IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    ...Боко прави цирк в момента, но помисли логично. Ако не заколи поне едно от дружествата, ще го заколят него...
    Дали ще изкара още няколко месеца до изборите или не, от тук нататък той е бита карта.
    „Не ме интересуват тези билбордове, нито съм ги виждал, ако искат да ги накачат по всички стени. Мен ме назначава народът и той ме уволнява, а не с билбордове и подобни. Нека си харчат парите“.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
      Jay, дори да отнемат лицензиите на всички ЕРП-та цените на тока няма да паднат от това действие. Не знам защо подкрепяш неадекватната реакция на Борисов.

      Протестите са срещу високите сметки за ток. Като отнемат лиценза на ЧЕЗ, това няма да доведе до по-ниски сметки за ток ......
      От цялата поредица от "мъдри" решения, най-много ще пострадат инвестициите и капиталовия пазар в дългосрочен план. Как би изглеждала приватизацията на БФБ и ЦД на фона на подобни изказвания от политици, държавни органи и прокуратура. Според мен КФН трябва да спре търговията за седмица-две с акциите на Енерго и ЧЕЗ да се успокои малко пазара, защото паниката обхваща всички книжа. В момента най-потърпевши са ПОД, които трябва правят обезценка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
        Братле, волатилността май ти дойде в повечко днес, а? Я кажи източник на инфото
        То и в момента те имат над 20% чрез ЦКБ Ад и др. в групата
        Бати Бойко догуварят Напускане на ЧеЗ и поемането на надежният Българско Дружество Химимпорт АД Сделката се пече и до вечерта ще бъде обявено възвръщането в БГ Ръце

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          Факт е, че ЧЕЗ си правят шмекерии, но в цента има един компонент политическа корпция, който формира поне 30%...и се натрупал в продължение на много години. ГЕРБ не направиха нищо сериозно в сектора, а сега се чудят, защо са до стената. Време им е да прогледнат. За ЧЕЗ съм сигурен, че има опашка от мутри (едри бизнесмени), които чакат да го гепят изгодно.. ще поживеем ще видим.
          +++++++++
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
            Jay, дори да отнемат лицензиите на всички ЕРП-та цените на тока няма да паднат от това действие. Не знам защо подкрепяш неадекватната реакция на Борисов. Протестите са срещу високите сметки за ток. Като отнемат лиценза на ЧЕЗ, това няма да доведе до по-ниски сметки за ток ......
            Никога не съм искал отнемане на лиценза на който и да е, но вече това е положението. Иначе според мен не 3 ами 30 дружества следваше да има и да се конкурират помежду си на един пазар, а не да се създават олигополи. Консумацията на енергия е и за 7 милиада лева в страната. Тя обаче е ниска, просто цените са високи. Трите дружества можеха да правят за по 12-14 милиарда, но ако цените бяха по-ниски, като в същото време и в населението и бизнеса щеше да има пари. Явно обаче нито горе в държавата, нито в бордовете на компаниите се мисли много, а и като знаем, че има хора вкарани насила в дружествата от партии и правителства, то резултата бе очакван.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
              И самите ЧЕЗ са виновни... Прочетете им изказванията от последните дни, вместо да успокояват, само дразниха хората.
              Естествено че те ще си гледат печалбата. Работата на ДКЕВР е да им усмирява тези желания.

              Няма как ЧЕЗ да са виновни за взимането на лиценза им защото определено не са нарушили нищо, което да се наказва с взимане на лиценз. Това което Бойко прави е просто противозаконно заграбване на частна собственост. харесал си е ЧЕЗ, използва наивните протестиращи и сега просто ще им вземат бизнеса против всякакви правни норми.

              На мен ми прилича все едно е нещо от средата на 90 те години. Само където тогава мутри взимаха бизнес пък сега Бойко използва държавните органи да размахват бухалките.

              Коментар


              • Факт е, че ЧЕЗ си правят шмекерии, но в цента има един компонент политическа корпция, който формира поне 30%...и се натрупал в продължение на много години. ГЕРБ не направиха нищо сериозно в сектора, а сега се чудят, защо са до стената. Време им е да прогледнат.

                За ЧЕЗ съм сигурен, че има опашка от мутри (едри бизнесмени), които чакат да го гепят изгодно..

                ще поживеем ще видим.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от softohold Разгледай мнение
                  ХиМимпорт АД ще е новият Мажо тук !!!Честито на групата до няколко дни ще консолидират и ще опръжняват контрол върху Столично енерго разпределение АД /ЧЕЗ АД/ Чрез свързаните с него ЦКБ АД,Финанс Колсултинг АД и ЦКБ Сила АД !!!
                  Братле, волатилността май ти дойде в повечко днес, а? Я кажи източник на инфото

                  Коментар


                  • http://www.blitz.bg/news/article/183227:)

                    Коментар


                    • ХиМимпорт АД ще е новият Мажо тук !!!Честито на групата до няколко дни ще консолидират и ще опръжняват контрол върху Столично енерго разпределение АД /ЧЕЗ АД/ Чрез свързаните с него ЦКБ АД,Финанс Колсултинг АД и ЦКБ Сила АД !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Вчера няколко пъти минах покрай протеста. Скандиранията на него бяха против Бойко предимно. Само новините изкарват че ЧЕЗ бил основния проблем. Защото ГЕРБ са ги инструктирали очевидно на какво да наблягат.
                        И самите ЧЕЗ са виновни... Прочетете им изказванията от последните дни, вместо да успокояват, само дразниха хората.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          Първичен съм щото се налага да си правя път с лакти и тупалки сред разни мекеренца с татко владика ... А сега сериозно. Боко прави цирк в момента, но помисли логично. Ако не заколи поне едно от дружествата, ще го заколят него. Това в София снощи е било само прелюдия и му е нужна изкупителна жертва. Тъй като ЧЕЗ е компанията на софиянци, той коли тях. Редно бе още преди 3 г. да си строи икономическия министър и да не качват цените, през 3 месеца, но има хора които мислят бавно, трудно съобразяват и си мислят, че някой като им се усмихва насреща няма да им тегли куршума в тила при първия удобен повод. Така и стана. Няма как да скачаш по нервите на няколко милиона без да ти се стъжни малко и ЧЕЗ се явяват най-удобни, защото ако Семерджиев, Трайчо и разни други се разприказват ще се налага Бойко или да отлети спешно или да се крие като Кадафи в бункер. ЧЕЗ са разследвани и в Чехия, с което пак са най-удобни.
                          Jay, дори да отнемат лицензиите на всички ЕРП-та цените на тока няма да паднат от това действие. Не знам защо подкрепяш неадекватната реакция на Борисов.

                          Протестите са срещу високите сметки за ток. Като отнемат лиценза на ЧЕЗ, това няма да доведе до по-ниски сметки за ток ......
                          Veni, Vidi, Vici

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                            Първичен съм щото се налага да си правя път с лакти и тупалки сред разни мекеренца с татко владика ... А сега сериозно. Боко прави цирк в момента, но помисли логично. Ако не заколи поне едно от дружествата, ще го заколят него. Това в София снощи е било само прелюдия и му е нужна изкупителна жертва. Тъй като ЧЕЗ е компанията на софиянци, той коли тях. Редно бе още преди 3 г. да си строи икономическия министър и да не качват цените, през 3 месеца, но има хора които мислят бавно, трудно съобразяват и си мислят, че някой като им се усмихва насреща няма да им тегли куршума в тила при първия удобен повод. Така и стана. Няма как да скачаш по нервите на няколко милиона без да ти се стъжни малко и ЧЕЗ се явяват най-удобни, защото ако Семерджиев, Трайчо и разни други се разприказват ще се налага Бойко или да отлети спешно или да се крие като Кадафи в бункер. ЧЕЗ са разследвани и в Чехия, с което пак са най-удобни.
                            Вчера няколко пъти минах покрай протеста. Скандиранията на него бяха против Бойко предимно. Само новините изкарват че ЧЕЗ бил основния проблем. Защото ГЕРБ са ги инструктирали очевидно на какво да наблягат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                              Комисията, след писмено предупреждение с определен срок, отнема лицензията:
                              1. когато лицензиантът не изпълнява или нарушава задълженията си по глави шеста и седма;
                              2. когато лицензиантът не изпълнява или нарушава задълженията си по издадената лицензия;
                              3. когато лицензиантът не изпълни в указания срок или нарушава предписания на контролните органи на комисията или наложени принудителни административни мерки от комисията;

                              Това е от Закона за енергетика. Бойко като какъв отнема лицензи?
                              Ми то винаги при него е

                              - първо говорим , после мислим

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                                Комисията, след писмено предупреждение с определен срок, отнема лицензията:
                                1. когато лицензиантът не изпълнява или нарушава задълженията си по глави шеста и седма;
                                2. когато лицензиантът не изпълнява или нарушава задълженията си по издадената лицензия;
                                3. когато лицензиантът не изпълни в указания срок или нарушава предписания на контролните органи на комисията или наложени принудителни административни мерки от комисията;

                                Това е от Закона за енергетика. Бойко като какъв отнема лицензи?
                                Ще си отнеме мандата, това ще си отнеме. Чехите ще обжалват и ще спечелят в съда. Ако решат че бизнес средата не им понася ще си прададат активите на трите букви и ще си тръгнат. От това България няма да спечели, а само ще загуби.

                                Важното е да се защити интересът на акционерите, защото акциите са право на собственост, а в една държава в ЕС правото на собственост е непрекосновено!!!
                                Veni, Vidi, Vici

                                Коментар

                                Working...
                                X