IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вие тук май сте взели да си споделяте мечтите и сънищата дето имате

    И аз искам дивидент, ама защо ли не съм никак убеден че ще има такъв. Недейте се настройва прекалено много, особено пък за дивиденти над годишната печалба.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
      От чиста счетоводна гледна точка има над 300 лв., но като реални пари могат да извадят по - малко. Спомням си нагласите преди последния дивидент, някои бленуваха 1000 лв. на акция(преди сплита) и повече. Сега с оглед на очакванията за печалбата след консолидирания тази година и 12.5 лв. дивидент ще е добре.
      Не знам кой какво е бленувал, но печалбата за 2013 г. е 17 682 000 лева, а дадоха по 250 лева на акция/след сплита 25 лева/. Сега печалбата е с 4 000 000 по-голяма. Що пък трябва да дадат на половина.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
        Иначе има неразпределена печалба /заедно с тази за 2015 г./ по приблизително 308 лв. акция!
        От чиста счетоводна гледна точка има над 300 лв., но като реални пари могат да извадят по - малко. Спомням си нагласите преди последния дивидент, някои бленуваха 1000 лв. на акция(преди сплита) и повече. Сега с оглед на очакванията за печалбата след консолидирания тази година и 12.5 лв. дивидент ще е добре.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          участвах на приватизацията, а след последния дивидент продадох голяма част от всички ... но защото пих много студена водица от едни измекяри-чехи в троянска сливова преди време и за съжаление тези също са чехи (не са като австрийците от евн...), лошо., но си оставих 15-тина броя папири - за изчакване ако все пак пазаря реши да оценява най-подценените позиции.... Нали разправят че фундамента все ще надделее в един момент - да се надяваме....
          Успех съдружнико!

          Аз тук имах от приватизацията и разпродадох на пазар с една много добра загуба след появяването на ББ в телевизора преди време ....
          Влезнах отново миналата година, тъй като няма много алтернативи на пазара, а дружеството е номер едно по показатели.

          Поздрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
            +1

            А дано!
            Иначе има неразпределена печалба /заедно с тази за 2015 г./ по приблизително 308 лв. акция!
            участвах на приватизацията, а след последния дивидент продадох голяма част от всички ... но защото пих много студена водица от едни измекяри-чехи в троянска сливова преди време и за съжаление тези също са чехи (не са като австрийците от евн...), лошо., но си оставих 15-тина броя папири - за изчакване ако все пак пазаря реши да оценява най-подценените позиции.... Нали разправят че фундамента все ще надделее в един момент - да се надяваме....
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
              Колко европейско и политически коректно би било, печалбата за 2015 г. и някаква малка част от неразпределената печалба, примерно 10 %, да се върнат на "майката", а и да има малко и за миноритарните. Пришният път дивидента беше към 17 % от цената преди обявяването му. Та не е да не се е случвало.
              Не е препоръка.
              +1

              А дано!
              Иначе има неразпределена печалба /заедно с тази за 2015 г./ по приблизително 308 лв. акция!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                Колко европейско и политически коректно би било, печалбата за 2015 г. и някаква малка част от неразпределената печалба, примерно 10 %, да се върнат на "майката", а и да има малко и за миноритарните. Пришният път дивидента беше към 17 % от цената преди обявяването му. Та не е да не се е случвало.
                Не е препоръка.

                Коментар


                • Над четири пъти се е увеличила печалбата на "ЧЕЗ разпределение България", което доставя електроенергия в цяла Западна България, за 2015 г. в сравнение с предходната. Дружеството е регистрирано на Българската фондова борса (БФБ), където компаниите имат задължението да публикуват годишните си финансови отчети до края на януари.
                  Според данните печалбата на най-големия частен мрежов оператор се е увеличила до 21.6 млн. лв. при 5.1 млн. лв. за 2014 г. Това се дължи основно на свиването на някои разходи, тъй като въпреки добрите резултати приходите на дружеството са намалели в сравнение с предходната година (виж таблицата).
                  Основното намаление идва от технологичните разходи за пренос на електроенергия, които са с 22.08 млн. лв. по-малко в сравнение с 2014 г. Разходите за външни услуги също са намалели с близо 5 млн. лв., а графа "Други" отчита 11.264 млн. лв. по-малко в сравнение с предходната година.
                  В същото време краткосрочните пасиви на компанията са се увеличили с близо 13 млн. лв. От тях с най-голям ръст са търговските и други задължения на компанията. Увеличение има и на задълженията към свързани лица.
                  Към края на 2015 г. основният капитал на дружеството е 1.928 хил. лв., разпределен в толкова броя акции, а неразпределената печалба е 593.374 млн. лв. ЧЕЗ притежава 67% от акциите, а останалите се търгуват на борсата, като акционери с над и около 5% са пенсионните фондове "Доверие" и ЦКБ "Сила".
                  http://www.capital.bg/politika_i_iko...mln_lv_obshta/

                  Коментар


                  • http://www.capital.bg/politika_i_iko...mln_lv_obshta/

                    Борсовите дружества на ЧЕЗ с над 30 млн. лв. обща печалба

                    Чез и Табака/гагарин/ и Атерата/бреф/....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Колеги, никога не съм имал и не съм се интересувал от ЧЕЗ Електро и Разпределение, но в тази скука отворих последните им отчети и имам един въпрос: Има ли някаква друга причина освен слабата ликвидност и може би високата цена на акция на Електрото, поради която Разпределението е по-предпочитаната акция? Изпускам ли нещо?
                      Аз лично съм инвестирал 2 към 1 в полза на Чез електро, тъй като при определени условия, освен дивидент е възможна и много добра капиталова печалба.Успех на всички!

                      Коментар


                      • Благодаря за отговорите
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • То да не отвориш разговор

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                            В ЧЕЗ разпределение е цялата инфраструктура и остава монополист , а ЧЕЗ Електро е търговското предприятие ,което излиза на свободен пазар., но все пак си има предимство пред другите на пазара. Има и вътрешна конкуренция в ЧЕЗ .
                            И докато си говорим, някой обра пазара .... . Радост за очите съдружници, мой!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              Колеги, никога не съм имал и не съм се интересувал от ЧЕЗ Електро и Разпределение, но в тази скука отворих последните им отчети и има един въпрос: Има ли някаква друга причина освен слабата ликвидност и може би високата цена на акция, поради която Разпределението е по-предпочитаната акция? Изпускам ли нещо?
                              В ЧЕЗ разпределение е цялата инфраструктура и остава монополист , а ЧЕЗ Електро е търговското предприятие ,което излиза на свободен пазар., но все пак си има предимство пред другите на пазара. Има и вътрешна конкуренция в ЧЕЗ .

                              Коментар


                              • Колеги, никога не съм имал и не съм се интересувал от ЧЕЗ Електро и Разпределение, но в тази скука отворих последните им отчети и имам един въпрос: Има ли някаква друга причина освен слабата ликвидност и може би високата цена на акция на Електрото, поради която Разпределението е по-предпочитаната акция? Изпускам ли нещо?
                                Last edited by 15%; 04.02.2016, 14:27.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X