IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дали не е дошло времето за пореден чудесен отчет!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Защото ако не направят инвестициите, то мрежата ще се срути. Реално погледнато разполагаемият кеш след задължителни инвестиции е малък и не остава много за акционерите. Просто през ОПР изглежда ОК, но през парични потоци картинката е реалистична а не оптимистична. Затова котировките са долу горе нормални. За мен на тези цени е добре оценено а не подценено. На мен засега ми идва скъпо и нямам. Понякога си сменям мнението и при друго развитие на пазара и компанията може да преосмисля възгледите си. Правил съм го много пъти.
      чез ще си съкратят точно отдел "инвестиции"
      съвсем скоро

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Просто през ОПР изглежда ОК, но през парични потоци картинката е реалистична а не оптимистична.
        През 2014 наистина паричните потоци бяха трагични, това е без грам спор, за радост малко се усетиха след смяната на властта. За 2014 нетния причен поток от основа дейност беше 11млн, но средното за периода 2007-2013 е било 96млн лв!

        Няма как да няма отрезвяване, не могат да ги оставят без пари защото наистина мрежата ще се срине. Ако ще и най-добрите и модерни мощности да имаш за производство, ако не може да стигне до клиента е все тая.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
          Наистина ли не разбираш защо дружество с амортизации, които са 80% от EBITDA би трябвало да се търгува на по ниско съотношение EV/EBITDA, отколкото дружество с амортизации, които са примерно 30% от EBITDA? Заради инвестициите, които трябва да прави всяка година, свободният паричен поток намалява, съответно и оценката...
          За свободния паричен поток е ясно, затова не е хубаво да оценяваш на базата на един малтипъл. И точно това не го виждаш в EV/EBITDA.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            Макар че не ми е ясно защо като бизнеса ти е свързан с повече инвестиции в ДМА с дълъг жизнен цикъл за теб това значи EV/EBITDA трябва да е ниско.
            Защото ако не направят инвестициите, то мрежата ще се срути. Реално погледнато разполагаемият кеш след задължителни инвестиции е малък и не остава много за акционерите. Просто през ОПР изглежда ОК, но през парични потоци картинката е реалистична а не оптимистична. Затова котировките са долу горе нормални. За мен на тези цени е добре оценено а не подценено. На мен засега ми идва скъпо и нямам. Понякога си сменям мнението и при друго развитие на пазара и компанията може да преосмисля възгледите си. Правил съм го много пъти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              Ами звучи супер, да им одобрят по-високи цени, да има възможносст за увеличение на инвестициите, да се вдигнат амортизациите и да вадят ебитда 120млн на година, за мен звучи супер. Аз не бързам, ще се отблагодари позицията.
              Макар че не ми е ясно защо като бизнеса ти е свързан с повече инвестиции в ДМА с дълъг жизнен цикъл за теб това значи EV/EBITDA трябва да е ниско.
              Наистина ли не разбираш защо дружество с амортизации, които са 80% от EBITDA би трябвало да се търгува на по ниско съотношение EV/EBITDA, отколкото дружество с амортизации, които са примерно 30% от EBITDA? Заради инвестициите, които трябва да прави всяка година, свободният паричен поток намалява, съответно и оценката...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                Прав си, няма друго дружество на БФБ с EV/EBITDA под 3 (поне от по-ликвидните). Но голям % от EBITDA са амортизациите (за над 60 млн. през всяка от последните години). А и май ще са необходими все повече инвестиции в мрежата в следващите години. Значи EV/EBITDA е нормално да не е твърде високо. Не казвам, че трябва да е под 3, но с оглед и на политическия риск смятам че на БФБ в момента има и по-атрактивни компании.
                Ами звучи супер, да им одобрят по-високи цени, да има възможносст за увеличение на инвестициите, да се вдигнат амортизациите и да вадят ебитда 120млн на година, за мен звучи супер. Аз не бързам, ще се отблагодари позицията.
                Макар че не ми е ясно защо като бизнеса ти е свързан с повече инвестиции в ДМА с дълъг жизнен цикъл за теб това значи EV/EBITDA трябва да е ниско.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                  Извинете, но като говорите за "политически риск" може ли да конкретизирате какво имате предвид, ще върнат стария състав на ДКЕВР, Волен Сидеров ще стане министър председател или какво?
                  Опасявам се, че резултатите на дружеството ще бъдат натискани надолу чрез политически решения. Но така е когато с цената на тока се прави социална политика.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                    Извинете, но като говорите за "политически риск" може ли да конкретизирате какво имате предвид, ще върнат стария състав на ДКЕВР, Волен Сидеров ще стане министър председател или какво?
                    Малкия Волен (да ни е жив и здрав) ще стане шеф и ЧЕЗа ще се национализира

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                      Прав си, няма друго дружество на БФБ с EV/EBITDA под 3 (поне от по-ликвидните). Но голям % от EBITDA са амортизациите (за над 60 млн. през всяка от последните години). А и май ще са необходими все повече инвестиции в мрежата в следващите години. Значи EV/EBITDA е нормално да не е твърде високо. Не казвам, че трябва да е под 3, но с оглед и на политическия риск смятам че на БФБ в момента има и по-атрактивни компании.
                      Извинете, но като говорите за "политически риск" може ли да конкретизирате какво имате предвид, ще върнат стария състав на ДКЕВР, Волен Сидеров ще стане министър председател или какво?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        Има, но въпреки флуктоациите резултатите в дългосрочен план са си по план. ЕБИТДА на трейлинг база е 80.3млн, ако вземеш средно ЕБИТДА за последните 6 години - то е 84.9млн, няма някаква голям изненада. Е кажи ми колко дружества можеш да намериш с EV/EBITDA под 3
                        Прав си, няма друго дружество на БФБ с EV/EBITDA под 3 (поне от по-ликвидните). Но голям % от EBITDA са амортизациите (за над 60 млн. през всяка от последните години). А и май ще са необходими все повече инвестиции в мрежата в следващите години. Значи EV/EBITDA е нормално да не е твърде високо. Не казвам, че трябва да е под 3, но с оглед и на политическия риск смятам че на БФБ в момента има и по-атрактивни компании.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                          Има намесена много политика, това е проблемът тук.
                          Има, но въпреки флуктоациите резултатите в дългосрочен план са си по план. ЕБИТДА на трейлинг база е 80.3млн, ако вземеш средно ЕБИТДА за последните 6 години - то е 84.9млн, няма някаква голям изненада. Е кажи ми колко дружества можеш да намериш с EV/EBITDA под 3

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                            Има намесена много политика, това е проблемът тук.
                            Има много политика/имаше/, но има и огромни проходи и добри резултати. От първи януари би трябвало да изсветлее още.

                            Коментар


                            • Има намесена много политика, това е проблемът тук.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                                Така весело и безгрижно някой ги разпродава тези акции, все едно не са монополисти, не са на печалба, пазара не се либерализира след няколко месеца, ДКЕВР не е КЕВР, не са давали един от най-дебелите дивитенти на БФБ, мажо не е голяма европейска публична компания и т.н. Хвала
                                От край време смятам че това е най-голямата лудост на нашия пазар, ама какво да правиш
                                Дружество дето има средногодишен Паричен поток от осн дейност за последните 6 години 79.5млн лв, средно ебитда 84.9млн лв, капитализация 231 млн лв, ев/ебитда 2.69, п/б под 0.40 .....

                                Коментар

                                Working...
                                X