IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колеги, как смятате, че ще се отрази на акцията евентуален сплит?

    Всъщност това ли е идеята зад намаляването на номинала на акциите?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Дидо спорим ли за нещо?
      Не бе, предположих, че тук се изказваш като експерт

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
        Не забравяй, че освен със земеделие твърди да се занимава и с енергетика
        Дидо спорим ли за нещо?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
          Е, не знаеш, не те интересува, но да се изказваш като последна инстанция можеш.
          Да за ЧЕЗ мога щото виждам какво правят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
            Е, не знаеш, не те интересува, но да се изказваш като последна инстанция можеш.
            Не забравяй, че освен със земеделие твърди да се занимава и с енергетика

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              Хахаха, отказвам се!
              Не се отказвай ами го прочети внимателно !

              Мислите го за прост селянин , но е написал нещо което бивщи и настоящи министри на енергетиката никога няма да схванат !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                http://www.greentech.bg/archives/52370
                ЕСО твърдят, че това е технически невъзможно. Да се уточнят дали са некадърници или лъжци. ЕРП са единствените ефективни структури в цялата енергетика. Приватизацията им е единственото хубаво нещо което се е случвало. Загубите паднаха наполовина, което спести огромни пари на потребителите. Държавата взе пари. Другите активи бяха докарани до фалит и в момента не струват нищо. Аз не харесвам бизнеса на ЕРП защото вярвам, че енергетиката изживява най-голямата си технологична трансформация за последните 100 години. Минаваме от централизиран към децентрализиран модел. Въпреки че нямам акции от разпределителите подкрепям напълно мнението на BSEtrader.
                Не знам какво твърди ЕСО.От статията не мога да преценя дали това е истина.Трябва да знам товари структура на генерации конфигурация на мрежата износ внос връзка със съседни ЕСС.Само по вестникарски писаници

                не мога да преценя

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Никога не ме е интересувало колко са абонатите на Плевенския ТЕЦ знам че е собственост на Ковачки.Не знам също дали е на печалба нито колко печелят от един абонат.Знам че собственика им плаче за затвора.Абонатите не могат да избягат защото Другарите Костов и Шиляшки се постараха за това а едни други другари подариха няколко теца на Ковачки
                  Е, не знаеш, не те интересува, но да се изказваш като последна инстанция можеш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                    Бате Пешо (не съм сигурен дали си ми бате -ама карай) като акционер в ЕРП-тата съм с 2-те ръце ЗА да им се изкара бизнеса на светло и преустатановят порочните практики. Статията е само препратка.
                    От друга страна големите проблеми в енергетиката не са при тях ,а основно при некадърните управляващи ,които от една страна използват държавните структури в енергетиката като дойни крави , а от друга искат да се харесат на електората си като пренасочват прожекторите от болната към здравата глава.
                    Относно учебниците които цитираш съм държал изпити по тях преди много години и съм работил в тази сфера
                    Абсолютно съм убеден ,че в ЕСО,БЕХ , НЕК и другите държавни дружества трябва да се направят проверки от съответните структури ,но за жалост няма кой да го разпореди нито сега ,нито в бъдеще.
                    Е тука няма как да не се съглася с теб.Политиците трябва да се разкарат ор енергетиката щото работа ще свърши като всяка друга работа с която политиците са се захванали.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                      Бате Пешо, по памет мисля беше плевенчанин, та затова знаеш ли колко са абонатите на Топлофикация Плевен? А знаеш ли каква им е печалбата? Е, колко печелят те от един абонат и при каква рентабилност? А, могат ли тези абонати да избягат? И не на последно място - чия собственост е ТЕЦ-а и за какво става дума напоследък в Бобов дол? http://x3news.com/download/?id=232876
                      А колко са абонатите на ЧЕЗ или друго ЕРП? А колко им е печалбата/загубата?
                      Не само ток е енергетиката и далеч "най-краставите" не са ЕРП, ама не са от "нашите" и са удобни за таковане...
                      Никога не ме е интересувало колко са абонатите на Плевенския ТЕЦ знам че е собственост на Ковачки.Не знам също дали е на печалба нито колко печелят от един абонат.Знам че собственика им плаче за затвора.Абонатите не могат да избягат защото Другарите Костов и Шиляшки се постараха за това а едни други другари подариха няколко теца на Ковачки

                      Коментар


                      • Бате Пешо (не съм сигурен дали си ми бате -ама карай) като акционер в ЕРП-тата съм с 2-те ръце ЗА да им се изкара бизнеса на светло и преустатановят порочните практики. Статията е само препратка.
                        От друга страна големите проблеми в енергетиката не са при тях ,а основно при некадърните управляващи ,които от една страна използват държавните структури в енергетиката като дойни крави , а от друга искат да се харесат на електората си като пренасочват прожекторите от болната към здравата глава.
                        Относно учебниците които цитираш съм държал изпити по тях преди много години и съм работил в тази сфера
                        Абсолютно съм убеден ,че в ЕСО,БЕХ , НЕК и другите държавни дружества трябва да се направят проверки от съответните структури ,но за жалост няма кой да го разпореди нито сега ,нито в бъдеще.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          ЧЕЗ е фирмата при която кражбите не намаляват печалбата.Това не са инвеститори а крадци.Всяка мрежа има технически проект и в него загубите са изчислени.Другото е кражби.Питам защо ДКЕВР определя различен процент загуби от този в проекта?За банките си прав не е редно коректни да плаща щото банката е некадърна.Трябва фалит за такива банки.Пари в системата има достатъчно ама разпределението е неправилно.И именно политиците изкривяват реалностите и се опитват да са над природните закони
                          Хахаха, отказвам се!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                            Кажи ми бизнес дето кражбите не свалят печалбата на компанията, ясно е че е за сметка на печалбата, ама всички пари идват от клиентите, други приходи освен парите дето ние плащаме няма, така че е ясно че реално е за наша сметка. Всичко е игра на думи, реално всичко идва от крайния клиент, няма откъде да дойде. В банките кой плащал невърнатите кредити, ами тези дето са коректни с техните лихви, ако имаш друга революционна идея кажи - нобелова награда може да вземеш.
                            Относно кражбите и чисто технологичните загуби ... онези репортажи по НоваТВ бяха повече от показателни. Има жица и към нея се вързва някой нелегално, в трафопоста се отчита изразходван ток Х, а по монтираните електромери е по-малко. Разликата е частично технологичен разход, частично кражба. Трябва да се намаляват и двете и много добре го правят ЕРП-тата, като са ги смъкнали наполовина за 10 години, въпреки безумната регулация, непризнаване на инвестиции, замразяване на нивата на признати амортизациии, признати разходи за персонал и т.н. безумия. Отделно че това с гетата е политически проблем, ЕРП-тата трябва да ги отрежат още днес, ама ще стане резолюция и политиците притискат ЕРП.
                            Темата е безкрайно дълга, но кажи ми защо цялото обществено внимание отива към тази бръмка от веригата дето задържа най-малък дял от парите дето влизат в системата. Да си чувал за проверки сериозни в НЕК, БЕХ, мините (държавни и на Ковачки), в АЕЦ и там съм сигурен че всичко е наред. Ама е по-лесно така, чуждите инвеститори в ъгъла.
                            Политиците го удрят на популизъм и се правят че не разбират, правят се промени законодателни дето само влошават нещата и стимулират крадците и некоректните. Не трябвало да има такса за повторно включване, е как няма да има, като някой се бави в плащанията, човек отива спира тока, после отива и го пуска, кой ще му плаща заплатата на този служител, бензина за да отиде до не знам кое село или махала два пъти, ако не ги плаща човека ги плащам аз чрез моята сметка. Ако не влизат пари в системата няма да има пари нито за НЕК, нито за централите.
                            Голяма бомба ще гръмне даден момент, колкото повече се отлага неизбежното, толкова по-голям ще е взрива после.
                            ЧЕЗ е фирмата при която кражбите не намаляват печалбата.Това не са инвеститори а крадци.Всяка мрежа има технически проект и в него загубите са изчислени.Другото е кражби.Питам защо ДКЕВР определя различен процент загуби от този в проекта?За банките си прав не е редно коректни да плаща щото банката е некадърна.Трябва фалит за такива банки.Пари в системата има достатъчно ама разпределението е неправилно.И именно политиците изкривяват реалностите и се опитват да са над природните закони

                            Коментар


                            • Бате Пешо, по памет мисля беше плевенчанин, та затова знаеш ли колко са абонатите на Топлофикация Плевен? А знаеш ли каква им е печалбата? Е, колко печелят те от един абонат и при каква рентабилност? А, могат ли тези абонати да избягат? И не на последно място - чия собственост е ТЕЦ-а и за какво става дума напоследък в Бобов дол? http://x3news.com/download/?id=232876
                              А колко са абонатите на ЧЕЗ или друго ЕРП? А колко им е печалбата/загубата?
                              Не само ток е енергетиката и далеч "най-краставите" не са ЕРП, ама не са от "нашите" и са удобни за таковане...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Ти иозбщо някакъв хабер имаш ли какво е ЕЕС и как фукционира?Какво е режим на ЕЕС?Какво е разполагаемост?Айде преди да раздавате квалификации и да демонстрирате агресивна простотия да вземете да прочетете някой и друга книжка.
                                Между първи и втори блок на ТУ София има книжарница.Там са книгите ама се съмнявам че изобщо имате умствен капацитет да разберете за какво става дума
                                http://www.greentech.bg/archives/52370
                                ЕСО твърдят, че това е технически невъзможно. Да се уточнят дали са некадърници или лъжци. ЕРП са единствените ефективни структури в цялата енергетика. Приватизацията им е единственото хубаво нещо което се е случвало. Загубите паднаха наполовина, което спести огромни пари на потребителите. Държавата взе пари. Другите активи бяха докарани до фалит и в момента не струват нищо. Аз не харесвам бизнеса на ЕРП защото вярвам, че енергетиката изживява най-голямата си технологична трансформация за последните 100 години. Минаваме от централизиран към децентрализиран модел. Въпреки че нямам акции от разпределителите подкрепям напълно мнението на BSEtrader.

                                Коментар

                                Working...
                                X