IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от h.petrov Разгледай мнение
    "Анадъмо" трябваше да си го преведа с google. Аз използвам официалният език в РБ и се затрудних.

    Значи като видя някое лъскаво електромерно табло в многото населени места, където само помагат на хората, а изобщо не печелят, трябва да проронвам сълзица от щастие и да благодаря, че ги има.

    Относно инвестициите, необходими са, но да не се изкарва, че компанията работи на загуба и вижте колко е зле положението. Загубата е за пред миноритарите. Ако наистина губеха нямаше да седят в България и щяха да продадат.

    Сам казахте, че имате пряк интерес от работата си с тях и затова можете да пишете хвалебствени слова за ЧЕЗ колкото искате, тролски истории. Народа не е толкова прост и последните години го показва.


    Мнението ми не е препоръка за покупка и продажба на ценни книжа!
    Исках да кажа че и инвестират.Не само крадът , Според видни политици популисти (на който струва ми се симпатизираш) всички външни инвеститори са крадци..Да в последните години част от народа найстина показа колко е прост..А пропо защо никой не протестира за цената на горивата?А това дали съм трол - виж от колко години съм в този форум и колко пъти съм писал.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
      Пишете откровенни лъжи и глупости. Само не знам от незнание ли ,от заблуда ли или бог знае от какво.
      Подмяната на ел.мерите не е инвестиция. Анадъмо?Мога да ти кажа че като изпълнител на обществени поръчки на Чез за последните 2- 3 години само аз съм подменил над 500 стоманобетонни стълба километри ИУП проводник и над 1000 електромерни табла.И това може да се види в много населени места.Така че стига пишете глупости.
      "Анадъмо" трябваше да си го преведа с google. Аз използвам официалният език в РБ и се затрудних.

      Значи като видя някое лъскаво електромерно табло в многото населени места, където само помагат на хората, а изобщо не печелят, трябва да проронвам сълзица от щастие и да благодаря, че ги има.

      Относно инвестициите, необходими са, но да не се изкарва, че компанията работи на загуба и вижте колко е зле положението. Загубата е за пред миноритарите. Ако наистина губеха нямаше да седят в България и щяха да продадат.

      Сам казахте, че имате пряк интерес от работата си с тях и затова можете да пишете хвалебствени слова за ЧЕЗ колкото искате, тролски истории. Народа не е толкова прост и последните години го показва.


      Мнението ми не е препоръка за покупка и продажба на ценни книжа!

      Коментар


      • А бе на хората не им се мисли, какво да им обясняваш, те мислят че като си пъхнат щепсела в контакта и хоп тока идва от АЕЦа, ей така, няма инвестиции, няма мрежи, няма трансформатори .... глупостта по хората ходи.
        Шефа на ЕВН много просто го каза 4млрд е цялата мрежа, има живот 30 години, ха кажете по колко трябва да инвестираме всяка година ....

        Но ДКЕВР за да не се вдига цената одобрява 1/2 или 1/3 от тази сума и какво ще последва??? или чести аварии и липса на ток или в един период ще трябва да се хвърлят луди пари накуп (просто ще вдигнеш много повече цените ама малко по-късно, то това е принципа последните няколко години).

        Коментар


        • Първоначално изпратено от h.petrov Разгледай мнение
          "Стряскащо" - Майтапиш ли се, служител на ЧЕЗ ли си, плащат ли ти за коментарите?! Реалната цена на тока няма да обсъждам, а само приходите на ЧЕЗ.

          Печелят добре, само където печалбата се изтача чрез графата външни услуги към фирмата майка. На второ място т.нар. "инвестиции" са "мижи да те лажем" - надути, като пример давам това, че вече 3 пъти през близо година ни сменят електромерите, външно разлика нямат, все едно демонтират тези във Видин и ги слагат във Враца, после в София и т.н. Това да не е минерална вода със срок на годност около година?

          Така в отчета акционерите цъкат колко е лошо, но на практика е лошо само за миноритарите, тези с 67-те процента не им е зле.

          Може да се пише още много, но една чужда компания винаги ще гледа интереса на фирмата майка, нормално е, не са инвестирали тук за благото на всички българи.


          Мнението ми не е препоръка за покупка и продажба на ценни книжа!
          Пишете откровенни лъжи и глупости. Само не знам от незнание ли ,от заблуда ли или бог знае от какво.
          Подмяната на ел.мерите не е инвестиция. Анадъмо?Мога да ти кажа че като изпълнител на обществени поръчки на Чез за последните 2- 3 години само аз съм подменил над 500 стоманобетонни стълба километри ИУП проводник и над 1000 електромерни табла.И това може да се види в много населени места.Така че стига пишете глупости.

          Коментар


          • [QUOTE=h.petrov;1059701335]"Стряскащо" - Майтапиш ли се, служител на ЧЕЗ ли си, плащат ли ти за коментарите?! Реалната цена на тока няма да обсъждам, а само приходите на ЧЕЗ.

            Печелят добре, само където печалбата се изтача чрез графата външни услуги към фирмата майка. На второ място т.нар. "инвестиции" са "мижи да те лажем" - надути, като пример давам това, че вече 3 пъти през близо година ни сменят електромерите, външно разлика нямат, все едно демонтират тези във Видин и ги слагат във Враца, после в София и т.н. Това да не е минерална вода със срок на годност около година?

            Така в отчета акционерите цъкат колко е лошо, но на практика е лошо само за миноритарите, тези с 67-те процента не им е зле.

            Може да се пише още много, но една чужда компания винаги ще гледа интереса на фирмата майка, нормално е, не са инвестирали тук за благото на всички българи.


            Мнението ми не е препоръка за покупка и продажба на ценни книж
            Пишете откровенни лъжи и глупости. Само не знам от незнание ли ,от заблуда ли или бог знае от какво.
            Подмяната на ел.мерите не е инвестиция. Анадъмо?Мога да ти кажа че като изпълнител на обществени поръчки на Чез за последните 2- 3 години само аз съм подменил над 500 стоманобетонни стълба километри ИУП проводник и над 1000 електромерни табла.И това може да се види в много населени места.Така че стига пишете глупости.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от h.petrov Разгледай мнение
              "Стряскащо" - Майтапиш ли се, служител на ЧЕЗ ли си, плащат ли ти за коментарите?! Реалната цена на тока няма да обсъждам, а само приходите на ЧЕЗ.

              Печелят добре, само където печалбата се изтача чрез графата външни услуги към фирмата майка. На второ място т.нар. "инвестиции" са "мижи да те лажем" - надути, като пример давам това, че вече 3 пъти през близо година ни сменят електромерите, външно разлика нямат, все едно демонтират тези във Видин и ги слагат във Враца, после в София и т.н. Това да не е минерална вода със срок на годност около година?

              Така в отчета акционерите цъкат колко е лошо, но на практика е лошо само за миноритарите, тези с 67-те процента не им е зле.

              Може да се пише още много, но една чужда компания винаги ще гледа интереса на фирмата майка, нормално е, не са инвестирали тук за благото на всички българи.


              Мнението ми не е препоръка за покупка и продажба на ценни книжа!
              Откровена лъжа за електромерите!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...tigali,181048/

                "От ЧЕЗ България обясниха, че едва към 0,7% от стойността на фактурите на битовите абонати остават в компанията. „След 1 октомври от сметката на битов клиент 100,03 лева за поддържане на мрежата в Западна България остават едва 0,68 лева“, коментират от дружеството.

                През годините делът на компанията в цената на тока намалява непрекъснато – от 13% през 2006 – 2007 година до нивата от 0,7% през 2014 година, посочват от компанията. Подобни са цифрите и за останалите електроразпределителни дружества."



                Това си е стряскащо.
                "Стряскащо" - Майтапиш ли се, служител на ЧЕЗ ли си, плащат ли ти за коментарите?! Реалната цена на тока няма да обсъждам, а само приходите на ЧЕЗ.

                Печелят добре, само където печалбата се изтача чрез графата външни услуги към фирмата майка. На второ място т.нар. "инвестиции" са "мижи да те лажем" - надути, като пример давам това, че вече 3 пъти през близо година ни сменят електромерите, външно разлика нямат, все едно демонтират тези във Видин и ги слагат във Враца, после в София и т.н. Това да не е минерална вода със срок на годност около година?

                Така в отчета акционерите цъкат колко е лошо, но на практика е лошо само за миноритарите, тези с 67-те процента не им е зле.

                Може да се пише още много, но една чужда компания винаги ще гледа интереса на фирмата майка, нормално е, не са инвестирали тук за благото на всички българи.


                Мнението ми не е препоръка за покупка и продажба на ценни книжа!

                Коментар


                • http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...tigali,181048/

                  "От ЧЕЗ България обясниха, че едва към 0,7% от стойността на фактурите на битовите абонати остават в компанията. „След 1 октомври от сметката на битов клиент 100,03 лева за поддържане на мрежата в Западна България остават едва 0,68 лева“, коментират от дружеството.

                  През годините делът на компанията в цената на тока намалява непрекъснато – от 13% през 2006 – 2007 година до нивата от 0,7% през 2014 година, посочват от компанията. Подобни са цифрите и за останалите електроразпределителни дружества."



                  Това си е стряскащо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                    т.е. тази година по проста сметка да не очакваме положителен резултат, а по-скоро загуба от приблизително 8 млн. лв
                    Предложението за поскъпване на това беше трудно и в този му размер, но едва ли някой ще предложи по-високо. Увеличението на тока не може да бъде единственият изход. Всички институции трябва да се включат, заяви шефът на ДКЕВР Светла Тодорова пред bTV.

                    Възможно е и токът да поскъпне с 50%. Ако се случи увеличение на тока с до 50%, това означава, че държавата съвсем е абдикирала, коментира Тодорова. По думите й няма смисъл от фалирането на една компания, имайки предвид НЕК. Дупката в енергетиката не е копана от вчера. През всичките години, когато цените са били регулирани, цените не са били регулирани обективно, посочи шефът на ДКЕВР.

                    Последните две години за взимането са много показателни за вземането на субективни решения, заяви още Тодорова. Такова, според нея, е било решението за ВЕИ. Тодорва е категорична, че веднъж завинаги трябва да се спре енергетиката да се използва за политически цели.

                    Тя добави, че не приема случката, при която се хвърлиха яйца срещу ръководството на държавната комисия, да е насочена срещу нея. „Не е приятно, но който и да беше на мое място, щеше да е същото. Темата е чувствителна, но начинът на разговор трябва да е различен”, обясни тя.

                    Тодорова смята, че цената на тока ще се увеличи само с 10%, както е решили комисията. Увеличението е заложено от 1 октомври. „Предложението за 10% бе трудно за комисията и в този размер, но смятаме, че социално може да бъде понесен.
                    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                      Според сметките на ПФБК дела на 3CZ в тези 56 млн. са 17,1 млн. допълнителни приходи. При равни други условия с толкова би следвало да се покачи и оперативния резултат, но знае ли човек

                      http://ffbh.bg/en/news/sewrc-intends...y-8-9-positive
                      т.е. тази година по проста сметка да не очакваме положителен резултат, а по-скоро загуба от приблизително 8 млн. лв

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                        Според прогнозите се очаква в разпределителните дружества да влязат околко 56 млн. лв. за период от 1 година, което само по себе си е незначително, а още повече, че това са пари за ЧЕЗ, ЕВН и Енерго про.

                        В тази ситуация почвам да се кръстя и моля на онзи горе, че то май друг изход няма
                        Според сметките на ПФБК дела на 3CZ в тези 56 млн. са 17,1 млн. допълнителни приходи. При равни други условия с толкова би следвало да се покачи и оперативния резултат, но знае ли човек
                        The State Energy and Water Regulatory Commission intends to increase the tariffs of the distribution companies by 8.9% from 1 October, a regulator’s report reveals. For CEZ Distribution [3CZ] this proposal means BGN 17.1m higher revenues which should translate into the same amount higher EBT since the cost of the electricity for covering the technological losses does not change. The end suppliers’ margins are expected to be sustained at 2%. However, the tariffs of the public supplier NEC is to be increased by 9.83% and this would translate into BGN 1.6m higher gross margin for CEZ Electro [1CZ]. The final electricity price for the households is expected to be increased by 9.79% on average.
                        http://ffbh.bg/en/news/sewrc-intends...y-8-9-positive
                        |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                        |___________||__|___|)
                        (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                        Коментар


                        • Разбирането на батака в енергетика определено не е нещо което може да стане с четене на бързо на това или онова. Рязането на цените беше зловещо при разпределителите и снабдителите последните години, отделно непризнаване на инвестициите им с години, непризнаване на други разходи, вкл технологични и т.н. и т.н. Не само че могат да са на загуба, ами снабдителите и до фалит могат да бъдат докарани при продължаване с безумията. Но се надяваме че поемаме към нормализиране на нещата. Някакви маржове на печалби и пари за да имат достатъчно за инвестиции, за да не стане така да има 4 пъти повече производители на ток отколкото е потреблението, но да нямаш работеща добре мрежа по която електричеството да стига до крайните клиенти.
                          А относно акциите, цените са толкова смачкани, че дори и на загуба пак си е много атрактивно за мен. EV/EBITDA на Чез Разпределение и Енерго про мрежи определено радва окото, щото не могат да се намерят други компании с такива стойности

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                            Дългоочакваното отрезвяване?
                            Изменение на цените на електрическата енергия от 01.10.2014 г.
                            Още не съм видял нищо окончателно. Доколкото структурата на цената се запазва и при равни други условия, би следвало приходите на Разпределенията да нараснат със съответния процент на общото увеличение. Виж разходите и печалбата/загубата са съвсем друга работа.
                            При крайните снабдители нещата се усложняват със загубата от битовите потребители, кръстосаното субсидиране, свободния пазар, балансиращата група и т.н. Има и едни висящи лицензи все още, за които ще трябва все някога да се произнесат, че съвсем ги забравихме.
                            Според прогнозите се очаква в разпределителните дружества да влязат околко 56 млн. лв. за период от 1 година, което само по себе си е незначително, а още повече, че това са пари за ЧЕЗ, ЕВН и Енерго про.

                            В тази ситуация почвам да се кръстя и моля на онзи горе, че то май друг изход няма

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                              Някой може ли да покаже как става ценообразуването на тока и как увеличението в цената от 1ви окт. ще повлияе върху приходите не Разпределението? Трудно ми е да повярвам, че дружеството функционира на загуба, но ако е наистина така то навярно има нещо грешно
                              Дългоочакваното отрезвяване?
                              Изменение на цените на електрическата енергия от 01.10.2014 г.
                              Още не съм видял нищо окончателно. Доколкото структурата на цената се запазва и при равни други условия, би следвало приходите на Разпределенията да нараснат със съответния процент на общото увеличение. Виж разходите и печалбата/загубата са съвсем друга работа.
                              При крайните снабдители нещата се усложняват със загубата от битовите потребители, кръстосаното субсидиране, свободния пазар, балансиращата група и т.н. Има и едни висящи лицензи все още, за които ще трябва все някога да се произнесат, че съвсем ги забравихме.

                              Коментар


                              • Някой може ли да покаже как става ценообразуването на тока и как увеличението в цената от 1ви окт. ще повлияе върху приходите не Разпределението? Трудно ми е да повярвам, че дружеството функционира на загуба, но ако е наистина така то навярно има нещо грешно

                                Коментар

                                Working...
                                X