 месеца (т.е. като минимум платената от Гинка на ЧЕЗ чехия)
        - справедливата цена, която Гинка е обосновала съгласно Наредбата

        Т.е. както и да го смятаме, то цена под 300 кинта ще се получи само и единствено със скандал и надуване на цената на непубличните, според гинкините методи. Не че е невъзможно, виждали сме какво ли не, но все пак тази сделка трябва да мине тихо и кротко, затова и скандалите са излишни.

        Естествено, това са си мои разсъждения и не е препоръкЪ
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Логични разсъждения на нелогична борса

          Чака се търгово, а не има търгово - тук е тънкият момент - кога и на колко е съвсем отделен въпрос, а човекът сигурно е на зор, знам ли го. Та въпросният имаше 1000 акции - веднъж свали цената още преди да се разбере, че КЗК спира Гинка, от 260+ на 240 със сипване и ги остави да висят на 240+, след това ги махна. После дойде решението на КЗК и въпросният пак сипа, като свали цената на 218. След това даваше на всички, които пуснеха докъм 230, просто сипваше до 220 и спираше, тогава сложи остатъка на 230, но нямаше кой да му ги купи. Сега са му останали 500+ акции, които така си държи и вероятно пак ще сипе по някое време докъм 220 - лично мнение, без препоръки.

          А защо го прави - само той/тя си знае, но е крайно тъп и праволинеен. Аз съм сложил на 200 и чакам - ако иска, да сипва, ако не иска, да не сипва - негова си работа
          Грую ,гледам че си влезнал в Политическа компания.....
          Бих поразсъждавал за нашата борса след НГ.....
          Чичо Оги /най после/да се отърве от пакета на ромите и пилигримите заедно с кръстоносците да тръгнат на бой последен в неговите позиции...
          ХИМ и сие да направят за пореден път опит да изхарчат парите на пенсионерите и да вдигнат техните позиции.......
          Софикс фонда заедно с Никиту да намерят верни приятели в Ситито и да похарчат некой милион паундЕ...
          Никои от тези варианти да не стане и борсата ни да продължи бавно и славно да потъва до към 520.......
          Да почне световна криза и да падане бързо и безспънки до към 400 пункта....
          И понеже конкретно никъде не стана дума за ЧЕЗ .... да падне Тиквата и да мине в забвение продажбата на ЧЕЗ.....
          И последно Тиквата да си купи енерго.....
          Та къде се виждате......?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
            Бе то ако се чака търгово на над 300 лв.,все някой щеше да ги лапне тези бройки.Едва ли ФЛ има/т толкова акции,поне една от офертите е на някой фонд.
            Логични разсъждения на нелогична борса

            Чака се търгово, а не има търгово - тук е тънкият момент - кога и на колко е съвсем отделен въпрос, а човекът сигурно е на зор, знам ли го. Та въпросният имаше 1000 акции - веднъж свали цената още преди да се разбере, че КЗК спира Гинка, от 260+ на 240 със сипване и ги остави да висят на 240+, след това ги махна. После дойде решението на КЗК и въпросният пак сипа, като свали цената на 218. След това даваше на всички, които пуснеха докъм 230, просто сипваше до 220 и спираше, тогава сложи остатъка на 230, но нямаше кой да му ги купи. Сега са му останали 500+ акции, които така си държи и вероятно пак ще сипе по някое време докъм 220 - лично мнение, без препоръки.

            А защо го прави - само той/тя си знае, но е крайно тъп и праволинеен. Аз съм сложил на 200 и чакам - ако иска, да сипва, ако не иска, да не сипва - негова си работа
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Бе то ако се чака търгово на над 300 лв.,все някой щеше да ги лапне тези бройки.Едва ли ФЛ има/т толкова акции,поне една от офертите е на някой фонд.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                Колегата с 560 броя не можа да разбере че докато не стане сделка няма продаване на пакета ,само ще натиска цената надолу
                Може това да му е целта

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                  Какви са тези оферти продава на 240?Нещо свързано с КЗК?
                  Колегата с 560 броя не можа да разбере че докато не стане сделка няма продаване на пакета ,само ще натиска цената надолу

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                    Какви са тези оферти продава на 240?Нещо свързано с КЗК?
                    Ми не, това е небезизвестният Каролец От време на време слага по един такъв ордер, незнайно поради каква причина, явно не му се чака да си вземе парите от търговото, обаче преди ново решение на КЗК за Гинка няма никакъв шанс да му бъдат изкупени в това количество на този пазар
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Какви са тези оферти продава на 240?Нещо свързано с КЗК?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        А, мерси!
                        За тия 400 май ще трябва здраво да отвориш "бузките" дето си ги оперил на аватара .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                          Днес не е Каролеца,а Банка Пиреос
                          А, мерси!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                            Днес не е Каролеца,а Банка Пиреос
                            ОК, но какво общо има с нас това? Цяла Европа е спокойна, само ние се оплашихме ...
                            Last edited by petyob; 03.10.2018, 16:23.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Тоя Каролец пак се появи - абе пусни едно пазарно за останалите ти 400 бройки и си гледй кефа, кво само се моткаш. Аз там си чакам с по-големите бройки и това е Пък после ще ревеш на търговото - само ми е интересно институационален бастун ли е някакъв или просто "инвеститор" ФЛ, който е супер наплашен и иска да стиска кеша, но това едва ли ще се разбере
                              Днес не е Каролеца,а Банка Пиреос

                              Коментар


                              • Тоя Каролец пак се появи - абе пусни едно пазарно за останалите ти 400 бройки и си гледй кефа, кво само се моткаш. Аз там си чакам с по-големите бройки и това е Пък после ще ревеш на търговото - само ми е интересно институационален бастун ли е някакъв или просто "инвеститор" ФЛ, който е супер наплашен и иска да стиска кеша, но това едва ли ще се разбере
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X