IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • инвестиции

    Има ли смисъл от взимане на заем за инвестиции,при положение че имат неразпределена печалба която им отлежава в отчета от доста време.Може би е само в отчета,а реално вече я няма!

    Коментар


    • Да питам само - Къде е дивидента?
      и
      Ще признае ли КЕВР обслужването на кредита, като разход при определяне на цената на електроенергията на регулирания пазар и цената на мрежовите услуги за следващия регулаторен период?
      Какви ще са последиците при признаване или при непризнаване за разход?
      (само питам )
      Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

      Коментар


      • Абе, къде е Булсона дето и за тази акция изписа много глупости..

        Коментар


        • МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
            Нетната печалба в отчета скача от 5.343 до 15.867 млн.лв.
            Мдаа, а асковете останаха 9 на брой за смешни бройки
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Нетната печалба в отчета скача от 5.343 до 15.867 млн.лв.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • На прима виста много добре - даже отлично !
                Тройно увеличение на печалбата спрямо миналата година и увеличени приходи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                  Всъщност такива контролни електромери има в много трафопостове,особенно в големите градове.Новината е всъщност, че ще се слагат повсеместно.А дали загубите от утечка са повече или не от кражбите не е от голямо значение -в единият случай ще изловят крадците ,а в другият ще се активизират да търсят загуби по съответното трасе.И в двата случая ефекта ще е положителен!
                  Да, почти си прав - на много малко места има такива електромери (съгласно една наредба се изискват такива), като 99,9% от тях са индукционни (с ниска точност) за разлика от тези наслагани по обектите - статични с много по-голяма точност от индукционните. Т.е. само от разликата в точностите на електромерите започват да ти излизат разлики.
                  За другото - времето ще покаже (ще успе е ли ЧЕЗ да направи ралика между кражба и загуба на мощност и да реагира адекватно).
                  Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Пишман Investor Разгледай мнение
                    Дици, мислиш ли че това ще проработи реално? Щото ми се струва ..... не много точно математически. Сега ще слагат електромер на всеки трафопост (най-вероятно имат предвид на всеки траф в трафопост). Ако загубите на мощност по електропроводите от трафоспоста до клиентите са пренебрежимо малки спрямо "мощността" на една евентуална кражба - ОК. Но аз не мисля, че това е така.
                    За мен това е информация - прах в очите.
                    Всъщност такива контролни електромери има в много трафопостове,особенно в големите градове.Новината е всъщност, че ще се слагат повсеместно.А дали загубите от утечка са повече или не от кражбите не е от голямо значение -в единият случай ще изловят крадците ,а в другият ще се активизират да търсят загуби по съответното трасе.И в двата случая ефекта ще е положителен!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                      Дици, мислиш ли че това ще проработи реално? Щото ми се струва ..... не много точно математически. Сега ще слагат електромер на всеки трафопост (най-вероятно имат предвид на всеки траф в трафопост). Ако загубите на мощност по електропроводите от трафоспоста до клиентите са пренебрежимо малки спрямо "мощността" на една евентуална кражба - ОК. Но аз не мисля, че това е така.
                      За мен това е информация - прах в очите.
                      Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                      Коментар


                      • http://www.manager.bg/energetika/che...s-nova-sistema

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                          Нямат изгода, щото именно, че всеки има и само някой да реши да вдигне цената и ще им се приска на останалите да се кешират за да изпреварят тези които им се налага да кешират, щото като се набият в една акция на ИПО много и всички напрактика, винаги има такива които имат времеви таргет или спекулативни нагласи, които за съжаление не успяха да реализират и цената е под тази на ИПОто Така, че мръсната вода тук не е изтегла и чак след като изтече и близнете 99-100 може да се види по-сериозна подкрепа и излитане Така е когато са много маймуните на клона
                          +++

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                            .......как си разказал играта на едни глупаци в интернет, дето не стига че са си купили акции от ЧЕЗ, ами и на печалба се надяват...Кеф а?
                            ..... ми не, ама като гледак как момчета Ентелегентни и уж разбирачи си мечтая за едни парички ... е не мога да повярвам ...... (надявам се да греша, но това времето ще го покаже)

                            а за каскета - А ве ей Dee-man с модерната налупена на джако (тва не го знаеш, 'щото не ти е изпадало жълтото около устата) бейзболна шапка ...... на старите (на нас) само уважение вееееее
                            Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Пишман Investor Разгледай мнение
                              А ве вие (дето имате по 2 (две) акции) къФ девидент чакате?
                              Мажоритаря си взема "девидента" с договори (на завишени цени) към свързани дружества. И си точи колко си иска..... девидент чакали ..... ше полудея......
                              Утре като седнеш пред входа с какскетите, дето се знаете от едно време, като отворите пластмасовата Ариана, като скъсате пакетчето семки за разкош, па като им кажеш как си разказал играта на едни глупаци в интернет, дето не стига че са си купили акции от ЧЕЗ, ами и на печалба се надяват...Кеф а?

                              Коментар


                              • А ве вие (дето имате по 2 (две) акции) къФ девидент чакате?
                                Мажоритаря си взема "девидента" с договори (на завишени цени) към свързани дружества. И си точи колко си иска..... девидент чакали ..... ше полудея......
                                Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                                Коментар

                                Working...
                                X