IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЧЕЗтито
    хоремага не стига че нема къси
    ами и алъш-вериша спря

    Коментар


    • http://pressadaily.bg/publication/10...лн.-евро

      леки гербаджийски рушветчета..

      да ме прощавате , ако е пускано вече , но е доста информативна статия...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
        Така ще го оставят на кредиторите. Дружеството продава активите с които изпълнява лицензията на новия лицензиант. В него влизат едни пари (надявам се) и после правят с тях каквото си искат, като всяко нормално дружество. Ако имат дългове ще трябва да ги погасяват.
        Между другото коя банка е кредитор на ЧЕЗ?
        нямам идея. честно казано не мизиглежда като да фалира и не съм задълбочавал точно в дълговете му

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          това ми е лека мъгла как става точно. И честно казано предпочитам да не се стига до там. Да вземат дълг, да дадат голям дивидент и след това да им оставят дълг и жици.
          Така ще го оставят на кредиторите. Дружеството продава активите с които изпълнява лицензията на новия лицензиант. В него влизат едни пари (надявам се) и после правят с тях каквото си искат, като всяко нормално дружество. Ако имат дългове ще трябва да ги погасяват.
          Между другото коя банка е кредитор на ЧЕЗ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
            Да бе не разбра ли? Утре ще имаме включване от КФН по въпроса.
            Вместо да се правят на малоумни ,да бяха накарали чехите да направят Търгово а не сега да се чудят какви глупости да измислят....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              А нашите защо спряха Енерго Про... и то в края на деня а цяла сесия се търгува.....
              Нова сапунка ли ще има...
              Да бе не разбра ли? Утре ще имаме включване от КФН по въпроса.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                Няма законно действие, което да им/ни вземе кеша. Ако се наложи да продават активите, защото нямат лиценз то ще продават тези с които са изпълнявали лицензионните си задължения - кабели, трафопостове и т.н.
                това ми е лека мъгла как става точно. И честно казано предпочитам да не се стига до там. Да вземат дълг, да дадат голям дивидент и след това да им оставят дълг и жици.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Ирония на съдбата - бойко съм почти убеден че инициира тези протести за да има формално оправдание да се нагуши с ЧЕЗ, а сега същите тези протести ще му изядат главата и най-вероятно и с нищо няма да се нагуши.
                  Хората на протестите започнали да се питат ЗАЩО ТОЧНО ЧЕЗ и се изнервили. Това не знам къде точно го четох (то навсякаде инфо за днешната случка). Нали се сещате, че не пасат трева. Те искат оставка не лицензи.

                  И по канал 3 изглеждаше много по-различно от BTV-to
                  Veni, Vidi, Vici

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Как ще нямат. Ти баланса не си ли им поглеждал. до края на март сигурно над 20% от активите им може да си е чист кеш. А неразпределената печалба е почти 600 милиона. А ако намерят от някъде някой да им даде един як дълг могат и много повече да отидат за дивидент. А за този който ги вземе ще остане изненада - един як дълг.
                    Няма законно действие, което да им/ни вземе кеша. Ако се наложи да продават активите, защото нямат лиценз то ще продават тези с които са изпълнявали лицензионните си задължения - кабели, трафопостове и т.н.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Ирония на съдбата - бойко съм почти убеден че инициира тези протести за да има формално оправдание да се нагуши с ЧЕЗ, а сега същите тези протести ще му изядат главата и най-вероятно и с нищо няма да се нагуши.
                      Ке се пуцаме бре, що си траете :

                      ПРАВИТЕЛСТВОТО НА БОРИСОВ ОКЪРВАВИ ДЕНЯ НА ЛЕВСКИ. БОРИСОВ МИСЛИ ЗА ОСТАВКА, НО ПО-ВАЖНО МУ Е ДА ПРОДАДЕ „ЧЕЗ” НА РУСНАЦИ ЧРЕЗ МИТКО КАРАТИСТА
                      http://afera.bg/mishena/37652.html
                      Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                        Да де ама ми е много смешно върху какво им е базирана цялата теза
                        Ами беззаконие и чувство за безнаказаност. Усещане че са над всички останали, че всечки други са идиоти и че те могат да си правят каквото искат стига да намерят някаква малка формална причина. Аз за какво се ядосвах днес и тук във форума. защото всичко това показва пълен произвол в държавата. пълна липса на всякаква защита на частната собственост. Всякаква липса на защита на интересите на който и да било освен ако не е приятел на премиера. А това си е диктатура.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Ирония на съдбата - бойко съм почти убеден че инициира тези протести за да има формално оправдание да се нагуши с ЧЕЗ, а сега същите тези протести ще му изядат главата и най-вероятно и с нищо няма да се нагуши.
                          +1 (не било моя теория на конспираацията)

                          http://www.youtube.com/watch?v=wI_OpZiMdeU
                          Last edited by onakilev; 19.02.2013, 22:10.
                          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                            Те директно не могат да отнемат лиценза, то в закона нали е описано как става.

                            Ако ГЕРБ падне няма да може Борисов да завърши плановете си.
                            Ирония на съдбата - бойко съм почти убеден че инициира тези протести за да има формално оправдание да се нагуши с ЧЕЗ, а сега същите тези протести ще му изядат главата и най-вероятно и с нищо няма да се нагуши.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                              Е де, собственика на Софииска вода е номер едно в света, и има опит с вироглави управляващи, австрииците имат повече приходи от тези на България, а Топлофикация е просто дребна локална партийна каса, няма място за сравнение, според мен.
                              А нашите защо спряха Енерго Про... и то в края на деня а цяла сесия се търгува.....
                              Нова сапунка ли ще има...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                ДКЕВР вече излезе с решение и то е само за стартиране на процедура за отнемане на лиценз. Макар че утре всъщност ще кажат подробности, но ме съмнява да действат толкова брутално като директно им отнемат лиценза. поне като им слушах изкказванията по телевизията всички наблягаха че това може да продължи месеци и няма да стане бързо
                                Да де ама ми е много смешно върху какво им е базирана цялата теза
                                Veni, Vidi, Vici

                                Коментар

                                Working...
                                X