IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ТАКА ЛИ И ТОВА ГАРАНТИРАНО ЛИ Е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      ТУК ВЪТРЕШАРИТЕ СЕ РАЗДВИЖИХА
      Няма нищо вътрешно. Има предложение на ОСА да се гласува сплит 1:10 и 1000лв дивидент

      Коментар


      • ТУК ВЪТРЕШАРИТЕ СЕ РАЗДВИЖИХА

        Коментар


        • Много смело предложение за дивидент са дали Доверие. Интересно до колко ще успеят да си прокарат идеите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
            Моята информация е, че наистина искат да платят максимално малко (офертите са им неадекватни дори за български доставчици и изпълнители). Съответно, могат да си намерят доставчици, които обаче толкова и ще свършат работа. Като имат некачествено свършена работа - това след време ще рефлектира върху надеждността на съоръженията. Незнам как биха реагирали държавните органи, ако започнат чести изключвания и аварии. Да оставят Пирогов и други важни болници без ток, като в най-бедните африкански страни и да не им се наложат санкции - незнам докога може да продължава. Явно доста, но все пак..
            В момента с тези процедури са абслолютно смешни - който се хване да им изпълнява проектите със сигурност ще се набута финансово. Дори и за съоръжения сглобени в китайски гараж и проектирани от инженери от Папуа-Нова Гвинея.

            Та логиката е малко обратна - Да, политически натиск няма, ама като няма - елате да бачкате без пари, че и пари да давате, за да работите. Бая трябва да си освестят офертите, за да се получи горе-долу нещо.

            Сега започват с тези обществени поръчки, ясно че ще почнат с изисквания за ниска цена, придружено разбира се с определени характеристики на доставяното оборудване. Ако видят че не става ще вдигнат цената, ясно-така си е в бизнеса. Големи са и могат да си го позволят, видят ли контрагентите че могат яки надценки да слагат отпиши я тази работа. За доброто и на клиентите и на акционерите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              Като гледам активността по темата, май дребните инвеститори тепърва ще влизат тук

              Това е една добра новина и за клиенти и за акционери, браво! Може би политическите лица са отслабили примката около дружеството и вече няма да трябва да се минава през фирма на този или онзи.
              Моята информация е, че наистина искат да платят максимално малко (офертите са им неадекватни дори за български доставчици и изпълнители). Съответно, могат да си намерят доставчици, които обаче толкова и ще свършат работа. Като имат некачествено свършена работа - това след време ще рефлектира върху надеждността на съоръженията. Незнам как биха реагирали държавните органи, ако започнат чести изключвания и аварии. Да оставят Пирогов и други важни болници без ток, като в най-бедните африкански страни и да не им се наложат санкции - незнам докога може да продължава. Явно доста, но все пак..
              В момента с тези процедури са абслолютно смешни - който се хване да им изпълнява проектите със сигурност ще се набута финансово. Дори и за съоръжения сглобени в китайски гараж и проектирани от инженери от Папуа-Нова Гвинея.

              Та логиката е малко обратна - Да, политически натиск няма, ама като няма - елате да бачкате без пари, че и пари да давате, за да работите. Бая трябва да си освестят офертите, за да се получи горе-долу нещо.

              Коментар


              • Като гледам активността по темата, май дребните инвеститори тепърва ще влизат тук

                Това е една добра новина и за клиенти и за акционери, браво! Може би политическите лица са отслабили примката около дружеството и вече няма да трябва да се минава през фирма на този или онзи.

                ЧЕЗ осигурихме още по-ефективен процес по избиране на доставчици. Това каза в интервю за Агенция „Фокус” Стефан Апостолов, изпълнителен директор на ЧЕЗ Разпределение България. „През 2013 г. въведохме нова процедура, чрез която се организира избора на доставчици на основни материали на компанията. Чрез нея се въвежда използването на различните възможности, които осигурява Закона за обществените поръчки (ЗОП)”, каза Стефан Апостолов. По думите му - процедурите започват с решение на Управителния съвет на ЧЕЗ Разпределение България в качеството му на Възложител по ЗОП.
                „ Административната обработка на документите и подготовката на провеждането на самите процедури се организират от направление "Доставки" в ЧЕЗ България, като предложението за избор за изпълнител на услугата, доставката на материал или строително монтажни работи се прави от комисия, назначена със заповед на изпълнителния директор на ЧЕЗ Разпределение България, съгласно разпоредбите на ЗОП. В комисията задължително участват и представители и експерти на ЧЕЗ Разпределение България. Предложението на комисията за избор на изпълнител или доставчик се предоставя за одобрение на Управителния съвет на ЧЕЗ Разпределение България. Той взима окончателното решение за избор на съответния изпълнител или доставчик и упълномощава свой член да сключи договор от името на ЧЕЗ Разпределение България и избрания изпълнител или доставчик”, каза Апостолов.
                „Целият процес по избиране на доставчици става по-ефективен, осигурява се още по-голяма конкурентност между участниците за постигане на оптималното съотношение между качество и цена при провежданите обществени поръчки от ЧЕЗ Разпределение България. В същото време запазваме и дори подобряваме високите стандарти за отчетност, откритост и прозрачност, които са в основата на нашия бизнес модел. Само така можем да запазим доверието на хората, обществото, бизнеса и институциите към дружествата ни в България”, каза Апостолов.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  За дивидента аз не съм вярващ, а и начина по който от Доверие са задали точката в дневния ред няма нищо общо с предложението което след това са дали. Имат много добри юристи и грешката не може да е случайна. Резерви не може да разпределиш по точка за разпределяне на печалбата за 2012 г.
                  Хехе от Доверие явно са се усетили с малко закъснение и днес е постъпило в ТР завление за корекция на предлагания дневен ред, като "Вземане на решение за разпределяне на печалбата на Дружестовото за 2012 г" става "Вземане на решение за разпределяне на печалбата на Дружестовото".
                  Шоу!

                  Коментар


                  • Ще им дойде акъла на албанските политици. Имаше една приказка за албанския реотан
                    Добре е че не правим чуждите грешки поне, че после си плащаш за грешките!

                    Коментар


                    • Албания започва преговори с ЧЕЗ, за да избегне арбитражен съд



                      Албания отхвърли претенциите на ЧЕЗ за компенсация - 08 фев

                      ЧЕЗ съди Албания заради изгубени инвестиции - 07 фев
                      Правителството на Албания реши да започне преговори с чешката компания ЧЕЗ, за да бъде избегнат конфликт в международния арбитражен съд, предаде агенция АНА-МПА.

                      Албанската държавна електрическа компания, която принадлежи на ЧЕЗ (тя притежава 75 на сто от акциите й), бе лишена от лиценз през януари 2013 г. от правителството на бившия премиер Сали Бериша, което обвини чешкото дружество, че действията му са във вреда на потребителите. След отнемането на лиценза чешката компания прибегна до Международния арбитражен съд.

                      Новото албанско правителство е решило да сформира работна група за уреждане на проблема чрез директни преговори и в сътрудничество с ЧЕЗ, стремейки се да постигне извънсъдебен компромис.

                      Кабинетът на премиера социалист Еди Рама окачествява като "голяма грешка" решението за отнемане на лиценза на чешката компания и преценява, че ако въпросът не се реши чрез диалог, правителството може да загуби делото в съда и това да има тежки последици за албанската икономика.

                      ХА-ХАААА- ШУБЕТО Е ГОЛЯМ СТРАХ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        Знаещ, напълно съм съгласен с исканията ти. И аз искам дивидент и нормално отношение и охажване на миноритарите. Но средата не е нормална, аз лично не подкрепям начина по който протече последното ОСА, пълна конфронтация за всичко, като се почна с правилата за провеждане на събранието и хората дето да ръководят събранието. Всеки има рпаво да е против или да се въздържа, ама средата хич не е здравословна. И в случая ги оправдавам, в ситуация в която накъдето и да се обърнат виждат някой готов да им удари шамар, да отидат на събрание където са техните съдружници и ситуацията да е същата ... не мисля че е конструктивно всичко това.
                        Факт е, че средата е ненормална най-меко казано, затова те трябва да ни търсят като съюзници, защото техният интерес е много по-голям от нашия. Нищо не им пречи да направят елементарни стъпки към намиране на консенсус с миноритарите. Все пак не малко от тези миноритари в някакъв смисъл имат влияние върху формирането на общественото мнение и могат да са им полезни в справянето с гнусните политически петна.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                          Подкрепям те в по-голямата част на мнението ти, но правя диференциация между битката на миноритарите водени от Доверие срещу практиките на ЧЕЗ и безумното упражнение върху "колониалистите" от страна на всякаква измет като Болен Сидеров, Бюрековата група, Джамбазките "воеводи" и купища други нечистоплътници, целящи да направят пачка на гърба на бедния и прост народ.

                          Това което искаме от ЧЕЗ е да се отнасят към дребните си инвеститори, както компанията майка в Чехия - прозрачност, вкл. и най-важно на сделките със свързани лица и парче от баницата и за дребните, т.е. дивидент. Аз друго не искам и ги приветствам като инвеститор в България.
                          Знаещ, напълно съм съгласен с исканията ти. И аз искам дивидент и нормално отношение и охажване на миноритарите. Но средата не е нормална, аз лично не подкрепям начина по който протече последното ОСА, пълна конфронтация за всичко, като се почна с правилата за провеждане на събранието и хората дето да ръководят събранието. Всеки има право да е против или да се въздържа, ама средата хич не е здравословна. И в случая ги оправдавам, в ситуация в която накъдето и да се обърнат виждат някой готов да им удари шамар, да отидат на събрание където са техните съдружници и ситуацията да е същата ... не мисля че е конструктивно всичко това.
                          Last edited by BSEtrader; 21.10.2013, 16:15.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                            Смисъл от тази конфронтация мажоритар-миноритари аз поне не виждам да има особен. На какви ли не чудни мажоритари сме се нагледали в нашата държава (няма смисъл да изреждам), а държавната чешка компания Чез дето е един от най-големите представители на бранша в Европа ни е проблема. Всички се гаврят с Чез и ги сочат с пръст, а това е може би най-читавата част от нашата енергетика. Политиците си мият ръцете с тях, де що има контролен орган влиза да проверява (няма лошо трябва як контрол), отделно и политиците искат да "цоцат" от тях ... дано поне поразровят по-сериозно и другите по веригата, че там определено е доста по-зле положението.
                            За ОСА - сплита е нещо много хубаво - супер. За дивидента аз не съм вярващ, а и начина по който от Доверие са задали точката в дневния ред няма нищо общо с предложението което след това са дали. Имат много добри юристи и грешката не може да е случайна. Резерви не може да разпределиш по точка за разпределяне на печалбата за 2012 г. Аз лично бих бил доволен и на съвсем малък дивидент, ама по-скоро не мисля че ще се случи. Пред дружеството сега има далеч по-важни въпроси за решаване.
                            А че акцията я намирам за безумно нереално оценена, това определено е така. Само като видя EV/EBITDA 2
                            Подкрепям те в по-голямата част на мнението ти, но правя диференциация между битката на миноритарите водени от Доверие срещу практиките на ЧЕЗ и безумното упражнение върху "колониалистите" от страна на всякаква измет като Болен Сидеров, Бюрековата група, Джамбазките "воеводи" и купища други нечистоплътници, целящи да направят пачка на гърба на бедния и прост народ.

                            Това което искаме от ЧЕЗ е да се отнасят към дребните си инвеститори, както компанията майка в Чехия - прозрачност, вкл. и най-важно на сделките със свързани лица и парче от баницата и за дребните, т.е. дивидент. Аз друго не искам и ги приветствам като инвеститор в България.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                              Дивидента си е по-скоро фантазийно събитие, отколкото реално, така че можеше вместо него да се иска да се пипне основния капитал, а не само номинала, така че да се търси по-голям сплит.
                              Информацията на месечна база е добра практика, не коства много и си е сериозен тест за отношението на мажоритаря към дребните.
                              +1

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                                Едва ли мен са чакали, но радостното е, че дребните имаме много силен съюзник в лицето на Доверие срещу мажоритаря, който не иска да дели благата, които създава с нас. Сигурен съм, че ЧЕЗ не могат да спечелят тази война и рано или късно ще склонят да ни зарадват и нас с парче от баницата. Очертава се интересно събрание, поне сплитът се надявам да мине
                                Смисъл от тази конфронтация мажоритар-миноритари аз поне не виждам да има особен. На какви ли не чудни мажоритари сме се нагледали в нашата държава (няма смисъл да изреждам), а държавната чешка компания Чез дето е един от най-големите представители на бранша в Европа ни е проблема. Всички се гаврят с Чез и ги сочат с пръст, а това е може би най-читавата част от нашата енергетика. Политиците си мият ръцете с тях, де що има контролен орган влиза да проверява (няма лошо трябва як контрол), отделно и политиците искат да "цоцат" от тях ... дано поне поразровят по-сериозно и другите по веригата, че там определено е доста по-зле положението.
                                За ОСА - сплита е нещо много хубаво - супер. За дивидента аз не съм вярващ, а и начина по който от Доверие са задали точката в дневния ред няма нищо общо с предложението което след това са дали. Имат много добри юристи и грешката не може да е случайна. Резерви не може да разпределиш по точка за разпределяне на печалбата за 2012 г. Аз лично бих бил доволен и на съвсем малък дивидент, ама по-скоро не мисля че ще се случи. Пред дружеството сега има далеч по-важни въпроси за решаване.
                                А че акцията я намирам за безумно нереално оценена, това определено е така. Само като видя EV/EBITDA 2

                                Коментар

                                Working...
                                X