IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    И аз мисля като вас, но според мен ключовата дума е "надявам се". Аз лично повече от 50% веротност за дивидент засега не давам. Затова и казах да няма разочровани после.

    А че дружеството си струва на тези цени, гласувам с две ръце
    +1

    Да ги натиснем да регистрират АДСИЦ и да прехвърлят активите в него ...! Да спрем да се тормозим и надяваме.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
      Надявам се ... да видим дивидент.
      И аз мисля като вас, но според мен ключовата дума е "надявам се". Аз лично повече от 50% веротност за дивидент засега не давам. Затова и казах да няма разочровани после.

      А че дружеството си струва на тези цени, гласувам с две ръце

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
        Ако следваме логиката на публичната майка ЧЕЗ, акционерите и традициите и в плащането на дивидент /да не забравяме, че е държавна и парите от дивидента се използват за бюджетни цели/ няма логика БГ подразделението и да не раздава при положение, че и от него зависи резултата на майката ... .

        Проблема е, че се намираме в БГ. Ако си спомните какви еквилебристики се правеха, а дивидента платиха след натиск и скандали.

        Надявам се на професионално поведение на мениджмънта и коректност към акционерите и да видим дивидент.
        И аз така си мисля

        Коментар


        • Ако следваме логиката на публичната майка ЧЕЗ, акционерите и традициите и в плащането на дивидент /да не забравяме, че е държавна и парите от дивидента се използват за бюджетни цели/ няма логика БГ подразделението и да не раздава при положение, че и от него зависи резултата на майката ... .

          Проблема е, че се намираме в БГ. Ако си спомните какви еквилебристики се правеха, а дивидента платиха след натиск и скандали.

          Надявам се на професионално поведение на мениджмънта и коректност към акционерите и да видим дивидент.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            Чез Разпределение е страхотна позиция, безумно оценена, с EV/EBITDA под 3, с пазарна оценка по-малка от инвестираните средства в компанията за последните 4 години (а тук говорим за инвестиции в активи с удължен срок на експлоатация от порядъка на 25-30 години) ... но относно дивидента създавате според мен прекомерни очаквания и някой може да остане разочарован. И аз се надвам да започнат разпределяне на дивиденти, ама далеч не съм толкова убеден че ще има такива.
            В края на миналата година голямата печалба излезна през четвъртото тримесечие в Чез Електро, тази година там оставиха по - малко, а бонуса отиде в Чез Разпределение. При положение, че майката миналата година увеличи процента от печалбата, който разпределя като дивидент от 60 % на 80 %, не виждам причина да няма дивидент. Не е сигурно, но е вероятно, като се има предвид, че за 2014 раздадоха 48 000 000 лева. Друг не се сещам да го е правил. За мен другото Чез също е страхотна позиция. Няма друг с такива милярдни приходи, че и почти монополист. На печалбата могат да влияят чрез провизии и др. но така или иначе пак е супер.

            Коментар


            • А защо да не го правят

              Коментар


              • Чез Разпределение е страхотна позиция, безумно оценена, с EV/EBITDA под 3, с пазарна оценка по-малка от инвестираните средства в компанията за последните 4 години (а тук говорим за инвестиции в активи с удължен срок на експлоатация от порядъка на 25-30 години) ... но относно дивидента създавате според мен прекомерни очаквания и някой може да остане разочарован. И аз се надвам да започнат разпределяне на дивиденти, ама далеч не съм толкова убеден че ще има такива.

                Коментар


                • Дали ще разпределят 80 % от печалбата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                    След този отчет съм обнадежден за дивидент тази година
                    Същото мисля. Има известна стабилизация в сектора на енергетиката, няма я психозата от преди няколко години, майката изплаща редовно дивиденти, резултатите тази година тук са добри.

                    Предпоставките са налице, ще се следи през следващите месеци за решение на ръководството.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                      Последното тримесечие отново най - силно, общо за годината 11,23 лв. на акция печалба, в консолидирания може и да достигне 14 - 15.
                      След този отчет съм обнадежден за дивидент тази година

                      Коментар


                      • БРАВО

                        Коментар


                        • Последното тримесечие отново най - силно, общо за годината 11,23 лв. на акция печалба, в консолидирания може и да достигне 14 - 15.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                            Добре де, на Доверие и на ЦЦБ-Сила, може да не ги броим за фрее флоат.
                            За чужденците може и да са към 5% да кажем
                            Но факта си е, че от ИПОто още спечелили няма. А то беше през далечната 2012.
                            Едно дивидентче беше издействано, може би да успокои положението (но то не си беше баш дивидент, а излизане на кеш на база минали печалби, което се видя че затрудни дружеството в следващите отчети - дали може да видам пак отново такова излизане?)
                            Колко са склонни да чакат участвалите в ИПОто за да излязат на печалба? На БФБ знаеме как стават тези неща. Първият чужденец пожелал да продаде и веднага последва спад (не щото е продал, а защото вътрешна инфо е излязла в пространството и други побързват да продадат, за да купят после по-евтино - позната до болка мила родна картинка )
                            Така, че тук преди тест а 100 аз не виждам устойчив растеж на акцията.
                            Aз пък знам 1 чужд инвеститор с 67 % тука
                            Другите ти простотии не ги коментирам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                              Добре де, на Доверие и на ЦЦБ-Сила, може да не ги броим за фрее флоат.
                              За чужденците може и да са към 5% да кажем
                              Но факта си е, че от ИПОто още спечелили няма. А то беше през далечната 2012.
                              Едно дивидентче беше издействано, може би да успокои положението (но то не си беше баш дивидент, а излизане на кеш на база минали печалби, което се видя че затрудни дружеството в следващите отчети - дали може да видам пак отново такова излизане?)
                              Колко са склонни да чакат участвалите в ИПОто за да излязат на печалба? На БФБ знаеме как стават тези неща. Първият чужденец пожелал да продаде и веднага последва спад (не щото е продал, а защото вътрешна инфо е излязла в пространството и други побързват да продадат, за да купят после по-евтино - позната до болка мила родна картинка )
                              Така, че тук преди тест а 100 аз не виждам устойчив растеж на акцията.
                              От ИПО на Зърнени Храни и др. колко спечелиха акционерите? 48 000 000 дивидент някое дружество разпределяло ли е? Въпреки натиска от главунгери като Еленко Божков и писанията на разни малоумни тролове. Само в тази тема не беше ср@л, ама нали акцията взе да качва и се наложи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                                В общи линии само глупости пишеш - поне се спри малко.
                                Нито фри флота е 35 % ,нито чуждото участие е 7-10 %.
                                Добре де, на Доверие и на ЦЦБ-Сила, може да не ги броим за фрее флоат.
                                За чужденците може и да са към 5% да кажем
                                Но факта си е, че от ИПОто още спечелили няма. А то беше през далечната 2012.
                                Едно дивидентче беше издействано, може би да успокои положението (но то не си беше баш дивидент, а излизане на кеш на база минали печалби, което се видя че затрудни дружеството в следващите отчети - дали може да видам пак отново такова излизане?)
                                Колко са склонни да чакат участвалите в ИПОто за да излязат на печалба? На БФБ знаеме как стават тези неща. Първият чужденец пожелал да продаде и веднага последва спад (не щото е продал, а защото вътрешна инфо е излязла в пространството и други побързват да продадат, за да купят после по-евтино - позната до болка мила родна картинка )
                                Така, че тук преди тест а 100 аз не виждам устойчив растеж на акцията.
                                Bulls on BSE

                                Коментар

                                Working...
                                X