IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Равновесие,
    имам познат в ЧЕЗ и са открили доста нередности...За назидание ще им вземат лиценза....Най малко заради това да се озъбят на чехите ,че не са безгласни букви.
    Какво следва оттук нататък.....
    Поздрави!
    Ще им вземат лицнеза ама някой друг път. Ако бойко беше още на власт можеше и да се случи. Този човек има брутално незачитане на нищо. Но в момента няма начин.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Равновесие,
      имам познат в ЧЕЗ и са открили доста нередности...За назидание ще им вземат лиценза....Най малко заради това да се озъбят на чехите ,че не са безгласни букви.
      Какво следва оттук нататък.....
      Поздрави!
      Не исках и аз да влизам в подробности, но имам ел.техник който поддържа имотите ми и който също работи в ЧЕЗ. Без да се впускаме в подробности, нарушенията им са фрапиращи и оставени безнаказано да се вихрят от уж независимия регулатор.

      Коментар


      • А не е толкова трудо съдебната система да бъде контролирана. И конституцията и управлението на всички правителсттва до сега направиха така че в съдебната система личностите да са по-важни от правилата. Но това е нож с две остриета. Защото като сложиш правилните линчости на правилните места, примеш няколко закона, промениш два три други и другите личности вече трудно могат да се крият зад правилата. И мръсотията ще започне да излиза като пяна над водата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Приказваш глупости. Дългосрочния интерес на народа е да има върховенство на закона и сигурност за инвестициите и за правата на собственост. Без тези неща народа ще тъне в бедност, защото никой уважаващ се инвеститор няма да вкара пукнал лев в България.

          И това което прави в момента прокуратурата е просто ужасяващо от тази гледна точка. Институцията която трябва да пази закона го нарушава брутално, изполвана като средство за натиск, но не за да пази закона а за да обслужва някого - незнайно кой.

          силно се надявам с падането на Бойко от власт прокуратурата да започне най-после да заема достойно място в обществото. Т.е. да следи за спазването на закона. Защото ако не го направи, тя самата трябва да бъде разследвана до дупка. Аз ако съм на мястото на следващия Премиер първото което ще направя е да започна тотална проверка в прокуратурата. то не е толкова трудно да се направи един силен независим орган, който да разследва съдебната система. И да ги гони до дупка от най-висшите им органи до последния прокурор.

          Защото ако прокурата са кучетата на овчаря, които трябва да пази стадотото от вълците, някой трябва да следи кучата на се омешват с вълците. И ако се омешат да бъдат третирани като вълци.
          Равновесие,
          имам познат в ЧЕЗ и са открили доста нередности...За назидание ще им вземат лиценза....Най малко заради това да се озъбят на чехите ,че не са безгласни букви.
          Какво следва оттук нататък.....
          Поздрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
            Дано да се окажеш прав! И аз участвах в ИПО-то на едно енерго, ама сега да се вайкам, че щяло еди какво си да им се случи и че затова е виновен Цацаров няма да стане. Може да изгубя дребна сума която съм набил в акции, но дългосрочния интерес в озаптяването на ЕРП-тата ще е за целия народ включително и за мен.
            Приказваш глупости. Дългосрочния интерес на народа е да има върховенство на закона и сигурност за инвестициите и за правата на собственост. Без тези неща народа ще тъне в бедност, защото никой уважаващ се инвеститор няма да вкара пукнал лев в България.

            И това което прави в момента прокуратурата е просто ужасяващо от тази гледна точка. Институцията която трябва да пази закона го нарушава брутално, изполвана като средство за натиск, но не за да пази закона а за да обслужва някого - незнайно кой.

            силно се надявам с падането на Бойко от власт прокуратурата да започне най-после да заема достойно място в обществото. Т.е. да следи за спазването на закона. Защото ако не го направи, тя самата трябва да бъде разследвана до дупка. Аз ако съм на мястото на следващия Премиер първото което ще направя е да започна тотална проверка в прокуратурата. то не е толкова трудно да се направи един силен независим орган, който да разследва съдебната система. И да ги гони до дупка от най-висшите им органи до последния прокурор.

            Защото ако прокурата са кучетата на овчаря, които трябва да пази стадотото от вълците, някой трябва да следи кучата на се омешват с вълците. И ако се омешат да бъдат третирани като вълци.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Грешката ти е че не продаде на 24 а не че си купил там....
              както виждаш цената е добра за излизане още....
              Така че няма да се вайкаш....
              Въобще не се вайкам Както виждаш, други се вайкат. Аз давам само пример. И понеже съм дългосрочен, въобще не ме е*е на колко не съм продал дни след влизането, дори месеци, години........

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                Дано да се окажеш прав! И аз участвах в ИПО-то на едно енерго, ама сега да се вайкам, че щяло еди какво си да им се случи и че затова е виновен Цацаров няма да стане. Може да изгубя дребна сума която съм набил в акции, но дългосрочния интерес в озаптяването на ЕРП-тата ще е за целия народ включително и за мен.
                Грешката ти е че не продаде на 24 а не че си купил там....
                както виждаш цената е добра за излизане още....
                Така че няма да се вайкаш....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Анонимния Равновесие в повечето случай се оказва прав.
                  Дано да се окажеш прав! И аз участвах в ИПО-то на едно енерго, ама сега да се вайкам, че щяло еди какво си да им се случи и че затова е виновен Цацаров няма да стане. Може да изгубя дребна сума която съм набил в акции, но дългосрочния интерес в озаптяването на ЕРП-тата ще е за целия народ включително и за мен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    Как така се изкривява закона? Нали има независим съд да прецени дали е изкривен или не. Има тълкувателни решения има три инстанции. На Цацаров ли да повярваме, че има голями нарушения или на анонимника "Равновесие" от форума? Хахахахха
                    Анонимния Равновесие в повечето случай се оказва прав. Цацаров до сега с нищо не е доказал че следва духа на закона.

                    напротив всичките му деяствия - особено в случая с ЧЕЗ доказват че е зависим от тъмни интереси. Пак повтарям Цацаров трябва отлично да знае на кого по закон е задължение да взима и дава лицензи. Трябва отлично да знае на кого по закон е вменено да контролира ЕРП тата. На кого по закон е дадено правото да решава дали има или няма нарушения извършени по даден лиценз. И въпреки цялото това знание на закона, прокуратурата действа все едно че не знае закона. А това е в най-лекия случай странно, в най-силния случай е доказателство за корупция.
                    Last edited by ravnovesie; 17.03.2013, 11:58.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Гигантски нарушения друг път. От кога използване на вратички в закона е престъпление в България. Или където и да било другаде. И е напълно ясно на Цацаров че не може да обвинява някого защото този друг използва вратички в закона.

                      От тук следва че Цацаров изкривявайки закона съвсем съзнателно го прави за да обслужва нечии интериси. Което всъщност си е определение за корупция.
                      Как така се изкривява закона? Нали има независим съд да прецени дали е изкривен или не. Има тълкувателни решения има три инстанции. На Цацаров ли да повярваме, че има голями нарушения или на анонимника "Равновесие" от форума? Хахахахха

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                        Хе,хе, ти от гигантските нарушения и данъчни престъпления на ЧЕЗ извъртя, че прокуратурата била корумпирана. Егати пируета, хаххахха, няма по-просто животно от българския политикан!
                        Гигантски нарушения друг път. От кога използване на вратички в закона е престъпление в България. Или където и да било другаде. И е напълно ясно на Цацаров че не може да обвинява някого защото този друг използва вратички в закона.

                        От тук следва че Цацаров изкривявайки закона съвсем съзнателно го прави за да обслужва нечии интериси. Което всъщност си е определение за корупция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Сигурен съм, че чехите имат много нарушения, но подобно е положението при всички монополи и акцизи..Да припопмни9м ли какво стана с акциза на цигарите и контрабандата- в кои джобове отива контрола и... Въпроса е кое правителство ще се рещи на прецедент с отнемане на лиоценз на страна от ЕС и какво ще стане после в международния съд..
                          Не трябва да си сигурен , защото действително е така за нарушенията....
                          Въпросът е дали тези нарушения са достатъчни за отнемане на лиценза .
                          Главната причина е в Регулатора ,че са позволили на чехите да играят не по правилата а на МФ че ни продадоха акции с тежест .....
                          Правителството търси изкупителна жертва а хората виновен за тежкият живот...
                          Та стигнахме до ЧЕЗ няма друга решение за Регулатора и ще вземе лиценза щом и Прокуратурата го иска ....
                          Какво следва от тук
                          ...
                          Това трябва да се разисква...
                          Имам акции в Енерго ПРО и смягтам че те ще бъдат също засегнати защото там купувача е мажоритара и той има интерест да му падат цената ако прави скоро търгово а ПФ Бъдеще няма да бъде много активен от понесените удари ....
                          Не е препоръка...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Бойко го изгониха, очевидно че тези които му дърпаха конците за ЧЕЗ вече губят битката да вземат дружеството без пари. И с тези пълни глупости на прокуратурата просто се доказва че Цацаров е корумпиран. Той трябва отлично да знае че взимането на лизецнзи на ЕРП не му е в правомощията. Също както би трябвало да знае че е не е работа на прокуратурата да дава препорики за взимане на лицензци.

                            И въпреки това продължава да нарушава закона за да угоди на тъмните субекти зад Бойко. Така че единственото което става ясно от този натиск е че и Цацаров трябва да си ходи. Очевидно корупцията е тотално пропита в прокуратурата.
                            Хе,хе, ти от гигантските нарушения и данъчни престъпления на ЧЕЗ извъртя, че прокуратурата била корумпирана. Егати пируета, хаххахха, няма по-просто животно от българския политикан!

                            Коментар


                            • Бойко го изгониха, очевидно че тези които му дърпаха конците за ЧЕЗ вече губят битката да вземат дружеството без пари. И с тези пълни глупости на прокуратурата просто се доказва че Цацаров е корумпиран. Той трябва отлично да знае че взимането на лизецнзи на ЕРП не му е в правомощията. Също както би трябвало да знае че е не е работа на прокуратурата да дава препорики за взимане на лицензци.

                              И въпреки това продължава да нарушава закона за да угоди на тъмните субекти зад Бойко. Така че единственото което става ясно от този натиск е че и Цацаров трябва да си ходи. Очевидно корупцията е тотално пропита в прокуратурата.

                              Коментар


                              • Според мен е по-лесно да се изкарат кирливите ризи на ЧЕЗ, отколкото да се съдят до дупка по веригата отговорните лица в Държавната комисия до Министерството. Всички по тази верига са имали лични облаги да си затварят очите. Там, при държавните служители трябва да има национализация, конфискация и "отнемане на лиценз" за свобода. Защото в крайна сметка отново държавата не си е свършила работата.

                                Коментар

                                Working...
                                X