IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дивидент нанай.

    Коментар


    • 2.97 лв. доход на акция за тримесечието, ще изчакаме и консолидирания дали ще добави някой лев и тогава ще сравним с изминалата година, когато за този период ЧЕЗ ИКТ не съществуваше.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
        Е, аз го приемам за добра новина. Мерси за инфото, имам.
        И аз го приемам за добра новина, след заема кеша ще бъде над 60 М. За да зарадват акционерите с печалбата за 2015 г. са необходими само 20 М.
        Имам, не е препоръка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
          http://www.bse-sofia.bg/?page=Genera...extri_id=98186

          ДФ на Ди Ви, ДФ на ДСК и ПОК Доверие упълномощават един и същ човек - Иво Венциславов Захариев?!
          Е, аз го приемам за добра новина. Мерси за инфото, имам.
          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
            Кои ПОК са гласували "ЗА" заема?
            http://www.bse-sofia.bg/?page=Genera...extri_id=98186

            ДФ на Ди Ви, ДФ на ДСК и ПОК Доверие упълномощават един и същ човек - Иво Венциславов Захариев?!
            Last edited by Konsultant; 16.04.2016, 14:22.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
              Тук никой не коментира проведеното ОС, взетите решения, гласуванията на ПОК и т.н.?!
              Кои ПОК са гласували "ЗА" заема?
              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

              Коментар


              • Тук никой не коментира проведеното ОС, взетите решения, гласуванията на ПОК и т.н.?!

                Коментар


                • ЧЕЗ предлага над 20% по-скъп ток за бита и по-евтин за бизнеса
                  Целта спред тях е да отпадне кръстосаното субсидиране, което ще се отрази благоприятно на малкия бизнес. Очаква се решение на КЕВР.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    1 г.


                    Че ДАХ е към -20% за 1 година бе
                    може да е на насдакс )))))
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Смешно е да се говори за 40 дневна доходност на дългосрочен инвеститор каквито са всички ПФ по принцип.
                      Вземи 1г доходност поне, макар че и тя е малка да сравниш ефекта от бг и външните инвестиции.
                      Така като гледам на око са на минус 2-3% от щатските си вложения, докато от българските поне 4-5 пъти по зле, някъде 11-12% червено на годишна база.
                      1 г.
                      Доходността за избрания фонд и период е -3.41%
                      Че ДАХ е към -20% за 1 година бе
                      Last edited by dex; 12.02.2016, 18:01.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                        [B]

                        Ей заради тия в черно са яко на минус от началото на годината:
                        Смешно е да се говори за 40 дневна доходност на дългосрочен инвеститор каквито са всички ПФ по принцип.
                        Вземи 1г доходност поне, макар че и тя е малка да сравниш ефекта от бг и външните инвестиции.
                        Така като гледам на око са на минус 2-3% от щатските си вложения, докато от българските поне 4-5 пъти по зле, някъде 11-12% червено на годишна база.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                          УПФ Доверие
                          Малко над 40% от вложенията на УПФ Доверие са насочени в България, докато с дял от над 10 на сто са още инвестициите в САЩ (12.9%) и Германия (10.92%). Заедно с Франция, накъдето са насочени нови 8.09 на сто от вложенията към края на 2015 г., четирите страни формират 70% от портфейла на фонда. Прави впечатление, че през 2015 г. се намаляват инвестициите на емитенти и дялове от колективни инвестиционни схеми в страната ни. Към 31 декември най-големите инвестиции на фонда са ЧЕЗ Разпределение България (16.9 млн. лв.), Софарма (14.9 млн. лв.), Монбат (12.6 млн. лв.), Албена (9.5 млн. лв.) и Адванс Терафонд АДСИЦ (8.4 млн. лв.). Фондът е закупил и пакет за над 900 хил. лв. от първичното публично предлагане на Сирма Груп Холдинг.

                          Близо 50 млн. лв. пък са вложенията в два от фондовете на Шрьодерс, предлагани у нас от Карол, а в ДФ Астра Кеш са инвестирани 11.8 млн. лв. Над 142 млн. лв. са инвестициите в едни от най-големите компании в Европа, а още 147 млн. лв. - в щатските топ компании като Apple, Amazon, GE, Coca Cola, Wells Fargo и др. Общо 200 млн. лв. пък са насочени към дялове на колективни инвестиционна схеми, чието седалище е извън ЕС.

                          Ей заради тия в черно са яко на минус от началото на годината:

                          Доходността за избрания фонд и период е -2.73%

                          Коментар


                          • http://profit.bg/news/Kude-investira...id-148113.html

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                              Не знам кой какво е бленувал, но печалбата за 2013 г. е 17 682 000 лева, а дадоха по 250 лева на акция/след сплита 25 лева/. Сега печалбата е с 4 000 000 по-голяма. Що пък трябва да дадат на половина.
                              За предхождащата дивидента 2012 г. печалбата е била 47 млн., докато за 2014 е само 5 млн. Паричните средства и парични еквиваленти в края на 2013 са били 102 млн., сега са 33 млн. За всеки 10 лв. дивидент трябват почти 20 млн.

                              Колкото повече дадат, толкова по - добре, ще се радвам за всеки акционер. Аз така калкулирам, но за мен по - важното тук е някой ден ръководството да заеме твърда позиция относно дивидентната политика и да се ангажира, че всяка година ще бъде изплащан някакъв процент от печалбата.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                Вие тук май сте взели да си споделяте мечтите и сънищата дето имате

                                И аз искам дивидент, ама защо ли не съм никак убеден че ще има такъв. Недейте се настройва прекалено много, особено пък за дивиденти над годишната печалба.
                                Ми то в последно време само мечтите ни останаха...

                                Коментар

                                Working...
                                X