IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

    няма цяла година (по-малко от 365 дни са минали) откакто съм продал последната си акция на БФБ ......... не знам каша ли духаш или ти е каша в главата...

    и днес да си купя акции пак ще съм с над 30% напред отколкото да бях държал акциите през последната година ......... ХИМ-а и на 2,40 да го купя някой ден пак ще съм на малка печалба ............ не знам за каква слава и за какви добри резултати намекваш...

    гледам, че се притесняваш повече за мен отколкото те интересуват твоите резултати ......... интересно...
    Много добре ме разбираш, но отново изкривяваш фактите и котката по гръб не пада. Да стискаш кеш дълго време не е доходонстно, а и не е задължително като си продал Хима /прословутите ти успешни сделки/ да купиш отново Хим. Можеше да купиш ЧЕЗ да кажем на 197 ли беше, имаше бая предлагане. Или и това не е било разумно ?

    Успех
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Разбира се, че има икономически цикли и те се обръщат, но с тази пасвина стратегия години наред да предричаш криза изглежда на "парен каша духа", а такива хора не се славят с добри резултати.
      няма цяла година (по-малко от 365 дни са минали) откакто съм продал последната си акция на БФБ ......... не знам каша ли духаш или ти е каша в главата...

      и днес да си купя акции пак ще съм с над 30% напред отколкото да бях държал акциите през последната година ......... ХИМ-а и на 2,40 да го купя някой ден пак ще съм на малка печалба ............ не знам за каква слава и за какви добри резултати намекваш...

      гледам, че се притесняваш повече за мен отколкото те интересуват твоите резултати ......... интересно...
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

        харесал си си тези 3 акции ......... ами о.к. .......... нямам нищо против твоите фаворити ....... търгувай и печели => не виждам проблем ........ искаш мнението ми за да ме апострофираш само, така ли? .... => о.к. ........ продължавай ........ не ми пречиш

        темата не е за софарма, но ще ти кажа, че там спада продължава и не се вижда кога ще спре ......... нека първо видим да спре спада, а едва след това прави сметки за покачване .......... ДЕБЕЛО ПОДЧЕРТАВАМ ......... не забравяй, че цената на софармата не падна реципрочно на резултатите на дружеството и се крепи от 4и4ката с пари4ката

        няма филм при който фин.резултати се влошават, а акцията да расте ......... така мисля аз ......... но ти си чакай чудото или бялата лястовица

        нека фин.резултати ударят дъното при фармата и след 6-9 месеца акцията ще тръгне .......... в това две мнения няма

        имам едно мнение и в темата на ХИМ в 23,30 часа ........ ако ти е интересно прочети и там какво мисля .......... нещата са свързани, но не искам и тук да се повтарям...
        Опитвам се да ти кажа, че е редно поне да допуснеш как и ти може да сбъркаш. Същите приказки ги говореше когато Градус бе на 1,60 и ехидно ми се присмиваше как съм могъл да се набия и с колко %. Да не стане и тук така, както и в другите дружества докато се правите на гурута, които предвиждат светвовни колабси, разполагайки с 0,00001% от информацията за тази цел . Времето е пари.... тик-так, тик-так ! Разбира се, че има икономически цикли и те се обръщат, но с тази пасвина стратегия години наред да предричаш криза изглежда на "парен каша духа", а такива хора не се славят с добри резултати.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Това, което казвам е, че според мен, тук, при Брефа и софарма групата цените през Q3 ще бъдат по-високи от днешните им стойности заради резултатите. Как го реших - няма значение, това е просто мнение.
          Сам ти говореше не 1 и 2 пъти как борсата върви около 9 месеца преди резултатите, а сега пробутваш друга теза. Това говори единствено и само за интерес от твоя страна.

          Успех !
          харесал си си тези 3 акции ......... ами о.к. .......... нямам нищо против твоите фаворити ....... търгувай и печели => не виждам проблем ........ искаш мнението ми за да ме апострофираш само, така ли? .... => о.к. ........ продължавай ........ не ми пречиш

          темата не е за софарма, но ще ти кажа, че там спада продължава и не се вижда кога ще спре ......... нека първо видим да спре спада, а едва след това прави сметки за покачване .......... ДЕБЕЛО ПОДЧЕРТАВАМ ......... не забравяй, че цената на софармата не падна реципрочно на резултатите на дружеството и се крепи от 4и4ката с пари4ката

          няма филм при който фин.резултати се влошават, а акцията да расте ......... така мисля аз ......... но ти си чакай чудото или бялата лястовица

          нека фин.резултати ударят дъното при фармата и след 6-9 месеца акцията ще тръгне .......... в това две мнения няма

          имам едно мнение и в темата на ХИМ в 23,30 часа ........ ако ти е интересно прочети и там какво мисля .......... нещата са свързани, но не искам и тук да се повтарям...
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            още стотина дни ще изчакам за покупки, пък да видим какво ще стане

            резултатите почти при всички бг дружества се влошават, но вие си чакате ралито и нищо друго не ви интересува ......... че дори и късно щяло да бъде Q3

            как го реши това е пълна мистерия, но всеки си има право на мнение...
            Това, което казвам е, че според мен, тук, при Брефа и софарма групата цените през Q3 ще бъдат по-високи от днешните им стойности заради резултатите. Как го реших - няма значение, това е просто мнение.
            Сам ти говореше не 1 и 2 пъти как борсата върви около 9 месеца преди резултатите, а сега пробутваш друга теза. Това говори единствено и само за интерес от твоя страна.

            Успех !
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Е, значи трябва до устискаме още само едно тримесечие до умните пари. А за това, че ЧЕЗ отсъства от плановете ти за покупки ти вярвам, все пак Q3 според мен ще е късно точно тук. Според мен при Сфарм и Бреф също ще бъде късно, но това си е мое мнение. Остава основно Хим групата, но за там нямам боб. Все пак са ти слабост и може да подкрепиш тогава, ще се радваме всички .
              още стотина дни ще изчакам за покупки, пък да видим какво ще стане

              резултатите почти при всички бг дружества се влошават, но вие си чакате ралито и нищо друго не ви интересува ......... че дори и късно щяло да бъде Q3

              как го реши това е пълна мистерия, но всеки си има право на мнение...
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                да, имам нагласата да купувам някои компании през трето тримесечие ...... ЧЕЗ отсъства от листата ми

                Е, значи трябва до устискаме още само едно тримесечие до умните пари. А за това, че ЧЕЗ отсъства от плановете ти за покупки ти вярвам, все пак Q3 според мен ще е късно точно тук. Според мен при Сфарм и Бреф също ще бъде късно, но това си е мое мнение. Остава основно Хим групата, но за там нямам боб. Все пак са ти слабост и може да подкрепиш тогава, ще се радваме всички .
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Полки, да те попитам дали все още стоиш зад думите си, че през следващото тримесечие ще пазаруваш ударно на БФБ?
                  да, имам нагласата да купувам някои компании през трето тримесечие ...... ЧЕЗ отсъства от листата ми


                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Полки, да те попитам дали все още стоиш зад думите си, че през следващото тримесечие ще пазаруваш ударно на БФБ?
                    Полки обича да си говори, едно на ръка, и друго, той никога не греши, а дори и да сгреши, няма да си го признае, нищо че някога беше с ник Карък каръков Иначе е готин, ама като забие в злобарстване към съфорумец или акция, няма спирка. Тук той е решил, че ще влиза Шиши и съответно тази акция е най-големият шит евър и т.н., поради което Полки тънко ни препоръчва да продаваме. Ами продавайте Аз си чакам 50% отгоре, казал съм го и преди - ще продам в диапазона 320-360 кинта - на толкова ми го говорят звездите. Не е препоръкЪ
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                      продавай при новина и купувай при слухове ........ златно правило №1 навсякъде по света...
                      Полки, да те попитам дали все още стоиш зад думите си, че през следващото тримесечие ще пазаруваш ударно на БФБ?
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • продавай при новина и купувай при слухове ........ златно правило №1 навсякъде по света...
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Дрън-дрън, шикалки - с две думи нищо конкретно, но от сърце. Цената нямало да е много по-ниска от на Гинка - че то дори не се знае колко е на Гинка, само инфикации има - дали е 355, или е 320 милиона евро. Те са си харесали 320 милиона, щото им звучи по-европейски някакси - хубаво, колко очакват да е реалната - 80-100-120 милиона, щото чехите са малоумници и така ще си хвърлят бизнеса, нали

                          Ама айде, приемаме, че чехите са абсолютни малоумници, а Еврохолд са най-големите играчори, щото индийците и Гинка са капути, та ги избират тях. Те колко дават? Да речем 300, че звучи най-европейско - много са, кой ти дава толкова пари за тая кочина България, ама какво да направят, като Гинка дава 355 милиона, обаче Еврохолд са много готини, та на тях го дават. Та 300 милиона евро, т.е. 600 милиона лева за 67% от бизнеса тук и в електрото, т.е. общо 900 милиона за целия бизнес. Понеже сме супер ларж, махаме 100 милки за непубличните, които реално не струват повече от 20 милки, ама нейсе, нека са 100 милки за тях. Остават 800 милки, от тях даваме 200 милки за Електро-то - пак са много, ама нищо, нали сме ларж, щото разпределението е най-големият шит, нали, и т.н.

                          Та в най-, ама най-малумният сценарий Разпределението струва поне 600 милиона лева, т.е. над 300 кинта на акция. Ама това е най-малоумният сценарий. При реалният Разпределението струва към 750 милки, а цялата сделка е за 1 млрд лева (т.е. към 350 милиона евро за всички активи на ЧЕЗ - пак да ги припомня - 67% от Разпределение и Електро и 100% от разните там дребни непублични). Та при Разпределение от 750 милки, тук цената приближава 400 кинта - това е реалният сценарий. Аз очаквам между 330 и 360 кинта на акция в Разпределнието за търгово - това е реалността на база офертни цени, които знаем за Гинка (между 320 и 355 милки евро).

                          Успех на всички тук. Не е препоръкЪ
                          Здравей,
                          Говори се на много места под 290- 300 евра цялата сума ,докато индииците ще ги бавят ,но не е препоръка....за вярност
                          При тази цена как ги виждаш цената на акцията ....
                          Поздрави!
                          Бих ти дал веднага бутилката ако ЕУБГ ги купи .....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                            Повече инфо по темата и от Капитал ...

                            "Еврохолд" официално поиска да купи активите на CEZ

                            Българската група, контролирана от Асен Христов и Кирил Бошов, е подала обвързваща оферта и иска да финансира сделката с увеличение на капитала и банкови заеми

                            https://www.capital.bg/biznes/kompan...AY-m64PQFBfkQ8
                            Дрън-дрън, шикалки - с две думи нищо конкретно, но от сърце. Цената нямало да е много по-ниска от на Гинка - че то дори не се знае колко е на Гинка, само инфикации има - дали е 355, или е 320 милиона евро. Те са си харесали 320 милиона, щото им звучи по-европейски някакси - хубаво, колко очакват да е реалната - 80-100-120 милиона, щото чехите са малоумници и така ще си хвърлят бизнеса, нали

                            Ама айде, приемаме, че чехите са абсолютни малоумници, а Еврохолд са най-големите играчори, щото индийците и Гинка са капути, та ги избират тях. Те колко дават? Да речем 300, че звучи най-европейско - много са, кой ти дава толкова пари за тая кочина България, ама какво да направят, като Гинка дава 355 милиона, обаче Еврохолд са много готини, та на тях го дават. Та 300 милиона евро, т.е. 600 милиона лева за 67% от бизнеса тук и в електрото, т.е. общо 900 милиона за целия бизнес. Понеже сме супер ларж, махаме 100 милки за непубличните, които реално не струват повече от 20 милки, ама нейсе, нека са 100 милки за тях. Остават 800 милки, от тях даваме 200 милки за Електро-то - пак са много, ама нищо, нали сме ларж, щото разпределението е най-големият шит, нали, и т.н.

                            Та в най-, ама най-малумният сценарий Разпределението струва поне 600 милиона лева, т.е. над 300 кинта на акция. Ама това е най-малоумният сценарий. При реалният Разпределението струва към 750 милки, а цялата сделка е за 1 млрд лева (т.е. към 350 милиона евро за всички активи на ЧЕЗ - пак да ги припомня - 67% от Разпределение и Електро и 100% от разните там дребни непублични). Та при Разпределение от 750 милки, тук цената приближава 400 кинта - това е реалният сценарий. Аз очаквам между 330 и 360 кинта на акция в Разпределнието за търгово - това е реалността на база офертни цени, които знаем за Гинка (между 320 и 355 милки евро).

                            Успех на всички тук. Не е препоръкЪ
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Повече инфо по темата и от Капитал ...

                              "Еврохолд" официално поиска да купи активите на CEZ

                              Българската група, контролирана от Асен Христов и Кирил Бошов, е подала обвързваща оферта и иска да финансира сделката с увеличение на капитала и банкови заеми

                              https://www.capital.bg/biznes/kompan...AY-m64PQFBfkQ8

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lipsata Разгледай мнение
                                Българското дружество „Еврохолд“ и индийското „Индия Пауър“ са подали обвързващи оферти за българските активи на енергийната компания ЧЕЗ. Това съобщиха за "Хоризонт" от пресцентъра на компанията в Прага.

                                Оттам отказаха подробности около самите оферти, но подчертаха, че все още имат договор с "Инерком".

                                Тепърва предстои оценка на офертите, допълват от ЧЕЗ - Прага.

                                http://bnr.bg/post/101101148/evrohol...tivite-na-chez
                                "Най-големият публичен холдинг в България и една от водещите независими бизнес групи в Централна и Югоизточна Европа - Еврохолд България АД, отправи в понеделник обвързваща оферта за придобиването на активите на ЧЕЗ Груп в България.

                                Еврохолд участва самостоятелно в процедурата и не е партньор с някой от останалите кандидати, става ясно от прессъобщение на компанията.

                                Еврохолд ще финансира сделката със собствени средства и с подкрепата на водещи западноевропейски банки."


                                Това пък е отпреди 12 минути от Блумбърг Бг.
                                Имам малко бройчици тук и след днес вече ми се върти план в главата за първи път - доста консервативно смятам, че ще има яснота до края на годината и залагам цена на търгово около и над 260 лв.

                                Мнението ми е чисто предположение и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа!

                                П.П. Пак според мен, малко по-големият продавач ще се отдръпне. Трябва да е баааая на зор, за да продължава да сипва при тази ситуация, още по-малко пък на 200 лева.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X