IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rossen Разгледай мнение
    Драги Грую,
    ЧеЖките ти неприятели на няколко пъти обясниха /може да си пропуснал, затова ето пак/, че под 10% от сметката ти - и ланшната, и сегашната, и всяка предишна и следваща отиват за тях. По закон. И не щото са "гадни чужди експлоататори", а щото ти поддържат мрежата и все пак имаш ток. За 25, 33 или 12 дни все тая - няма те да ти я набият /или поне 90% от нея не са те/, а НЕК, ЕСО и НАП.
    роска, разбирам, че е малко гадно, когато имаш акции и си пристрастен, но пък от друга страна няма нищо лощо в това да си зашитаваш позицията, само дето стрелите ти са грешно насочени. Аз не се оплаквам от цената на тока, не смятам и че ме лъжат, само казвам, че това е дис селки тарикатлък, който беше ясно, че ще направят, за да изглеждат сметките уж по-малки. Реално си е същата и аз не виждам никакъв смисъл в това, а и не сикам да ми я набиват в следващият месец.
    И тези селски тарикатлъци с месец +/- седмица се получиха в последната година, година и нещо, преди това си отчитаха на месец +/- ден до макс два.
    А иначе не е никакъв проблем да си отчитат и точно на месец - всички електромери са изнесени и е не е нужно да се иска някаъв достъп (това да не ви е Топлофикация), така че е въпрос на желние. Желание, което естествено липсва.
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • На челото на Дарик има послание от една от най-малко засегантите личности около ГЕРБ от настоящата криза (какво казва тя, наред с прехвърлянето на топката в прокуратура (Роман) ? : http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1048194
      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
        Lidmon,
        както ти го казаха вече не си в час, няма смисъл да пишеш отново неща дето 5 човека писахме после с конкретни цифри от решенията на ДКЕВР за да ти обясним че не си прав. Отдели 15 мин концентрирано, нахвърляй си цифрите и сам ще видиш че пишеш глупости. Процента наистина си е под 10%, както и ЧЕЗ Електро работят на загуба, защото плащат повече за тока отколкото получават от крайните клиенти. Не те убеждавам че е правилно да е така, но така е направил великия ни регулатор. Не случйано и днес министър Добрев обяснява че няма никакъв интерес да навлизат нови снабдители - е как да има като са на загуба, да се конкурират кой да губи повече ли.

        Първо чети и тогава пиши.
        С най-добри пожелания!
        Направи сметка и докажи, че е 10%! Но не можеш! Тъй наречените решения на ДКЕВР показват как са формирани цените на отделните части от сметката за ток и по никакъв начин не противоречат на данните, които съм използвал.

        А бисери че ЧЕЗ Електро плащали повече отколкото получавали, могат да ги разправят хора без образувание! Я обяснете как става това? Как една фирма плаща повече отколкото получава? Въпреки чи, ЧЕЗ Електро и Разпределение имат един мажоритар, това са две независими фирми!

        А снабдители нямат интерес да навлизат защото голямото перо е разпределението и резултата ще е разлика под стотинка на кВт!

        П.П.: Усреднявате ли акциите?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
          lidmоn, смешно е да парадираш с незнанието си и то вече не веднъж. Назад в темата ти беше обяснено. Язък за изгубеното време
          3 пъти вече, но явно някой бяха пропуснали първия път ...
          Не е незнание, а тролене, манипулации ..
          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

          Коментар


          • Lidmon,
            както ти го казаха вече не си в час, няма смисъл да пишеш отново неща дето 5 човека писахме после с конкретни цифри от решенията на ДКЕВР за да ти обясним че не си прав. Отдели 15 мин концентрирано, нахвърляй си цифрите и сам ще видиш че пишеш глупости. Процента наистина си е под 10%, както и ЧЕЗ Електро работят на загуба, защото плащат повече за тока отколкото получават от крайните клиенти. Не те убеждавам че е правилно да е така, но така е направил великия ни регулатор. Не случйано и днес министър Добрев обяснява че няма никакъв интерес да навлизат нови снабдители - е как да има като са на загуба, да се конкурират кой да губи повече ли.

            Първо чети и тогава пиши.
            С най-добри пожелания!

            Коментар


            • lidmоn, смешно е да парадираш с незнанието си и то вече не веднъж. Назад в темата ти беше обяснено. Язък за изгубеното време

              Коментар


              • Дооообре. С тази разлика, че ви го доказвам, а насреща някаква диплянка. znae6t по-добре не се излагай.

                Дори и само при една тарифа, САМО за ЧЕЗ Разпределение са към 20+ % от сметката с ДДС. А ЧЕЗ Електро?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
                  Мечтай си. За Чез отива към 1/3 от сметката за ток при това след облагане с ДДС. От мнението по-долу само едни 2 лв са грешно причислени към ЧЕЗ Разпределение. А ЧЕЗ Електро? Или си вярвате, че ЧЕЗ Електро плаща по-голяма сума по веригата? За да печелят и те трябва да имат минимум 10%. А сега смятай! Цените могат да се видят и в месечната фактура и в сайта на ДКЕВР.
                  lidmon, въобще не си в час.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Ами, почти Пончо.
                    Шитнах 2/3 , като си прибрах 7% печалба.
                    За няколко дни и при положение че повечето купих преди Борисов да хвърли бомбата с лиценза, мисля е приличен доход.
                    А и ми трябваше кеш за нещо друго, което считам че е по-перспективно.

                    Добре, че се разкара оттука, че и хартията да се пооправи
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от rossen Разгледай мнение
                      Драги Грую,
                      ЧеЖките ти неприятели на няколко пъти обясниха /може да си пропуснал, затова ето пак/, че под 10% от сметката ти - и ланшната, и сегашната, и всяка предишна и следваща отиват за тях. По закон. И не щото са "гадни чужди експлоататори", а щото ти поддържат мрежата и все пак имаш ток. За 25, 33 или 12 дни все тая - няма те да ти я набият /или поне 90% от нея не са те/, а НЕК, ЕСО и НАП.
                      Мечтай си. За Чез отива към 1/3 от сметката за ток при това след облагане с ДДС. От мнението по-долу само едни 2 лв са грешно причислени към ЧЕЗ Разпределение. А ЧЕЗ Електро? Или си вярвате, че ЧЕЗ Електро плаща по-голяма сума по веригата? За да печелят и те трябва да имат минимум 10%. А сега смятай! Цените могат да се видят и в месечната фактура и в сайта на ДКЕВР.

                      Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
                      http://www.dker.bg/pagebg.php?P=401&SP=402

                      Така, нека един битов потребител с около 100 лв. месечна сметка има 400 kWh дневна и 200 kWh нощна навъртяни според електромера.

                      Дневна 400*0,08750 = 35 лв.
                      Нощна 200*0,03833 = 7,67 лв.

                      Общо 600 kWh

                      добавка за зелена енергия 600*0,01110 = 6,66 лв.
                      цена за пренос през електропреносната мрежа – 600*0,00910 = 5,46 лв.
                      цена за достъп до електропреносната мрежа – 600*0,00623 = 3,74лв.
                      цена за високоефективно комбинирано производство на топлинна и електрическа енергия – 600*0,00383 = 2,30 лв.

                      /ЧЕЗ/
                      цена за "невъзстановяеми разходи" – 600*0,00338 = 2,03 лв.
                      цена за пренос на електрическа енергия през разпределителна мрежа на ниско напрежение - 600*0,04040 = 24,24 лв.
                      цена за достъп до разпределителната мрежа битови потребители - 600*0,00496 = 2,98 лв.

                      Обща цена: 35+7,67+6,66+5,46+3,74+2,30+(2,03+24,24+2,98)=
                      = 60,49+(29,25) = 89,74

                      89,74*1,2 (ДДС) = 107,69 Не успях да уцеля точно 100 лв с ДДС, но е достатъчно близо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        ахаха, няма такива чек.джии като чез - сметката ми за ток за февруари е "намаляла" с 1/4. Прекрасно, би казал всеки, стига да не се е загледал в срока - в сравнение с предишната ми сметка (която беше върху 33 дни), сегашната е върху 25 Шибаняци чеЖки - много тъпо туширане на недоволството (то аз и не съм неодоволствал от тях). Сега ще ми я набият тази седмица в следващият или по-следващият месец, когато няма да ползвам толкова ток за отопление и уж няма да я усетя. Много плоско, ама наистина много плоско и елементарно
                        Драги Грую,
                        ЧеЖките ти неприятели на няколко пъти обясниха /може да си пропуснал, затова ето пак/, че под 10% от сметката ти - и ланшната, и сегашната, и всяка предишна и следваща отиват за тях. По закон. И не щото са "гадни чужди експлоататори", а щото ти поддържат мрежата и все пак имаш ток. За 25, 33 или 12 дни все тая - няма те да ти я набият /или поне 90% от нея не са те/, а НЕК, ЕСО и НАП.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Ами, почти Пончо.
                          Шитнах 2/3 , като си прибрах 7% печалба.
                          Все пак има армия инкасатори дето обикалят като луди (имам позната)
                          Орките в Столипиново скачаха срещу електромерите с дистанционно отчитане,което вече се въвежда (посочих някъде по долу, но бе популизъм..). Те тогава и тичащите сега инкасатори ще скочат, че освен заплата някой получават и бонусчета по време на тичането (така де, видно е, че орките сами не се сещат за хубавите неща като това даминават рядко на проверка). Не мисля, че можеше да има по-добро развитие за ЕРП с тази полиция, данъчни, та освен другите бенефити, да стреснат малко врага с партиен билет
                          Имам акции
                          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                            Батя, напусна ли Титаник?
                            Ами, почти Пончо.
                            Шитнах 2/3 , като си прибрах 7% печалба.
                            За няколко дни и при положение че повечето купих преди Борисов да хвърли бомбата с лиценза, мисля е приличен доход.
                            А и ми трябваше кеш за нещо друго, което считам че е по-перспективно.


                            Да си кажа мнението за отчитането.
                            Считам че е напълно нормално да е в рамките на 25-35 дневен период.
                            Това не е кило боб, да го изтеглиш точно на нула! Все пак има армия инкасатори дето обикалят като луди (имам позната) и не мислете че им е лесно. Да не говорим с колко чишити се разправят, почивни - непочивни дни и пр.
                            Отделно тия дето искат да се заложи абсолютен точен период от 30 дни, нещо не са добре с математиката. Щото 12 отчитания са 360 дни, а годината е 365-6! Т.е. ще излезе че трябва да се плащат 13 сметки годишно!
                            Въобще това са си дребнавости на хора които не могат да намерят реални аргументи!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                              Не отчитат сметката редовно, на 30 дни, а както дойде. Възможно е инкасатор въобще да не ходи до адреса и да пише към колкото му дойде, докато брои мухите по тавана, а може и "системата" да им смята прогнозен дял. Моята сметка беше 6 (ШЕСТ) лева
                              за декември с дневна консумация 0 (НУЛА) КВт/ч, като предният месец ме изтърсиха с доста. В Европа може и да е нормална практика, ама тука не е.
                              Това ествествено е на контра с решението на регулатора, за което тиквениците са и глобени, но дори и в момента, формално не спазват решенията на регулатора. Очевидната им арогантност и безхаберие към потребителя в случая им изигра много лоша шега. По-дълбока конспирация се надявам да няма.
                              За прокурори, потребители, членове на ДКЕВР и всякакви други неразбрали или нечули или недочели:

                              С протоколно решение № 204/22.12.2008 г., т. 1, ДКЕВР на основание чл. 21, ал. 1,
                              т. 5 от Закона за енергетиката е задължила “ЧЕЗ Разпределение България” АД в срок до
                              31.01.2009 г. да започне поетапно въвеждане на ежемесечно отчитане на потребената
                              електрическа енергия в изпълнение на протоколно решение на ДКЕВР №157/13.10.2008 г.,
                              т. 2, а в срок до 31.03.2009 г. да извършва на всичики потребители ежемесечно отчитане
                              на потребената от тях електрическа енергия.


                              Разбирам, че в страната ни не е често срещано да се позоваваме на договори, закони и други разписани норми, но все пак - ежемесечно не означава на 30 дни. Ако някой се позовава или знае друга норма, в която се говори за отчитане на 30 дни, моля да сподели.
                              И още нещо - в държава, която счита за нормална практика сливането на работни дни с празници и други неработни дни, които после се отработват и в които случаи се получават по 5-6 последователни почивни дни, ми е много интересно, как искате това отчитане да става винаги на 30 дни?
                              Last edited by znae6t; 28.02.2013, 18:35.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                                Не отчитат сметката редовно, на 30 дни, а както дойде. Възможно е инкасатор въобще да не ходи до адреса и да пише към колкото му дойде, докато брои мухите по тавана, а може и "системата" да им смята прогнозен дял. Моята сметка беше 6 (ШЕСТ) лева
                                за декември с дневна консумация 0 (НУЛА) КВт/ч, като предният месец ме изтърсиха с доста. В Европа може и да е нормална практика, ама тука не е.
                                Това ествествено е на контра с решението на регулатора, за което тиквениците са и глобени, но дори и в момента, формално не спазват решенията на регулатора. Очевидната им арогантност и безхаберие към потребителя в случая им изигра много лоша шега. По-дълбока конспирация се надявам да няма.
                                Явно пестят от някои дейности за да има за заплати на политическите протежета!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X