IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
    ЧЕЗ да не са малко дете? Лаком г*з, кръв сере. А някои тук се държат като панирани служители. Впрочем вчера се включих в темата, точно заради безмислиците които някои пишат и продължават да пишат. И точно тези някои от тези които ми задават въпроси, вчера пишеха и щракаха с пръсти "нека ни вземат лиценза, ще дърпаме шалтара". Как може да правите инвестция и при нова информация дори закона да не прочетете?
    точно защото съм чел закона си държа на инвестицията. Единствения начин да им вземат лиценза е ако Бойко натресе пълното беззаконие което цари в душата му на всички останали.

    И той днес направи точно това. И заслужава да го опнат на килимчето и в Австрия и в Чехия и в Брюксел и да му начукват канчето как така представител на изпълнителната власт, със съдействието на вярната му прокуратура - коят овсъщност трябва да е независима изземва функциите на надзорен орган - върху който той не би трябвало да има ама точно никакво влияние.

    Коментар


    • Чешкият министър-председател Петър Нечас заяви, че стъпката на България да отнеме лиценза на чешката енергийна компания ЧЕЗ е изключително политизирана и той иска да чуе причините за подобно действие:

      "Приемам, че целият проблем е изключително политизиран заради предстоящите парламентарни избори. Ще говоря с генералния директор на ЧЕЗ за настоящата ситуация. Искам да чуя от българските представители причините, които са довели до тази безпрецедентна стъпка", каза той.
      Profit.bg

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
        ..
        Утре КФН ще излязат със становище. Мисля че ще бъдем много неприятно изненадани.
        Най-много да ни затърсят нас, като гледам как смазват протестиращите...
        Най-добре е да не чакаме покана, а сами да отидем!
        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Е да де, всички казваме че ДКЕВР са виновни, само ти повтаряш че трябва да се вземе лиценза на ЧЕЗ. та затова очевидно твоите интереси са някой друг да вземе лиценза на ЧЕЗ. Аз това питам - чии са тези интереси. дайте малко прозрачност.
          ЧЕЗ да не са малко дете? Лаком г*з, кръв сере. А някои тук се държат като панирани служители. Впрочем вчера се включих в темата, точно заради безмислиците които някои пишат и продължават да пишат. И точно тези някои от тези които ми задават въпроси, вчера пишеха и щракаха с пръсти "нека ни вземат лиценза, ще дърпаме шалтара". Как може да правите инвестция и при нова информация дори закона да не прочетете?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
            Мисля че никоя от тия институции няма да иска да отговори. В момента от името на държавните институции може да говори само един човек.
            Надявам се поне Доверие да кажат истината за случващото се.
            Утре КФН ще излязат със становище. Мисля че ще бъдем много неприятно изненадани.
            От името на държавните институции говори само един човек, а той не може да каже нищо смислено.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
              Е тогава ще ги изпратим с удоволствие .... да продават останалото на колкото искат.
              Аз се надявам на подобна развръзка откакто започна това политизиране на протестите.

              Да му мислят банките където държат кеша си.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                Пончо, в темата за Инвестор съм задал редица въпроси до КФН, МИЕТ и ДКЕВР да ги зададат ако искат.

                Ако ме подкрепите и допълните въпросите, ще бъдат по-мотивирани!

                Поздрави!
                Мисля че никоя от тия институции няма да иска да отговори. В момента от името на държавните институции може да говори само един човек.
                Надявам се поне Доверие да кажат истината за случващото се.
                Утре КФН ще излязат със становище. Мисля че ще бъдем много неприятно изненадани.

                Коментар


                • Честито г-н Бойко!

                  Сега забравете да ни приемат в ЕС като пълноправен член. Като ни отрежат и от евро фондовете тогава гледайте какъв купон ще стане.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Да свикват бързо общо събрание, да събират колкото се може повече кеш и да вземат да дадат всичкото кеш като дивиденти от натрупана печалба.
                    Е тогава ще ги изпратим с удоволствие .... да продават останалото на колкото искат.
                    Veni, Vidi, Vici

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                      Аз като ви казвах, че искам бързо осребряване на активите...
                      Да свикват бързо общо събрание, да събират колкото се може повече кеш и да вземат да дадат всичкото кеш като дивиденти от натрупана печалба.

                      Коментар


                      • ЧЕЗ са единствените, които не подкрепиха предизборните каси и ще изядат дървото. Същото стана и в Албания. Просто чехите са друг тип хора и не можеш да ги накараш да играят по гайдата на получовеци като българи и албанци. Същевременно топлофикация директно взима от нас и сипва в предизборните каси на управляващите и затова никой не говори за тях. А те всъщност откраднаха най-много пари, и тази, и миналата зима. Сигнализирахте за неуместен коментар
                        Това е цитат от коментар под статия в dnes.bg

                        Не се бях замислял за тази гледна точка.
                        Veni, Vidi, Vici

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                          Ами те към момента имат 110 000 000 кеш, което е 500 лева на акция.

                          Това мисля че много бързо могат да си го вземат. Те активите само метала да продадат ще са си бая пари.

                          Дружеството в момента се търгува много под счетоводната си стойност.

                          Оценяваш го като сделка за активи или ликвидационна сделка пак ще ти излезе сметката.

                          Ако компанията се оценяваше на база парични потоци като Going concern case, и при ROIC > WACC то тогава справедливата стойност е много над счетоводната стойност.
                          Е, над счетоводна нищо не се търгува в Европа, в този сектор, в момента, именно защото е силно зависим от политици, а щом на 100 лева сметка 10 отиват в дружеството то капитала не изкарва нищо сериозно - 5-6% макс.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                            Ами те към момента имат 110 000 000 кеш, което е 500 лева на акция.
                            Това мисля че много бързо могат да си го вземат. Те активите само метала да продадат ще са си бая пари.
                            Аз като ви казвах, че искам бързо осребряване на активите...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                              Тук най-голям миноритар са Доверие. Не е лошо Инвестор да ги попита какво мислят за инвестицията си и случващото се с нея. Би било добре да се чуе и мнението на здравомислеща институция.
                              Пончо, в темата за Инвестор съм задал редица въпроси до КФН, МИЕТ и ДКЕВР да ги зададат ако искат.

                              Ако ме подкрепите и допълните въпросите, ще бъдат по-мотивирани!

                              Поздрави!

                              Коментар


                              • Тук най-голям миноритар са Доверие. Не е лошо Инвестор да ги попита какво мислят за инвестицията си и случващото се с нея. Би било добре да се чуе и мнението на здравомислеща институция.

                                Коментар

                                Working...
                                X