IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.blitz.bg/news/article/187154

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
      Получаваш подръжка на мрежта. А че цените за разпределение са високи, не споря.
      Но при ниско напрежение, един стопански потребител плаща една фиксирана цена, а при битовите цената е на база изразходваната електроенергия. Е тази фурна при 35 кВт макс има такса 17 лв, а на мен същата такса за същия период ми е около 30 лв, при това имам малко повече от 800 кВт и пик 8 кВт. Според теб кое е по-високото? Еле пък да изразходвам мВт, които ти си изразходвал, тогава достъпът до мрежта за разпределение ще ....
      Казваш на 800 - 30. На 10000 - 2100. Кое е по голямо???
      Така, на коя мрежа бе човек? В града съм, около мен блокове. Кабелът е един и същ. Трафовете са мои.
      Достъп и до електропреносна мрежа, пренос високо и средно плащам отделно. Какъв разход 2000 лева правят?

      Такса Достъп до разпределителната мрежа е тотално сбъркана. Тя трябва да е твърда за частните абонати и ако я има на киловат за бизнеса.


      Тя е такса за това че като натиснеш копчето и ламБата светва.

      Коментар


      • Получаваш подръжка на мрежта. А че цените за разпределение са високи, не споря.
        Но при ниско напрежение, един стопански потребител плаща една фиксирана цена, а при битовите цената е на база изразходваната електроенергия. Е тази фурна при 35 кВт макс има такса 17 лв, а на мен същата такса за същия период ми е около 30 лв, при това имам малко повече от 800 кВт и пик 8 кВт. Според теб кое е по-високото? Еле пък да изразходвам мВт, които ти си изразходвал, тогава достъпът до мрежта за разпределение ще ....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
          Тази такса си тече независимо какво си ползвал и реално е много по-ниска от тази на битови потребители, които плащат върху сумарната енергия (дневна и нощна навъртяна) * определена такса.
          Не знам какви са ти критериите за ниско/високо
          Моята е 2100 кинта. Това как ти се струва и каква е извършената услуга насреща?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            Ти да не живееш на свещи Виж си фактурите и смятай. А това с данъците тук и в Германия също не е вярно. Тук е пълно и с какви ли не неясни такси. Долната не е на ЧЕЗ, но в нета е пълно с подобни чудеса и от тази компания



            Фактура на не-работещата фурна в село Коларово Ст.Загора: 4 кВтч на цена 21,58 лв. = цена от 5,395 лв. за кВтч! Цена за 1 кВтч = € 2,76. Дори край река Луалаба, в центъра на Африка, където потни негри носят генератори на гръб, цената на тока не е такава! Това обаче не е всичко! Кой ще инвестира при цена на ток за 16.40 лв. за 1 кВтч? "EVN иска 16.40 лв. за кВтч във фактура! Кметът на Община Нова Загора Николай Грозев показа фактури за ток на местното поделение на енергоразпределително дружество EVN. В тях всеки може да види как се формира цената на електроенергията и как за 1 kWh се заплаща по 16,40 лв.
            Това го написах и преди, достъп и пренос през разпределителна мрежа се вливат единствено в ЕРП-то! За битови потребители от всяка сметка с ДДС отиват от 25% до 30+% в ЕРП-то.
            Конкретния случай, достъпа до разпределителната мрежа се изчислява по цената определена от ДКЕВР*заявена мощност*дни. Заявената мощност е тази която максимално имате право да ползвате, и предполагам че е 35 кВт в този случай.

            0,01650 лв./кВт/ден * 35 кВт * 30 дни = 17,325

            Тази такса си тече независимо какво си ползвал и реално е много по-ниска от тази на битови потребители, които плащат върху сумарната енергия (дневна и нощна навъртяна) * определена такса.

            Коментар


            • Откровено не мога да коментирам тази фактура, сигурно е грешна, при около 1% от фактурите има грешки както обявиха след проверките. Аз следя моите фактури, вкъщи, в офиса, на близки и роднини съм гледал и цените си ги изкарвам около тези дето са дадени в Евростат.
              Евростат мисля че дава цена за домакинства, не за бизнеса.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Импе, не ти ли е обидно че точно Болен Сидеров споделя напълно твоите идеи!?
                Он не споделя, а копира същите.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  И колко са нашите цени можеш ли да ми кажеш след като не са толкова?
                  Ти да не живееш на свещи Виж си фактурите и смятай. А това с данъците тук и в Германия също не е вярно. Тук е пълно и с какви ли не неясни такси. Долната не е на ЧЕЗ, но в нета е пълно с подобни чудеса и от тази компания



                  Фактура на не-работещата фурна в село Коларово Ст.Загора: 4 кВтч на цена 21,58 лв. = цена от 5,395 лв. за кВтч! Цена за 1 кВтч = € 2,76. Дори край река Луалаба, в центъра на Африка, където потни негри носят генератори на гръб, цената на тока не е такава! Това обаче не е всичко! Кой ще инвестира при цена на ток за 16.40 лв. за 1 кВтч? "EVN иска 16.40 лв. за кВтч във фактура! Кметът на Община Нова Загора Николай Грозев показа фактури за ток на местното поделение на енергоразпределително дружество EVN. В тях всеки може да види как се формира цената на електроенергията и как за 1 kWh се заплаща по 16,40 лв.
                  Last edited by Jay Gould; 07.03.2013, 13:52.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Само едно пояснение, цените дадени от евростат са без данъци, като тук трябва да отбележим че у нас са най-ниски данъците и ако гледаш с данъци сме на 1/3 от цената в Германия. Иначе бензина ни колко струва - почти колко при тях, нали? Газа май е по-скъп дори от немския. А сега интересно дали тока ни е проблема?

                    Аз по-скоро си мисля че доходите са проблема. А тока ще расте дет се вика всяка година и няма какво да се залъгваме.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                      Това не са истинските цени и е достатъчно да си видиш фактурата за ток, за да забележиш разликата.

                      ДЕКВР е давала неверни данни на Брюксел относно цените у нас, занижавайки ги значително. Защо чиновниците от държавната агенция са го правили, вероятно само те и съда в Люксембург където в момента се разглежда и този казус могат да кажат
                      И колко са нашите цени можеш ли да ми кажеш след като не са толкова?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от drehite Разгледай мнение
                        Вижте цените на тока в Европа http://bgblog.wp-admin.eu/archives/717
                        Това не са истинските цени и е достатъчно да си видиш фактурата за ток, за да забележиш разликата.

                        ДЕКВР е давала неверни данни на Брюксел относно цените у нас, занижавайки ги значително. Защо чиновниците от държавната агенция са го правили, вероятно само те и съда в Люксембург където в момента се разглежда и този казус могат да кажат
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Вчера - гледам "фюрерът" разправя, че ЕРП-тата трябвало да станат акционерни дружества и българските граждани да дръжат акции... те тоя чичо вече ще го съдя за накърняване на авторските ми права... от златодобивът още се почна - чете ме и повтаря папугайската, баси....
                          Импе, не ти ли е обидно че точно Болен Сидеров споделя напълно твоите идеи!?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Вчера - гледам "фюрерът" разправя, че ЕРП-тата трябвало да станат акционерни дружества и българските граждани да дръжат акции... те тоя чичо вече ще го съдя за накърняване на авторските ми права... от златодобивът още се почна - чете ме и повтаря папугайската, баси....
                            Аз не разбирам какво им пречи и в момент ада си купят акции от ЕРП? След като вярват, че се печели много да си купят.

                            Коментар


                            • Вчера - гледам "фюрерът" разправя, че ЕРП-тата трябвало да станат акционерни дружества и българските граждани да дръжат акции... те тоя чичо вече ще го съдя за накърняване на авторските ми права... от златодобивът още се почна - чете ме и повтаря папугайската, баси....
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Цените на тока в Европа

                                Вижте цените на тока в Европа http://bgblog.wp-admin.eu/archives/717
                                Модата се променя, стилът остава!
                                Карта на магазините за дрехи

                                Коментар

                                Working...
                                X